Перейти к содержанию

Нуклеус на гнездовой рамке


Рекомендуемые сообщения

23 години тому, M_Oleksandr_V сказав:

Можливо комусь пригодиться! Зимують 5 чи 6 зимама, і по обльотах і по зимівлі задоволений! В вулику 10 відсіків по  2 рамки дадан. Більшість маток обльотую в меньших нуках, але маю і 5 таких, робив сам спеціально для зимівлі маток. Такий собі гуртожиток!

P3099200.JPG

P1028824.JPG

На десять отсеков леток общий?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Вадим Марковски сказал:

На десять отсеков леток общий?

на 1 отсек, 1верхній 1 нижній. Як може бути спільний льоток для обльоту 10 маток?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скільки маток (у %) облітується  у такому нуклеусі? І чи немає проблем з обльотом маток в нуклеусних відділеннях,  де кольори білий і відразу блакитний?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДОПОМОЖІТЬ З ТЕХНОЛОГІЄЮ ФОРМУВАННЯ  ВІДВОДКІВ  НА 145 РАМКУ!!!!

Я стою перед дилемою яким шляхом іти при формуванні відводків на 145 рамку, які на наступний рік будуть на мед:

 варіант 1 – розрізать корпус на 10 рамок, прибить боковушку і ось тобі два корпусика по 5 рамок на 145 . Але виникає питання. Я формую відводки 1 червня на плідну матку (300мм - 1 розплоду, 1 корму, 1 струшую + суш) і вони виростають до 8- 10 рамок (на 300мм), ще качаю бо заливаються. А це означає треба 3 – 4 корпуса (на 5 рамок , рамка на 145)   

варіант 2: не морочить голову з малими 5-6 рамковими корпусами на 145, а формувать в 2 корпусах на 10 рамок ( ну там заставні теплі і все таке….) бо все рівно всі ці малі відводки треба пересаджувати в 10 рамкові корпуса на 145 рамку в на ступному році.

Мета формування відводків – щоб на наступний рік це були сім’ї на мед, а не для виведення маток. Для Маток є мікро нуки.

Прошу у пасічників допомоги!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Вадим Марковски сказал:

На десять отсеков леток общий?

А разве на фото не видно?

P3099200.thumb.JPG.0c69c965a3f0bbd93764694001aea467.JPG.27db7eb345f80c8f4740df3b8deef9a2.JPG

В обводке заградители летковые.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

на 1 отсек, 1верхній 1 нижній.......

Чи правильно я зрозумів, що у вас в одному відсіці сидить два відводка (один зверху, один знизу)? Якщо так, то напишіть, як ви розділяєте верхній та нижні відводки? Чи у вас у відсіці знаходиться один відводок і на нього передбачено два льотки (верхній та нижній)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Shmel сказал:

Чи правильно я зрозумів, що у вас в одному відсіці сидить два відводка (один зверху, один знизу)? Якщо так, то напишіть, як ви розділяєте верхній та нижні відводки? Чи у вас у відсіці знаходиться один відводок і на нього передбачено два льотки (верхній та нижній)?

На фото улей.Реально видно 5 частей.

А в описании написано 

В 27.12.2017 в 21:03, M_Oleksandr_V сказал:

В вулику 10 відсіків по  2 рамки дадан.

Значит в два этажа.

В 27.12.2017 в 21:03, M_Oleksandr_V сказал:

робив сам спеціально для зимівлі маток

 

В 27.12.2017 в 21:03, M_Oleksandr_V сказал:

Більшість маток обльотую в меньших нуках, але маю і 5 таких

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Ігор М сказав:

ДОПОМОЖІТЬ З ТЕХНОЛОГІЄЮ ФОРМУВАННЯ  ВІДВОДКІВ  НА 145 РАМКУ!!!!

Я стою перед дилемою яким шляхом іти при формуванні відводків на 145 рамку, які на наступний рік будуть на мед:

 варіант 1 – розрізать корпус на 10 рамок, прибить боковушку і ось тобі два корпусика по 5 рамок на 145 . Але виникає питання. Я формую відводки 1 червня на плідну матку (300мм - 1 розплоду, 1 корму, 1 струшую + суш) і вони виростають до 8- 10 рамок (на 300мм), ще качаю бо заливаються. А це означає треба 3 – 4 корпуса (на 5 рамок , рамка на 145)   

варіант 2: не морочить голову з малими 5-6 рамковими корпусами на 145, а формувать в 2 корпусах на 10 рамок ( ну там заставні теплі і все таке….) бо все рівно всі ці малі відводки треба пересаджувати в 10 рамкові корпуса на 145 рамку в на ступному році.

Мета формування відводків – щоб на наступний рік це були сім’ї на мед, а не для виведення маток. Для Маток є мікро нуки.

Прошу у пасічників допомоги!!!

Я б нестав псувати готові корпуса, робив би відводки в стандартних корпусах, спочатку піджати заставною, по мірі росту розширяти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Shmel сказал:

Чи правильно я зрозумів, що у вас в одному відсіці сидить два відводка (один зверху, один знизу)? Якщо так, то напишіть, як ви розділяєте верхній та нижні відводки? Чи у вас у відсіці знаходиться один відводок і на нього передбачено два льотки (верхній та нижній)?

У відсіці 1 відводок на 2 рамки дадан, і 2 льотки нижній і верхній. 5 відсіків літає в одну сторону 5 в іншу, разом 10. 

Якщо Ви читали тему вона звучить так "Нуклеус на гнездовой рамке"  

Це (грубо говоря) 20рамочний лежак поділений на 10 частин. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

У відсіці 1 відводок на 2 рамки дадан, і 2 льотки нижній і верхній. 5 відсіків літає в одну сторону 5 в іншу, разом 10. 

Я впринципі так і думав, просто ваша якісна прильотка через весь вулик під верхнім льотком + відсутність фото вулика з задньої сторони наштовхнули на різні думки. Думаю не я один багато чого собі нафантазував :IMHO:, тому і вирішив перепитати. Тепер все прояснилось, дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Зимовали на улице?
У меня мини нуки с фанеры, и две ловушки уже по 4 года работают.

Так, на вулиці. Ті , що в приміщенні - живуть довше. Я надумав обшити їх ДВП обробленою хоч парафіном, хоч добре пофарбованою. Корпуси ці використовувати планую лише на ГВ. Ну , а у середину доведеться закласти щось з пінопласту: жалко , корпуси були класні за розміром, одне погано - фанера і в Африці - фанера. З неї можна будувати й кукурузники, але лиш одноразові.  :dntknw::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ДобровоЛ сказав:

Так, на вулиці. Ті , що в приміщенні - живуть довше. Я надумав обшити їх ДВП обробленою хоч парафіном, хоч добре пофарбованою. Корпуси ці використовувати планую лише на ГВ. Ну , а у середину доведеться закласти щось з пінопласту: жалко , корпуси були класні за розміром, одне погано - фанера і в Африці - фанера. З неї можна будувати й кукурузники, але лиш одноразові.  :dntknw::IMHO:

Фанера є і влагостойка. Робив з неї корпуса, магазини, донья, вже ними користусь 7 років, є і не фарбована, змінила тільки кольор. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, konsul сказав:

Фанера є і влагостойка. Робив з неї корпуса, магазини, донья, вже ними користусь 7 років, є і не фарбована, змінила тільки кольор. 

 Визнаю, @konsul , що я він новшевств трохи відстаю. Про таку фанерку ще й не знав. :ah::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если Нук на гнездовой рамке (любой )собираетесь пускать в зиму и технология настроена на это. То 6 рам. подиленный пополам это самый простой и выгодный путь. Они формируют общий клуб через перегородку и зимовка всегда протекает лучше. Вопрос до конца не изучен но с практики так и есть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Если Нук на гнездовой рамке (любой )собираетесь пускать в зиму и технология настроена на это. То 6 рам. подиленный пополам это самый простой и выгодный путь. Они формируют общий клуб через перегородку и зимовка всегда протекает лучше. Вопрос до конца не изучен но с практики так и есть.

Підтверджу, що у моїх експерементах саме так і було. Але потрібно їх все ж заносити у приміщення. Тоді зимівля точно протікає без проблем.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А какое подрамочное должно быть в таком нуке, и какая вентиляция для совместной зимовки?

Отправлено с моего SM-A300H через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Tashit сказав:

А какое подрамочное должно быть в таком нуке, и какая вентиляция для совместной зимовки?

Отправлено с моего SM-A300H через Tapatalk
 

У мене розміри як за стандартами у звичайному вулику. А ветиляцію робив через льоток і в потолочині поближче до бічної і задньої стінки у кожній з сімейок.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 Визнаю, @konsul , що я він новшевств трохи відстаю. Про таку фанерку ще й не знав. :ah::wave:

вона була давно, та тут питання в ціні і наявності

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, MaXUA123 сказав:

вона була давно, та тут питання в ціні і наявності

Так. Мені вона ще не попадалася...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так. Мені вона ще не попадалася...:ah:
Если в вашем населенном пункте есть Эпицентр, то там есть такая фанера

Отправлено с моего SM-A300H через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Tashit сказав:

Если в вашем населенном пункте есть Эпицентр, то там есть такая фанера

Отправлено с моего SM-A300H через Tapatalk
 

Дякую, @Tashit .У нас, в Києві , їх кілька - майже у кожному районі є. Та й Нові лінії -те. є. Але я  у них  рідко заходжу - дачу дободував накінець, лишились дрібниці. Але пасіка трохи потягнула на себе фінансів. Тож до тих магів не ризикую заглядати з пустими карманами, щоб не псувати собі настрій...:umora::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Tashit сказав:

А какое подрамочное должно быть в таком нуке, и какая вентиляция для совместной зимовки?

Отправлено с моего SM-A300H через Tapatalk
 

У мене до 2 см. то виявилось що мало. Облітник 2 по 4р.з тонкою серединою. Весняний розвиток таки кращий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.09.2017 в 19:03, Кузьмич сказал:

В конце концов ППС 30мм вам в помощь ,и покрасить водоэмульсионкой с наружи и внутри ,с добавлением жидкого стекла :dntknw:(сущие копейки) :IMHO:

Кузьмич, спасибо за идею! У меня нуклеусы ППС 50 мм покрашены с наружи акриловой водоэмульсионкой с добавлением колера, на 4 рамки 230мм. Плотность ППС - 35. Пчёлки грызут активно, аж слышно снаружи. Подскажите, пожалуйста, процесс покраски: чем красить, как долго сохнет эта смесь, сколько слоёв наносить, как реагирует краситель? Там ,где запрополисованы стенки изнутри, наверное эта смесь не пристанет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кузьмич, спасибо за идею! У меня нуклеусы ППС 50 мм покрашены с наружи акриловой водоэмульсионкой с добавлением колера, на 4 рамки 230мм. Плотность ППС - 35. Пчёлки грызут активно, аж слышно снаружи. Подскажите, пожалуйста, процесс покраски: чем красить, как долго сохнет эта смесь, сколько слоёв наносить, как реагирует краситель? Там ,где запрополисованы стенки изнутри, наверное эта смесь не пристанет.
Испытал данный метод покраски в нынешних условиях. Сохнет очень хорошо даже при темпиратуре +4 градуса. Красил в два слоя. Поверхность получается очень красивая. Единственое, что постоянно нужно перемешивать краску т.к. идет раслоение клея и краски.

Красил кисточкой и валиком. Завтра планирую пульвером покрасить корпуса на 300

Отправлено с моего SM-A300H через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...