Перейти к содержанию

Створення кооперативу


Рекомендуемые сообщения

В 29.09.2019 в 20:58, Ысч сказав:

Перед винесенням питання на голосування його обговорюють а потім вже голосують. 

Колгоспи  також будувались на принципах  кооперації і всі рішення, хоч і формально, але приймались колегіально - збори, правління, насправді діяло єдіноначаліє, люфт  самостійності був незначний, самостійно можна було вирішити дріб'язкові питання.
Був тоді анекдот про збори, їх на початках проводили дуже часто з любого приводу, тому проводили,  як правило, ввечері після роботи.
Зібрався на збори повний клуб, доповідач довго і нудно говорив, а потім головуючий сказав, що починаємо дебати, прошу записуватись в чергу. Доярка, яка сиділа в задньому ряду, не розчула:
-якщо ї@ати, то мене першу, бо мені далеко до дому і діти самі залишились.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, nibond сказал:

Колгоспи  також будувались на принципах  кооперації і всі рішення, хоч і формально, але приймались колегіально - збори, правління, насправді діяло єдіноначаліє, 

Ми працюємо на розграбованому заводі. Спочатку була "перебудова", далі рада трудового колективу, обраний директор... Який ні перед ким не звітний, крім зборів...

А в Ізраїлі кібуци працюють, значить діє певна система запобіжників. На жаль ця система не передбачена у нас. "Як організувати" -є, а як зберегти - нема!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, nibond сказал:

якщо ї@ати, то мене першу

 

10 часов назад, Ю.М. сказал:

А в Ізраїлі кібуци працюють

от вам і вся різниця. все залежить не від моделі а від того як ви цією моделлю користуєтесь.

РФ та ФРН - держави з федеральним устроєм...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ысч сказал:

 

от вам і вся різниця. все залежить не від моделі а від того як ви цією моделлю користуєтесь.

 

На людей і на Бога завжди звалюють. Але в традиціях закордонних підприємств є певні запобіжники (не державні, а корпоративні), які запобігають анархії.До речі, вони є і в нас, в мудрих керівників. Я знаю кілька таких запобіжників, а чи знаєте Ви про них? Якщо знаєте, де цей досвід для початківців? Адже закликаючи людей до чогось, Ви повинні розуміти ризики і наслідки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С большим интересом прочел всю эту тему на одном дыхании.

Очень интересный (негативный и позитивный) практический опыт некоторых участников форума.

И вместе с этим мне стала очевидна проблема отсутствие методологической подготовки участников и потенциальных желающих всяких форм партнерской договоренности в бизнесе, в том числе и кооперативов. Вижу как минимум 4 направления узконаправленной подготовки:

1. Регистрация и особенности деятельности юридических лиц различных форм собственности в Украине. Законная оптимизация налогообложения под задачи конкретного вида деятельности. Расчет стоимости такого юридического сопровождения деятельности. С этим  смогут  помочь профильные юристы, легко, позевывая.

2. Система партнерской договоренности в бизнесе. Тут так же можно долго придумывать "новый лисапед" и не факт что с первого раза выйдет. Есть ряд экспертов и в этой области. Мне на память пришли Ковальчуки. Кину линк на общую программу, что бы понять "про что это вообще". Но предполагаю, что под "кооперативы" хорошо бы запросить у них индивидуальную консультацию, и они как азартные профессионалы, думаю возьмутся доработать детали под формат "кооператив".

3. Система сертификации и выход на внешние рынки. Опять же есть профильные компании, которые и проанализируют спрос, цены, требования к поставщику, оценят сертификацию и затраты на Внешне Экономическую Деятельность.

4. Ну и последнее, это особо больная тема в нашем обществе - система управления общей (коммунальной) собственностью. Практически дикое, непаханное поле в Украине. Из теоретических наработок на ум приходит перевод Татьяны Монтян книги Нобелевского лауреата за разработку этой темы Элеоноры Остром "Управление общим. Эволюция институций коллективного действия". Ну и опять же те же лекции Монтян по этой теме. Правда они адаптированы под управление собственностью многовартирных домов (ОСББ).

Да, доступ к этой информации будет платный - платные консультации и посреднечество в ВЭД.

К сожалению, беседа на форуме, в среде профессионалов в пчеловодстве, не продвинет по вопросам из других сфер. Сюда наоборот нужно подтягивать экспертов из тех сфер.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, kiev_pc сказал:

К сожалению, беседа на форуме, в среде профессионалов в пчеловодстве, не продвинет по вопросам из других сфер. Сюда наоборот нужно подтягивать экспертов из тех сфер.

