Перейти к содержанию

Племматериал для вывода маток


Пчеломучитель_ua

Рекомендуемые сообщения

7 хвилин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Согласен.Так же можно возить и маточники на выходе.

Кінчились лайки сьогодні.:dntknw: Я торік 30 штук передавав поїздом. І вийшло 25 маток.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Я торік 30 штук передавав поїздом

А почему именно маточники, а не неплодки? И по чем, если не секрет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Джаз сказав:

А почему именно маточники, а не неплодки? И по чем, если не секрет.

Так захотів замовник. Йому так простіше було міняти маток. Я не радив цього робити - адже не з кожного ж маточника виходить достойна на заміну матка. . Але все минулося. Замовник і ціну сам запропонував - 80 грвн., це коли неплідки були по 100. А маточники забирав і передавав на поїзд його брат.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Джаз сказав:

А почему именно маточники, а не неплодки? И по чем, если не секрет.

Маточник - самий легкий (простий) спосіб заміни матки. Неплідка - самий складний :IMHO:

Теж продав штук 40 маточників на виході. Замовники залишились задоволені. Ціна теж була 80грн. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Такой ящик мал .:IMHO1:Я пробывал такой способ но улей на 6 рам и трусил много пчелы. .Прием  личинок хорош .Можно использовать ранней Весной для старта сезона.

Сколько личинок давали в ящик малого обьема? И сколько раз вы им пользовались пока не перешли на 6ти рамочные?

Но шесть рам и много пчелы это уже огого стартер...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я використовую в стартері 7 рамок. посередині рамка з відкритим розплодом , біля неї , з обох боків, дві привитих планки по 30 личинок за ними по рамці корму , одна з водою і одна з пергою. Бджоли близько 2.5 кг ( дуже багато натрушую з різних сімей з рамок розплідних. Приймають " на ура" 4-5 стартів, далі замінюю рамки де вийшов розплід і знову 5-6 стартів.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Іван Михайлович сказал:

я використовую в стартері 7 рамок. посередині рамка з відкритим розплодом , біля неї , з обох боків, дві привитих планки по 30 личинок за ними по рамці корму , одна з водою і одна з пергою. Бджоли близько 2.5 кг ( дуже багато натрушую з різних сімей з рамок розплідних. Приймають " на ура" 4-5 стартів, далі замінюю рамки де вийшов розплід і знову 5-6 стартів.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk
 

Если это стартер то рамка для старта ставится на один день - 5 стартов это 5 дней , как за это время выводится расплод если он был открытым ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Брониславович сказал:
2 часа назад, Іван Михайлович сказал:

я використовую в стартері 7 рамок. посередині рамка з відкритим розплодом 1, біля неї , з обох боків, дві привитих планки по 30 личинок за ними (потерялись две рамки с печатным) 2 и 3 по рамці корму 4 и 5 , одна з водою 6 і одна з пергою 7 . Бджоли близько 2.5 кг ( дуже багато натрушую з різних сімей з рамок розплідних. Приймають " на ура" 4-5 стартів, далі замінюю рамки де вийшов розплід і знову 5-6 стартів.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Если это стартер то рамка для старта ставится на один день - 5 стартов это 5 дней , как за это время выводится расплод если он был открытым ?

:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ні я не відбираю початки на наступний день, через день. далі у виховательку і дальше термостат.
майже 2 неділі працює такий стартер.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на відкритому розплоді часом закладають маточник , часом 2 , а виходить розплід який був критий , і стояв одразу за прививочними рамками. На 8-10 день майже все вилуплюється.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Іван Михайлович сказал:

ні я не відбираю початки на наступний день, через день. далі у виховательку і дальше термостат.
майже 2 неділі працює такий стартер.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk
 

Який середній % прийому у стартері? і скільки відходить у виховательці? дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вихователька добре виховує 16- 20 маточників, інші я вибраковую ( скривлені чи замалі , абі ті де було мало молочка), ще дуже залежить від приносу нектару ( хоч я завжди тримаю пасту-канді у виховательці ( 1-2кг) , і самої виховательки. Найкраще виховують карпатки які "затиснуті "; найкращі матки виходять як сімя - вихователька в передройовому стані.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

стартер добре приймає, прийом 90-100%. Буває викидають личинку якщо прививка затягнулася ( хтось зателефонував і рамочка з личинками переохолодилася, таке теж буває).В такому випадку все викидається і прививається по новому.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi:
пояснюю ще раз :
в середині , відкритий розплід , по боках від відкритого прививочні, за прививкою по одній рамці критого розплоду , далі з ОДНОГО боку медопергова З ДРУГОГО маломедка з водою .

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Іван Михайлович сказал:
1 час назад, ApisDirect сказал:
:hi:

пояснюю ще раз :
в середині , відкритий розплід , по боках від відкритого прививочні, за прививкою по одній рамці критого розплоду , далі з ОДНОГО боку медопергова З ДРУГОГО маломедка з водою .

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Спасибо, не надо, на лету схватываю...:)

Внимательно просмотрите цитаты с моего поста (это был ответ @Брониславовичу, а не вопрос к Вам), особенно Вашу я там дописал про недостоющие две крытого

1 час назад, ApisDirect сказал:
1 час назад, Брониславович сказал:
3 часа назад, Іван Михайлович сказал:

я використовую в стартері 7 рамок. посередині рамка з відкритим розплодом 1, біля неї , з обох боків, дві привитих планки по 30 личинок за ними (потерялись две рамки с печатным) 2 и 3 по рамці корму 4 и 5 , одна з водою 6 і одна з пергою 7 . Бджоли близько 2.5 кг ( дуже багато натрушую з різних сімей з рамок розплідних. Приймають " на ура" 4-5 стартів, далі замінюю рамки де вийшов розплід і знову 5-6 стартів.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Если это стартер то рамка для старта ставится на один день - 5 стартов это 5 дней , как за это время выводится расплод если он был открытым ?

:hi:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Іван Михайлович сказал:

 відкритим розплодом , 
 

:dntknw:....     сначала решил что это ошибка. но прочитав следующие посты всё  же   ОТКРЫТЫЙ..  :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зачем стартеру нужен открытый расплод,?Наверное ошибка таки.Неправильно назвали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зачем стартеру нужен открытый расплод,?Наверное ошибка таки.Неправильно назвали.
попробуйте, і побачите.

При наявності відкритого розплоду бджоли виробляють більше корму для личинок .

Лише потрібно уважно слідкувати щоб не прогавити можливі маточники на відкритому розплоді.

раніше я використовував стартер без відкритого розплоду, але з відкритим мені вдалося одержати важчих маток ( крупніших). ще потрібно зробити препарацію маток і подивитися на кількість яйцевих трубок, але на це в сезон немає часу [emoji21]

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Іван Михайлович сказал:

попробуйте, і побачите.

При наявності відкритого розплоду бджоли виробляють більше корму для личинок .

Лише потрібно уважно слідкувати щоб не прогавити можливі маточники на відкритому розплоді.

раніше я використовував стартер без відкритого розплоду, але з відкритим мені вдалося одержати важчих маток ( крупніших). ще потрібно зробити препарацію маток і подивитися на кількість яйцевих трубок, але на це в сезон немає часу emoji21.png

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk
 

Я делаю с двойным переносом личинки.Так что технология немного другая.Молочка хватает.Так как Вы делаете не пробовал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

пояснюю ще раз :
в середині , відкритий розплід , по боках від відкритого прививочні, за прививкою по одній рамці критого розплоду , далі з ОДНОГО боку медопергова З ДРУГОГО маломедка з водою .

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk
 

Теперь больше конкретики, я обычно считаю прививочные рамки за рамки тоже. По моим меркам стартер 9 рамочный. На 3-4 день после заселения этот стартер сформирует летную пчелу и рамка с водой будет не нужна , при хорошо обсиженных рамках пчелы избавятся от воды на этой рамке.

   Я читал рекомендации Рутнера по созданию и работе со стартерами где написано что личинка в стартере может находится до 48 часов ( двое суток ) , заложили эксперимент на 10 безматочных стартерах и пришли к выводу что держать прививочную рамку в стартере лучше только 24 часа, если дольше часть принятых личинок пчелы не докармливают и они рождаются мелковатыми. Две прививочные рамки по 42 личинки (3 х 12) тоже многовато, достаточно одной рамки, а в воспиталку переносим только по 28 личинок максимум.

   73!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я делаю с двойным переносом личинки.Так что технология немного другая.Молочка хватает.Так как Вы делаете не пробовал.
я теж кладу личинку на молоко. Подвійний перенос це дуже добре , але знову таки забира ще один день!
В сезон завжди бракує того дня [emoji847]
особливо у нас , коли дощів і похолодань в травні аж забагато.

я для прививок змушений був купити прицеп- дачу і переобладнати його під лабораторію для виведення маток. Поставив підігрів, світло, вмонтував термостат .

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Іван Михайлович сказал:

я теж кладу личинку на молоко. Подвійний перенос це дуже добре , але знову таки забира ще один день!
В сезон завжди бракує того дня emoji847.png
особливо у нас , коли дощів і похолодань в травні аж забагато.

я для прививок змушений був купити прицеп- дачу і переобладнати його під лабораторію для виведення маток. Поставив підігрів, світло, вмонтував термостат .

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk
 

я для себя как ВЫ делаете

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Іван Михайлович сказал:

я теж кладу личинку на молоко. Подвійний перенос це дуже добре , але знову таки забира ще один день!
В сезон завжди бракує того дня emoji847.png
особливо у нас , коли дощів і похолодань в травні аж забагато.

я для прививок змушений був купити прицеп- дачу і переобладнати його під лабораторію для виведення маток. Поставив підігрів, світло, вмонтував термостат .

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk
 

Вы  в чем хотели меня удивить, может зимовкой

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы  в чем хотели меня удивить, может зимовкой
я роблю так як описав. поки задоволений.

Ще добрі матки виходять при наявності матки в сімї і сімя в передройовому стані. дуже хороші матки але мало їх виходить.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я для себя как ВЫ делаете
я так роблю не тільки для себе . Я так одержую маток і для себе і для всіх хто бере у мене маток. тому і поділився з іншими як я вирощую маток.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...