Перейти к содержанию

Виноград


аматор

Рекомендуемые сообщения

А кабельні стяжки для підв"язки можна використовувати?

А не дорогое ли удовольствие?
Судя по этой ссылке http://diamaht.uaprom.net/p133957-kabelnye...hki-homuty.html не дорогое удовольствие
Стяжки не годяться, бо вони ковзатимуть по дротах і всі пагони будуть збиватись вітром у "віники". Можна хібащо використати для підвішуванні лоз до горизонтальних дротів чи арматурин рано навесні - т.з "сухої підв'язки". Вертикальні зелені пагони ними не закріпиш
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З приводу Софії - може розтріскуватись при надлишку вологості, крупніша за Лівію, але за смаком :IMHO: трохи поступається. Якщо стежити за поливами - то дуже гарна і товарна гібридна форма. Лівію теж можу рекомендувати, так як і Лучистий - це перевірені сорти, які вирощуються зараз в товарних масштабах. Гурман і Велес мені не знайомі :dntknw:
хочу запитати вас за обробку сорту Софія і Лучистий якими препаратами обробляєте і скільки раз за сезон? і що можете сказати про обробки(їх кількість) сортів Лора(ФЛора) і Кодрянка?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З приводу Софії - може розтріскуватись при надлишку вологості, крупніша за Лівію, але за смаком :IMHO: трохи поступається. Якщо стежити за поливами - то дуже гарна і товарна гібридна форма. Лівію теж можу рекомендувати, так як і Лучистий - це перевірені сорти, які вирощуються зараз в товарних масштабах. Гурман і Велес мені не знайомі :dntknw:
хочу запитати вас за обробку сорту Софія і Лучистий якими препаратами обробляєте і скільки раз за сезон? і що можете сказати про обробки(їх кількість) сортів Лора(ФЛора) і Кодрянка?
У мене цих сортів немає - керуюсь тим, що бачив на виноградниках знайомих у Кременчуці та Львові. Стійкість у них хороша або середня - без обробок на Заході не вийде ростити. Софію бачив у Павлія Богдана у Львові, то він радив надати перевагу Лівії - за красою і розміром ягоди трохи поступається, але стіка до розтріскування, що з Софією трапляється. Лучистий мені подобається за смаком - цього року посаджу обов'язково. І може бути хорошим товарним сортом, але на півдні - у нас достигатиме запізно для ринку. Для себе - можна. Флора досить смачна для мене, але у повній стиглості. На ринку пробував кілька разів - трава. Потреби в садінні для себе не бачу - маю сорти на цей час достигання, які нічим не гірші. Та ж Аркадія. Хіба для колекції. Флори смачніша, ніби, але не настільки, щоб виділити їй дефіцитне у мене місце. Хоча якщо дадуть саджанець - не викину :umora: Кодрянка - товарний сорт, але не для мого регіону. Може горошитись, коли умови запилення не найкращі (у нас це стандарт), за смаком непогана, але нічого видатного в ній не бачу. Сорт - "пахарь" для ринку, але я не займаюсь продажем. Якщо ви хочете посадити 1-2 кущі винограду і мати його від пуза, згодні забезпечити доглядом - то це саме ті сорти-трудяги. Але як кажуть є три стадії виноградарства: - хочу наїстись винограду - хочу наїстись гарного і великого винограду - хочу наїстись смачного винограду :umora: ================ По обробках: Я з минулого року майже не обробляю хімпрепаратами - тільки бактеріальними, ферментними та біостимуляторами. Все через бджоли. Обробка починається пізно восени перед укриттям - оприскується лоза і земля навколо розчином залізного купоросу - викорінення збудників хвороб. Збираю все листя, бур'ян та ін. Починаючи з виходу перших листків я щотижня регулярно обробляв кущі розчином гумінових кислот і ферментів (Гумі+, Гумат, Байкал, Гумісол та подібні препарати) для підживлення та стимуляції імунітету, до суміші давав одночасно ферментні та мікробіологічні препарати Актофіт, Гаупсин, Триходермін - вони абсолютно безпечні - не мають терміну очікування, але нестійкі. Біопрепарати мають особливість - спори бактерій в їх складі пропростуть на грибках-збудниках хвороб, розмножаться і знищать паразита, але якщо збудника немає, то спори лишаються на поверхні і змиваються дощем та гинуть від сонця. Тому для досягнення ефекту тут важлива не концентрація, як у хімречовин, а регулярність обробок. Скажу, що такі обробки на порядок дешевші застосування будь-яких хімікатів, хоча й потребують затрат часу. Зате ефектом я був вражений минулого року. Обробки проводив до початку липня - потім припинив. На кінець сезону восени кінці пагонів та пасинки трохи прихопило мілдью, але це не страшно - вони все-одно обрізались та винеслись геть. Ну і не забувати про агротехніку - виламати всі зайві пагони та грона, щоб не перевантажити кущ, добре його освітити та провітрювати, видалити всі бур'яни. Під виноградом у мене росте суниця або засівав люпином на зелене добриво - підкошував та мульчував ним грунт. Загалом скажу так: немає такої хімії, щоб дала 100% результату при відсутності агротехніки - нормування, освітлення, поливу та ін. Зате якщо весь комплекс заходів по зміцненню самої рослини проведено, то достатньо мінімум зусиль для захисту
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Наконец-то начал заниматься зелеными операциями(выломка лишних побегов-почек). Начал с технарей. Третья вегетация. 1 фото-Мерло, 2 фото-Каберне Совиньон.post-4046-1335470627_thumb.jpgpost-4046-1335470655_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наконец-то начал заниматься зелеными операциями(выломка лишних побегов-почек). Начал с технарей. Третья вегетация. 1 фото-Мерло, 2 фото-Каберне Совиньон.post-4046-1335470627_thumb.jpgpost-4046-1335470655_thumb.jpg
В этом году вообще ничего не понятно, судя по Вашим фото, таки да у Вас развитие идет быстрее чем у нас, южнее!! На родительский день был в Днепропетровской области, Павлоград, так у них такая же картина :dntknw: Какая выломка лишних побегов, у нас только только просыпается!! :dntknw::az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наконец-то начал заниматься зелеными операциями(выломка лишних побегов-почек). Начал с технарей. Третья вегетация. 1 фото-Мерло, 2 фото-Каберне Совиньон.post-4046-1335470627_thumb.jpgpost-4046-1335470655_thumb.jpg
В этом году вообще ничего не понятно, судя по Вашим фото, таки да у Вас развитие идет быстрее чем у нас, южнее!! На родительский день был в Днепропетровской области, Павлоград, так у них такая же картина :dntknw: Какая выломка лишних побегов, у нас только только просыпается!! :dntknw::az::hi:
А не только Вы отстаете-Одесса, пол Крыма-такая же ситуация. Почти все прибрежные город. У Вас под боком какое водохранилище-Аккумулятор холода. Вот и припозднились. Наверстаете. И перегоните. :smile: Бьюсь об заклад, что и осенью у Вас заморозки редкость. А все из-за того водоемчика..........Добавлю пару фоток-Тасон-post-4046-1335706369_thumb.jpgpost-4046-1335706391_thumb.jpg....А Шахиня Ирана раза в полтора больше.(но фоткать уже не стал. Поверьте на слово).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я з цієї весни в шоці - у мене виноград теж вже суцвіття викинув - зелені пагони до 20-25 см доходять на більшості сортів. Не дай Бог заморозки... Один тільки Декабрьський радує - у нього все по графіку - тільки-тільки почав розпускатись. А загалом він щороку пізно розпускається - сортова особливість. Зате від заморозків тікає щороку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Один тільки Декабрьський радує - у нього все по графіку -
И НАЗОС. :ay: А у меня Декабрьский вот такой-post-4046-1335714510_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Один тільки Декабрьський радує - у нього все по графіку -
И НАЗОС. :ay: А у меня Декабрьский вот такой-post-4046-1335714510_thumb.jpg
Так, НАЗОС і в мене тільки розпустилась. Також додати можу до таких сортів (у мене на ділянці) Мускат Мраморний, Ювілей херсонського "Дачника", Інгу. А найпершими цього року стартували у мене Русбол і Новий Подарок Запоріжжю. І ще не можу зрозуміти в чому причина, але в мене другий рік підряд ЮХД "сачкує" - немає цвіту взагалі. Хтось згадував на виноградному форумі, що з ним таке буває, коли влітку в період закладання суцвітть стоїть холодна погода. Якщо це дійсно так, то для Львова він не підходить :angry: А шкода, сигналка з першого урожаю подавал надії...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І ще не можу зрозуміти в чому причина, але в мене другий рік підряд ЮХД "сачкує" - немає цвіту взагалі. Хтось згадував на виноградному форумі, що з ним таке буває, коли влітку в період закладання суцвітть стоїть холодна погода. Якщо це дійсно так, то для Львова він не підходить :angry: А шкода, сигналка з першого урожаю подавал надії...
ЮХД у меня нет, конкретно по нему ничего не скажу. :dntknw: НО, у него в родстве азиаты(Гюзаль Кара) может это сказывается? Иваныч, если и в этом году завыкаблучивается......... :IMHO1: А чтО делать?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Иваныч, если и в этом году завыкаблучивается......... А чтО делать?

Так в тому й справа, що цього року вже немає цвіту - вусики видно вже на пагонах - грон не буде. Одне добре - сильнорослий. Добра підщепа вийде. Є в мене задумка попробувати зараз прищіпнути і викликати ранні пасинки - може на них зацвіте. Як ні - піде на шашлик. Аналогічна доля наступного року чекатиме мабуть ще 5-6 сортів - хороше буде поступатись місцем кращому :ak: Ось наприклад є в мене Талісман (FV-6-6), Кеша (FV-6-5) і Світлана (FVR-7-9) - різниця між ними є, але не настільки вагома, щоб тримати всі 3. От тільки кого лишити :dntknw: Світлана має гарну грону без гороху, раніша двох інших, але за смаком поступається Кеші. А він, в свою чергу, не такий стійкий і урожайний як конкуренти. Точно не лишатиму для себе Талісман - хіба як маточник черенків - продається все ще непогано :af: У мене зараз ще 13 сортів мучаються невисаженими - місця їм не найду :ah: купити купив, а земля не безрозмірна. :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так в тому й справа, що цього року вже немає цвіту - вусики видно вже на пагонах - грон не буде. Одне добре - сильнорослий. Добра підщепа вийде. Є в мене задумка попробувати зараз прищіпнути і викликати ранні пасинки - може на них зацвіте. Як ні - піде на шашлик.
А я даже и не в курсе как у него со способностью плодоносить на пасынках? :dntknw:
Аналогічна доля наступного року чекатиме мабуть ще 5-6 сортів - хороше буде поступатись місцем кращому :ak: Ось наприклад є в мене Талісман (FV-6-6), Кеша (FV-6-5) і Світлана (FVR-7-9) - різниця між ними є, але не настільки вагома, щоб тримати всі 3. От тільки кого лишити :dntknw: Світлана має гарну грону без гороху, раніша двох інших, але за смаком поступається Кеші. А він, в свою чергу, не такий стійкий і урожайний як конкуренти. Точно не лишатиму для себе Талісман - хіба як маточник черенків - продається все ще непогано :af:
Таких сортов у меня нет. От Талисмана держусь подальше(ФЦЖ и известные танцы). Если Светлана для рынка-то почему бы и нет? А так да-подвои шикарные будут. Велеса еще не посадил? Я видал в живую- :blink::blink::blink:
У мене зараз ще 13 сортів мучаються невисаженими - місця їм не найду :ah: купити купив, а земля не безрозмірна. :ak:
Это вечная проблема всех времен и народов!! :ak::ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Велеса еще не посадил? Я видал в живую-

Ні, Велеса ще не бачив. Побував минулого літа в гостях у давнього знайомого (як виявилось, теж зайнявся виноградом) - напробувався у нього різного... У нього ж восени й черенків нарізав майже задарма - обміняв на свої. Більш того, заключили усний "договір про співпрацю" ;) - про щорічну закупку лози після обрізки. Людина не любить торгувати на ринку, тому лозу дефіцитних сортів просто спалює (Ну ладно, Аркадію, але Софію і Лівію пускати в топку... :blink::helpme: ) Найбільше мене вразив Ладанний-2 - дуже яскравий мускат з довгим післясмаком, не приторний - саме мій виноград, я такого шукав :ole_ole: Сподобались Загорульковські сорти Рута, Лія, Іванна - смак дуже непоганий, тільки б не так хворіли... Аметист Новочеркаська - теж досить оригінальний сорт, смак приємний, оригінальний, вигляд взагалі супер, але багато його не з'їсти - швидко наїдаєшся. Це як халва - смачно, але кіло за раз не по силах :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

........Добавлю пару фоток-Тасон-post-4046-1335706369_thumb.jpgpost-4046-1335706391_thumb.jpg....
Ребята, я в шоке :blink::ay: !! Да, у нас Каховское водохранилище рядом, но какой там аккумулятор прохлады, жара неимоверная стоит!! У нас только только отбивать начал!! :dntknw: Зато сады уже практически отцвели, еще немного вишни есть, яблоко и черешня кое-где, каштан цветет, аномалии какие то, такое впечатление что и деревья насмотрелись передач про конец света и торопятся жить!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зато сады уже практически отцвели, еще немного вишни есть, яблоко и черешня кое-где, каштан цветет,
У нас так само. Но почему Ваш виноград отстает :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Каберне совиньен и мускат золотой померзли( ни единой почки. Лоза на изгиб похрустывает как живая - вот думаю будет он жить или нет (цвести на след год и развиваться)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Каберне совиньен и мускат золотой померзли( ни единой почки. Лоза на изгиб похрустывает как живая - вот думаю будет он жить или нет (цвести на след год и развиваться)
почекайте ще до середини травня - якщо не випустить пагонів заміщення, то розкопайте трохи і зріжте "на чорну голову" - на рівні землі. Тоді пустить нові рукава з підземної частини штамба.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну с мускатом -понятно он был небольшой, а вот каберне совиньен реально куст 6ти летний - очень жалко срезать. Просто лоза сама живая - делал срез небольшой ветки специально, что б понять - сок течет. Или это не показатель? Я просто с подобным не сталкивался если честно((

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як там виноград? у когось вже зацвів??? мій випустив по 5-6 листків і по 2 китиці суцвіть... та ще довгенько до цвітіння...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наберитесь терпения дней на десять (до цветения),а вот обломкой лишних молодых побегов нужно заняться сейчас, да и прореживанием соцветий тоже :hi:
Проредить нужно после цветения. По гороху. По факту опыления..А сейчас, если на побеге 3-4соцветия и побег не тянет-оставить два нижних.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Потрібні черенки сортів : Первозваний, Рішельє, Тімур, Флора.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібні черенки сортів : Первозваний, Рішельє, Тімур, Флора.
Можно спросить-чем Вас прельстил Решилье??? Я свой уже выкинул. Страшное горошение. Плоский вкус. Не связывайтесь с ним. Через пару лет корчевать будете! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібні черенки сортів : Первозваний, Рішельє, Тімур, Флора.
Можно спросить-чем Вас прельстил Решилье??? Я свой уже выкинул. Страшное горошение. Плоский вкус. Не связывайтесь с ним. Через пару лет корчевать будете! :IMHO1: зря. можно перепривить.
зря. можно перепривить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібні черенки сортів : Первозваний, Рішельє, Тімур, Флора.
Можно спросить-чем Вас прельстил Решилье??? Я свой уже выкинул. Страшное горошение. Плоский вкус. Не связывайтесь с ним. Через пару лет корчевать будете! :IMHO1: зря. можно перепривить.
зря. можно перепривить.
Можно, но не в моем случае-рос в неподходящем месте. Китайский отводок решил бы проблему, но терять год, потом прививка приживется или нет....Саженец готовый нового сорта под рукой был...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно спросить-чем Вас прельстил Решилье??? Я свой уже выкинул. Страшное горошение. Плоский вкус. Не связывайтесь с ним. Через пару лет корчевать будете!

Поспрашивал у знакомых, которые хоть что-то слышали о винограде. Они говорят что для нас подходят только очень ранние сорта. Порылся в Инете. Нашел ссылки вот на эти. Поэтому и спросил.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...