Перейти к содержанию

Медове пиво, медові напої, медовухи


столя

Рекомендуемые сообщения

Утомила эта метель, пришлось слазить в погребок:ay:

IMG_20180318_164626.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не ускладнюю собі життя, роблю з звичайними сухими хлібними дрожами, не особо культурним хмелем -який бабки по травах на ринку продают, вода з крана- що правда в селі.Результат. Цього разу зробив як і ранше але з купленим житнім солодом. Давав пробувати людям які в Англії прожили 3 роки, та й тут на Україні пють тільки дороге пиво, з їхніх слів моє найліпше . Такаж картина з медовухою, їздив на медову ярмарку в Київ, давав свою медовуху пробувати знаним медоварам- хвалили. Висновок різниця в дотримані вище наведених технологічних прийомів і використані матеріалів і недотримані звичайно є, але якщо людина не супер фамільє вона різниці не побачить. Головне гарно приправити і застосувати головні прийоми:IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Зробив затримання в медового сусла, на 10 л. Джерельної води 1.2-1.4 кг меду, просив солод, і добавив хміль як і написано в даній темі в пару етапів, 14 грам. Сьогодні відкрив, бомба!!! :ay:тільки трохи заміцне. Пєттся гарно, але бере теж не по дитячи, можна робити з меншою концентрацією меду, також карбонізацію. Сьогодні прийдуть гості буду пригощати, ще їхню думку почую.

Але для себе точно буду робити, смак бомба, дружині теж дуже сподобалося.

IMG-b731c951573503145a1f47ec75ae04a8-V.jpg

IMG-f0046e0c6b426c36d37ea4893a9ef62a-V.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, СЄРЖ сказав:

 

Але для себе точно буду робити, 

 

А я, блін, ніяк не налаштуюсь на своє пиво

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я, блін, ніяк не налаштуюсь на своє пиво

Я теж довго запрягався але воно того варте якщо ви поціновувач цього напою
А в мене темне вийшло хоча цілився на світле ))
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, gru.v сказав:


А в мене темне вийшло хоча цілився на світле ))

Напишіть мені в приват конкретну процедуру. Блін, все своє...тільки пиво купляю...а хотілося би свого...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, gardener сказал:

Напишіть мені в приват конкретну процедуру. Блін, все своє...тільки пиво купляю...а хотілося би свого...

в темі є посилання + я б взяв останні рекомендації з цієї теми

ось рецептрецепт солоду та пива

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

особливо в частинні температури

В 21.02.2018 в 21:43, sunflower сказал:

Все правильно

первая пауза (алкогольная)выдерживаем 10-40 мин

 

вторая  пауза (для вкуса) 30-60мин

и заключительная 78  (прекращаем выделение ферментов)10мин.

 примерно так.:) 

і я робив сусло без меду, а давав лише для карбонізації 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, gardener сказал:

Напишіть мені в приват конкретну процедуру. Блін, все своє...тільки пиво купляю...а хотілося би свого...

Лучше пусть сюда напишут, а то я с первого сообщения всё прочитал и ничего не понял. Напишите пожалуйста кто то на простом, понятном языке, 1-делаем то то, 2- делаем то то. Пиво у меня на первом месте по употреблении(из алк. напитков:ah:), очень бы хотелось приготовить своего, натурального.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, mits сказал:

Лучше пусть сюда напишут, а то я с первого сообщения всё прочитал и ничего не понял. Напишите пожалуйста кто то на простом, понятном языке, 1-делаем то то, 2- делаем то то. Пиво у меня на первом месте по употреблении(из алк. напитков:ah:), очень бы хотелось приготовить своего, натурального.

з пророщенням солоду чи тільки варіння сусла?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, gardener сказав:

А я, блін, ніяк не налаштуюсь на своє пиво

Попробував і нову партію заварив, вчора були гості всім дуже сподобалося, і жінкам також. А теща випросила пляшку 2 літри , похвастатись перед колегами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, mits сказал:

Лучше пусть сюда напишут, а то я с первого сообщения всё прочитал и ничего не понял. Напишите пожалуйста кто то на простом, понятном языке, 1-делаем то то, 2- делаем то то. Пиво у меня на первом месте по употреблении(из алк. напитков:ah:), очень бы хотелось приготовить своего, натурального.

Тоже интересно. Никогда не делал, не хочется разочаровываться в том что будет на выходе :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, gru.v сказал:

з пророщенням солоду чи тільки варіння сусла?

Солод я умею. Правда не для пива, а когда то пшеницу проращивал, на водку, получилось:ay: только выход маленький. Но люблю больше пиво.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

спробую на днях зробити опис, але думаю ліпше розповість sunflower судячи з усього у нього досвід більший 

а то з початком весни роботи повно вільного часу мало (

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дуже не бийте, а то стомлений тож можливо текст трохи сумбурний вийшов :ah:

Як я варив пиво:

Склад домашнього пива:

·                     вода - 10 літрів;

·                     хміль - 15 грам;

·                     ячмінний солод - 1 кг;

·                     дріжджі «Саф-момент» - 1 пачка;

·                     мед - 10 грам на літр пива (потрібний для природного насичення вуглекислим газом).

Необхідне обладнання:

·                     емальована каструля на 15 літрів - в ній вариться сусло;

·                     бродильная ємність - потрібна для зброджування;

·                     термометр (обов'язково) - якщо самогон або вино можна зробити, тільки приблизно контролюючи температуру, то з пивом це спочатку провальна затія;

·                     пляшки для розливу готового пива (пластикові або скляні);

·                     силіконовий шланг невеликого діаметра - для зняття пива з осаду;

·                     ванна з крижаною водою або охолоджувач для пивного сусла;

·                    мішечок з тканини;

·                     йод і біла тарілка;

·                     ареометр.

ПРИГОТУВАННЯ ДОМАШНЬОГО ПИВА

1.    Підготовка.

Стерилізація. Всі використовувані ємності і пристосування добре вимиваємо гарячою водою, обдаємо кип’ятком і просушуємо. Перед роботою з інгредієнтами пивовар ретельно миє з милом і насухо витирає руки. Дуже важливо не заразити пивне сусло дикими дріжджами, інакше замість пива вийде брага. Нехтування стерилізацією нівелює всі подальші старання.

Вода. Краще використовувати джерельну або бутильовану воду, я використовував зі свердловини.

2.       Затирка сусла. Солод подрібнюю через м’ясорубку, ліпше ручну. Я робив на електром’ясорубці але не сипати багато, потрібно щоб зерно було перебите на 2-3 частини, а не змелене в муку. Якщо сипати багато меле в муку, потроху не забивається і дробить, але є і мучна частина.

В емальовану каструлю наливаю 10 літрів води і нагріваю на плиті до 80 ° C. Далі перемелений солод пересипають в тканинний мішечок. Мішечок з солодом занурюю у воду, закривають каструлю кришкою і варю 20 хвилин при температурі 61-63 градуси цельсія (далі ГЦ), потім 60 хв. при температурі 68-72 ГЦ. Після цього роблю йодну пробу, що дозволяє переконатися, що в суслі не залишилося крохмалю. Для цього 5-10 міліграм сусла виливають на чисту білу тарілку і змішують з декількома краплями йоду. Якщо розчин став темно-синім, потрібно варити вміст каструлі ще 15 хвилин. Якщо йод не змінив колір сусла - воно готове. Далі підіймаю температуру до 78 ГЦ і варю ще 10 хв. Далі мішечок із залишками солоду виймають з ємності і промиваю 2 літрами кип'яченої води температурою 78 градусів. Так вимиваються залишки екстрактивних речовин. Промивальну воду додаю в сусло.

3. Кип'ятіння сусла. Вміст каструлі довожу до кипіння і додають першу порцію хмелю, 5 грам. Через 30 хвилин інтенсивного кип'ятіння засипаю наступні 5 грам, а через 40 хвилин решту 5 грам хмелю і варяю ще 20 хвилин.

Кип'ятіння займає півтори години, протягом усього цього часу важливо підтримувати інтенсивний нагрів, щоб сусло булькало.

4. Охолодження. Пивне сусло потрібно швидко (за 15-30 хвилин) охолодити до 26-30 ° C (з розрахунком, що після фільтрування буде 24-25 ГЦ). Чим швидше це буде зроблено, тим менше ризик заразити напій шкідливими для бродіння бактеріями і дикими дріжджами. Охолоджував коли був сніг насипав сніг і заливав холодною водою і ставив в цю ємність каструлю з суслом і помішував вийшло охолодити за 15 хв. Перед тим як ставити на охолодження запустив дріжджі, в 100г теплої води 24-28 ГЦ добавив чайну ложку цукру і висипав дріжджі.

5. Бродіння. Охолоджене сусло через фільтр переливаю в бутель для бродіння, я це робив 3 рази для того щоб наситити киснем, інші 2 рази робив без фільтру але наступного разу буду з фільтром щоб зменшити осад. Додаємо дріжджі і переносимо в темне місце з температурою 20-25 ° C. Потім встановлюємо гідрозатвор і залишаюємо у спокої до закінчення бродіння. Коли в гідро затворі відсутні пухирі повітря готовність пива визначаємо за допомогою сахарометра (виномір в моєму випадку).

Порівнюємо показання двох проб ареометра за останні 12 годин. Якщо значення розходяться незначно (на соті частки), значить, можна переходити до наступного етапу.

6. Закупорювання і карбонізація.

В пляшки (теж стерилізував) додаємо 10 гр. (обрізаним 10 куб. шприцом додавав) меду і наповнюємо пивом недоливаючи до верху приблизно 2 см. (в моєму випадку були пластикові бутилки). Наповнені пивом пляшки переносмо в темне місце з температурою 20-24 ° C і залишаємо на 15-20 днів. Після цього напій переносять в холодильник.

7. Дозрівання. Домашнє пиво готове, його вже можна пити. Але якщо дати відстоятися ще 30 днів, то смак значно покращиться.

Пиво може зберігатися в холодильнику 6-8 місяців, відкрита пляшка - 2-3 дні.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, gru.v сказал:

Перед тим як ставити на охолодження запустив дріжджі, в 100г теплої води 24-28 ГЦ добавив чайну ложку цукру і висипав дріжджі.

А в сусло на каком этапе добавлять?

 

11 часов назад, gru.v сказал:

варю 20 хвилин при температурі 61-63 градуси цельсія

Постоянно проверять температура и газ больше/меньше?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Джаз сказал:

А в сусло на каком этапе добавлять?

 

Постоянно проверять температура и газ больше/меньше?

дріжджі на 5 етапі після того як відфільтрували і попереливали туди сюди, добавили дріжджі, закрили гідрозатвором

за температурою слідкував постійно, що правда в якості термометра використовував мультиметр тож точність показників була не на висоті, потрібно придбати нормальний термометр, дотримання температури важливо, адже це вплине на смак

перший раз варив то температуру тримав постійно 70 вийшло тягуче, густе і 2,5 градуси, тепер буду варити при температурах які зазначив в описі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.04.2018 в 23:05, gru.v сказал:

нагріваю на плиті до 80 °

Тут наверно опечатка?

На первом этапе воду нужно нагреть до 50 градусов.:hi: 

В 11.04.2018 в 23:05, gru.v сказал:

   ячмінний солод - 1 кг;

На 10литров воды желательно давать 2-2,5 кг.солода.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, sunflower сказал:

Тут наверно опечатка?

 

ні в мене в рецепті так було вказано, вкинув солод упала до 75

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 11.04.2018 в 23:05, gru.v сказал:

дуже не бийте, а то стомлений тож можливо текст трохи сумбурний вийшов :ah:

Як я варив пиво:

Склад домашнього пива:

·                     вода - 10 літрів;

·                     хміль - 15 грам;

·                     ячмінний солод - 1 кг;

·                     дріжджі «Саф-момент» - 1 пачка;

·                     мед - 10 грам на літр пива (потрібний для природного насичення вуглекислим газом).

Необхідне обладнання:

·                     емальована каструля на 15 літрів - в ній вариться сусло;

·                     бродильная ємність - потрібна для зброджування;

·                     термометр (обов'язково) - якщо самогон або вино можна зробити, тільки приблизно контролюючи температуру, то з пивом це спочатку провальна затія;

·                     пляшки для розливу готового пива (пластикові або скляні);

·                     силіконовий шланг невеликого діаметра - для зняття пива з осаду;

·                     ванна з крижаною водою або охолоджувач для пивного сусла;

·                    мішечок з тканини;

·                     йод і біла тарілка;

·                     ареометр.

ПРИГОТУВАННЯ ДОМАШНЬОГО ПИВА

1.    Підготовка.

Стерилізація. Всі використовувані ємності і пристосування добре вимиваємо гарячою водою, обдаємо кип’ятком і просушуємо. Перед роботою з інгредієнтами пивовар ретельно миє з милом і насухо витирає руки. Дуже важливо не заразити пивне сусло дикими дріжджами, інакше замість пива вийде брага. Нехтування стерилізацією нівелює всі подальші старання.

Вода. Краще використовувати джерельну або бутильовану воду, я використовував зі свердловини.

2.       Затирка сусла. Солод подрібнюю через м’ясорубку, ліпше ручну. Я робив на електром’ясорубці але не сипати багато, потрібно щоб зерно було перебите на 2-3 частини, а не змелене в муку. Якщо сипати багато меле в муку, потроху не забивається і дробить, але є і мучна частина.

В емальовану каструлю наливаю 10 літрів води і нагріваю на плиті до 80 ° C. Далі перемелений солод пересипають в тканинний мішечок. Мішечок з солодом занурюю у воду, закривають каструлю кришкою і варю 20 хвилин при температурі 61-63 градуси цельсія (далі ГЦ), потім 60 хв. при температурі 68-72 ГЦ. Після цього роблю йодну пробу, що дозволяє переконатися, що в суслі не залишилося крохмалю. Для цього 5-10 міліграм сусла виливають на чисту білу тарілку і змішують з декількома краплями йоду. Якщо розчин став темно-синім, потрібно варити вміст каструлі ще 15 хвилин. Якщо йод не змінив колір сусла - воно готове. Далі підіймаю температуру до 78 ГЦ і варю ще 10 хв. Далі мішечок із залишками солоду виймають з ємності і промиваю 2 літрами кип'яченої води температурою 78 градусів. Так вимиваються залишки екстрактивних речовин. Промивальну воду додаю в сусло.

3. Кип'ятіння сусла. Вміст каструлі довожу до кипіння і додають першу порцію хмелю, 5 грам. Через 30 хвилин інтенсивного кип'ятіння засипаю наступні 5 грам, а через 40 хвилин решту 5 грам хмелю і варяю ще 20 хвилин.

Кип'ятіння займає півтори години, протягом усього цього часу важливо підтримувати інтенсивний нагрів, щоб сусло булькало.

4. Охолодження. Пивне сусло потрібно швидко (за 15-30 хвилин) охолодити до 26-30 ° C (з розрахунком, що після фільтрування буде 24-25 ГЦ). Чим швидше це буде зроблено, тим менше ризик заразити напій шкідливими для бродіння бактеріями і дикими дріжджами. Охолоджував коли був сніг насипав сніг і заливав холодною водою і ставив в цю ємність каструлю з суслом і помішував вийшло охолодити за 15 хв. Перед тим як ставити на охолодження запустив дріжджі, в 100г теплої води 24-28 ГЦ добавив чайну ложку цукру і висипав дріжджі.

5. Бродіння. Охолоджене сусло через фільтр переливаю в бутель для бродіння, я це робив 3 рази для того щоб наситити киснем, інші 2 рази робив без фільтру але наступного разу буду з фільтром щоб зменшити осад. Додаємо дріжджі і переносимо в темне місце з температурою 20-25 ° C. Потім встановлюємо гідрозатвор і залишаюємо у спокої до закінчення бродіння. Коли в гідро затворі відсутні пухирі повітря готовність пива визначаємо за допомогою сахарометра (виномір в моєму випадку).

Порівнюємо показання двох проб ареометра за останні 12 годин. Якщо значення розходяться незначно (на соті частки), значить, можна переходити до наступного етапу.

6. Закупорювання і карбонізація.

В пляшки (теж стерилізував) додаємо 10 гр. (обрізаним 10 куб. шприцом додавав) меду і наповнюємо пивом недоливаючи до верху приблизно 2 см. (в моєму випадку були пластикові бутилки). Наповнені пивом пляшки переносмо в темне місце з температурою 20-24 ° C і залишаємо на 15-20 днів. Після цього напій переносять в холодильник.

7. Дозрівання. Домашнє пиво готове, його вже можна пити. Але якщо дати відстоятися ще 30 днів, то смак значно покращиться.

Пиво може зберігатися в холодильнику 6-8 місяців, відкрита пляшка - 2-3 дні.

 

Спасибо !!!:ax:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, mits сказал:

Спасибо !!!:ax:

щось у вас смайл не той що потрібно  такий би краще підійшов :az: :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, gru.v сказал:

щось у вас смайл не той що потрібно  такий би краще підійшов :az: :umora:

Просто я:ax::az:пиво.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

з пивом розібралися, тепер буду пробувати робити медовий квас на заквасці, закваска вже готується :umora:

колись зимою робив то дуже сподобався, чимсь трохи нагадував лимонад швепс

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, gru.v сказал:

колись зимою робив то дуже сподобався, чимсь трохи нагадував лимонад швепс

Так рецепт в студию.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, sunflower сказал:

Так рецепт в студию.:az:

потрібно випробувати, все робиться як звичайний квас але замість дріжджів даю закваску, робив так на 3л давав сік половинки лимона і імбирь (на смак), мед давав теж на смак щоб був не дуже солодкий і додавав 6 ст.л. закваски, дав побродити 2-3 дні, розлив по бутилкам і в холодильник.

закваска (роблю з житнього борошна) буде готова в понеділок тож думаю днів через 7 зможу провести дегустацію і викласти перевірений рецепт

цього разу зроблю з черешні і полуниці

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...