Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Осінь 2017\ Зима 2018

В теме 1 542 сообщения

Нарешті і я добрався на пасіку, то погода не та, то робота, то гриби. А сьогодні в поспіхах при гарній сонячній погоді переглянув всі. В когось забрав, комусь добавив. Є сім'ї які можна забути до весни, а є пару які в кінці зими потрібно взяти на контроль. Переглянув три десятки сімей з відводками і лише 5-7 вжалень і то від двох місцевих, в одній матка поміняна, а в іншій так і не знайшов. Тільки підняв положок і почалося, а як почав підіймати рамку пішли покусяки по руках. То навіть не діставав, так на вагу попробував центральні, вистачить. А так пасіка помінялась суттєво, чим я дуже задоволений. Є ранні відводки які не відрізняється від зимувалих особливо з позначкою VT. :ay:

Поки я переглядав пасіку доця в дворі пакетик опеньок назбирала, вужика побачила. Ну можна готовиться до наступного сезону. Розплід в двох пізніх відводках по трішки, замінив на медові від сімей. Утеплення зняте, зимуємо, хоча пилок ще несуть.

Поделиться сообщением

Все...

СКЛАВ остаточно. :ole_ole:Ще пробіпінити і свобода!!!:ole_ole:

Рамки забрані, гнізда сформовано.

Бджоли достатньо, меду - валом. Ще й на зберігання море рамок медових, вистачить підставляти аж до соняшника, навіть, якщо взятку в природі взагалі не буде.;)

І що я з ними робитиму?:dntknw:

Поделиться сообщением

Сегодня смотрел пчелок,очень опасался этого тепла,но все хорошо,расплода уже нет пчелки готовы в зиму. Осталось еще половине поставить полоски и все на заслуженный зимний покой,ох-же и скучать за ними буду.

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Юрий В сказал:

Сегодня смотрел пчелок,очень опасался этого тепла,но все хорошо,расплода уже нет пчелки готовы в зиму. Осталось еще половине поставить полоски и все на заслуженный зимний покой,ох-же и скучать за ними буду.

Це що за полоски?

Поделиться сообщением

Таке тепло - однозначно трохи зайве.

Бджоли сьогодні взяли в облогу стару хату, де зберігаю сушину. В кожну шпарину хочуть залізти... Ну і нюх, зарази...

Поделиться сообщением

8 минут назад, Женя Циба сказал:

Це що за полоски?

Фумисан

Поделиться сообщением

2 години тому, СЄРЖ сказав:

Є ранні відводки які не відрізняється від зимувалих особливо з позначкою VT. :ay:

Поки я переглядав пасіку доця в дворі пакетик опеньок назбирала, вужика побачила.

Додам трохи фото, VT цьогорічні відводки, сестрички, одні з кращих.

IMG_20171019_135233.thumb.jpg.c9d3d4708361a2b61180939f7c4cc3e0.jpgIMG_20171019_134230.thumb.jpg.87eca0abd3cc1798e940589ee0a59a5a.jpg

бакфаст пізньо липневі на 5- ти рамках, корму достатньо у всіх. Матка Вальчука наростила і я її вжав в 6 рамок, брав за сезон трішки розплоду. Спокійні, сказав би ручні :umora:, лазять по руках як всебе вдома, мусив димарика брати, а то і придбав ти можна. Зимувалі бакфасти сильніші від інших але в мене 7-8 рам в зиму. Доця знайшла опеньки прямо в дворі.

IMG_20171019_122302.jpg

IMG_20171019_133821.jpg

IMG_20171019_133136.jpg

IMG_20171019_133626.jpg

Поделиться сообщением

2 минуты назад, СЄРЖ сказал:

з позначкою VT

Если я правильно понял это варроатолерантная карника,то я присоединяюсь,они у меня(отводки) очень круто взяли разгон и наростились в зиму. Липатову респект:ay:

Поделиться сообщением

10 хвилин тому, Юрий В сказав:

Если я правильно понял это варроатолерантная карника,то я присоединяюсь,они у меня(отводки) очень круто взяли разгон и наростились в зиму. Липатову респект:ay:

вона сама, прививався в нашого форумчанина Віктора Андер. розвиток, медисті і люблять мене, не кусають.:ah::ax: один відводок був на 2-х 300+ 1*145 без роздільної. розплід був на 12-ти рамках після золотарника, думав невтисну в корпус 10*300. 

Поделиться сообщением

12 минуты назад, Юрий В сказал:

Кстати,у меня есть три ИО карники от Липатова,это Пернер на ВТ, Пешец на Пернера и ВТ на ВТ(имбридинг). Из них есть 12-15 групп сестер,так вот  ВТ на ВТ(имбридинг) это нечто,ну очень нравятся,потом идет Пешец, а вот  Пернер на ВТ пасет задних, по следующем сезоне посмотрим кто кого.  

Поделиться сообщением

2 часа назад, ромео сказал:

Ще й на зберігання море рамок медових, вистачить підставляти аж до соняшника, навіть, якщо взятку в природі взагалі не буде.;)

І що я з ними робитиму?

Я цієї весни теж так думав, а в червні всі минулорічні запаси розійшлися, ледве до соняха протримався.

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Юрий В сказал:

ВТ на ВТ(имбридинг) это нечто,

А моя такая же пропала с улья в один не радостный день...Чем то не понравилась пчелкам,хоть и начала была сеять...

Поделиться сообщением

47 хвилин тому, Юрий В сказав:

Осталось еще половине поставить полоски

Це не описка, можливо мали на увазі "забрати стрічки".

Поделиться сообщением

Только что, РУТ-61 сказал:

А моя такая же пропала с улья в один не радостный день...Чем то не понравилась пчелкам,хоть и начала была сеять...

Мои три раза пытались поменять ее,через день в улей лазил,выбрасывали половину засева,а потом успокоились и даже сами нарастились и приготовились в зиму. Я тоже думал,что будет капец матки,но обошлось.

Поделиться сообщением

Мои в отличии от ваших-без обьявления войны,не трогая расплод-под белы руци и на воздух..

Поделиться сообщением

Пора уже от клеща обработать, Бипином. В этом году много эго!
це як в кого.

Надіслано від мого SM-J510FN, використовуючи Tapatalk

Поделиться сообщением

В 16.10.2017 в 20:37, BVL_Studio сказал:

смотрю все хотят проверить гнезда и закормить пока неделя тепла будет но не стимульнет ли подкормка сейчас матку.... Золотарник еще цветет пыльца есть, и ее блин тягают значит кормят... я вот думаю что все же лучше дождаться устойчивого похолодания и потом просто забрать с центра гнезда рамки с пятаками расплода и если нужно подставить полномедки

сегодня вот такая картина на улице пасмурно +20, несут активно пыльцу, фацелия гудит... Открыл два улья и все подтвердилось в центре гнезда по одной рамке в каждой семье - пол рамки (украинской) однодневки (разновозврастного нет, печатки нет...), пол рамки меда печатного... по краям полномедные... Матки перепутали и подумали что весна... психанул оставил все как есть через пару дней обещают минусовую температуру думаю личинку выкинут и будет им ложе с пыльцой в центре гнезда... пусть так и зимуют

https://www.youtube.com/watch?v=MHxT6YYKufY&feature=youtu.be

и еще заметил что пчелы выгрызают воск внизу старой рамки видно им его не хватает для чего-то, сначала думал что мыша но просмотрел все чисто грызут именно пчелы и только на одной рамке снизу аж крошки летят

Изменено пользователем BVL_Studio

Поделиться сообщением

Фото зроблене два дні назад, був забанений тому не міг зразу викласти. Розквітає озимий ріпак,який від моєї пасіки розташований на відстані 500 метрів. Бджолки як гарно потепліє то гарно працюють на ньому. Сьогодні деякі сім'ї переглянув, матки розгону не беруть, тому що бджоли відчувають що це тепло не надовго

IMG_1163.JPG

IMG_1160.JPG

IMG_1162.JPG

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Укроп сказал:

Фото зроблене два дні назад, був забанений тому не міг зразу викласти. Розквітає озимий ріпак,який від моєї пасіки розташований на відстані 500 метрів. Бджолки як гарно потепліє то гарно працюють на ньому. Сьогодні деякі сім'ї переглянув, матки розгону не беруть, тому що бджоли відчувають що це тепло не надовго

IMG_1163.JPG

IMG_1160.JPG

IMG_1162.JPG

Видно якась експерементальна ділянка, якщо такі великі технічні прогалини.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Видно якась експерементальна ділянка, якщо такі великі технічні прогалини.

То так у нас Німці господарюють. Одне поле в них йде як насіневе. Інше поле 200 гектар то там суцільна площа, і теж розквітає. Але вже скоро похолодає і піде ріпак так взиму. Вкущився гарно, думаю якщо вдало перезимує, то при хорошій погоді весною,буде гарно медувать

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Укроп сказав:

То так у нас Німці господарюють.

Коли ж вони його сіяли? У нас теж розкущився, гарний, але до цвітіння йому ще далеко.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Укроп сказал:

То так у нас Німці господарюють. Одне поле в них йде як насіневе. Інше поле 200 гектар то там суцільна площа, і теж розквітає. Але вже скоро похолодає і піде ріпак так взиму. Вкущився гарно, думаю якщо вдало перезимує, то при хорошій погоді весною,буде гарно медувать

Цвіте не ріпак, а свиріпа, вона однорічна і вимерзне, а ріпак гарний, правда для зимівлі трохи завеликий, як у всіх в наших краях.

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Цвіте не ріпак, а свиріпа, вона однорічна і вимерзне, а ріпак гарний, правда для зимівлі трохи завеликий, як у всіх в наших краях.

Я Вам скажу по правді я не сильно в ньому розбираюсь. Приїхав на пасіку дивлюсь бджола йде з пилком і повненька. Придивився до напрямку куди летить, сів у машину під'їхав до поля і побачив таке. Сіяли його відразу як прибрали пшеницю

Поделиться сообщением

В 19.10.2017 в 18:26, СЄРЖ сказав:

Сьогодні заїхав на пасіку дозабрати корпуса, рамки. Брат казав що на вечір мертва на пасіці. І правда в 16:00 одні мерву роблять, а інші ,як і в день літають. Пилок несуть, але майже весь бакфаст ніби зскаженів, можливо і масовий обліт. І деякі сім'ї карніки таксамо літають але в процентному відношенні бакфаст переважає. 

ІО Теплова:

IMG_20171020_160558.thumb.jpg.9e26c4e6e026d8e9c4f79f4a68cd7fb3.jpgIMG_20171020_160607.thumb.jpg.cc20e0d6b1f6ab626a1382a28a595ef3.jpg

І ті що сподобались VT

IMG_20171020_160647.thumb.jpg.05571aa8991c62bc4076eb5ebfc41282.jpgIMG_20171020_160647.thumb.jpg.05571aa8991c62bc4076eb5ebfc41282.jpgIMG_20171020_160703.thumb.jpg.0d7f5e2fd1695e9bc898dda8a8d092a3.jpg

А виїжав з села і мужичок з відром рядовок перебіг дорогу, ну навіщо???  Дорога до дому через ліс, схвалив пакет і в ліс. Вечоріло, трохи блуканув але на вечерю взяв рядовок та зонтиків. Сезон бомба по грибами.:ay:

Відео не викладу , як рядовки 10-шт. Молоденьких зонтиків в ряд.

IMG_20171020_165956.jpg

IMG_20171020_164758.jpg

IMG_20171020_163619.jpg

Поделиться сообщением

23 часа назад, BVL_Studio сказал:

, фацелия гудит...

Коли сіяли підзимну фацелію?

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти