Перейти к содержанию

Вплив фаз Місяця та активності Сонця на виведення маток


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

В 16.10.2017 в 22:48, Yaroslav сказав:

Дорослі люди, а тут на тобі  вже місяць почав впливати. Буде на кого тепер все спихнути, коли  щось не так піде;) .

Та не в тому справа, зрозумійте ж, Yaroslav! Вплив Місяця на все на Землі - беззаперечний. І тут це я доводити не буду. Бо це доконаний факт. Константа!:hi: А мене цікавить саме пасіка, виведення маток і вплив на нього місяця. :ah::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Puls сказав:

http://janto.ru/repository/006/03.html

на выходных уделю этому моменту пару часов

Чекатимемо на результат...:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Почитал тему и загрустил:( Все думал в чем дело что бывает плохой прием на воспитание .:blink:  Виновата Луна. В предстоящем сезоне буду смотреть на Лунный календарь.(Жене уже заказал) :)

А Ярослав зробив інші висновки... А я ж саме й відрив тему тому, що з"явились не зовсім ясні питання для мене при виведенні маток, так як і у вас...:ah:  А не для "отмазки".:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, ДобровоЛ сказал:
18 часов назад, Puls сказал:

http://janto.ru/repository/006/03.html

на выходных уделю этому моменту пару часов

Чекатимемо на результат..

10.4. Луна и насекомые

В части влияния лунных циклов на насекомых наибольший интерес представляет собой серия исследований медоносных пчел. Еще в 1973 г. были обнаружены лунные циклы в активности рабочих медоносных пчел (Oehmke MC. Lunar periodicity of flight activity of honeybees). В последующие годы другие исследователи обнаружили у медоносных пчел лунные ритмы в их массе и параметрах их гемолимфы. М. Микулецки и М. Боуниас (M. Mikulecky and M. Bounias) в 1997 г. подвели итог указанным исследованиям, поставив обобщающий годичный эксперимент с одной и той же колонией насекомых. В результате было подтверждено, что масса пчел, а также содержание в гемолимфе триацилгрицеролов и стероидов весьма точно коррелирует с первой гармоникой синодического лунного цикла, а содержание диацилглицеролов, жирных кислот и фосфолипидов - с гармониками более высоких порядков (см. Worker honeybee hemolymph lipid composition and synodic lunar cycle periodicities).

эксперимент с медоносными пчелами

Рис.10.3. Эксперимент с медоносными пчелами (N - новолуние, F - полнолуние)

10.7. Краткое резюме

Проведенный обзор показывает, что влияние «лунного фактора» на представителей животного мира достоверно обнаруживается, причем, как на поведенческом уровне, так и на уровне биологических параметров организмов. Однако реакция на лунные циклы, а также факторы лунного воздействия зависят от индивидуальных особенностей видов и среды их обитания. Механизмы и среда передачи лунного влияния на организм животных в большинстве случаев остаются невыясненными.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Щойно повернувся з стаціонара . Там за лікуваннями та  призначеннями не до підрахувань. Трохи відійду, розкручуся, оброблю останній раз бджілок і займусь розшифровувань літніх записів. Пошукаю по кіосках старий календар з фазами місяця і спробую трохи систематизувати свої данні...:ah:

почекаю, мені дуже цікаво чи буде збіг по спостереженням:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Та не в тому справа, зрозумійте ж, Yaroslav! Вплив Місяця на все на Землі - беззаперечний. І тут це я доводити не буду. Бо це доконаний факт. Константа!:hi: А мене цікавить саме пасіка, виведення маток і вплив на нього місяця. :ah::az:

Ось що я накопав: "У різних видів живих організмів є чіткі ритми розмноження, які мають місячно-місячну або ж місячно-півмісячної періодичність. Ці ритми сприяють зустрічі партнерів строго у відповідності з певним часом припливу, необхідного для подальшого розвитку личинок або яєць. Доведено наявність місячно-місячного ритму у комах. "http://dieta.rv.ua/statti/zdorovya-vplyv-faz-misyatsya-na-zdorovya-na-zhyvi-orhanizmy-son-lyudyny/  .

Не знаю як у вас, але багато матководів і звичайних простих пасічників  роблять перші закладки в першій декаді травня, а далі вже як піде це я про себе і нічого все ГУД. Можете скласти календар коли можна робити прививки, а коли ні?Мене цікавить більше коли НІ, хочу перевірити вашу теорію на практиці. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Коли виводив лише для себе та знайомих на це не звертав уваги. Але коли почав виводити на замовлення , це стало відчутним. Якось з партії в 60 маточників прийняли і вийшли та обліталися десь 40 королев. Це вже й з вибраковкою. А через день закладені і в тому ж стартері - прийняли якісь з півтора десятка. А стартер був величезний, повний молодої бджоли!..:ah:

Отоді я й звернув увагу на календар фаз місяця.:hmm:

40 з 60 маток - це непоганий результат:ay:. Все ж таки краще ніж 50/50. :IMHO:Не гризіться так що мало прийняли, можна заново привитись, і 3-5 днів можна і почекати на маток, всі зрозуміють. Як би ви мали кілька стартерів і одночасно кожен із них прийняв мало личинок, тоді це вже серйозна заява. А один стартер це не показник. Ну ізвіняйте мене :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Yaroslav сказав:

Ось що я накопав: "У різних видів живих організмів є чіткі ритми розмноження, які мають місячно-місячну або ж місячно-півмісячної періодичність. Ці ритми сприяють зустрічі партнерів строго у відповідності з певним часом припливу, необхідного для подальшого розвитку личинок або яєць. Доведено наявність місячно-місячного ритму у комах. "http://dieta.rv.ua/statti/zdorovya-vplyv-faz-misyatsya-na-zdorovya-na-zhyvi-orhanizmy-son-lyudyny/  .

