Перейти к содержанию
  • Объявления

Стрельчук Олег Анатольович

Неконтролируемые помеси пчёл

В теме 190 сообщений

Для помісі морфометрія. До лампочки. Відносно трутня. Маючи 50 сімей а навкруги ще 20 чужих то надіюсь що мій фон буде домінуючим. Тому мопфометрію буду робити саме для трутнів.  Вже маю 700 крил. Це дасть точку відліку. Бо на наступний рік трутневий вже повинен бути гомогенним. Що також прийдеть проконтролювати. І такий контроль прийдеться здійснювати щорічно.

Поделиться сообщением

39 хвилин тому, Маркіян сказав:

План такий. Вибрати елітну. Від неі поміняти всі матки

Дозвольте дати пораду. Зверніть увагу на неперевірені матки ШО будь-якої породи, що Вам підходить. Ціна такої матки досить приємна, з такими вже можна працювати

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, Маркіян сказав:

Для помісі морфометрія. До лампочки.

Не завжди, іноді поміж помісей знаходять діаманти, запитайте Івана Михайловича. Навіть серед помісей  трапляються сім'ї дуже метизовані, і тільки трошки, 

Поделиться сообщением

Читав що часто шо на другий рік а то й раніше псуються. Тому краще трохи переплачу але візьму природнього спарування. Бо використовувати іх прийдеться три роки.

Поделиться сообщением

Только что, Маркіян сказал:

В радіусі 4 км є до 20 сімей інших пасік.

І все , у вас що бджіл нетримають

Та поміняйте їм маток , думаю це невилика проблема

Поделиться сообщением

2 минуты назад, davolodya сказал:

Не завжди, іноді поміж помісей знаходять діаманти, запитайте Івана Михайловича. Навіть серед помісей  трапляються сім'ї дуже метизовані, і тільки трошки, 

Для моєі пасіки з 20- річним неконтрольваним спаруванням і де ніколи не велось селекційноі роботи такого не може бути за означенням.

Поделиться сообщением

1 минуту назад, AVA сказал:

І все , у вас що бджіл нетримають

Та поміняйте їм маток , думаю це невилика проблема

Хе. Хіба у нас медодайні краі? Минулого року приіздили покупці. Дико дивувались з цього приводу. А коли я привів іх до умовно скажемо пасічника то матку він так і не знайшов за годину часу. Якщо запропонувати йому щось на зразок співпраці то нарвешся на  в кращому випадку на ..... Отак.

Поделиться сообщением

4 хвилини тому, Маркіян сказав:

Читав що часто шо на другий рік а то й раніше псуються. Тому краще трохи переплачу але візьму природнього спарування. Бо використовувати іх прийдеться три роки.

З матками ШО як повезе, можуть і по 4 роки працювати.

Поделиться сообщением

6 часов назад, davolodya сказал:

А можуть і до року викинути під прилітку:(

Поделиться сообщением

29 хвилин тому, Гурович сказав:

Можуть, тут як повезе. Але з іншого боку, маємо чистопородну матку з відомими родословними, до того ж матки ШО зараз вже непроблема, в Україні є великий вибір і ціна доступна.

Поделиться сообщением

В 21.09.2018 в 15:08, davolodya сказав:

В 21.09.2018 в 21:44, Гурович сказав:

а можуть прибути в серпні, весною сіване трохи, а коли робити закладку вже зась, немає засіва:ak:

Поделиться сообщением

про 30-70% не скажу, а як на місцевому труті облетілися карніки то я про таку  миролюбність лише міг мріяти. і коли десь якась бджілка з наміром вкусити атакує, я згадую лекцію Володимира Череватова , що десь якась хромосомка не та, і дала якийсь % злобливості чи забарвлення чи ще чогось. в мене відчуття, що навпаки 70% від матки а решта від трутня.

Поделиться сообщением

11 часов назад, СЄРЖ сказал:

в мене відчуття, що навпаки 70% від матки а решта від трутня.

:ay:

Поделиться сообщением

А чому не 50/50?

Поделиться сообщением

В 28.09.2018 в 14:42, seim сказав:

А чому не 50/50?

якщо питання до мене, то відповім так, це лише  :IMHO: по своїм спостереженням.  був час було з чим порівнювати, тому це лише моє бачення, а не стверджування. взяти злобливість, я знав в яку сім"ю я загляну в останю чергу, бо вони мене проваджали з пасіки й до машини:at: кидаючись і на руки і маску, хоча інші не сильно відрізнялися, в гарний взяток деякі сім"ї могли і "не поздороватися" а так 1-3 і більше вжалень з сім"ї. ще ніби спокійні, а відчувається запах яду в повітрі. лежали чергові перчатки на пасіці, а відбирання меду взагалі не передати, навіть не уявляю як працюють з поліською. і тут в раз Хоп! і все змінилося так, що неможеш повірити в це, хоч жанглюй рамками. а ті що 50/50, знов же :IMHO:, які проявляють невелику агресію з невеликим наростанням її,  замінюються на молоді.

в одного діда мабуть така ж бджола, каже сусіди сваряться, взяв одну на пробу, оце недавно дзвонив, не може натішитися і каже, це ж вона на наступний рік роїтися вже має, то я собі від неї повивожу, і інші позамінюю. кажу не рояться, дід- а що ж робити? ну пообіцяв підсказати як що й до чого.:umora:

так само і мед, ранньою весною гарно під брусочок складають і печатають, місцева ж і наприску менше і ободочка майже немає. про рійливість забув, перший сезон ще по привичці заглядав. а місцева цьогорічна, були і такі, могла ще раз роїтися обсиджуючи 10-12 рам. а ф1 якщо матка нормальна то всі, як одна в одну і при цьому не потрібно перелопачувати всю пасіку бо може десь якась щось там... 

це я мав наувазі ф1 неконтрольованого спарювання, так сильно відрізняються від місцевих на яких і був обліт неплідок від племенної. 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти