Перейти к содержанию
Тарас Мольфар

Альпійський вулик (Роже Делона)

В теме 40 сообщений

Я на днях спілкувався з Паппом Віктором, з цього приводу. Він доречі 10 років протиримав бджіл у цих вуликах. Сказав що хрень рідкісна, і цим поставив крапку у моїх пошуках системи утримання.  Там є одна особливість, що бджоли мають обмеження по "медовому сповпові" десь в районі 60-65 см., тобто ця висота медових запасів для бджіл є критичною і після її досягнення вони майже перестають приносити нектар. І це стосується усих типів вулика а враховуючи що в альпійцях гніздо дуже вузьке то меде там буде досить мало. Продуктивність такого вулика дуже низька, хоча бджоли прекраснов ньому живуть, шикарно зимують, добре розвиваються по весні, а от меду буде малувато, тому я став на рут 8 рамок...результатами поділюсь...

Поделиться сообщением

Мабуть в Канаді якісь особливі бджоли, які того стовпа не дотримуються :umora: у них ті "стовпи" по півтора метри стоять. Та й не тільки у них.. 

Поделиться сообщением

1 година тому, Markus V сказав:

обмеження по "медовому сповпові" десь в районі 60-65 см., тобто ця висота медових запасів для бджіл є критичною і після її досягнення вони майже перестають приносити нектар. І це стосується усих типів вулика а враховуючи що в альпійцях гніздо дуже вузьке то меде там буде досить мало. Продуктивність такого вулика дуже низька... тому я став на рут 8 рамок...

Вагоме обмеження. Рахуємо. 60-65 см. в делоні це приблизно 40-50 кг меду. А за дві-три відкачки виходить чуть більше сотні. Дійсно низька продуктивність, на рутах за такого обмеження вийде 3-4 сотні. З вулика. Еге ж?.

Поделиться сообщением

Я нікого не хочу повчати... Папп В.В. три дні тому на конференції відповідаючи на моє питання про альпійці, відповів що більше одного бідона не отримував з сімї. Можливо у когось інші медозбори, чи ще щось і в них цей вулик буде давати 100-200 і більше кг. я буду лише радий.  Так само і Доскоч І.М. був присутній при тій розмові і підтвердив слова Паппа, доповнивши що ці вулики часто падають через свою висоту. Я особисто цього року поставлю пару делонівців у якості експерименту, так чисто погратися, а наступати на граблі котрі потоптало вже не мало народу не маю нв найменшого бажання. тут вибір кожного і у кожного свій шлях. Я особисто обрав рут, так як рухаюся до промислового бджільництва а рут як я його колись не критикував, є найперспективнішою промисловою системою утримання. 

Поделиться сообщением

9 минут назад, Markus V сказал:

. Я особисто цього року поставлю пару делонівців у якості експерименту, так чисто погратися, а наступати на граблі котрі потоптало вже не мало народу не маю нв найменшого бажання. тут вибір кожного і у кожного свій шлях. Я особисто обрав рут, так як рухаюся до промислового бджільництва а рут як я його колись не критикував, є найперспективнішою промисловою системою утримання. 

Промисловий рут на 10 рамок, а Ви знову наступаєте на граблі з своїми 8 рамковими корпусами.

Поделиться сообщением

з кількістю рамлк я ще в роздумах, і все таки схиляюсь більше до 8 рамочного, через те що у 10 рам, доволі суттєва вага. А що стосується 8 рамок, то в деяких державах часто використовують саме 8 і навіть 9 рамок рута при чому саме на промислових пасіках. 10 рамок це класичний рут а 8 рам. на мою думку ще окрім ваги дасть мені і ряд інших переваг.... поживемо, побачимо... до прикладу Богдан Болюбаш, тримає бджіл саме на 8 рамках рута, я з ним говорив, він задоволений...

Поделиться сообщением

9 годин тому, Markus V сказав:

Я нікого не хочу повчати... Папп В.В. три дні тому на конференції відповідаючи на моє питання про альпійці, відповів що більше одного бідона не отримував з сімї. Можливо у когось інші медозбори, чи ще щось і в них цей вулик буде давати 100-200 і більше кг. я буду лише радий.  Так само і Доскоч І.М. був присутній при тій розмові і підтвердив слова Паппа, доповнивши що ці вулики часто падають через свою висоту. Я особисто цього року поставлю пару делонівців у якості експерименту, так чисто погратися, а наступати на граблі котрі потоптало вже не мало народу не маю нв найменшого бажання. тут вибір кожного і у кожного свій шлях. Я особисто обрав рут, так як рухаюся до промислового бджільництва а рут як я його колись не критикував, є найперспективнішою промисловою системою утримання. 

Згоден з вами  на усі 100 відсотків. Правда 145 не мав і мати її не збираюся.:IMHO:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

9 годин тому, Гурович сказав:

Промисловий рут на 10 рамок, а Ви знову наступаєте на граблі з своїми 8 рамковими корпусами.

А де це записано? :ah::hmm: Правда у мене 10 рам 230 і я вважаю, що 8 - то все ж  малувато . Тим більше для баків.

Поделиться сообщением

Що стосується того що "8 малувато", це актуально як ви сказали для баків, чи ще для взятків центральної України, а для моїх карпатських взятків має вистачити, тим більше що я маю 8 і 10 рам. рути, тому я випробую і прийму остаточне рішення... про результати - повідомлю спільноту, якщо це буде цікаво...

Поделиться сообщением

1 година тому, Markus V сказав:

Що стосується того що "8 малувато", це актуально як ви сказали для баків, чи ще для взятків центральної України, а для моїх карпатських взятків має вистачити, тим більше що я маю 8 і 10 рам. рути, тому я випробую і прийму остаточне рішення... про результати - повідомлю спільноту, якщо це буде цікаво...

Також маю рути на 8 рамок, нічого немалувато. Зрештою, якщо треба, завжди можна доставити ще один корпус

Поделиться сообщением

зимовка с глухим потолком и сетчатым дном в альпийских ульях просто песня. три года проволку не нятягиваю на рамки просто песня. любой даже слабый отводок даст мед. рамка проволочная один раз сделал на всю жизнь. но есть и минусы существенные

Поделиться сообщением

В 2/16/2018 в 18:26, Бондарь сказал:

зимовка с глухим потолком и сетчатым дном в альпийских ульях просто песня. три года проволку не нятягиваю на рамки просто песня. любой даже слабый отводок даст мед. рамка проволочная один раз сделал на всю жизнь. но есть и минусы существенные

А про мінуси конкретніше можете розтлумачити. :IMHO:на те і форум щоб ділитися плюсами та мінусами. Дякую.

Поделиться сообщением

В 21.02.2018 в 16:09, Иваныч сказал:

А про мінуси конкретніше можете розтлумачити. :IMHO:на те і форум щоб ділитися плюсами та мінусами. Дякую.

минусы альпийского улья  1  слишком высокий. 2 обязательно необходимо делать отводки иначе роение 3 не стандарт рамки не купишь не продашь. на счет устойчивости у меня стоят на самодельных 4 местных поддонах .стоят великолепно.

Поделиться сообщением

1 час назад, Бондарь сказал:

минусы альпийского улья  1  слишком высокий. 2 обязательно необходимо делать отводки иначе роение 3 не стандарт рамки не купишь не продашь. на счет устойчивости у меня стоят на самодельных 4 местных поддонах .стоят великолепно.

Дякую . 

Поделиться сообщением

В 25.07.2017 в 21:37, Тарас Мольфар сказал:

Доброго вечора. Підкажіть будь ласка хто користується вуликами системи Альпійський (Роже Делона)? Які особливості конструкції та утримання бджіл?

Можна ще запитати ось цього чоловіка:

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти