Перейти к содержанию

Якщо почав займатися бджолами осінню, що робити?


Kindman

Рекомендуемые сообщения

Добрий день всім! Прочитав практично весь форум і книжку по бджільництву... Але на скільки пам"ятаю, ніде не знайшов інформації чи можна починати займатися бджолами наприклад серпень-вересень. Тобто, вулики приготовані (5 років ними ніхто не займався, я їх почистив, продезинфікував, рамки обробив- і поставив нові листи вощини. Вуликів 7 шт, один з них на 2 сім"ї. У вулику по 18-22 рамки. Меду в наявності (у вуликах)немає, весь інвентар тобто інструменти є. Придбати рій також є можливість. Місцевість - гірська (ялиці,дуби,клен,сосна...і т.п. густий ліс) вулики розміщені в саду, в якому є- (груші,яблуні, черешні, вишні...) навколо поля (картопля)..і різнотрав"я... Та практично вже нічого не цвіте! сьогодні 14 серпня... є можливість придбати рій = приблизно за тиждень-два... Чи варта зараз починати - чи краще чекати весни? Всім дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я перепрошую всіх, якщо ця тема тут є оффтопом, тоді прошу адміністратора її видалити, або перенести в тему "с чего начинать". Почав тему тут, тому, що найбільше бджолярів переглядають іменно цю тему. Моє питання полягає в наступному: Прочитав практично весь форум і книжку по бджільництву... Але на скільки пам"ятаю, ніде не знайшов інформації чи можна починати займатися бджолами наприклад серпень-вересень. Тобто, вулики приготовані (5 років ними ніхто не займався, я їх почистив, продезинфікував, рамки обробив- і поставив нові листи вощини. Вуликів 7 шт, один з них на 2 сім"ї. У вулику по 18-22 рамки. Меду в наявності (у вуликах)немає, весь інвентар тобто інструменти є. Придбати рій також є можливість. Місцевість - гірська (ялиці,дуби,клен,сосна...і т.п. густий ліс) вулики розміщені в саду, в якому є- (груші,яблуні, черешні, вишні...) навколо поля (картопля)..і різнотрав"я... Та практично вже нічого не цвіте! сьогодні 14 серпня... є можливість придбати рій = приблизно за тиждень-два... Чи варта зараз починати - чи краще чекати весни? Всім дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не варто. Всему свое время. Дождитесь весны и начинай заниматься пчеловодством.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи варта зараз починати - чи краще чекати весни?

Питання звичайно цікаве :hmm: Але якщо розібратися, то чому б і ні. З медом сім'ї звичайно не продадуть, тому треба зразу думати про цукор для підгодівлі, та й час уже б починати. Купуйте, а ми допоможем, головне що є в кого спитати. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звичайно цукор я придбаю для сиропу і мед для бджіл куплю на ринку... От цікавить чи бджоли зможуть запастись медом самі, за осінь, можливо з фруктів і квітів, що ще квітнуть навколо. Чи зможуть адаптуватися вони в новому вулику за цей період до зими. Дякую за відповіді

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если задешево дают то почему бы и нет, самое худшее будет сушь к весне - а она поначалу на вес золота.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звичайно цукор я придбаю для сиропу

:hi: Надо только сахарь для сиропу... А ето ненадо....
мед для бджіл куплю на ринку...

Мед пасичники некоторых регионов весь выкачують, а Вы куплять собрались...
От цікавить чи бджоли зможуть запастись медом самі, за осінь, можливо з фруктів і квітів, що ще квітнуть навколо.

Неуспеют.... :(
Чи зможуть адаптуватися вони в новому вулику за цей період до зими.

Канечно смогут ещо полетают маленько, но недолго так как скоро зима... Яб наверно купил теперь они дешевле стоят а весной дороже, а если ето не пакет а семья то супер весной будете медок качать и работать с пчело-семями а не с отводками на 4 рамках... :IMHO1: Удачи Вам.... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але 6 закормку на зиму вже треба починати - бо та бджола що е зноситься на цукры -а ще треба комусь зимувати . Я почав вже на перевалі Уклин кормити на зиму бо взятку практично нема- пилок трохи носять але наприску і близько непахне. До речі цукор вже по 6,50 у наших краях - мінімум на сімью по 10-15 кіло треба - то може вигідніше по весні пакети взяти ? :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сімю можна а рій неварто.коли рій переробить 10 кг цукру то з нього нічо незалишиться,зараз матка засіє максимум 3 рамки а на зиму 3 рамки молодої бджоли то малувато.але ризикнути можна

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От цікавить чи бджоли зможуть запастись медом самі, за осінь, можливо з фруктів і квітів, що ще квітнуть навколо. Чи зможуть адаптуватися вони в новому вулику за цей період до зими.

Для того щоб дати точніші поради, треба точно знати місце проживання. В різних частинах Львівської області різні умови розведення. У нас, наприклад, годувати на зиму ще рано, тому що можлива падь, починаю з 1 вересня, у вересні паді вже не може бути. Та й верес ще цвіте, а для зимівлі мед з вересу не придатний.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Південий захід Львівської області))) Біля підніжжя гір... я писав що навколо густий ліс+біля лісів поля картоплі,капусти- дачні варіанти. Моїх садів - площа = 2га (груші, яблуні, горіхи, черешня, вишня і т.п.) сад -густий, ліси густі(переважко ялиці)... як ще описати місцевість?? і мені пропонують рій а не сім"ю....за 300 грн... рій не великий(назвали його середнім). порадьте дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

порадьте

Не советую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

рій не великий(назвали його середнім).

Невеликий - це скільки рамок?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 рамки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я еще думал что по 60 грн/рамка збагато))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я еще думал что по 60 грн/рамка збагато))))
))) ну повезло Вам, якщо є дешевше. Буду дізнаватися дешевші варіанти...головне щоб не запізнитися.... Сьогодні відкрив один з вуликів, до якого руки не дійшли - так там величезне мурашине гніздо було.......сьогодні прийшлось його з вулика виймати.....весь вулик просто кишів мурашками. Я витягнув рамки на який було гніздо "звите"...і зробив на 4 години димову "атаку" через літок димарем напустив багато диму...-через 4 год - ні одної мурашки не було.... ніжки на яких стоїть вулик - обробив мазутою...надіюсь мурашок там більше не побачу...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

300грн рій+60грн(10кг цукру)=360весною майже сімя без всіляких проблем 300грн за рій в такий час ще й 3 рамковий це занадто

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 рамки

Тоді краще чекати весни. Це не сім'я на середину серпня, не виживе вона зимою. :IMHO1: Рій на три рамки, середній, зараз у мене займає 8рамок і 5рамок закритого розплоду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і так кажу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за пораду.. ну тоді якщо ближчим часом не знайду нічого нормального -відкладу цю затію на весну, нажаль. дякую всім!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи варта зараз починати - чи краще чекати весни?

Краще чекати весни! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за пораду.. ну тоді якщо ближчим часом не знайду нічого нормального -відкладу цю затію на весну, нажаль. дякую всім!

Що не робиться, все на краще!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо є поряд толковий пасічник, який би допоміг приготувати сім"ю до зимівлі і допоміг би порадою при покупці роя... то враховуючи що зараз ціни на б/с повинні бути вдвічі нижчі, ніж навесні... чому б і не спробувати?)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але на скільки пам"ятаю, ніде не знайшов інформації чи можна починати займатися бджолами наприклад серпень-вересень.

Краще чекати весни, але можна починати в будь-який час. Тут питання який рій Ви купите, скільки рамок займає, скільки розплоду має. Якщо сім"я в силі, то підготувати до зими ще встигнете. По ціні... Як на мене, то певно нічого не вигадаєте і не прогадаєте,зате вже наберетесь практики підготовки до зими і зимівлі. Не варто брати зараз відводок, себто сім"ю на 4-5 рамок. :IMHO1: 6 добр осиджених це ще може бути. Добре щоб хтось підсказав на місці. А як нема такого, то я думаю що шановне товариство Форуму не відмовлять у пораді. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 рамки

А я в іншій темі відповідав... 3 рамки ні в якому випадку не беріть на зиму... Скажу Вам що то якийсь крахобор Вам за такий рій таку ціну виставив. Цього року це ціна весняноо пакету(4 рамки бджіл). А весняний пакет - це зараз повноцінна сім"я, та і не без меду. Чекайте весни, а тут на ФОрумі через зиму може знайдете в кого купити бджілок... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...