Не знаю як у вас, але багато матководів і звичайних простих пасічників  роблять перші закладки в першій декаді травня, а далі вже як піде це я про себе і нічого все ГУД. Можете скласти календар коли можна робити прививки, а коли ні?Мене цікавить більше коли НІ, хочу перевірити вашу теорію на практиці. 

Я сам думав, що хтось вже це зробив й поділиться спостереженнями...:ah: Бо у мене це не було систематичне дослідження. Я лиш записував деякі дані по виведенню. І то не завжди, безсистемно. А тоді, як натрапив на дуже різку різницю у поведінці виховательок та стартера, результатів обльоту, здавалося б у одних і тих же умовах, задумався вже і про Місяць...:hmm:

 А взагалі ж - непогана могла б бути для когось тема чи то дипломної, чи й наукової роботи для ступеня...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

Я сам думав, що хтось вже це зробив й поділиться спостереженнями...:ah: Бо у мене це не було систематичне дослідження. Я лиш записував деякі дані по виведенню. І то не завжди, безсистемно. А тоді, як натрапив на дуже різку різницю у поведінці виховательок та стартера, результатів обльоту, здавалося б у одних і тих же умовах, задумався вже і про Місяць...:hmm:

 А взагалі ж - непогана могла б бути для когось тема чи то дипломної, чи й наукової роботи для ступеня...:IMHO:

Погоджуюсь думаю тут на точку є учні з дипломом пасічника, хай скажуть своє слово.

Не тяніть кота за хвіст, викладайте вже свої спостереження. Якщо спостереження будуть повторюватись, то значить це буде закономірність. Можливо саме ви є тою людиною, яка поглиблено дослідить дане явище.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Yaroslav сказав:

40 з 60 маток - це непоганий результат:ay:. Все ж таки краще ніж 50/50. :IMHO:Не гризіться так що мало прийняли, можна заново привитись, і 3-5 днів можна і почекати на маток, всі зрозуміють. Як би ви мали кілька стартерів і одночасно кожен із них прийняв мало личинок, тоді це вже серйозна заява. А один стартер це не показник. Ну ізвіняйте мене :hi:

 Та ви щось не про те мовите. Не в процентах же справа.Та й маток я відправляю не більше сотні. Я саме про Місячні цикли хочу мовити та вплив їх на матководство. :ah: І не у мені , Yaroslavе, справа...:dntknw: У мене із замовленнями все ок. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Yaroslav сказав:

Погоджуюсь думаю тут на точку є учні з дипломом пасічника, хай скажуть своє слово.

Не тяніть кота за хвіст, викладайте вже свої спостереження. Якщо спостереження будуть повторюватись, то значить це буде закономірність. Можливо саме ви є тою людиною, яка поглиблено дослідить дане явище.

Ага. Не все так просто. Дайте хоч від лікарні відійти  та бджіл в останнє обробити...:ah: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 Та ви щось не про те мовите. Не в процентах же справа.Та й маток я відправляю не більше сотні. Я саме про Місячні цикли хочу мовити та вплив їх на матководство. :ah: І не у мені , Yaroslavе, справа...:dntknw: У мене із замовленнями все ок. 

:IMHO:ТО воно Вам 100 років тоді не потрібно. :frusty:

15 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Ага. Не все так просто. Дайте хоч від лікарні відійти  та бджіл в останнє обробити...:ah: 

Рідні стіни та бджілки скоро настрій піднімуть. І більше такого "в останнє обробити..." не пишіть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Yaroslav сказав:

:IMHO:ТО воно Вам 100 років тоді не потрібно. :frusty:

Виздоровлюйте якомога швидше

Дякую чемно!  :hi:

      Але ж наша цікавість та захоплення чим небудь не завжди  ж вимірюється кг меду чи рахунками в банку...:ah: 

 А тут я натрапив на досить цікаві факти, як мені здалося. Тому й відкрив цю тему. Може разом й зуміємо знайти відповідь на ці запитання?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 

 А взагалі ж - непогана могла б бути для когось тема чи то дипломної, чи й наукової роботи для ступеня...:IMHO:

Давно і неодноразово переконався, що всі  "наукові роботи" то дуже давно відоме нашим предкам, настільки давно що коли "науковець" якому пощастило розкопати інфу починає її оприлюднувати то решта дивується його єрудиції а він лише щасливий власник інформації з сивою бородою:umora:

може пізніше буде час опишу два таки випадки саме за вплив місяця.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Николай S сказав:

Давно і неодноразово переконався, що всі  "наукові роботи" то дуже давно відоме нашим предкам, настільки давно що коли "науковець" якому пощастило розкопати інфу починає її оприлюднувати то решта дивується його єрудиції а він лише щасливий власник інформації з сивою бородою:umora:

може пізніше буде час опишу два таки випадки саме за вплив місяця.

Саме так. Казав колись  у нас на курсі на факультеті журналістики один професор: "Одні греки писали, а решта всі переписують..." :umora: У мене під аватаркою крилатий  вислів: "Хто володіє інформацією, той володіє і світом." Він саме про це.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Вплив фаз Місяця та активності Сонця на виведення маток
  • 1 year later...

Цього року ще раз переконався , що фази місяця впливають як на якість виведених маток, так і кількість прийнятих личинок. Але спостереження були спонтанні, так що стверджувати щось достеменно не буду.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...