Перейти к содержанию

Многокорпусный Рут, работа с корпусами


millennium

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, Маркіян сказав:

Номально. А як це конструктивно зроблено? Круглі уявляю. А от нижні в корпусах? Незрозуміло.

Дякую.Так, в корпусі круглий льоток. В дні - звичайний прорізний.

 

36 хвилин тому, davolodya сказав:

Зимою навпаки стараються прикрити льотки від вітру, від зайвого протягу, а Ви хочете навмисно протяг влаштувати. :IMHO:, це невдала ідея. Є багато провірених варіантів зимової вентиляції,  виберіть найбільш підходящий і зимуйте спокійно і успішно. Коли прийде розуміння процесів, що відбуваються в бджолиній сім'ї протягом року, тоді можна буде обережно експерементувати

Дякую. Може я голосно виразився на рахунок протягу. Але якщо в нижньому корпусі лишати рамки - значить однозначно піддавати їх цвілості і перетопці на весні. Думав, протяг унеможливить це.

Одного року в мене зимували в двох корпусах. В кожному по 6 рамок, з боків ставив фанерні заставні дошки висотою на два корпуси. Дві сімї не перезимували, лишившись в нижньому корпусі, причому у верхньому рамки лишились з медом. Я роблю висновок, що бджоли просто не могли потрапити наверх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Locanus сказав:

Дякую.Так, в корпусі круглий льоток. В дні - звичайний прорізний.

 

Дякую. Може я голосно виразився на рахунок протягу. Але якщо в нижньому корпусі лишати рамки - значить однозначно піддавати їх цвілості і перетопці на весні. Думав, протяг унеможливить це.

Одного року в мене зимували в двох корпусах. В кожному по 6 рамок, з боків ставив фанерні заставні дошки висотою на два корпуси. Дві сімї не перезимували, лишившись в нижньому корпусі, причому у верхньому рамки лишились з медом. Я роблю висновок, що бджоли просто не могли потрапити наверх.

А для чого Вам в нижньому корпусі рамки? Спробуйте 1-2 сім'ї пустити в зиму на 1 повномедний корпус, під низ пустий. У мене гнізда зтиснуті, 7-8 рамок, зимував і на 6 рамок, зимівка проходить добре. Єдине, у мене є карпатка, вона полюбляє досить рано почати яйцекладку, в кінці зими обов'язково провіряю наявність кормів( по розміщенню клубу). 

Для зимівки на 2ох корпусах треба забезпечити легкий перехід бджіл у верхній корпус, для цього роблять мінімальний безмедовий простір між корпусами, верхній повномедний, нижній маломедний, бджоли ще до морозів повинні зпчепитися за верхній корпус, тоді перейдуть без проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Locanus сказал:

Дякую.Так, в корпусі круглий льоток. В дні - звичайний прорізний.

 

Дякую. Може я голосно виразився на рахунок протягу. Але якщо в нижньому корпусі лишати рамки - значить однозначно піддавати їх цвілості і перетопці на весні. Думав, протяг унеможливить це.

Одного року в мене зимували в двох корпусах. В кожному по 6 рамок, з боків ставив фанерні заставні дошки висотою на два корпуси. Дві сімї не перезимували, лишившись в нижньому корпусі, причому у верхньому рамки лишились з медом. Я роблю висновок, що бджоли просто не могли потрапити наверх.

І у мене таке траплялось. Основна проблема в силі сімей. Сильна- не дивлюсь і не переживаю. Слабша. Сіла у верхньому в листопаді- все гаразд. А от коли в нижньому. Знімаю верхній та перекомпоновую нижній. Додаю повномедок. А інколи і обєдную.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про цвіль. Навіть сильні сімі все одно кілька крайніх поцвітуть. Та все ж другий корпус має право на існування . Перейняв досвід 'запорожця". Десь на форумі є його пости з приводу зимівлі. Він другі корпуса ставить ранньою весною. Відділяє від верхнього плівкою. Я спробував.  Цвілі практично не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Маркіян сказав:

Про цвіль. Навіть сильні сімі все одно кілька крайніх поцвітуть.

Цвітуть тільки НЕОБСИДЖЕНІ рамки. Якщо клуб бджіл гарно зжатий з боків, необсиджених зимою рамок нема, все гніздо буде сухеньке.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

13 хвилини тому, davolodya сказав:

Цвітуть тільки НЕОБСИДЖЕНІ рамки. Якщо клуб бджіл гарно зжатий з боків, необсиджених зимою рамок нема, все гніздо буде сухеньке.

А коли Ви зжимаєте клуб остаточно? Клуб же ж має переміщатись в напрямку кормів. І ще питання. Якщо готувати 7-8 повномедних рамок у верхньоку корпусі, то  по боках  відмежовувати  гніздо роздільними решітками висотою в корпус? А внизу має бути пустий? Як Ви робите? Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Locanus сказал:

 

А коли Ви зжимаєте клуб остаточно? Клуб же ж має переміщатись в напрямку кормів. І ще питання. Якщо готувати 7-8 повномедних рамок у верхньоку корпусі, то  по боках  відмежовувати  гніздо роздільними решітками висотою в корпус? А внизу має бути пустий? Як Ви робите? Дякую.

У Вас Рут.Гнездо оставьте в 1-м корпусе,сверху-корпус корма.И ничего не делайте,отдыхайте до весны :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Locanus сказав:

 

А коли Ви зжимаєте клуб остаточно? Клуб же ж має переміщатись в напрямку кормів. І ще питання. Якщо готувати 7-8 повномедних рамок у верхньоку корпусі, то  по боках  відмежовувати  гніздо роздільними решітками висотою в корпус? А внизу має бути пустий? Як Ви робите? Дякую.

Зжимаю перед загодівлею на зиму, клубу більше 8 рамок практично небуває. Дивлюся по силі сім'ї, враховую ще те,що при морозі клуб ще більше стиснеться. Тому загодовую в середньому 7-8 рамок на сім'ю, хоча зараз сім'я може займати 2 корпуси,  при сталому похолоданні (нічні приморозки) забираю всі необсиджені рамки, якщо такі будуть. Переважно кількість рамок вгадую при загодівлі, всі лишні кормові рамки забираю в сховище, вони знадобляться весною деяким сім'ям

На рахунок переміщення клубу, у бджіл є можливість підніматися знизу догори, а далі до задньої стінки вулика, я непереживаю, що клуб сяде на пустих рамках- таких просто немає, всі повномедні. Деякі матки довго сіють, в тих сім'ях напівпусті рамки доводиться забрати.

В лежаках і Даданах клуб 7-8 рамок обмежую заставними по висоті рамки, в 8-и рамочних Рута зимують прямо в корпусі без заставних і зовнішнього утеплення. Вся бджола, що невлізла на рамки, висить знизу, як рій, трохи на стінках вулика, згодом стара бджола відійде, лишиться лиш та, що буде зимувати

Під низ ставлю ПУСТИЙ корпус, без рамок і заставних.

Враховуйте, що в мене карпатка і помісі на основі карпатки, вміють зимувати малими сім'ями, для інших порід можливо гнізда на зиму потрібні будуть більші

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

Зжимаю перед загодівлею на зиму, клубу більше 8 рамок практично небуває. Дивлюся по силі сім'ї, враховую ще те,що при морозі клуб ще більше стиснеться. Тому загодовую в середньому 7-8 рамок на сім'ю, хоча зараз сім'я може займати 2 корпуси,  при сталому похолоданні (нічні приморозки) забираю всі необсиджені рамки, якщо такі будуть. Переважно кількість рамок вгадую при загодівлі, всі лишні кормові рамки забираю в сховище, вони знадобляться весною деяким сім'ям

На рахунок переміщення клубу, у бджіл є можливість підніматися знизу догори, а далі до задньої стінки вулика, я непереживаю, що клуб сяде на пустих рамках- таких просто немає, всі повномедні. Деякі матки довго сіють, в тих сім'ях напівпусті рамки доводиться забрати.

В лежаках і Даданах клуб 7-8 рамок обмежую заставними по висоті рамки, в 8-и рамочних Рута зимують прямо в корпусі без заставних і зовнішнього утеплення. Вся бджола, що невлізла на рамки, висить знизу, як рій, трохи на стінках вулика, згодом стара бджола відійде, лишиться лиш та, що буде зимувати

Під низ ставлю ПУСТИЙ корпус, без рамок і заставних

Все правильно. У мене завжди в листопаді 8 вуличок бджоли, тому коли залишав 7 рамок то весною в березні-квітні виідали повністю весь корм. Приходилось контролювати і догодовувати. А от коли залишав усі 10 повномедок то таких проблем не було. Кілька з них напівмедові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Маркіян сказав:

Все правильно. У мене завжди в листопаді 8 вуличок бджоли, тому коли залишав 7 рамок то весною в березні-квітні виідали повністю весь корм. Приходилось контролювати і догодовувати. А от коли залишав усі 10 повномедок то таких проблем не було. Кілька з них напівмедові.

Потрібно ще враховувати наявність ранніх медоносів,  біля мене їх вистачає, бджіл весною ще жодного разу негодував, лиш деяким "обжорам", які дуже рано погнали розплід, даю кормові рамки з запасу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за цінну інформацію. В мене 10-рамкові Рути. Спробую цього року з пустим корпусом знизу. Коли його прибирати? Після першого обльоту?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Locanus сказав:

Дякую за цінну інформацію. В мене 10-рамкові Рути. Спробую цього року з пустим корпусом знизу. Коли його прибирати? Після першого обльоту?