Гарне резюме цієї теми. Тай не тільки цієї...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, kiev_pc сказал:

 

К сожалению, беседа на форуме, в среде профессионалов в пчеловодстве, не продвинет по вопросам из других сфер. Сюда наоборот нужно подтягивать экспертов из тех сфер.

 

 

"Чужу біду руками розведу" - народне прислів"я.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Хто може знає,який квед по продажу меду? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю 4639

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, MaXUA123 сказал:

Думаю 4639

Є база. Береться підприємство, що займається медом і там ці речі видно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Останні виступи В,В,Очколаса на зібраннях пасічників зводяться до закликів об"Єднатись для спільного експорту. Причому об"єднатись не тільки медом (під реалізацію), але і фінансово, "на паях" в одну потужну компанію.    https://agronews.ua/node/150667/

У мене інше бачення.

Коли я створював "Пасічний виробничо-інноваційний кооператив"-скорочено "ПАВІК",  мої розрахунки базувались на інших цілях об"єднання.

По перше, пасіка - це сезонне заняття. Зимою пасічник "відпочиває" і може бути використаний на підприємстві для виробництва обладнання - вуликів, причіпів, цехів для відкачування меду, апібудиночків, дрібного обладнання. Влітку, коли пасічник працює по 12-16 годин можна сформовані виробничі бригади направити на відкачування меду, транспортування пасік, обслуговування в неблагополучних випадках - аварійні бригади. А також акумулювати ресурси та раціонально їх використовувати.

Зводити кооперацію тільки до спільної торгівлі, вважаю надто ризиковано! По перше завжди буде недовіра до "контори", по друге навіть потужна компанія не застрахована від прорахунків (ситуація на сьогодні), і по третє - пасічники втрачають більше "свободи" ніж отримують "вигоди". Обіцяні державні компенсації - це одноразовий захід! Одноразова допомога пасічникам у Євросоюзі показала свою неефективність ( пасічники гроші потратили, але не збільшили випуск продукції).

Та й навіщо плодити організації з усіма звітами, зобов"язаннями, внесками заради того, щоб раз на рік привезти мед на один склад???

Чому ж у мене не вийшло організувати кооператив за своїм задумом? (Хоча я рухаюсь у цьому напрямку!)

1.Причина - гроші!

У нас навіть великі підприємства пішли "під ніж", а малі поховалися в гаражах, бур"янах, з масою порушень, бо нема грошей на розвиток! Не дають заробити!

2. Причина -гроші! 

Щоб організувати на зиму виробництво - потрібно працювати "на склад", з розумінням, що частина продукції не буде реалізована, а частини не вистачить, тобто присутня похибка планування, а це ще до 20% законсервованих ресурсів. Причому більша частина обладнання, яке буде реалізоване, не окупається за 1 рік експлуатації. Тому пасічник повинен мати ПРИБУТКИ!!! Як за основною діяльністю, так і при роботі в кооперативі! ( Це для опонентів з "неприбуткових кооперативів").

3. Причина-гроші! 

Як тільки організація виходить на велику кількість працівників, необхідно створити "контору"- а саме диспетчера, постачальника, водія, кур"єра, комірника, бухгалтера, кілька менеджерів, яких повинні утримувати решта працівників. Мені доводилось працювати на заводах, де було 5-10, і навіть 15 тис працівників, і мене шокує відношення до малих підприємств, як до великих! Де я візьму людей і звідки їм зарплату на ведення центнерів необхідних паперів, звітів та ін. документів, які ще постійно оновлюються. До речі, з попередньої професії - вага документів для виготовлення літака була приблизно рівною вазі самого літака!!! (зараз є комп"ютери, але на їх обслуговування витрати не менші)

Висновок. Я не втратив надії втілити в життя те, що сам написав у статуті кооперативу. Але рухаюсь черепашими темпами. У мене є довіра колективу і пасічників (10 років співпраці). Я маю виробничу базу і виховав кілька пасічників на підприємстві. У мене є розуміння ситуації, досвід і плани розвитку.

Але життя таке куце....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Ю.М. сказал:

Останні виступи В,В,Очколаса на зібраннях пасічників зводяться до закликів об"Єднатись для спільного експорту. Причому об"єднатись не тільки медом (під реалізацію), але і фінансово, "на паях" в одну потужну компанію.    

Которую он согласен возглавить :rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...