Перейти к содержанию
Стрельчук Олег Анатольович

Нуклеус на гнездовой рамке

В теме 242 сообщения

3 хвилини тому, M_Oleksandr_V сказав:

Передивлявсь фото власні фото інатрапив! Вулики і пасіка мого хорошого знайомого, бджоляра! Це вулик для зимівлі відводків на 4р, літом використовуються для обльоту маток. Я вперше як побачив їх, занімів!

Изображение 148.jpg

Изображение 150.jpg

Изображение 073.jpg

Ото де справді прям скриня)

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Просто Саша сказал:

Ото де справді прям скриня)

Скриня))) вони розміром з жигулі!

Поделиться сообщением

Скриня))) вони розміром з жигулі!
Мега Поламарчук

Отправлено с моего HUAWEI TIT-U02 через Tapatalk

Поделиться сообщением

В 11.01.2018 в 20:27, Sedoy сказав:

Спасибо за видео и за отклик! Теперь на весну есть работа.

Як на мене, то для стаціонарної пасіки цілком прийнятним є варіант @M_Oleksandr_V  використання лежака на декілька відділень.  До того ж, коли такий лежак даром стоїть без діла,  то це практично дармовий варіант і в нього можна найти безліч своїх переваг. Думаю, варіант Г. Степаненка не всім підійде, особливо коли вийде накладка з медозбором.

Поделиться сообщением

А я  маю дійсно скриню - бабине придане. Переробив її під 32-рамочний Дадан. Потребує цього сезону вже й капремонту. В деякі сезони вона тримала перше місце по медозбору на стаціонарі.

А хотів би тут показати свій варіант нуків на гніздову рамку Рута. Просто і дешево.:IMHO:Використовую вже кілька сезонів.

Доповню до раніше  сказаного - льотки потрібно розфарбовувати не лише у різний колір, а й змінювати їх форму, використовуючи різні предмети. Тоді матки менше плутають у подібних нуках.Перевірено практикою!:ay: Я використовую пляшки з-під води та упаковки з концервів.

Фото0188.jpg

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

43 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Фото0188.jpg

Однорамковий. А як з пошуком маток, часто злазять на стінки?

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, nibond сказав:

Однорамковий. А як з пошуком маток, часто злазять на стінки?

Можна перегородки переставляти по всякому - в тому і його цінність. :IMHO:Плуталися часто матки до того як почав використовувати згадане: Доповню до раніше  сказаного - льотки потрібно розфарбовувати не лише у різний колір, а й змінювати їх форму, використовуючи різні предмети. Тоді матки менше плутають у подібних нуках.Перевірено практикою!:ay: Я використовую пляшки з-під води та упаковки з концервів.

Опісля цього значно зменшились. Але торік мені досадили щурки. Рідкі вони у нас гості. А то залітні якраз під час обльотів маток навідались й знищили майже увесь виводок за 2-3 дні. Яраз погода затримала їх виліт, а тоді й пішли усі масово на обліт.:dntknw:

Поделиться сообщением

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

А я  маю дійсно скриню - бабине придане. Переробив її під 32-рамочний Дадан. Потребує цього сезону вже й капремонту. В деякі сезони вона тримала перше місце по медозбору на стаціонарі.

А хотів би тут показати свій варіант нуків на гніздову рамку Рута. Просто і дешево.:IMHO:Використовую вже кілька сезонів.

Доповню до раніше  сказаного - льотки потрібно розфарбовувати не лише у різний колір, а й змінювати їх форму, використовуючи різні предмети. Тоді матки менше плутають у подібних нуках.Перевірено практикою!:ay: Я використовую пляшки з-під води та упаковки з концервів.

Фото0188.jpg

Эконом вариант.:IMHO1::ay:

Поделиться сообщением

27 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Можна перегородки переставляти

З якого вони матеріалу?

Поделиться сообщением

3 години тому, nibond сказав:

З якого вони матеріалу?

Перегодки? Із  ДВП.

Поделиться сообщением

А ось ще мій варіант, про який я вже згадував,- шестирамочник, розділений на два нуки. Просять показати його, та я не знаходжу , де він у мене згадувався. Тож простіше виставити ще раз. До нього можна ставити рамки  як Дадана , так і і Рута.

Цей варіант на усі випадки класний - як у подальшому для зимівлі на 6 рамках, так ефективний і як нук - можна й на одну гніздову рамку - через перегородку нуки обігрівають один одного. Вихід з нього плідних перевірених маток у мене вже два сезони на першому місці.:ay: Правда, недолік є - відволікається велика кількість бджіл на весільні обльоти. :dntknw:

568e86072e747_2015-12-2315.16.37.jpg.4bdbc191ba008de4906e49b806fd9389.jpg

568e85f76868b_2015-12-2315.17.36.jpg.9d5a0dc4e0779e56175c2725872f10d5.jpg

Поделиться сообщением

17 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А ось ще мій варіант, про який я вже згадував,- шестирамочник, розділений на два нуки. Просять показати його, та я не знаходжу , де він у мене згадувався. Тож простіше виставити ще раз. До нього можна ставити рамки  як Дадана , так і і Рута.

Цей варіант на усі випадки класний - як у подальшому для зимівлі на 6 рамках, так ефективний і як нук - можна й на одну гніздову рамку - через перегородку нуки обігрівають один одного. Вихід з нього плідних перевірених маток у мене вже два сезони на першому місці.:ay: Правда, недолік є - відволікається велика кількість бджіл на весільні обльоти. :dntknw:

Действительно, как на меня, неплохой вариант на гнездовую.:ay::IMHO1:

Поделиться сообщением

7 хвилин тому, luka сказав:

Действительно, как на меня, неплохой вариант на гнездовую.:ay::IMHO1:

Так, але повторюю, що цей варіант потребує чимало бджіл для обслуговування. А це - кому, як.

Хоча якість маток , як для мене,  є неоціненною.:dntknw:

Поделиться сообщением

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

А ось ще мій варіант, про який я вже згадував,- шестирамочник, розділений на два нуки. Просять показати його,та я не знаходжу , де він у мене  згадувався.

У розділі виготовлення на замовлення,в темі Nazik-а(Назара).

Для облета вовсе не обязательно его набивать пчелой,достаточно 1/2 рамки.Я бы даже сказал что много пчелы там только минус.В случае потери матки можно получить трутовку,а чем сильнее нук,тем сильнее будет трутовка.Да и при меньшем количестве пчелы проще повторно подсадить матку.

А к зиме можно по-тихоньку его подсилить и уйдет сам зимовать.

Но это так сказать мое мнение и метода.

Могу также отметить что облет маток у меня в них выше и матки качественнее чем в микриках,а также то что ни один не слетел.Микрики даже в свал слетают в отличии от этих.

Изменено пользователем Егор Юрьев

Поделиться сообщением

3 години тому, Егор Юрьев сказав:

У розділі виготовлення на замовлення,в темі Nazik-а(Назара).

Для облета вовсе не обязательно его набивать пчелой,достаточно 1/2 рамки.Я бы даже сказал что много пчелы там только минус.В случае потери матки можно получить трутовку,а чем сильнее нук,тем сильнее будет трутовка.Да и при меньшем количестве пчелы проще повторно подсадить матку.

А к зиме можно по-тихоньку его подсилить и уйдет сам зимовать.

Но это так сказать мое мнение и метода.

Могу также отметить что облет маток у меня в них выше и матки качественнее чем в микриках,а также то что ни один не слетел.Микрики даже в свал слетают в отличии от этих.

Це точно. Що найліпший процент успішно облітаних у цих нуках, я теж вже згадував. Та й працювати з ними теж дуже зручно.:ay:

Поделиться сообщением

В мене самий кращий обліт маток в одномісних  це ящики з під пакетів

Поделиться сообщением

Вопрос к знатокам: отводок, сделаный на одну печатную рамку расплода на выходе, 10 мая, на неплодную матку, какую наберет силу к 30 июня?

Отправлено с моего SM-A300H через Tapatalk

Поделиться сообщением

В 11.02.2018 в 21:00, Tashit сказал:

Вопрос к знатокам: отводок, сделаный на одну печатную рамку расплода на выходе, 10 мая, на неплодную матку, какую наберет силу к 30 июня?

Всё зависит от погоды, взятка и продуктивности матки.Так что точно предсказать здесь трудно.:IMHO1: 

Поделиться сообщением

В 11.02.2018 в 22:00, Tashit сказал:

Я не знаток. Сам только учусь. В 2017 пробовал эксперементировал. В деревянный улей-нуклеус ставил одну рамку на выходе + медово-перговые по бокам. Итого 3 рамки в нуклеусном улье с боков теплые заставные. Это делалось 18 июня.  к августу дорос до 5 рамок. в двух нуклеусах матки не пришли с облета плюс ко всему каждый день давал по 100 грамм сиропа. В августе объединил 2 нуклеуса перед закормкой. В итоге в зиму ушел один улей на 6 рамок. В общем игра с бубном. Мне говорили что так и будет. Решил сам попробовать. А вообще решать Вам. 

Поделиться сообщением

Я не знаток. Сам только учусь. В 2017 пробовал эксперементировал. В деревянный улей-нуклеус ставил одну рамку на выходе + медово-перговые по бокам. Итого 3 рамки в нуклеусном улье с боков теплые заставные. Это делалось 18 июня.  к августу дорос до 5 рамок. в двух нуклеусах матки не пришли с облета плюс ко всему каждый день давал по 100 грамм сиропа. В августе объединил 2 нуклеуса перед закормкой. В итоге в зиму ушел один улей на 6 рамок. В общем игра с бубном. Мне говорили что так и будет. Решил сам попробовать. А вообще решать Вам. 
Гм... если за 42 дня вырос на пять рамок то ща 84 будет норм семья... надо пробовать

Поделиться сообщением

В 11.02.2018 в 22:00, Tashit сказал:

А с чего возник такой вопрос?И почему именно срок до 30 июня?

Успеют-ли к подсолнечнику или к зиме,так?

Можешь математически прикинуть что будет в идеальных условиях.

Допустим так.

Печатный расплод срок 10 дней.Струсил в отводок пчела молодая 10 дней отроду.Изначально имеем для расчета дату-1 мая.

Срок жизни пчелы на износ-30 дней,т.е отход пчелы каждого первого числа.

Срок выхода первого расплода 21 мая плюс-минус.Последующие поколения + к этому числу 21 день.

Учитывая что матка молодая не рассеяная и небольшое кол-во пчелы для ухода за ней грубо считаем яйценоскость 500 яиц в сутки.

На рамке до 8000 ячеек.Примерно под засев 50-70%.

Получишь в идеале плюс-минус.

В реалиях это выглядит следующим образом по итогу сезона 2017.

Собран нук для облета где-то числа 15-20 мая на рамке пчелы.Две рамки мед-перга.

За сезон три смены маток после печатки расплода.Без подсиливания,но на сушь.

Что-то себе притараканили на подсолнечнике,в июне на подкормке сытой потому что засуха.В зиму на четырех рамках с добавлением кормовых запасов.

Может у кого-то иначе без смены маток:dntknw:У меня других расчетов не было.

Второй нук немного веселее получился.Причинами не заморачивался.

Изменено пользователем Егор Юрьев

Поделиться сообщением

В 11.02.2018 в 23:00, Tashit сказал:

Не вважаю себе знатоком, але абсолютно ідентична ситуація була в 17 році: 12.05. 1рр+кормова+ суш з водою на неплодку. 25.05. зачервила + 2р з розплодом,медом і пергою. Таких відводків було 6 шт. На ГВ з 05.07. Нічим не відрізнялися від основних сімей. Забув: за червень дав приблизно 2-3л Сиропу 1:1.

Поделиться сообщением

Добавлю :основні сім'ї були наГВ не супер, бо постійно  забирав від них на відводки. З перезимувавших 28 в зиму пішло 58, Бджіл не купував. Взяв 1.2т соняшникового меду .

Поделиться сообщением

50 минут назад, Віктор просто сказал:

Добавлю :основні сім'ї були наГВ не супер, бо постійно  забирав від них на відводки. З перезимувавших 28 в зиму пішло 58, Бджіл не купував. Взяв 1.2т соняшникового меду .

Тема не про те, але :ay:

Поделиться сообщением

1 час назад, M_Oleksandr_V сказал:

Тема не про те, але

Здалось, що чоловік хотів почути про реальний випадок, а теоретично порахувати не проблема. Тому і намагався описати докладно.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти