Перейти к содержанию

Неконтролируемые помеси пчёл


Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, Вадим Василюк сказал:

 

 

Якщо кормління було не якісне і матка вийшла не повноцінна (хоча зовні норм), то на поведінку бджіл це ніяк не впливає, ......

Вадим, як  бачиш є інша точка зору, спробуй більш звернути увагу.....

 

1 час назад, Захар58 сказал:

В деяких сім'ях так і є,але в мене були приклади коли злюкам міняв матку,і після початку червління молодої ставали,як шовкові.До 100% заміни бджоли було ще далеко.........Так,що не все так однозначно.

Я радий, що в мене є однодумці по даному питаннью:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Вадим Василюк сказав:

 а от коли міняємо породу у вулику, то до поки бджола на 100% не зміниться, будуть проявлять агресію. Таке явище спостерігав і я в себе на пасіці,  та й знайомі відмічали подібну ситуацію.

В мене один з бджолярів взяв 2 матки лігустіки (маточниками) зробив 2 відводки із своїх агресивних бджілок, то коли перевіряв чи матки зачервили зразу замітив спокій і норов нових сімей. Бджола поміняла характер під матку. Аналогічну картину і описав

Цитата

Захар58

 

3 години тому, Вадим Василюк сказав:

то до поки бджола на 100% не зміниться, будуть проявлять агресію.

В деяких сім'ях так і є,але в мене були приклади коли злюкам міняв матку,і після початку червління молодої ставали,як шовкові.До 100% заміни бджоли було ще далеко.Те саме підтвержують колеги, кому давав маточники.Так,що не все так однозначно.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Mihail-ves сказал:

В мене один з бджолярів взяв 2 матки лігустіки (маточниками) зробив 2 відводки із своїх агресивних бджілок, то коли перевіряв чи матки зачервили зразу замітив спокій і норов нових сімей.

Как была злой так и останется и это проверенно.А поверивших ждет разочарование ну это и к лучшему,хоть в сказки верить перестанут

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Иван Иваныч сказав:

Как была злой так и останется и это проверенно.А поверивших ждет разочарование ну это и к лучшему,хоть в сказки верить перестанут

А Вам і тут не так. "А баба яга проти" (с)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Неконтролируемые помеси пчел
Только что, Mihail-ves сказал:

А Вам і тут не так. "А баба яга проти" (с)

Конечно не так,а Вам что хочется чтобы в байки верили.Ну так это дело новичков пусть верят во что хотят.Семья только на следующий год изменит свои устои ,если в этом году матку сменить и по всем показателям.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Иван Иваныч сказав:

Конечно не так,а Вам что хочется чтобы в байки верили.Ну так это дело новичков пусть верят во что хотят.Семья только на следующий год изменит свои устои ,если в этом году матку сменить и по всем показателям.

Я звичайно не вступаю в дискусії, але хочу запитати і почути пряму відповідь. ЧИМ Ваші байки відрізняються від моїх? І я закінчив!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Захар58 сказав:

В деяких сім'ях так і є,але в мене були приклади коли злюкам міняв матку,і після початку червління молодої ставали,як шовкові.До 100% заміни бджоли було ще далеко.Те саме підтвержують колеги, кому давав маточники.Так,що не все так однозначно.

можу тільки підтвердити ваші слова , і в себе таке наблюдав ,злюка ставала ну скажімо не шовкова але не така агресивнна ніж була , хоча у всіх понятя різне про агресію , у мене людина  приїзджала  куплять матку о 21,20 так я йому відібрав матку без маски і димаря з відводка на 4 рамки моїж помісів , він був у шоці що можна на пасіці без масуи ходить  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Иван Иваныч сказав:

Как была злой так и останется и это проверенно.А поверивших ждет разочарование ну это и к лучшему,хоть в сказки верить перестанут

таке  враження що людина бджоли по тб чи ютюб розводить 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Я звичайно не вступаю в дискусії, але хочу запитати і почути пряму відповідь. ЧИМ Ваші байки відрізняються від моїх? І я закінчив!

Агрессия заложена на генетическом уровне и просто поменяв матку пчелы вмиг не станут добрыми,потому как просто и элементарно нет уже механизма изменить их генетику.Так что надо будет ждать минимум 2 месяца пока не сменится пчела от новой матки ,которая и даст ту добрую генетику и все остальное.А так новая матка будет выполнять просто объединяющий фактор колонии пчел и все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, Иван Иваныч сказав:

Как была злой так и останется и это проверенно.А поверивших ждет разочарование ну это и к лучшему,хоть в сказки верить перестанут

 

9 хвилин тому, Иван Иваныч сказав:

Агрессия заложена на генетическом уровне и просто поменяв матку пчелы вмиг не станут добрыми,потому как просто и элементарно нет уже механизма изменить их генетику.Так что надо будет ждать минимум 2 месяца пока не сменится пчела от новой матки ,которая и даст ту добрую генетику и все остальное.А так новая матка будет выполнять просто объединяющий фактор колонии пчел и все.

Я теж за багато років помічав зміну поведінки таких злих бджіл буквально за тиждень, коли мінялася матка. Сім"я поступово  ставала ніби "м"якішою". Хоч окремі особини все ж й атакували. Але я ні на що не претендую це :IMHO:і мої власні багаторічні спостереження .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Иван Иваныч сказал:

Агрессия заложена на генетическом уровне и просто поменяв матку пчелы вмиг не станут добрыми.....

Генетика  дело не оспоримое, но есть и другие факторы...

вернёмсь к аналогии человеческой семьи-------------- жена генетически доброе существо, особенно если муж  сделал всё запланированное, в том числе выполнил супружеский долг,  а если он пришёл домой с стельку пьяный????? что у жены возьмёт верх генетика или конкретная ситуация....

30 минут назад, Mihail-ves сказал:

А Вам і тут не так. "А баба яга проти" (с)

Що ж генетика  річ вперта:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

яка там генетика , особисто моя думка що в сім всім править матка :IMHO: , вона як генерал і все тут ,при огляді гнізда скажімо так лежака злюк по мірі просування до генерала все більше воїнів піднімаються для атаки , напевне матка дае команду для атаки  , якщо сімя зла вся на генетичному рівні чому це не відбуваеться з медової рамки чи навіть на відкритому росплоді коли до матки ще далеко це мое спостереженя :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Николай S сказав:

Генетика  дело не оспоримое, но есть и другие факторы...

вернёмсь к аналогии человеческой семьи жена генетически доброе существо, особенно если муж  сделал всё запланированное, в том числе выполнил супружеский долг,  а если он пришёл домой с стельку пьяный????? что у жены возьмёт верх генетика или конкретная ситуация....

Що ж генетика  річ вперта:umora:

:ay: Хороша аналогія. Мабуть, що воно так і є. Нагодований і обласканий чоловік і сам ласку проявить.:IMHO:

2 хвилини тому, Безработный 20лет сказав:

яка там генетика , особисто моя думка що в сім всім править матка :IMHO: , вона як генерал і все тут ,при огляді гнізда скажімо так лежака злюк по мірі просування до генерала все більше воїнів піднімаються для атаки , напевне матка дае команду для атаки  , якщо сімя зла вся на генетичному рівні чому це не відбуваеться з медової рамки чи навіть на відкритому росплоді коли до матки ще далеко це мое спостереженя :IMHO:

Бо у бджіл у кожної свої функції відповідно до віку.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Безработный 20лет сказал:

яка там генетика , особисто моя думка що в сім всім править матка :IMHO: , вона як генерал і все тут ,при огляді гнізда скажімо так лежака злюк по мірі просування до генерала все більше воїнів піднімаються для атаки , напевне матка дае команду для атаки  , якщо сімя зла вся на генетичному рівні чому це не відбуваеться з медової рамки чи навіть на відкритому росплоді коли до матки ще далеко це мое спостереженя :IMHO:

Повністью згоден, від себе добавлю коли злюку пересаджуєш в другий вулик то найбільш критичний момент агресії наступає тоді коли  в старому вулику залишилось три  рамки і матці тікати вже нікуди вона вперлась в стінку подає найбільш  сильніший сигнал біди, а пасічник піднявши ту  3 рамку повинен  бути готовий до піку агресії....:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.06.2017 в 08:35, Mihail-ves сказав:

Не спішить люд сюди, але зате в кожній профільній темі ведуть спір про ту чи іншу бджолу. Сьогодні зранку вже вспів начитатись.

В себе на пасіці бачив різне, одні кидаються на пальці інші лякають своїм літанням навколо маски. Але все ЦЕ залежить від Взятку-Погоди-Відсутність матки у вулику.

По пасіці можуть ходити рідні так і гості. Якихось явних нападів за 2 роки НЕ БУЛО. Так зрідка найдеться якась одна яка може трішки полякати.

Також звернув увагу на поводження матки на рамці, чим спокійніше себе вона веде при вийманні тим спокійніша сімя. Думаю вже за цим можна вести відбір по злобі. 

причому тут тимчасові явища і тд.,що написали, Олег Анатольович з самого початку звернув увагу,мова не йде про місцеву бджолу ,а про невдалі кроси і тд.,що порою на ринку бджолярів навіть має назву як лінія,чи щось подібне тому,тема доречна і необхідна,лише на скільки будем в ній відкриті і послідовні критеріям теми, за даною темою можливі розкриття і хороших позитивних речей,а саме вдалих кросів,формування вільних облітників з врахуванням бажаних поєднань певних ліній за певними умовами,тож будьмо відверті,а ні ну то ні:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, miro сказав:

причому тут тимчасові явища і тд.,що написали, Олег Анатольович з самого початку звернув увагу,мова не йде про місцеву бджолу ,а про невдалі кроси і тд.,що порою на ринку бджолярів навіть має назву як лінія,чи щось подібне тому,тема доречна і необхідна,лише на скільки будем в ній відкриті і послідовні критеріям теми, за даною темою можливі розкриття і хороших позитивних речей,а саме вдалих кросів,формування вільних облітників з врахуванням бажаних поєднань певних ліній за певними умовами,тож будьмо відверті,а ні ну то ні:)

Ви мабуть не уважно прочитали перше речення там говориться про місцевих, що таке місцеві і т.д. А в другому говориться про агресію помісів. :IMHO: А що таке помісь? А місцеві це і є різні помісі! А не вдалі кроси, то ніхто такою інформацією і не поділиться. Раз невдалий крос, то його за "поребрик".

Цитата

Создал тему в которой можно и наверное нужно обсуждать что такое местные пчелы или двортереры

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Безработный 20лет сказал:

яка там генетика , особисто моя думка що в сім всім править матка :IMHO: , вона як генерал і все тут ,при огляді гнізда скажімо так лежака злюк по мірі просування до генерала все більше воїнів піднімаються для атаки , напевне матка дае команду для атаки  , якщо сімя зла вся на генетичному рівні чому це не відбуваеться з медової рамки чи навіть на відкритому росплоді коли до матки ще далеко це мое спостереженя :IMHO:

Да потому,что Вы не видели по настоящему злых,а только повторяете за них.Поприветствуют они сразу и не зависимо с какой рамки.А то прям пока до рамки с маткой не дошел так добренькие.Да только откроешь сразу возле маски десяток и аж запах яда и  только рамку попытаешься с улья достать как на руки толпой бегут.Вот это злюки,а то что описываете так то добрейшие существа пару клубов дыма и все в порядке.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

 

Я теж за багато років помічав зміну поведінки таких злих бджіл буквально за тиждень, коли мінялася матка. Сім"я поступово  ставала ніби "м"якішою". Хоч окремі особини все ж й атакували. Але я ні на що не претендую це :IMHO:і мої власні багаторічні спостереження .

Як видно не тільки ваші.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Иван Иваныч сказал:

Да потому,что Вы не видели по настоящему злых,а только повторяете за них.Поприветствуют они сразу и не зависимо с какой рамки.А то прям пока до рамки с маткой не дошел так добренькие.Да только откроешь сразу возле маски десяток и аж запах яда и при только рамку попытаешься с улья достать как на руки толпой бегут.Вот это злюки,а то что описываете так то добрейшие существа пару клубов дыма и все в порядке.

Коли починав пасічникувати то якраз такі і попадались. Не встиг зняти потолочину, - далі те що Ви описуєте.

Сьогодні качав мед то димом майже не користувався, і ні одного укусу, а вчора прокачав одну сім'ю то теж укусів не було, але треба було на пів ставки наймати кочегара (димів за кожною рамкою), при тому бджола якби відганяла(б'є у руку але не жалить, просто удар і відлітає). Акацію з неї качав, то була зовсім спокійна, тиждень назад зі знайомим дивилися до неї взагалі без димаря, а вчора мусів диміти. До речі відкачав від неї 17.5 кг акації, і 23 кг запашного різнотрав'я, ще є надія на соняшник (починає зацвітати, але щось погода не радує). А забув - ця сім'я з маткою F1 від Синевир.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоже замечал

Что при посадке матки добрых пчел к злым пчёлам то пчелы смирнеют

Писал об этом на ОФП 3 года назад когда закупил неск маток бакфаст ф1

Механизм этого явления и мне непонятен

Добреют тут же 

Через пару тройку суток

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кормление никак не влияет на поведение пчёл,и это очень легко проверить.Берёте с агресивной семьи рамку засева и ставите в миролюбивую семью.через месяц посмотрите что станет с вашими пчелами.Это уже проверено неоднократно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Рудаков Юрий сказав:

Тоже замечал

Что при посадке матки добрых пчел к злым пчёлам то пчелы смирнеют

Писал об этом на ОФП 3 года назад когда закупил неск маток бакфаст ф1

Механизм этого явления и мне непонятен

Добреют тут же 

Через пару тройку суток

Тоже сталкивался с таким явлением. Агрессия резко падала - не котята, но работать можно. Влияние феромонов матки?:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Иван Иваныч сказал:

Да потому,что Вы не видели по настоящему злых,а только повторяете за них.Поприветствуют они сразу и не зависимо с какой рамки.А то прям пока до рамки с маткой не дошел так добренькие.Да только откроешь сразу возле маски десяток и аж запах яда и  только рамку попытаешься с улья достать как на руки толпой бегут.Вот это злюки,а то что описываете так то добрейшие существа пару клубов дыма и все в порядке.

Да... прям вспомнил свою первую пчелосемью выкупленную у деда вместе с лежаком. Всё было при ней и запах яда у сетки и как рамку достать не давали, и как на попытку продымить реагировали немедленно жаля дымарь при этом ничуть не успокаиваясь. Но всё же поспорю с вами. Тоже наблюдал явление, когда осмотр строгой семьи через несколько дней после подсадки спокойной матки (как правило с целью собственно говоря контроля ее приема и работы), показывал что семья в целом стала менее возбудимой. Когда матка на извлеченной рамке спокойно продолжает засев, не реагируя даже на возбудившихся пчел, а не мечется в панике заскакивая под бруски, на соседние рамки и стенки улья - семья ведет себя ровнее. Я сам задавался вопросом как так получается? Ведь совершенно верно что генетика пчел не поменялась. А ответ на мой взгляд простой, пчелосемья действует как единый организм где поведение каждой особи формирует общую картину и сказывается поведении остальных. Негативный пример (подтвержденный наукой), если при облете матки попался один трутень несущий агрессивность потомству, то семья будет весьма злобной и возбудимой, т.к. даже относительно небольшой процент атакующих пчел резко способствует проявлению агресии со стороны пчел более спокойных, которые при других обстоятельствах на этот раздражитель бы не реагировали. Подсадка новой матки пример позитивный, я подозреваю что отсутствие у матки панического поведения действует стабилизирующе на всю колонию. Всё таки матка центральная особь пчелосемьи и наверняка ее поведение особенно если она чувствует опасность передается пчелам довольно быстро.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сімя агресивна з маткою, забираєте матку сімя далі агресивна і як це вписати в гіпотезу домінування матки в поведінці.То шо сімя єдиний організм зрозуміло. Навіть харчування можна порівняти , як  спільний шлунок.Якщо я не помиляюсь ,то Левченко (світла йому память) говорив ,що породи не розуміють мови одна одної. Якщо помісь розглядати , як не однорідну структуру, то можливо і команди виконуються в різнобій?:IMHO::hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Николай S сказал:

Вадим, як  бачиш є інша точка зору, спробуй більш звернути увагу.....

Звичайно бачу, тому і дискусіє бо є різні точки зору. Для того і форум, щоб кожен ділився своїми спостереженнями. 

Була і в мене ну дуже агресивна сім'я. Поміняв в тій сім'ї матку і до-поки бджола не змінилась, то проявляли агресію.

Тому не думаю, що це закономірність, а більше схоже на проявлення паротипних факторів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Неконтролируемые помеси пчёл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...