Перейти к содержанию

Потолочины vs Положок


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Зимой и летом она не нужна

И желательно продолжение - потому,что..........
Присоединяюсь к вопросу, интересно, что повлияло на такое утверждение.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Зимой и летом она не нужна

Roma! Тут я з Вами повністю згоден. Та є один момент, про який вже писав. Якраз зараз матки зачервили, і якраз зараз треба було б накрити плівкою та утеплити. І якраз зараз розбирати гніздо та охолоджувати розплід недоцільно. Погода препогана: вітер, сніг, морозець. От тому , на мою думку, ті бджолярі, що поклали плівку загодя, восени, зробили вірний крок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимой и летом она не нужна

И желательно продолжение - потому,что..........
Присоединяюсь к вопросу, интересно, что повлияло на такое утверждение.
Зимой куда будет деваться влага при пленке? В летки? Впитываться стенками? Куда? Для сильных семей такая зимовка будет смерти подобна. Я еще раз говорю что я пробовал и на разных системах ульев:angry: Положите на холст пару конопляных мешков или мат из рогозы и сравните результат зимовки с пленкой :az: Летом тот же вопрос. Зачем она на медосборе? Дать пчеле лишнюю работу по вентиляции? Наоборот стараемся дать побольше вентиляции. А тут паровой колпак под крышей :angry: Моль не задолбывает там где пчелы ее не могут выковырять из под пленки? Или "трусите" ульи каждый день? Кочевка тоже с нею? Илии снимать ее при кажддой перевозке? Зачем этот гемморой?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Зимой и летом она не нужна

Roma! Тут я з Вами повністю згоден. Та є один момент, про який вже писав. Якраз зараз матки зачервили, і якраз зараз треба було б накрити плівкою та утеплити. І якраз зараз розбирати гніздо та охолоджувати розплід недоцільно. Погода препогана: вітер, сніг, морозець. От тому , на мою думку, ті бджолярі, що поклали плівку загодя, восени, зробили вірний крок.
Возьмите налобный китайский фонарь, покрасьте стекло красным и спокойно вечером ложите пленку (если уж так нужно). Времени это займет секунд пять и ничего крамольного пчелам не будет :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю, але бджоли більше бояться вологи у вулику, ніж низької температури (зима у нас не настільки ж холодна), а куди діти зайву вологу коли зверху плівка. За законами фізики вона буде конденсуватися, так як буде ріниця температур. Тобто зверху потрібно класти, матеріал, який цю вологу буде вбирати, і разом з тим зберігати температуру. Читав, що ідеально підходить сухий мох, але де його стільки назбирати, то використвую матраси з сіно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Утепляю гнезда пленкой в лежаках с первым весенним осмотром. Пленкой накрываю гнездо сверху и сбоку, только внизу оставлял пространство в 2-3 от пола. Теперь думаю, может надо до дна пленку, чтобы больше экономить тепло?

Не знаю, але бджоли більше бояться вологи у вулику, ніж низької температури (зима у нас не настільки ж холодна), а куди діти зайву вологу коли зверху плівка.

Я зимой пленку раньше не применял, но на следующую зиму попробую. Мы часто действуем по накатанной схеме, согласно сложившихся стереотипов, и часто все новое отвергаем, а надо пробовать, может все новое - не всегда забытое старое, а лучше старого... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на вашы вопросы РУС всё ответил !!! могу только добавить чо плёнку ставить очень быстро и гнездо остыть не успеет даже при минусе , а по верх утеплить .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимой куда будет деваться влага при пленке? В летки? Впитываться стенками? Куда? Для сильных семей такая зимовка будет смерти подобна. Я еще раз говорю что я пробовал и на разных системах ул

Наверно повторюсь. При глухом (под пленкой) потолке и желательно утепленном ( тепловой колпак) обязательно наличие высокого и холодного подрамочного пространства не менее 50мм. Влага будет конденсировать в нижней части улья под клубом. Что то ваши пробы не совпадают с моими. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимой куда будет деваться влага при пленке? В летки? Впитываться стенками? Куда?
Моя первая зимовка. Поверил людям на слово и зимовал на улице в пенопластовых с высоким дном и под пленкой. В дне был всю зиму сквозняк. Зимовали и сильные семьи, и на одну улочку отводок. Все живы и никаких страстей с водой ни у кого не было.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приобрел для прикола цифровые термометры WSD-10 post-556-1299523004_thumb.jpg Взял 10 шт. Разброс показаний 0.1С Установил сегодня 3шт в улей 1- В клубе (30мм ниже верхнего бруска) t = 29.9С 2- На ПЭ пленке ( под фольгоизолом) t = 22.5С 3- На фольгоизоле (толщина 2мм, под подушкой) t = 20.4C На улице было -2,0С. Интересно то , что перепад температуры между клубом и поверхностью пленки 7.4С , перепад на фольгоизоле всего 2.1С, а на подушке 22.4С. Пленка работает хорошо, а в основном подушка. PS Расплода нет, стоит изолятор. :dntknw::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Влага будет конденсировать в нижней части улья под клубом.

Bdjol, Почему Ви так решили? Обоснуйте пожалуста свою версию конденсирования влаги под клубом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теж перший рік зимую під плівкою , з боків утеплено заставними з пінопластом обшитими теплоізолом. на плівці зверху пінопласт і звичайне утеплення знизу 6см під рамкового простору, льотки відкриті, поки всі живі ;) Як буде весною побачимо :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як буде весною побачимо

А весной будет ещо лучше... :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А весной будет ещо лучше... az.gif

В мене весну 2010 і весь сезон пліва вже стояла, так от прополісу зібрав як ніколи ;) , відкриваєш плівку і з верхніх брусків згрібаєш прополіс. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене весну 2010 і весь сезон пліва вже стояла, так от прополісу зібрав як ніколи ;) , відкриваєш плівку і з верхніх брусків згрібаєш прополіс. :ay:
в мене також плівка... та думаю там більше воску аніж прополісу... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Влага будет конденсировать в нижней части улья под клубом.

Bdjol, Почему Ви так решили? Обоснуйте пожалуста свою версию конденсирования влаги под клубом.
Если учесть . что клуб является источником тепла и влаги, то влага ,удаляясь от клуба и попадая в холодную зону и касаясь холодных поверхностей будет конденсировать. Холодная зона у нас только снизу под клубом. Влажный воздух пойдет вниз так как он подчиняется законам движения газов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене весну 2010 і весь сезон пліва вже стояла, так от прополісу зібрав як ніколи , відкриваєш плівку і з верхніх брусків згрібаєш прополіс.

Там почти нет прополиса самый воск... :az:
та думаю там більше воску аніж прополісу...

:ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене також плівка... та думаю там більше воску аніж прополісу... wink.gif

ну я думаю віск від прополіса можна відрізнити , воском будують якщо зазор великий між рамками і плівкою , а якщо плівка лежить щільно на рамках то там лише прополіс :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене також плівка... та думаю там більше воску аніж прополісу... wink.gif

ну я думаю віск від прополіса можна відрізнити , воском будують якщо зазор великий між рамками і плівкою , а якщо плівка лежить щільно на рамках то там лише прополіс :hi:
І над чим сперечатися?Зібране з плівки подрібнити хоча б трішки,висипати у воду й подивитися--спливло--віск,впало на дно--прополіс.Нам цього не видно,тож господарю самому треба буде вовтузитися.А нам потім розказати.Чекаємо!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І над чим сперечатися?

Я не сперечаюсь лише сказав що збирав прополіс , а мене запідозрили в некомпетентності і вирішили що я віск від прополісу не відрізняю :umora:
Зібране з плівки

з плівки не збереш багато так як прополіс при теплі пливе а з плівки його здерти не так просто, а от з верхніх брусків легко.
висипати у воду й подивитися--спливло--віск,впало на дно--прополіс.Нам цього не видно,тож господарю самому треба буде вовтузитися

перевіряти немає що , давно в магазин здав і гроші потратив ;)
А нам потім розказати.Чекаємо!

воском будують якщо зазор великий між рамками і плівкою , а якщо плівка лежить щільно на рамках то там лише прополіс

я вже розказав що ще додати? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я у Ваших постах і не мав сумніву.Адресувався ж до тих,хто тільки спинається на ноги і часом пасує перд очевидним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а мене запідозрили в некомпетентності і вирішили що я віск від прополісу не відрізняю

Нихто нивчому Вас не пидозрюе, просто провирьте себе так як Гена советуе, там очень мало прополиса больше воску...
воском будують якщо зазор великий між рамками і плівкою , а якщо плівка лежить щільно на рамках то там лише прополіс

Вы прави но присмотритесь к решеткам которые зделаны для зборки прополиса.. Там Вам и будет зазор.. :ay: Всетаки будете в етом году собирать то проверьте, хочаб для того чтоб Гену успокоить.. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

просто провирьте себе так як Гена советуе, там очень мало прополиса больше воску...

Славік я збираю прополіс, а де є віск то його в прополіс не кладу. Хоча якщо я все-таки збираю віск ,а думаю що прополіс то це не страшно , головне що його в магазині за прополіс забирають ;):umora:
Вы прави но присмотритесь к решеткам которые зделаны для зборки прополиса..

Маю пару штук брав на пробу не сподобалось.
Всетаки будете в етом году собирать то проверьте, хочаб для того чтоб Гену успокоить.. az.gif

так Гена наче і не хвилюється :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Влажный воздух пойдет вниз так как он подчиняется законам движения газов.

Я конечно извиняюсь, может мы говорим о разном. Но здесь только общие фразы и нет конкретики. А может влажный воздух пойдет вверх подчиняется законам движения газов?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Влажный воздух пойдет вниз так как он подчиняется законам движения газов.

Я конечно извиняюсь, может мы говорим о разном. Но здесь только общие фразы и нет конкретики. А может влажный воздух пойдет вверх подчиняется законам движения газов?
:blink: Суперечка на рівному місці... Про що сперечаємось? Про те куди йде пар, чи про те де випаде роса? Тепле повітря разом з частинками води(випару) піднімається вгору, по мірі охолодження опускається до низу, а вточці роси випаде у вигляді конденсату, от там і буде "шкідлива" волога. В свою чергу це може відбутися на одній або декількох з 6-ти сторін, наприклад у мене при наявності плівки, вона, точка роси, є на плівці де відповідно і випадає волога у вигляді конденсату, в свою чергу плівка прилягаючи до рамок частину конденсату віддасть на них, буде "щастя" у вигляді пліснуватості верхніх брусків. В інших випадках все аналогічно відбувається на інших стінках, чи то дні. В любому випадку щось буде вологим, куди ж подінеться та волога з вулика :dntknw: , хіба в матрац зайде, якщо такий є в утепленні. По постам що до прополісу: В мене на літо в частині вуликів є холстики, тож їх аналогічно як і плівку приліплюють прополісом. Підтримую Паланочку при таких накриттях однозначно вихід прополісу більший, верхні бруски рамок практично прополісом заліплені. Правда при плівці його вихід буде більший, з холстика бджоли роблять "рубероїд" прополіс з нього вже не витягнеш :umora: , а от плівку в морозилку і через деякий час "вуа ля" найчистіший прополіс... правда не багато, основна маса на брусках залишається.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...