Перейти к содержанию

Потруєння бджіл: методи захисту, засоби впливу


Рекомендуемые сообщения

6 хвилин тому, Sadovod сказав:

Згідно з "Інструкції щодо попередження  та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл"  (Наказ Головного державного  інспектора ветеринарної медицини 30.01.2001 N 9)

7.1.2. Власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл.  7.1.3. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.  7.1.4. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

 

 

Дякую за відповідь .

А як поступати коли на зернових травлять лйоту бджолу? 

Три дні назад був на одному точку треба було ставити корпуса з собою було мало корпусів , поїхав сьогодні поставити а вже нема кому ставити ледь один обстежують.

20200405_185736.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Вітя сказал:

Дякую за відповідь .

А як поступати коли на зернових травлять лйоту бджолу? 

Три дні назад був на одному точку треба було ставити корпуса з собою було мало корпусів , поїхав сьогодні поставити а вже нема кому ставити ледь один обстежують.

20200405_185736.jpg

Я ж написав вище: блокувати техніку, викликати поліцію і "Держпродспоживслужбу".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Sadovod сказав:

Я ж написав вище: блокувати техніку, визивати поліцію і "Держпродспоживслужбу".

Тобто якщо мене не попередили потрібно писати заяву?

І ще обробка хімікатами в денні години заборонена на всі культури?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Вітя сказал:

Тобто якщо мене не попередили потрібно писати заяву?

Так. Це порушення, можна писати заяву в "Дерпродспоживслужбу".

10 минут назад, Вітя сказал:

ще обробка хімікатами в денні години заборонена на всі культури?

Так. Є виняток в іншому документі:

"6.1.5. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 град.С." (Наказ Міністерства охорони здоров'я України 03.08.1998 № 1 Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Sadovod сказав:

Так. Це порушення, можна писати заяву в "Дерпродспоживслужбу".

Так. Є виняток в іншому документі:

"6.1.5. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 град.С." (Наказ Міністерства охорони здоров'я України 03.08.1998 № 1 Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98)

Дуже дякую усе зрозуміло і доступно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Вітя сказал:

як поступати коли на зернових травлять лйоту бджолу? 

Три дні назад був на одному точку треба було ставити корпуса з собою було мало корпусів , поїхав сьогодні поставити а вже нема кому ставити ледь один обстежують.

Бачу на фото, що пасіка кочова. Тому перше потрібно повідомити господарів с/г земель, близьких до пасіки, що там будуть знаходитися бджоли. Щоб потім не сказали, що вони вас там в упор не бачили.

2. Розпитати коли і чим планують обробляти. Для годиться нагадати їм про ці інструкції та те, що в них пишеться. Краще показати вже роздруковані. Бо скажуть, що вперше про це чують

3. В разі порушення вже особисто ваші рішучі дії. Блокування тракторів, виклики поліції і т.д. А поліція може приїхати і не бачити порушень. Тому вам прийдеться ще й їм доказувати свою правоту і вимагати складати акти. Виклики ЗМІ. Самому знімати на камеру.

Як кажуть - спасіння тонучих, діло рук самих тонучих. Долучайте колег, спільно отримаєте швидчий ефект.

І коли це буде багаторазово та масово, то щось поступово буде мінятися. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей рік по потравам мабуть буде рекордним. Від багатьох чув,що є потрави,тай фейсбук також гудить.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Надія сказав:

Бачу на фото, що пасіка кочова. Тому перше потрібно повідомити господарів с/г земель, близьких до пасіки, що там будуть знаходитися бджоли. Щоб потім не сказали, що вони вас там в упор не бачили.

2. Розпитати коли і чим планують обробляти. Для годиться нагадати їм про ці інструкції та те, що в них пишеться. Краще показати вже роздруковані. Бо скажуть, що вперше про це чують

3. В разі порушення вже особисто ваші рішучі дії. Блокування тракторів, виклики поліції і т.д. А поліція може приїхати і не бачити порушень. Тому вам прийдеться ще й їм доказувати свою правоту і вимагати складати акти. Виклики ЗМІ. Самому знімати на камеру.

Як кажуть - спасіння тонучих, діло рук самих тонучих. Долучайте колег, спільно отримаєте швидчий ефект.

І коли це буде багаторазово та масово, то щось поступово буде мінятися. 

Пасіка зареєстрована за всіма правилами. 

Цей точок в межах мого села від меї хати півтора кілометри.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Женя Циба сказал:

Цей рік по потравам мабуть буде рекордним. Від багатьох чув,що є потрави,тай фейсбук також гудить.  

Да их и так каждый год предостаточно. но сейчас ещё и ночи холодные для кропления. так вот если даже кто и хотел кропить ночью то из за холода кропит когда потеплеет то есть днём.  :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Вітя сказал:
22 часа назад, Надія сказал:

Як кажуть - спасіння тонучих, діло рук самих тонучих. Долучайте колег, спільно отримаєте швидчий ефект.

І коли це буде багаторазово та масово, то щось поступово буде мінятися. 

Пасіка зареєстрована за всіма правилами. 

Цей точок в межах мого села від меї хати півтора кілометри.

Та ви хоч сто раз її реєструйте чи зовсім не реєструйте. Це не впливає на протрави. Пока самі не будете бити у колокола нічого не зміниться. 

А аграрії і далі будуть клеїти дурня - не знали, не чули. Або ми дотримуємося всіх вимог, а то не ми. Я не я і хата не моя

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги.

В багатьох областях України, де орендує землі агрохолдинг "Акріс-Агро"( раніше "Інсеко") після посівів!!! сої і кукурудзи (саме після посівів,  а не обприскування гербіцидом) стався масовий мор бджіл. Частина льотної бджоли гинула майже кожного року, але в цьому році гинуть сім'ї повністю. 

Справа в тім, що насіння оброблене великою кількістю різних пестицидів, проходячи по насіннєпроводах пневматичних сівалок внаслідок тертя залишає за собою пестицидний пил, який під тиском повітря вилітає в навколишнє середовище і осідає в тому числі на квітучих рослинах і пилконосах (загугліть "пестицидний пил"). Я вже й не кажу про те , що ми ним теж дихаємо.

Ось один з випадків. Загинула вся пасіка.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ВЕСТИ С ФРОНТА: ОТРАВЛЕНИЕ ПЧЕЛ УЖЕ В 17 ОБЛАСТЯХ УКРАИНЫ !!!

Винницкая, Сумская, Херсонская, Одесская, Кировоградская, Хмельницкая, Ровенская, Днепропетровская, Ивано-Франковская, Николаевская, Черниговская, Полтавская, Тернопольская, Киевская, Черкасская, Житомирская, Запорожская.

 

carta_obl_ukr.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Таке враження, що поки людство само себе не знищить - не зупиниться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.04.2020 в 20:44, Надія сказал:

Та ви хоч сто раз її реєструйте чи зовсім не реєструйте. Це не впливає на протрави. Пока самі не будете бити у колокола нічого не зміниться. 

А аграрії і далі будуть клеїти дурня - не знали, не чули. Або ми дотримуємося всіх вимог, а то не ми. Я не я і хата не моя

І це правда. 23 квітня у себе я виявив осип  бджіл у себе на пасіці, після посіву і обробки полів агрофірмою 21-22 квітня під час пориву вітру. Виявилося що в багатьох пасічників також  двох населених пунктів спіткала така доля та в інших селах Переяслав-Хмельницького району, де дана агрофірма арендує землі. Зразу же як Ви говорите бив в колокола, за телефонував до інших пасічників, всі погоджуються що треба щось роботи, повідомив старосту села про пригоду, той направив мене до ветлікарні і що
з цього вийшло, мені обяснили щось на зразок:Вимагайте від селищного голови створення комісії, яка розслідує і складає акти фактів отруєння,  відбирає проби бджіл, рослин, грунту, насіневого матеріалу. Дуже важливо встановити не тільки хто , де , коли, а й головне яким препаратом. Це значно здешевить подальші лабораторні дослідження. За направленням ветеринарної служби відібрані зразки вам самим доведеться відвезти в Київ до Державного НДІЛДВСЕ за вказаною вище адресою. Дослідження за Ваш рахунок, обійдеться в декілька тисяч при умові відомого препарату.
Врахуйте, що отруйні речовини в пробах при плюсових температурах швидко розкладаються і якщо не провести все оперативно протягом доби-дві, то можуть нічого і не встановити. Тому проби потрібно зберігати охолодженими  (не замороженими).
На даний час, та в умовах карантину, місія практично нездійснена.
Але коли матимете позитивні результати, то з великою вірогідністю можна розраховувати на успіх в судовому позові по відшкодуванню збитків. Інакше можна і не рипатись.
 Вивод один що реєстація пасіки в районі, чергова галочка я звітності ветлікарні та поповнення їхнього бюджету. Пасічник остається сам на сам із своєю проблемою, ні кому до цього не має діла. 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос - если агрофирма хочет сообщить пасечникам о обработке полей пестицидами, как это сделать правильно?

Если напечатать в местной газете, которая выходит раз в неделю, то к выходу газеты поле уже будет обработано. Если звонить пасечникам то не ясно кому звонить(пасечники заявлений не писали) и у агрофирмы нет подтверждения о предупреждении. 

С точки зрения агрофирмы можно письменно сообщать в ОТГ, но подозреваю что от этого письма пасечникам толку не будет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось докази того що бджоли можуть бути отруєні пестицидним пилом від протруєного насіння

https://propozitsiya.com/ua/vid-chogo-gynut-bdzholy-rozsliduvannya-dayut-nespodivani-rezultaty

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

https://m.youtube.com/watch?v=MSWcTcBt4Vg&noapp=1

Продолжение следует , поймали за руку одного из фермеров который занимался геноцидом пчёл, завтра выложу видео в ютуб 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, siverit сказав:

Вопрос - если агрофирма хочет сообщить пасечникам о обработке полей пестицидами, как это сделать правильно?

Если напечатать в местной газете, которая выходит раз в неделю, то к выходу газеты поле уже будет обработано. Если звонить пасечникам то не ясно кому звонить(пасечники заявлений не писали) и у агрофирмы нет подтверждения о предупреждении. 

С точки зрения агрофирмы можно письменно сообщать в ОТГ, но подозреваю что от этого письма пасечникам толку не будет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.04.2020 в 22:59, Женя Циба сказал:

Цей рік по потравам мабуть буде рекордним. Від багатьох чув,що є потрави,тай фейсбук також гудить.  

Багато повідомлень і показів мертвих бджіл біля вулика по траві. Запитання до всіх , а чому ніхто не покаже ,а щож в вуликах насправді.Якщо потрава то корма і розплід залишаються на місці. Якщо сімя була здорова , то там повинно бути 5 - 7 рамок  (повноціних розплоду, хочаб і загиблого) і якщо перед вуликом купа бджіл, це дійсно потрава. Цей показник може бути до середини травня , но не в червні - серпні, а тим більше в жовтні . Якщо аміністрація форуму немає нічого проти , то ми обговоримо дію препарату на ваших сімях, шоб вибити сірники з рук паліїв.:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Пахомич сказал:

шоб вибити сірники з рук паліїв.:hi: 

Сомневаюсь я ,что какой то пчеловод , с мозгом в черепной коробке 

согласится отсидеть несколько лет в тюрьме , за поджог поля 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21.04.2020 в 08:36, Sadovod сказав:

ВЕСТИ С ФРОНТА: ОТРАВЛЕНИЕ ПЧЕЛ УЖЕ В 17 ОБЛАСТЯХ УКРАИНЫ !!!

Винницкая, Сумская, Херсонская, Одесская, Кировоградская, Хмельницкая, Ровенская, Днепропетровская, Ивано-Франковская, Николаевская, Черниговская, Полтавская, Тернопольская, Киевская, Черкасская, Житомирская, Запорожская.

 

carta_obl_ukr.jpg

А як це Харківщина  залишилась  в стороні від всього гурту?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Мико сказал:

Сомневаюсь я ,что какой то пчеловод , с мозгом в черепной коробке 

согласится отсидеть несколько лет в тюрьме , за поджог поля 

Так не так , але дурнів на наш вік вистарчить. Зона Чорнобиля, Житомирщина, заплави р. Серет  біля Тернополя. Дурнів вистарчає:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В кировоградской области начался мор рыбы. Сам видел десятка два килограммовых карасей, и толстолоба больше двадцатки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

Сомневаюсь я ,что какой то пчеловод , с мозгом в черепной коробке 

согласится отсидеть несколько лет в тюрьме , за поджог поля 

https://www.windy.com/ru/-Активные-огни-fires?fires,52.093,34.849,5

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...