Перейти к содержанию

Неконтролируемые помеси пчёл


Рекомендуемые сообщения

13 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

С промерами пчел тоже не так все гладко. Попробуйте померять семью через каждые две недели и увидите что не так все ровно. Мерял уже промерянное . и Удевлен .Мягко сказать.:hmm:

Чув, що при розтановці точок на крилі потрібна вилика точність, там чуть-чуть зміщена точка і вже інший результат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Серж 82 сказал:

Воно то так, але коли від сильної сім'ї мусиш робити відводок на страру матку бо зароїлась то мене починає це злити.  Сьогодні від одної карпатки відібрав 13 повномедних рам (ледве доніс до медогонки) і ще залишилось 7 рам наполовину мед/розплід і ройові маточники, а її вже нема - "собака" полетіла, ще пару днів на зад вулик тріщав від бджоли. Але я сам винен, були б лишні корпуси, то кинув би третій, і не полетіла б і  меду було б ще так раз.

Якою силою карпатка іде в зиму,щось чуствою що мої підуть слабші від місцевих.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Женя Циба сказал:

Якою силою карпатка іде в зиму,щось чуствою що мої підуть слабші від місцевих.

Це особливість гірських бджіл, -піти в зиму невеликою силою щоб вистачило кормів на бурхливий весняний розвиток. 

У темі карпатка виставляв фото- трирічна матка пішла в зиму на чотирьох рамах, а на 15 квітня шість повних рам розплоду і працювала на сьомій(глянь там я виставляв фото), Після акації лежак тріщав і засіяла яйця в мисочки, мусів забрати з трьома рамками у корпусний, чесно кажучи не думав що вона до соняха розженеться до двох корпусів, зараз верхній корпус повний меду. Хочу нарік зробити від неї закладку, але не знаю чи передасть ГКО, може це лиш вдало вистрелило?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Женя Циба сказал:

Якою силою карпатка іде в зиму,щось чуствою що мої підуть слабші від місцевих.

Виведи дочок від куплених карпаток і тоді зрівняй з місцевими.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Серж 82 сказал:

Це особливість гірських бджіл, -піти в зиму невеликою силою щоб вистачило кормів на бурхливий весняний розвиток. 

У темі карпатка виставляв фото- трирічна матка пішла в зиму на чотирьох рамах, а на 15 квітня шість повних рам розплоду і працювала на сьомій(глянь там я виставляв фото), Після акації лежак тріщав і засіяла яйця в мисочки, мусів забрати з трьома рамками у корпусний, чесно кажучи не думав що вона до соняха розженеться до двох корпусів, зараз верхній корпус повний меду. Хочу нарік зробити від неї закладку, але не знаю чи передасть ГКО, може це лиш вдало вистрелило?

У мени карпатка обкатана на месному трутові получилась як на мени нормальна,але є пару АЛЕ,миролюбність не очень,і так заливаються соняхом що розплоду маловато,але може це я себе накручую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Женя Циба сказал:

У мени карпатка обкатана на месному трутові получилась як на мени нормальна,але є пару АЛЕ,миролюбність не очень,і так заливаються соняхом що розплоду маловато,але може це я себе накручую.

Заливается не только карпатка. Молочные семьи тоже не до прививок .Медом льются .Сильный взяток у пчел горячка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Женя Циба сказал:

У мени карпатка обкатана на месному трутові получилась як на мени нормальна,але є пару АЛЕ,миролюбність не очень,і так заливаються соняхом що розплоду маловато,але може це я себе накручую.

За миролюбність не скажу, треба порівнювати. Скажу одне, торік осінню сусід бідкався що треба щось робити бо пасіка стала зла, а в цьому році різнотрав'я мусів качати в рукавицях, бо по декілька укусів з кожного вулика. А я прокачав усю пасіку і отримав 4 укуси, тож тихенько сиджу і тішуся, і молю Бога щоб не було такого як в нього. До речі він вже декілька років карпаток не бере, каже що там немає нічого доброго. Виводить з під своїх, ось і результат не забарився(рукавиці). Я беру щороку по декілька штук і стараюсь після продажу пакетів роздати всім маточники від куплених. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Серж 82 сказал:

За миролюбність не скажу, треба порівнювати. Скажу одне, торік осінню сусід бідкався що треба щось робити бо пасіка стала зла, а в цьому році різнотрав'я мусів качати в рукавицях, бо по декілька укусів з кожного вулика. А я прокачав усю пасіку і отримав 4 укуси, тож тихенько сиджу і тішуся, і молю Бога щоб не було такого як в нього. До речі він вже декілька років карпаток не бере, каже що там немає нічого доброго. Виводить з під своїх, ось і результат не забарився(рукавиці). Я беру щороку по декілька штук і стараюсь після продажу пакетів роздати всім маточники від куплених. 

Без племенной работы не чего не получится. Так как в природе чем семья злей тем лучше для ее существования. Работа не закончится на пасеке не когда. стоит пару лет провтыкать и уже рукавицы.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Без племенной работы не чего не получится. Так как в природе чем семья злей тем лучше для ее существования. Работа не закончится на пасеке не когда. стоит пару лет провтыкать и уже рукавицы.:IMHO1:

Згідний, радує те що він казав що постійно бачить як його матки паруються в міжряддях саду(у нього величенький сад перед самою пасікою, тобто його матки не встигають відлетіти від пасіки), то може і мої не встигають втекти від моїх хлопців.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если трута в избытке (а так должно быть) не кто не куда далеко не летает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Без племенной работы не чего не получится. Так как в природе чем семья злей тем лучше для ее существования. Работа не закончится на пасеке не когда. стоит пару лет провтыкать и уже рукавицы.:IMHO1:

В мени з племеной роботою тяжковато,що року приєжає на кочовку пасічник около 100 рил,шо там безпонятія,та і я сам ще неможу оприділитися з породою,в мени зараз на пасіці карпатка,карніка,бакфаст,і мої місцеві,одним словом вінігрет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Женя Циба сказал:

В мени з племеной роботою тяжковато,що року приєжає на кочовку пасічник около 100 рил,шо там безпонятія,та і я сам ще неможу оприділитися з породою,в мени зараз на пасіці карпатка,карніка,бакфаст,і мої місцеві,одним словом вінігрет.

Женя плохих пчел нет. Подобрать сможеш только тогда когда зделаеш группы на тест в своей местности .Пусть тебя не беспокоет что приежают на кочевку. Когда оприделишся многие проблемы (не все )отпадут. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Женя Циба сказал:

В мени з племеной роботою тяжковато,що року приєжає на кочовку пасічник около 100 рил,шо там безпонятія,та і я сам ще неможу оприділитися з породою,в мени зараз на пасіці карпатка,карніка,бакфаст,і мої місцеві,одним словом вінігрет.

При такому різноманітті ти  мав би вже бачити плюси і мінуси кожної породи у своїй місцевості. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Серж 82 сказал:

При такому різноманітті ти  мав би вже бачити плюси і мінуси кожної породи у своїй місцевості. 

Як Олег Анатольович каже,що плохих бджіл нема так і я неможу врубитись що краще,в бакфасті подобається сила сімї і не просідає  після взятків,але акацію цего року не взяла ,ріпак взяла норм.Карпатка поки радує по взяткам,але які підуть в зиму не знаю,а за карнікою поки наблюдаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Если трута в избытке (а так должно быть) не кто не куда далеко не летает.

Так вот в чем загвоздка?! А я то думаю: чего ко мне чужие неплодки повадились? Буквально месяц назад на страницах форума описывал ситуацию с чужой неплодкой - террористкой, которая проникла сквозь охрану, успела грохнуть матку, ну и сама полегла... Так ведь с тех пор было еще три атаки (зафиксированные) и последняя - в этот вторник на моих глазах. Благо, в последних трех случаях охрана проявила бдительность. Неплодки однозначно не мои, а ближайшая пасека в пятиста метрах. Все дело в том, что я во всех своих семьях (чистокровная карпатка, или F1) стимулирую выращивание "правильных" парней для нейтрализации последствий завоза всяческой экзотики. А ее предостаточно и это видно по блуждающим роям (каждый год принимаю по 6...8 штук). Другие пчеловоды в округе наоборот стараются срезать весь трут. Вот и получается - мои красавцы настолько хороши, что эти вертихвостки мало того, что сами прилетают на них вешаться, так еще и забывают про дом родной...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Kumpel сказав:

Так вот в чем загвоздка?! А я то думаю: чего ко мне чужие неплодки повадились? Буквально месяц назад на страницах форума описывал ситуацию с чужой неплодкой - террористкой, которая проникла сквозь охрану, успела грохнуть матку, ну и сама полегла... Так ведь с тех пор было еще три атаки (зафиксированные) и последняя - в этот вторник на моих глазах. Благо, в последних трех случаях охрана проявила бдительность. Неплодки однозначно не мои, а ближайшая пасека в пятиста метрах. А все дело в том, что я во всех своих семьях (чистокровная карпатка, или F1) стимулирую выращивание "правильных" парней для нейтрализации последствий завоза всяческой экзотики. А ее предостаточно и это видно по блуждающим роям (каждый год принимаю по 6...8 штук). Другие пчеловоды в округе наоборот стараются срезать весь трут. Вот и получается - мои красавцы настолько хороши, что эти вертихвостки мало того, что сами прилетают на них вешаться, так еще и забывают про дом родной...:)

в вас там напевне медом намазано

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, mukola-s сказав:

в вас там напевне медом намазано

Та цього року ще не дуже. От минулого року на цю пору вже було добряче "намазано"...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Kumpel сказав:

Та цього року ще не дуже. От минулого року на цю пору вже було добряче "намазано"...:)

       Неврожайний  рік  заставить багатьох переосмислити підходи до бджіл, на великих пасіках виділятся певні групи сімей як в гіршу так в кращу сторону   багато хто побіжить за розрекламованими брендами залишивши свою хорошу бджолу.  І  купівлею   різних бджіл багато хто  виправдовує свій непрофесіоналізм   невміння працювати з бджолами  адже роблячи елементарний відбір можна досягти непоганого результата  та для цього потррібна праця .

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Kumpel сказал:

Так вот в чем загвоздка?! А я то думаю: чего ко мне чужие неплодки повадились? Буквально месяц назад на страницах форума описывал ситуацию с чужой неплодкой - террористкой, которая проникла сквозь охрану, успела грохнуть матку, ну и сама полегла... Так ведь с тех пор было еще три атаки (зафиксированные) и последняя - в этот вторник на моих глазах. Благо, в последних трех случаях охрана проявила бдительность. Неплодки однозначно не мои, а ближайшая пасека в пятиста метрах. Все дело в том, что я во всех своих семьях (чистокровная карпатка, или F1) стимулирую выращивание "правильных" парней для нейтрализации последствий завоза всяческой экзотики. А ее предостаточно и это видно по блуждающим роям (каждый год принимаю по 6...8 штук). Другие пчеловоды в округе наоборот стараются срезать весь трут. Вот и получается - мои красавцы настолько хороши, что эти вертихвостки мало того, что сами прилетают на них вешаться, так еще и забывают про дом родной...:)

Я ж зимою писав як  у знайомого залітали рижі матки у вулики і вбивали чорних карпаток і починали сіяти,  Не пам'ятаю хто але з мене сміялись і казали що таке не може бути. А ті рижі залітали з сусідньої пасіки від старого пасічника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це так. Робити відводки у фазі закритого маточника то і для мене повний абзац. Тому намагаюсь зловити на початку. І далі по сіменсу. Вже другий сезон застосовую. Виходить пречудово.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Неконтролируемые помеси

2 из 80 просЯт по 4 корпусу дадана 12*300

Улыбка доушей...кстати залитые рамки с 3 корпуса у одной 6 шт раскидал по отводкам сверху на дозаривание открыл все летки и сделал в углах в положке доп вентиляцию...все равно выкучиваются и просят 4 й дадан.....впервые впервые впервые в моей практике такая убедительная просьба

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А да

Забыл отметить что выкучивание этих 2 х семей на 36 рамках дадан и при усилинной вентиляции идёт при относительно невысоких июльских температурах воздуха у нас

Например вчера было +23 

И вообще все дни меньше +30

В среднем +22+27

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вообще кто подскажет

Что делать?!

36 рам дадан и  все летки открыты плюс вентиляция в углы через верх ....вчера в верхнем корпусе этой семьи, пустой суши подставил 6 рам на 300,забрал залитые соты ,и сегодня дождь моросит тучи и +20,а семья выкучивается....

Вот я гадаю там 2 матки нашпарили или одна ? По одноматочной технологии все работы делал...

Кстати гибрид,- дв + сгк в дождь работают активно-дождь моросящий и все сидят и "курят бамбук" а эти шпарят как будто и нет дождя.....карника нервно курит в стороне вместе со всеми

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть на пасеке и "гавнистая " помесь.....отраилась когда на КУ было 5-6 кг теперь второй рой готовит...чуйствую

Поэтому нужна правильная помесь...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 21.07.2017 в 23:26, Серж 82 сказал:

Згідний, радує те що він казав що постійно бачить як його матки паруються в міжряддях саду(у нього величенький сад перед самою пасікою, тобто його матки не встигають відлетіти від пасіки), то може і мої не встигають втекти від моїх хлопців.

Десь читав, автора зараз не пригадаю, що в період роїння, охорона не реагує на чужого трутня, пускають до вулика, а ті відчувши феромони молодої матки пруть звідусіль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Неконтролируемые помеси пчёл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...