Перейти к содержанию

Потруєння бджіл: методи захисту, засоби впливу


Рекомендуемые сообщения

сьогодні зшову труять і  коли я підійшов до людей що кроплять городи   він з криком    що-" мій город -коли хочу тоді кроплю "  посилаються ви не кричете коли кроплять великі агрофірми   ми   також звернулися в агрофірму де нам представили перелік препаратів   за інструкцією   вони для бджіл не шкідливі але?

 перше як боротись з незаконним оборотом і використанням дрібними фермерами    препаратів невідомого походження ? адже  пасіка М  Горіна на околиці Тлумача   каже власник сьогодні на пасіці ніде було стати   такої бджоли було під ногами 

 пасіка Мирона  Сокола  в с. Коленці   також бджола масово повзала  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.05.2017 в 07:38, Mаксим сказал:

Нужна показательная "казнь" фермера

в анекдоті німець до білоруского партизана казав. \\ шо пінскдрев\\  \\ ага\\  \\ну тоді чіркай- чіркай\\

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

знову   ПАДІЖ  БДЖІЛ   в  Тлумацькому районі третя пасіка  в  с.  Тарасівка   масовий падіж ніхто нічого не кропив в окрузі   великі землевласники    не виводили техніку на поля   неможливо найти крайнього      хто що кропив   

  Причиною є неконтрольоване використання   засобів  захисту рослин дрібними землевласниками    можливо хтось завіз в район   сильно токсичні препарати  які так згубно діють на бджіл    

     М Горін розповідає був на пасіці  коли по городі недалеко від пасіки проїхав трактор з  оприскувачем за 15хв . на пасіці не було де стати вся льотна бджола що поверталась  з поля  поповзла  по пасіці

   в с. Тарасівка   невідомо хто кропив    вчора бджола в один момент поповзла .

   Взавтра я як представник   районного обєднання буду їхати в управління СГ. для поперередження подібних випадків в майбутньому  , а також ініціюватиму збір пасічників на 26 травня в м Тлумачі   по обговоренню отруєнь бджіл з сторони власників  невеликих    земельниих ділянків так і великих агрофірм

 ПРОШУ ПОРАДИ ХТО СТИКАВСЯ З ПОДІБНОЮ ПРОБЛЕМОЮ  !!!!!!!!!!!!!!

Сьогодні пострадали пасіки:

1.   М Горіна    на околиці Тлумача (4 рази наблюдав падіж льотної бджоли)

2.  М.  Сокола  с. Колинці   

3. А. Слободяна  с. Тарасівка 

 це ті пасіки де пасічники повідоми  про масовий падьож льотної бджоли .

 ХТО НАСТУПНИЙ?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, mukola-s сказав:

нову   ПАДІЖ  БДЖІЛ   в  Тлумацькому районі третя пасіка  в  с.  Тарасівка   масовий падіж ніхто нічого не кропив в окрузі   великі землевласники    не виводили техніку на поля   неможливо найти крайнього      хто що кропив   

  Причиною є неконтрольоване використання   засобів  захисту рослин дрібними землевласниками    можливо хтось завіз в район   сильно токсичні препарати  які так згубно діють на бджіл    

     М Горін розповідає був на пасіці  коли по городі недалеко від пасіки проїхав трактор з  оприскувачем за 15хв . на пасіці не було де стати вся льотна бджола що поверталась  з поля  поповзла  по пасіці

   в с. Тарасівка   невідомо хто кропив    вчора бджола в один момент поповзла .

   Взавтра я як представник   районного обєднання буду їхати в управління СГ. для поперередження подібних випадків в майбутньому  , а також ініціюватиму збір пасічників на 26 травня в м Тлумачі   по обговоренню отруєнь бджіл з сторони власників  невеликих    земельниих ділянків так і великих агрофірм

 ПРОШУ ПОРАДИ ХТО СТИКАВСЯ З ПОДІБНОЮ ПРОБЛЕМОЮ  !!!!!!!!!!!!!!

Сьогодні пострадали пасіки:

1.   М Горіна    на околиці Тлумача (4 рази наблюдав падіж льотної бджоли)

2.  М.  Сокола  с. Колинці   

3. А. Слободяна  с. Тарасівка 

 це ті пасіки де пасічники повідоми  про масовий падьож льотної бджоли .

 ХТО НАСТУПНИЙ?

зверніться письмовою  заявою в Державну Ветеринарну та Фітосанітарну службу району, а краще області щоб провели перевірки по області на торгівлю незареєстрованими і небезпечними препаратами, опишіть причини, наслідки, збитки , тим самим ви їм розвяжете руки, на провірки у них мараторій. Як є конкретні докази використання окремими особами препаратів також вкажіть. ще може вони самі підскажуть як діяти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.05.2017 в 17:52, доктор кварц сказав:

зверніться письмовою  заявою в Державну Ветеринарну та Фітосанітарну службу району, а краще області щоб провели перевірки по області на торгівлю незареєстрованими і небезпечними препаратами, опишіть причини, наслідки, збитки , тим самим ви їм розвяжете руки, на провірки у них мараторій. Як є конкретні докази використання окремими особами препаратів також вкажіть. ще може вони самі підскажуть як діяти

на сьогодні вже зроблено перші кроки  по інформуванню з сторони агрофірм   на четвер   мене запрошено на сесію районної ради  з висвітлення питаня  використання   засобів захисту рослин   налагодженно контакти з агрономами   агрофірм    

 перші кроки зроблено  наступне   це  інформування населення   обовязкова реєстрація пасік  інформування в пресі    та інші кроки .

   як це буде виглядати побачимо бо невсе так просто  кожен наступний  крок непростий і непедбачуваний  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.05.2017 в 05:56, mukola-s сказал:

      ТИХЕ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ

+  І знову отруєння яке  на сьогодні проявляється фактично на кожній другій пасіці   це тихе отруєння  яке проводять   дрібні власники  присадибних ділянок   і  при обробітці  кількох сотків землі пасічник  навіть не помічає незначного відходу бджіл пасіки слабнуть з незрозумілих причин   масового отруєння немає .

      В Тлумачі хороша пасіка за селом розповідає пасічник приїжає на пасіку зранку а сусід кропить  0.2 гектара   ячменю   прямо на перельоті бджіл   з іншого боку тоже невелика ділянка також на передодні кропили    і всім  байждуже   що пасіка ослабла   бджола непомітно осипалась  .   Люди не дотримуються  елементарних правил користування  препаратами для обробітку землі .

    Сьогодні бізнес на першому плані гроші -гроші  всі хочуть грошей  любою ціною навіть ціною   власного здоровя   але елементарних речей зробити ніхто небажає .   Нехай хтось робить  і якщо не получиться то просто посміються збоку  а  якщо все буде добре тоді ми тут як тут .

     Біда в кожного на порозі і ніхто не знає що буде взавтра немає жодного  контролю за    препаратами по обробітку полів садів  кроплять всім підряд не роблячи жодних  розумних прорахунків кум кропив і я покроплю. 

 Якщо при обробітку землі великим господарством  можна ще  на кілька днів закрити бджіл то з дрібними напевне потрібно пасіку тримати постійно закритою.

 

 

Є закон про бджільництво в якому прописано про обробіток в нічний час(в день заборонено законом). Нам на зборах голова фітосанітарної служби області сказав так:- якщо бачите обробку в день, зразу фіксуєте порушення (фото- відео зйомка) і негано викликаєте поліцію, яка зафіксує порушення. Далі якщо буде падіж, негайно викликаєте на пасіку голову сільради, депутата сільради, поліцію, і представника ветслужби. Тоді можна шукати крайніх, але все треба робити швидко, а не через 2-3 дні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, NazarCh сказав:

А ввдповідальність вьзаконі про бджілництво яка ?

А от відповідальність в законі не прописана,  якщо вам отравили бджіл або завдали збитки    вам самостійно потрібно зібрати докази і доказати неправомірність дій відповідача .  І на основі доказів вимагати   відшкодуваня. В нас в законі прописано багато а   на практиці ці закони невиконуються.   Офіційні  особи в державі не рухнуть пальцем поки ви  до них не звернетесь  тож стукайте і вам відкрийть а ні то потрібно як то кажуть  заходити в інші двері 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Щейно телефонував агроном тієї агрофірми де стояли вулики на ріпаку, казав що стоїть чиясь пасіка біля соняшнику, який буде оброблятися. Попередив. Я відповів, що не взмозі навіть відновити пасіку в 1,5 рази бо немає чим. Звернув увагу і повідомив аграрному про те що весь час на ріпаку бджілки були настільки агресивні, що я навіть на баків став нарікати. Він казав що обробляється все дозволеним біскаєм, не підробкою.  Висказав все але без матів.  Пообіцяв, що мої Бджілки в цьому році на них працювати не будуть з їхньої подачі. І сказав хай роблять висновки...

Знайшов гречку і сонячник , аби  наростилися лише після липи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рахунок протрави, зараз можна протравити бджолу на свиріпи, яка цвітепо посівах соняха і кукурудзи.

Її кропляться без застережень,також кропляться попелицю.

Хоча в основному в наших краях сонях під час цвітіння не обробляють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, СЄРЖ сказал:

Щейно телефонував агроном тієї агрофірми де стояли вулики на ріпаку, казав що стоїть чиясь пасіка біля соняшнику, який буде оброблятися. Попередив. Я відповів, що не взмозі навіть відновити пасіку в 1,5 рази бо немає чим. Звернув увагу і повідомив аграрному про те що весь час на ріпаку бджілки були настільки агресивні, що я навіть на баків став нарікати. Він казав що обробляється все дозволеним біскаєм, не підробкою.  Висказав все але без матів.  Пообіцяв, що мої Бджілки в цьому році на них працювати не будуть з їхньої подачі. І сказав хай роблять висновки...

Знайшов гречку і сонячник , аби  наростилися лише після липи.

Не факт, що потравили саме через обробіток ріпака, більш всього десь по сусідству були поля невеликих фермерів, які або свиріпу або ріпак обробляли, а в них ніяких "тормозів".

Був років з 7 назад у мене по сусідству випадок, велика агрофірма тримала пасіку більше 100 сімей і вивезла її на ріпак, який посіяла і обробляли. Стояли вулики біля їх полів десь 600 га. тоді було озимого ріпаку, а десь на відстані 1,5 км.був клаптик 20 га. ріпаку невеликого фермера от він і поклав всю пасіку агрофірми.

Судилися десь років 2, але аргофірма компенсації так і не добилася, чогось там офіційно були не оформили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.06.2017 в 22:01, Wladimir_K сказав:

Не факт, що потравили саме через обробіток ріпака, більш всього десь по сусідству були поля невеликих фермерів, які або свиріпу або ріпак обробляли, а в них ніяких "тормозів".

Був років з 7 назад у мене по сусідству випадок, велика агрофірма тримала пасіку більше 100 сімей і вивезла її на ріпак, який посіяла і обробляли. Стояли вулики біля їх полів десь 600 га. тоді було озимого ріпаку, а десь на відстані 1,5 км.був клаптик 20 га. ріпаку невеликого фермера от він і поклав всю пасіку агрофірми.

Судилися десь років 2, але аргофірма компенсації так і не добилася, чогось там офіційно були не оформили.

Можливо і так але весь час на ріпаку Бджоли були дуже агресивні. Хто що кропиви і чим , це лишиться загадкою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, СЄРЖ сказал:

Можливо і так але весь час на ріпаку Бджоли були дуже агресивні. Хто що кропиви і чим , це лишиться загадкою.

Агресивність виникає тоді, коли щось заважає збору нектару чи то погода чи то відлякувачі при обробітку чи щось заважає на шляху льоту бджіл чи погодні умови не сприяють виділенню в рослин.

Досить часто агресивні на гречці, коли немає інших медоносів по сусідству.

У мене в неділю на домашньому точку бджола була те ж агресивна, так як кропили цілий день сою, а в тому напрямі поле ярого ріпаку, а на іншому точку була ідеально спокійна бджола.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.05.2017 в 11:11, Андрей Сумчанин сказав:

Агрономи дурачка включають, бо зарплату їм інвестор платить, і зрозуміло за кого вони відбріхуватися будуть.

А від бджолярських ГО ініціатив законодавчих нема... І тому нема закону про покарання за отруєння бджіл чи недостовірну інформацію за отруту.

В цьому році теж "наївся"меду з рапсу. Не потрібно забороняти отруту...аграрії теж їсти хочуть, просто "велосипед" вже давно придуманий - не ввозити в Україну окремі види отрут...все. А з нас зробили токсичне звалище..кроплять тим, що давно вже заборонено в нормальних країнах, а нам що попало. Бо навіть не в бджолах єдиних річ..буває що біля населених пунктів вдень шмалять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, kastor сказал:

В цьому році теж "наївся"меду з рапсу. Не потрібно забороняти отруту...аграрії теж їсти хочуть, просто "велосипед" вже давно придуманий - не ввозити в Україну окремі види отрут...все. А з нас зробили токсичне звалище..кроплять тим, що давно вже заборонено в нормальних країнах, а нам що попало. Бо навіть не в бджолах єдиних річ..буває що біля населених пунктів вдень шмалять.

У багатьох дуже багато землі і техніки не вистачає, а є навпаки досить мало землі і мало грошей, щоб щось путнє купити для обробітку, а у нас славний "п.." взагалі в пріоритеті, тому і бджоли від цього страждають і далі будуть страждати по наростаючій.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

завтра у нас на ніч кропитимуть ріпак,препарати біскай і маврік,хто,що скаже???ще третый якийсь препарат буде,але забув назву, завтра перепитаю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, miro сказав:

завтра у нас на ніч кропитимуть ріпак,препарати біскай і маврік,хто,що скаже???ще третый якийсь препарат буде,але забув назву, завтра перепитаю

Біскайя і Маврік препарати безпечні, можна непереживати, у нас ними обробляють вдень .  Ще є китайський аналог Біскай, відгуки про нього ніби добрі, але  з ним стикатися недоводилося

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Підкажіть хто знає Чи дозволено в Україні вностити гербіциди за допомогою авіації?

Бажано ссилку на ЗУ?

І хто знає до кого звертатись якщо фермер разом з своїм ріпаком спалив іншим фермерам їх посіви.

Питання трохи не по темі пасічників, але думаю механіз вирішення один і той же  при потраві бджіл.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Коллеги, сегодня 7.09.2017. стал свидетелем отхода пчел в селе Ганнусовка Новопсковскогор-н Луганской обл. Мор начался после того ,как агропредприятие "Агротон" которое арендует землю, приступило к севу озимой пшеницы... Потерпевшие пока действуют так.Может быть кто был в такой ситуации или знает как в таких случаях  правильно поступить прошу совета.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня видел "стрекозу" на поле рапса.  Рапс высотой 15-20 см уже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Посторонним В. сказал:

Сегодня видел "стрекозу" на поле рапса.  Рапс высотой 15-20 см уже.

Что такое "стрекоза"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, alexsandr chumakov сказав:

как в таких случаях  правильно поступить прошу совета.

Поліція відкриває слідство?  Адже сума збитків значна і ви не знаєте хто і як потруїв, потрібне офіційне розслідування. Вам це не заважатиме вести паралельно своє, готувати всі документи.

Може згодиться. "Пасіка" №5, 2017

ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ДО СУДУ.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Процедура стандартна, потрібно все задокументувати з комісією сільської ради і ветеринарної служби і взяти зразки на аналізи, а далі заява і суд.

Тут головне довести, що причина загибелі це використання пестицидів при сівбі пшениці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
2 години тому, povar2702 сказав:

!:IMHO1::hi:Краще потрібно думати всі про медоноси ,та чім обробляємо.Щоб меньше лісів вирізали,..та підтримувати природну фауну.Як кажуть даст Бог день,будет и пища.

В цьому році був на ярмарці меду то один чоловік жалівся що за 2 роки з 70 сімей 30 лишилось інші потравились як бризкали кукурудзу! Від мене км 50 те село то тут дійсно злість бере за фермерів козлів!!! Думаю тема отруєння на точку десь є)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Потруєння бджіл: методи захисту, засоби впливу

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...