Перейти к содержанию
  • Объявления

• Sanich

Нужна ваша помощь   16.01.2018

Нужна посильная финансовая помощь. Детали по ссылке: http://tochok.info/topic/12655-нужна-помощь-ребенку/   
ДобровоЛ

Осінь 2017\ Зима 2018

В теме 2 718 сообщений

Мої сусіди - пасічники занесли вулики із бджолами і надіялися на морози. Але прийшло тепло і вулики виставили надвір на свої місця. Зітхали звичайно але нічого не зробиш СТИХІЯ...

Особисто я помічаю що у 70 - 80і роки минулого століття були хрещенські морози до мінус 33.  Можливо норма була близько мінус 25 зимою. Влітку була нормальна температура плюс 25 нормальна. Зараз зимова температура становить близько нуля. Якщо порівняти торішні і теперішні зимові температури то різниця становить 15 - 20 градусів в сторону підвищення. Якщо додати до 25 нормальних літніх градусів ту різницю приблизно  15 градусів (додавати 20 чомусь страшнувато)  отримаємо літню температуру в 40 градусів у тіні. Попередні роки давали приблизно плюс 10 градусів в сторону підвищення.

Поделиться сообщением

16 часов назад, elesey71 сказал:

Тоже свои сегодня прошманал, почти все семьи сидят возле передней или в низу, две сели возле задней, но это меня не беспокоит, каждый год пару семей возле задней садятся и зимовали нормально, две были в активном состоянии, увеличил вентиляцию. Правда и погода была +8, но лета не было, росплода тоже, вобщем зимуем дальше, по синоптику после восьмого передают похолодание, будем надеяться:wave::hi:

У нас на наступну ніч вже обіцяють -4-6 морозу. Як прийде морозець, то зїзджу на пасіку, гляну як дівчатка зимують, привітаю зі святами різдвяними та новорічними

Поделиться сообщением

+10. :blink: Пасмурно. Повний штиль. Тепло, можна ходити в светрі на вулиці.

Одна сім'я почала літати.

Якби було сонячно, то полетіли б усі...

З Різдвом!!!

Поделиться сообщением

17 часов назад, Василика сказал:

Может кому интересна динамика температуры в улике - щас заглянул 30 градусов по уровню верхних планок рамок,  9,6 нижних, на улице минус 1,5, а 4 часа назад было 12,0 верхние, 9, 9 нижние, на улице 11,6. И шо они там делают?

Може температура піднімається коли проходить ротація бджіл які утворюють кору клуба.

Поделиться сообщением

23 минуты назад, Серж 82 сказал:

Може температура піднімається коли проходить ротація бджіл які утворюють кору клуба.

Не знаю, объяснения резкому подъему и спаду температуры в литературе я не находил, или не обратил внимания, а за корку пишут по разному, то в корке пчела постоянная, с максимальным жировым отложением, то в корке пчела постоянно меняется - пишут кто, как хочет.

Поделиться сообщением

Тільки що вітав своїх зі святом, одна сімейка підозріла вже була. Подивився, з 6 вуличок лишилась жменя. Підмор рівномірно встеляє дно. Вирощували розплід і ще й мед як камінь. Ще одна сім'я пішла в зиму невеликою десь 4 вулички. Теж розплід, трохи бджоли на виході і відкритий і посів, мед під'їли сильно, але підмору небагато. Замінив рамки на медові, з'єднав ці два аутсайдера, пересадив в ройовий ящик і заніс в погріб. Там темно і прохолодно. Минулої зими (тоді було значно холодніше) такий дохлячок теж гнав розплід півзими, а в погребі добре перезимував і потім розвивався.

При прослуховуванні все нормально. Вирішив переглянути решту, пройшов штук п'ять, всі сидять в клубах спокійно, з переду. Розплоду не повинно бути. Інших вирішив не турбувати. Я вже казав, що вважаю розплід, принаймні в моїх умовах, виникає в поганих сім'ях, хворих або надто слабких. Так вони інстинктивно намагаються вижити.  

Поделиться сообщением

Кто-то пробовал проводить зимний облет в теплице?

Поделиться сообщением

19 часов назад, Василика сказал:

щас заглянул 30 градусов по уровню верхних планок рамок, 

6 часов назад, Крук сказал:

нормальна температура на верхній планці біля клубу повинна бути від плюс 3 до 8 градусів вище нуля.

:blink: Я розумію, що Чернігівська обл. і Одеська "две большие разницы",  ну не в 10 же разів!

Поделиться сообщением

56 минут назад, kalina сказал:

В 15 00  на солнце +24, а в тени   +16. Лёт уже ослабевает

З такою погодую вам вже потрібно відкривати тему весна-літо

Поделиться сообщением

Коли бджоли вирощують розплід тоді підвищують температуру. Колись в одному із моїх вуликів бджоли погнали температуру під 30 градусів на краю клуба взимку. Коли відкрив рамки то побачив що сіють трутовки а матка загинула.

Поделиться сообщением

1 час назад, kalina сказал:

В 15 00  на солнце +24, а в тени   +16. Лёт уже ослабевает

Украина чудова країна, на юге Одесчины +16 облеты, на Сумщине +4 и ни единого облета за ползимы. Какой контраст!

И Рождество на календаре!

Поделиться сообщением

4 минуты назад, targal сказал:

З такою погодую вам вже потрібно відкривати тему весна-літо

Рановато, я еще морально и физически не готова к новому сезону. Было бы еще и море теплое - не нужно было бы и  в Египет летать:umora:.

В прошлом году в январе Дунай покрылся слоем льда и катались на санках, а самые смелые пешком переходили на другой берег. Зима еще впереди, но может быть и "ЯНВАРЬ -ф-МАРТ".:ole_ole:

Поделиться сообщением

1 минуту назад, kalina сказал:

Рановато, я еще морально и физически не готова к новому сезону. Было бы еще и море теплое - не нужно было бы и  в Египет летать:umora:.

В прошлом году в январе Дунай покрылся слоем льда и катались на санках, а самые смелые пешком переходили на другой берег. Зима еще впереди, но может быть и "ЯНВАРЬ -ф-МАРТ".:ole_ole:

Напевне  март і нам покаже всі прелисті зими

Поделиться сообщением

5 минут назад, targal сказал:

Напевне  март і нам покаже всі прелисті зими

До обльотів в нас ще два місяці. Все саме цікаве попереду!

З 20-х чисел жовтня в нас обльотів не було, тобто вже більше 75 днів безоблітний період.

Поделиться сообщением

Дедушка наставник, прослушал мою пасеку, сидят хорошо.7_ianvaria_proslushka_008_800.jpgi.gif7_ianvaria_proslushka_011_800.jpgi.gif   Одна из не слабеньких семей бакфаста7_ianvaria_proslushka_009_800.jpgi.gif

Поделиться сообщением

12 хвилини тому, Андрій Сумчанин сказав:

До обльотів в нас ще два місяці. Все саме цікаве попереду!

З 20-х чисел жовтня в нас обльотів не було, тобто вже більше 75 днів безоблітний період.

Аналогично и у нас - облета со средины октября небыло. 

Поделиться сообщением

Коли я збираю вулики на зиму то дивлюся щоб кількість бджіл відповідала кількості рамок. Клуб може обігріти тільки ті рамки що покриває. Рамки які не обігріваються переохолоджуються і корм кристалізуєтся. Бджоли використовують багато кормів щоб обігріти розширене гніздо а навесні викидають із вулика кристали.

Поделиться сообщением

20 годин тому, Василика сказав:

Может кому интересна динамика температуры в улике - щас заглянул 30 градусов по уровню верхних планок рамок,  9,6 нижних, на улице минус 1,5, а 4 часа назад было 12,0 верхние, 9, 9 нижние, на улице 11,6. И шо они там делают?

Нагнали температуру від вмішування в стан спокою під час зимівлі, пасічники такий люд що й зимою всі думки: а як там мої бджоли, руки аж сверблять відкрити вулика і витягнути рамку, другу...

Поделиться сообщением

1 година тому, Василика сказав:

Це добре, під час експерементів багато цікавого виявляється, про що й не уявляли деякі автори друкованих передрукованих книг, так тримати 

Поделиться сообщением

29 минут назад, Imkervlad сказал:

Нагнали температуру від вмішування в стан спокою під час зимівлі, пасічники такий люд що й зимою всі думки: а як там мої бджоли, руки аж сверблять відкрити вулика і витягнути рамку, другу...

Нет, я улик не то, шо не трогаю, я даже не дышу на него - просто подошел и посмотрел. 

Поделиться сообщением

37 минут назад, Крук сказал:

Коли я збираю вулики на зиму то дивлюся щоб кількість бджіл відповідала кількості рамок. Клуб може обігріти тільки ті рамки що покриває. Рамки які не обігріваються переохолоджуються і корм кристалізуєтся. Бджоли використовують багато кормів щоб обігріти розширене гніздо а навесні викидають із вулика кристали.

У каждого своя методика пчеловождения, я гнездо практически не сжимаю, зимуют у меня практически на маломедках, съедают до 40% запасов, и потерь не было. Пчелы при зимовке периодически кратковременно нагоняют температуру в улье до 30 градусов, может действительно они мед этим разогревают при переходе по сотам.

Поделиться сообщением

1 час назад, Василика сказал:

На мою думку Вам необхідно збільшувати кількість сімей, щоб Ви були зайняті роботою, а не експериментами над бджолами:umora:.

А якщо правда то читайте побільше, основні правила утримання повторються в кожній книжці, вони закріпляться у Вас в голові , а лишнє забудеться.:ay:

Поделиться сообщением

Тобто індикатор ззовні на стінці вулика?

Зробіть записи вечірніх і ранкових температур у вулику + зовнішня температура у тіні. Поділетесь інфо - допоможе при безконтактному визначенні температури по верху рамок і виявлення розплоду у сімях (без витягування рамок) 

Поделиться сообщением

12 минут назад, Imkervlad сказал:

Тобто індикатор ззовні на стінці вулика?

Зробіть записи вечірніх і ранкових температур у вулику + зовнішня температура у тіні. Поділетесь інфо - допоможе при безконтактному визначенні температури по верху рамок і виявлення розплоду у сімях (без витягування рамок) 

Да, индикатор снаружи, записывать буду в следующем году. Здесь, просто не стандартная семья, а поздний отводок с маткой-иошкой, и датчики я поставил, шоб в случае чего оперативно вмешаться

Поделиться сообщением

20 минут назад, В.Ю.А. сказал:

На мою думку Вам необхідно збільшувати кількість сімей, щоб Ви були зайняті роботою, а не експериментами над бджолами:umora:.

А якщо правда то читайте побільше, основні правила утримання повторються в кожній книжці, вони закріпляться у Вас в голові , а лишнє забудеться.:ay:

Считаю, шо делаю правильно - эксперименты, обретение опыта и постепенное увеличение семей. Или нужно было без опыта купить пасеку и в первом- же сезоне все похерить.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти