Перейти к содержанию

Ожина


Рекомендуемые сообщения

Два роки назад дали мені 10 кущів ожини, посадив її біля хати, та оскільки дерева затуляли і давали багато тіні, то ожина майже не росла і половину кущів не перезимувало. Того року старі дерева  вирізав і стало набагато світліше ну і дочекався цього року цвіту і кілька перших ягід... Чесно кажучи я був вражений  розміром ягід... Перші ягоди було досить кислі (холодна погода і холодні ночі дались взнаки) а от як потеплішало, то смак  моментально змінився - солодка....

9d799f4183d2.jpgcac344fe629d.jpg

 

Можливо хтось займається ожиною... Цікаво було б почути рекомендації і взагалі враження від цієї ягоди.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Бджолопотам сказав:

Два роки назад дали мені 10 кущів ожини, посадив її біля хати, та оскільки дерева затуляли і давали багато тіні, то ожина майже не росла і половину кущів не перезимувало. Того року старі дерева  вирізав і стало набагато світліше ну і дочекався цього року цвіту і кілька перших ягід... Чесно кажучи я був вражений  розміром ягід... Перші ягоди було досить кислі (холодна погода і холодні ночі дались взнаки) а от як потеплішало, то смак  моментально змінився - солодка....

9d799f4183d2.jpgcac344fe629d.jpg

 

Можливо хтось займається ожиною... Цікаво було б почути рекомендації і взагалі враження від цієї ягоди.

 

Підтримую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарнюня.А це колюча?

Так,хотілося щоби хтось поділився досвідом ожиноводіння)).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Роман Кременчук сказав:

А це колюча?

Так, але особливих проблем це не створює. Колючки не такі як в лісової ожини, а менші і м'якіші. Поки що працюю без рукавиць.

На наступний рік планую ставити стовби і натягувати дріт в три яруси щоб вона мала куди плестись, то там звичайно при об'ємних роботах прийдеться одягати рукавиці шкіряні... Але як на мене головніше щоб урожай був солодкий і достатнім, там не настільки багато роботи щоб боятись колючок.... Хоча звичайно є ожина і без колючок... Цього року виписав три саджанці... два з них прийнялось - на другий рік буду бачити як вони себе покажуть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Бджолопотам сказав:

Так, але особливих проблем це не створює. Колючки не такі як в лісової ожини, а менші і м'якіші. Поки що працюю без рукавиць.

На наступний рік планую ставити стовби і натягувати дріт в три яруси щоб вона мала куди плестись, то там звичайно при об'ємних роботах прийдеться одягати рукавиці шкіряні... Але як на мене головніше щоб урожай був солодкий і достатнім, там не настільки багато роботи щоб боятись колючок.... Хоча звичайно є ожина і без колючок... Цього року виписав три саджанці... два з них прийнялось - на другий рік буду бачити як вони себе покажуть...

Я посадив 7 садженців у 2016р.,прийнялось 5.Теж колюча.Чому питаю,бо весною дістав один саджинець "лисоі", так вона крупніша(ягідка).Від Вашоі,звичайно менше,але більша,чим моі " двортер'єри".Токож на шпалері з акаційових стовбчиків та проволока у 4 ряди.У перший рік пагонів було не багато,у цей рік поперло...Добавляв ряд проволоки).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Оце мої успіхи в вирощувані малини.На фото імовірно сорт "Днепр".Дуав він не годиться для продажу,в цьому році пересвідчився  ягоди  возить можна ,смачні,доволі врожайний .Перші достиглі ягоди,в цьому році, на ньому.Вирішив, на "Днепрі" І "Глен Файн" сьогодні останній збір ягід.Очікувати достигання  останніх ягід єкономічно не  варто.Треба вирізати відродивші пагони є труднощі з с\г сезонними робочими.На збір ще так-сяк знаходтся.

100_0610.JPG

100_0611.JPG

100_0612.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Двічі привозив по 4 саджанці окультуреної ожини  з Київської області на Чернігівщину в минулому році весною до осені всі пропали, а в цьому поки що два живі. Сусід дивився на мої потуги та порадив саджанці привозити восени, так щоб зимквали вже на новому місті і весною шли в ріст.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Leopold сказав:

Двічі привозив по 4 саджанці окультуреної ожини  з Київської області на Чернігівщину в минулому році весною до осені всі пропали, а в цьому поки що два живі. Сусід дивився на мої потуги та порадив саджанці привозити восени, так щоб зимквали вже на новому місті і весною шли в ріст.

У Київській області вирощують укривну і неукривну безколючкову ожину. Укривну на зиму потрібно обов'язково пригинати до землі і утеплювати. Неукривну потрібно садити у місці, яке захищене від північних вітрів. Безколючкові сорти ожини теплолюбні, тому їх можна пересаджувати лише весною

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за інформацію, питання в тім що з весни до осені саджанці пропадають, весною наче і вкорінюються, та з середини літа і до осені всихають. хоча в декількох метрах від них дика ожина принесена з лісу і вкорінилась і плодоносить.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Точнісінько така ситуація з ожиною і в мене.Три роки поспіль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.08.2017 в 17:05, Leopold сказав:

Дякую за інформацію, питання в тім що з весни до осені саджанці пропадають, весною наче і вкорінюються, та з середини літа і до осені всихають. хоча в декількох метрах від них дика ожина принесена з лісу і вкорінилась і плодоносить.

 

Можливо ваші саджанці однорічні зі слабкою кореневою системою. Можливо при посадці навколо саджанця ви трамбуєте землю ногами- і без того слабке коріння ламається. Можливий опік коріння концентрованими добривами типу селітри. Можливе замокання коріння від надмірного зволоження. Можливо корінці під'їдають личинки хруща. При супісчаному ґрунті ожина теж кепсько почувається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Сьогодні почала цвісти ожина...

20180504_203818.jpg20180504_203759.jpg20180504_203833.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Бджолопотам сказал:

Сьогодні почала цвісти ожина...

20180504_203818.jpg20180504_203759.jpg20180504_203833.jpg

ну,так пора ділитися земеля:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.05.2018 в 00:10, Бджолопотам сказав:

Сьогодні почала цвісти ожина

Слабенько квітує...На дикій колючці квітне  суцільними ґронами і дає кілограми ягід

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, язичник сказав:

Слабенько квітує...На дикій колючці квітне  суцільними ґронами і дає кілограми ягід

я написав - починає цвісти. на момент зйомки більшість цвіту було ще в зелених бутонах. потім зроблю фото як будуть вже ягоди. скажете тоді слабенько чи ні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Починається дозрівання.... Вчора вже одненьку з'їв:ae:

bbef137aef19.jpg de3a6ce8c9e3.jpg

b7311211d55e.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

У меня тоже в этом году дала первые ягоды. Какой сорт, не знаю. Покупал с рук.

IMG_20180720_153809.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Фомич сказав:

У меня тоже в этом году дала первые ягоды. Какой сорт, не знаю. Покупал с рук

Щось слабенько для ожини. У мене на другий рік від весняної посадки якісного дворічного відводка дає повноцінний врожай великими гронами, а одиночними ягодами практично не плодоносить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

А у мене ось таке диво у цьому році. Купив на ринку, 2 роки укорінювалась, зате цього літа був багатий урожай. Який сорт не знаю, але без колючок, при сильних морозах підмерзає, тому бажано на зиму знімати із шпалери.

фотографія0163.jpg

фотографія0100.jpg

фотографія0099.jpg

фотографія0098.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Вітання!Сталася така картина,як на фото.Молоді пагони живі,мигулорічні всохли за 5-7 днів.Такої картини не бачив ніколи.Що це?З поливом все добре.Природа цьогоріч лила добре,також сам поливаю.Не знаю,що це.Дякую за думки.

IMG_20190624_113121.jpg

IMG_20190624_213440_907.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Роман Кременчук сказал:

Сталася така картина,як на фото.Молоді пагони живі,мигулорічні всохли за 5-7 днів.Такої картини не бачив ніколи.Що це?З поливом все добре.Природа цьогоріч лила добре,також сам поливаю.Не знаю,що це.Дякую за думки.

Я конечно не силен по этой культуре, но заметил такую тенденцию: прошел первый дождь во время цветения абрикоса и сливы - завязи нет, хотя цвели очень хорошо. После второго дождя сия участь постигла черешню, аналогично некоторые сорта яблок. Про огурцы, кабачки промолчу - там все ожидаемо плохо. Видимо агрессивная химия в осадках превышает уже все допустимые нормы. Зато тли в этом году прорва, даже акацию в этом году облепила, не припоминаю такого - теплые зимы этому только способствуют. В общем - картина не веселая. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітання!Сталася така картина,як на фото.Молоді пагони живі,мигулорічні всохли за 5-7 днів.Такої картини не бачив ніколи.Що це?З поливом все добре.Природа цьогоріч лила добре,також сам поливаю.Не знаю,що це.Дякую за думки.
IMG_20190624_113121.thumb.jpg.2defcbf597d3a40a9234dad0532525b0.jpg
IMG_20190624_213440_907.thumb.jpg.cc0dbbadc00cf659e8f2a85fde508501.jpg
Це рефлективно так рослина рятується від гибелі - плоди і старі пагони відмирають, щоб молоді могли вижити і на наступний рік принести урожай.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.06.2019 в 21:37, Роман Кременчук сказав:

Не знаю,що це.

А на личинку хруща коріння перевіряли? Ожина краще почувається у напів тіні, а на відкритих ділянках під спекотою почувається гірше або взагалі кепсько

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рослина невибаглива, кажуть приносить додаткові доходи майже як пасіка...В цьому році посадив 20 рослин,поки ростуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, язичник сказав:

А на личинку хруща коріння перевіряли? Ожина краще почувається у напів тіні, а на відкритих ділянках під спекотою почувається гірше або взагалі кепсько

Перевіряв.Личинок не знайшов,коріння в гарному стані.Ожина,до 14 у тіні,далі на сонці.Таку картину побачив вперше,хоча і минулі роки було спекотніше та засуха весною сильніша.Думаю,перевантажив кущі плодами,от вони і не "потягнули" все:і молодняк,і плоди.Будем видіти.Врожай втратив,але трохи і взяв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...