Перейти к содержанию

Где лучше содержать пчёл зимой?


волков

Рекомендуемые сообщения

где лутше содержать пчел зимой? на улице и как? или в сарае.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если сарай неутеплённый (т.е в оттепель температура внутри сарая поднимается от нагретой солнцем крыши и стен, например, до +10+15, а в мороз равна той что во дворе) то лучше во дворе. А ещё лучше в хорошем зимовнике. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если сарай неутеплённый (т.е в оттепель температура внутри сарая поднимается от нагретой солнцем крыши и стен, например, до +10+15, а в мороз равна той что во дворе) то лучше во дворе.

Всё равно лучше в сарае :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

где лутше содержать пчел зимой? на улице и как? или в сарае.

:IMHO1: На улице. Как? С нормальным запасом кормов и без особого утепления, с хорошей вентиляцией. Ещё надо позаботится о защите от мышей(ну это и в сарае нужно) и синичек(есть такая тема в Болезнях и вредителях). НО!!! Если конструкция Вашего сарай "сглаживает" резкие перепады температуры зимой. Тогда
лучше в сарае opr06K9M.gif

Тут ведь какие концы у палки... На улице сьедают больше корма, но при зимних окнах, кому очень надо, может полетать. Если сарай будет отзеркаливать перепады температуры на улице, то резкие потепления спровоцируют пчёл к активности, а полетать негде. Если в сарае вообще будет тепло, то это приведёт к активности пчёл, а соответственно к увеличению потребления корма и ускорению старения. В хорошем зимовнике обеспечивается стабильность температур (относительная), пчёлы зимуют спокойнее, меньше сьедают корма и меньше биологически стареют, значит семья имеет бОльший потенциал для весеннего развития. Тут главное не прохлопать выставку пчёл для первого облёта... Так что, чтобы не советовали - Вам решать нужно по месту... Кстати можете одну зиму посвятить графикам температур на улице и в сарае... :) Тогда точно можна будет прикинуть где лучше зимовать...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
где лутше содержать пчел зимой? на улице и как? или в сарае.
а в погребе кто-то пробовал? там и температура постоянная, и погреб защищен от мышей сениц, :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а в погребе кто-то пробовал?

Можна и в погребе, тем более если он
ащищен от мышей сениц, smile.gif

И главное чтобы вентиляция была хорошая. В сыром погребе зимовка рисковая получится. :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

я тримаю на вулиці - добре утеплюю, з вітряної сторони обгородив переплетом, минулого року памятаю 10 чи 12 січня вилітали (температура була +10), весною в одному вулику тільки волого на стінці було - напевно пізно зняв отеплення

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я зимую в бутке от хлебовозке неплохо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я зимую в бутке от хлебовозке неплохо

А не нагревается на солнце?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Україні - однозначно на вулиці. Чого з ними таскатись? Загодував, обробив, оглянув... ну і впринципі все, іди роби зимову роботу, зрідка слухай. Ну друга справа якщо це для Вас просто хоббі, або модно. Тоді можна навіть мідною бляхою дашки понакривати і прильотну розмалювати як в "Борисполі". Люди з песиками теж носяться(вдівають, підмивають,чешуть), а в мене банально на цепку і в будці. "У каждого человека свои недостатки" /з кінофільму "В джазе только девушки"/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В Україні - однозначно на вулиці. Чого з ними таскатись?

Еще великий Прокопович содержал пчел в зимовнике и настоятельно рекомендовал это делать своим ученикам.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еще великий Прокопович содержал пчел в зимовнике и настоятельно рекомендовал это делать своим ученикам.

Раньше какие зимы были? А сейчас даже зимой назвать нельзя, одна слякоть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Раньше какие зимы были? А сейчас даже зимой назвать нельзя, одна слякоть.

Поглядим, какая будет в этом году...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Раньше какие зимы были? А сейчас даже зимой назвать нельзя, одна слякоть.

Поглядим, какая будет в этом году...
Прокопович звичайно авторитет. І зими звичайно різні бувають. І я як згадаю що в молодості дідусю на своєму "горбу" кожного року лежаки до зимівника а весною із зимівника заносив, то стає і смішно і гірко, що такі дурниці робили. Бо вулики у мого дідуся професійного столяра були без жодної шпаринки. Але так робили усі без винятку пасічники (і старі і молоді). Раджу тепер усім молодим непотрібної та зайвої роботи не робити. А приділяти більшу увагу технології і дотримуватись строків виконання потрібних робіт. А з приводу зимівлі на дворі вже і дослідження проведені і результати давно опубліковані (читав у старих виданнях УП, за американськими публіквціями).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А з приводу зимівлі на дворі вже і дослідження проведені і результати давно опубліковані

Наведу ще один аргумент на користь зимівлі в зимівнику. Це суттєва економія корму, про це теж є дослідження і дописи. За спостереженнями Єгошиних зимівля надворі в умовах Сумщини потребує зайвих 4-5 кілограм меду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зимівля надворі в умовах Сумщини потребує зайвих 4-5 кілограм меду.

А якщо у господаря 100 сімей і кожна використає на 4-5 кг меду більше, виходить пів тони. за реалізацію ціїє кількості меду за декілька років заощаджуємо гроші і будуємо зимівник. Рентабельно? Або не шукаємо ніяких будматеріалів, будівельників, проектувальників, кухарів, щоб годувати робочу силу, не волочимо тими вуликами восени в зимівник, а на весні на вулицю, а добре готуємо їх до зимівлі на волі і там же перебуваємо холодну пору року. Маємо навесні більш ранній обліт, швидший розвиток сім"ї, і можливо та ж кількість меду з ранніх медодаїв. Примітивно? :IMHO1::ax:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пiдтримую Бортнiка,в зимiвнику економиться не тiльки мед а найголовнiше-життевий ресурс.Але зимiвник мае бути пiдземний з гарною вентиляцiею.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наведу ще один аргумент на користь зимівлі в зимівнику. Це суттєва економія корму, про це теж є дослідження і дописи. За спостереженнями Єгошиних зимівля надворі в умовах Сумщини потребує зайвих 4-5 кілограм меду.

Кожному своє, але не думаю що 4-5 кг "зайвого меду" не вартують затарат на виділення землі, побудову зимівника, його догляд і таскання вуликів туди-назад. В кого є вже готовий, то звичайно в ньому вигідніше. А будувати тепер новий... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наведу ще один аргумент на користь зимівлі в зимівнику. Це суттєва економія корму, про це теж є дослідження і дописи. За спостереженнями Єгошиних зимівля надворі в умовах Сумщини потребує зайвих 4-5 кілограм меду.

Кожному своє, але не думаю що 4-5 кг "зайвого меду" не вартують затарат на виділення землі, побудову зимівника, його догляд і таскання вуликів туди-назад. В кого є вже готовий, то звичайно в ньому вигідніше. А будувати тепер новий... :dntknw:
це точно-що кожному свое- в зимовнику конечно краще, а зимують хто як може
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В кого є вже готовий, то звичайно в ньому вигідніше.

Скажем так спокойней, если зимовник подземный или поддерживается стабильная температура. По прошедшей зиме выгодней было на воле. У меня в зимовнике пропало 6 маток (хотя семьи были хорошими), а на воле 100%. Но наши зимы не стабильны. В этом году основную часть пасеки оставлю на воле. Занесу которые по слабее.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

таскання вуликів туди-назад.

Звичайно,в кого лежаки(можливо двостінні) носити їх справа не з легких... :dntknw: А якщо корпусні,та ще полегшеної конструкції то значно легше. :ah: Кожен пасічник орієнтується на власні обставини. ;)
А будувати тепер новий...

Думаю що таки доцільно,бджоли в зимівнику захищені від усіх негараздів.Єдине чим не може допомогти зимівник-це зменшити тривалість зими... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю що таки доцільно,бджоли в зимівнику захищені від усіх негараздів.

...особливо від злодіїв...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я тоже думаю что лучше в зимовнике :IMHO1: , потому что с нашими мокрыми зимами. и снашим голодными бомжами можно недосчитаться кое что, а тоскать прийдется (любиш кататся люби и саночки возить) :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Кожен повинен набити свої шишки. Коли я мав 30 сімей ,то носився з ними як з малими дітьми , а зараз , коли маю пасіку в кількості 100 сімей перестав займатися непотрібною справою , тим більше , що зимівля на вулиці має на мій погляд більше плюсів ніж зимівля у зимівнику . Але вирішувати кожен має сам .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кожен повинен набити свої шишки. Коли я мав 30 сімей ,то носився з ними як з малими дітьми , а зараз , коли маю пасіку в кількості 100 сімей перестав займатися непотрібною справою , тим більше , що зимівля на вулиці має на мій погляд більше плюсів ніж зимівля у зимівнику . Але вирішувати кожен має сам .
Я також підтримую думку, що кожен вирішує індивідуально згідно з розумінням наскільки затрати на занос в приміщення себе оправдають. У мене в минулому році виникла ситуація з неплановим збільшенням к-сті сімей і їх утримував у пакетних ящиках. Так от в зиму довелось заносити в приміщення (добре що є така можливість І температура в ньому була на протязі зими +,- 2 град.) Так от зимували просто чудово: корму з"їли мало, а коли було потепління, я їх просто виніс на обліт. А от стаціонарні я навряд чи заморочувався б з таким.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Где лучше содержать пчёл зимой?

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...