Так, я міняю весною днища і забираю пусті корпуса, зразу після обльоту

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.04.2017 в 21:42, z-e-u-s сказал:

Я конечно по большей части теоретик, но могу поделиться информацией собранной с двух форумов на эту тему:

Второй корпус ставиться когда первый плотно обсижен.Сильной семье сверху а средней снизу.Для лучшего освоения можно перенести несколько рамок с расплодом на верх и поставить их над центром гнезда .

Далее меняются местами.

Третий когда при поднятии второго пчелы между корпусами висят.

По решетке тут зависит от технологии. Основных две: гнездо в одном корпусе  и в двух.  Тут уж от медоносной базы зависит и условий.

После акации семья делится на две путем постановки двух гнездовых корпусов отдельно или на пол лета. В безматочный дается плодная матка. На подсолнух соединятся и так по кругу каждый год.

Ещё замечу что в основном пчеловоды зимуют на двух корпусах.

Я это так вижу, если кто дополнит технологию- буду очень благодарен.В этом сезоне только буду испытывать 

Сезон испытал на сотнях семей. В низ кидать не стоит никогда второй корпус.Если рамки поднимать-ставить колодцем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Locanus сказал:

Дякую за цінну інформацію. В мене 10-рамкові Рути. Спробую цього року з пустим корпусом знизу. Коли його прибирати? Після першого обльоту?

Вам davolodya советует исходя из своего пчеловождения.У него 20-ти рамочные лежаки и 12-ти рамочные даданы.Это не то,что есть у Вас.У Вас-Рут.В нем все гораздо легче(если меда много готовы оставить).Если будете зимовать на одном корпусе,то в конце января-начале февраля будете плохо спать ночами :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Маслюк сказав:

Вам davolodya советует исходя из своего пчеловождения.У него 20-ти рамочные лежаки и 12-ти рамочные даданы.Это не то,что есть у Вас.У Вас-Рут.В нем все гораздо легче(если меда много готовы оставить).Если будете зимовать на одном корпусе,то в конце января-начале февраля будете плохо спать ночами :)

У мене також є 8-и рамочні Рути, так звані вулики Кука, вони також зимують одним повномедним корпусом. І нічого, зимують нормально, до весни сплю спокійно:wave:. Ви недумайте, що 2 корпуси меду взиму дадуть ідеальну зимівку, тут також є свої недоліки і свої переваги одночасно, як і при інших способах зимівки.   В жодному разі я некажу, що мій спосіб самий правильний. Просто мені мій варіант підійшов краще, а як будете зимувати Ви, вирішувати Вам

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

У мене також є 8-и рамочні Рути, так звані вулики Кука, вони також зимують одним повномедним корпусом. І нічого, зимують нормально, до весни сплю спокійно:wave:. Ви недумайте, що 2 корпуси меду взиму дадуть ідеальну зимівку, тут також є свої недоліки і свої переваги одночасно, як і при інших способах зимівки.   В жодному разі я некажу, що мій спосіб самий правильний. Просто мені мій варіант підійшов краще, а як будете зимувати Ви, вирішувати Вам

Я не совсем понимаю как "одним повномедним корпусом".Т.е.. если Вы ставите полномедный корпус над гнездом,(т.е. всего 2 корпуса),то так поступаю и я.А если один ПОЛНОМЕДНЫЙ корпус,то как-то не все понятно.....пчелы где сидят?Хотя-бы рамки 4-6 должны быть маломедных.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 років зимую 10-рамочні Рути на одному повномедному корпусу. Все нормально. Так звана канадська технологія.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Маслюк сказав:

Я не совсем понимаю как "одним повномедним корпусом".Т.е.. если Вы ставите полномедный корпус над гнездом,(т.е. всего 2 корпуса),то так поступаю и я.А если один ПОЛНОМЕДНЫЙ корпус,то как-то не все понятно.....пчелы где сидят?Хотя-бы рамки 4-6 должны быть маломедных.

Корпус повномедний, тільки він один. Під низ ставлю ПУСТИЙ корпус, зовсім без рамок, для збільшення підрамочного простору, у мене так краще проходить зимівка. 

На місці останнього розплоду бджоли роблять собі зимове ложе, там вони і сидять на початку зимівки, решта, що непомістилися, висять знизу, під рамками. В процесі поїдання корму, зимовий клуб підіймається вгору, поміж рамки. Гніздо вгорі, в другому корпусі,  не внизу, нижній порожній

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на рутах не працюю з 2004,модель вулика відмінна,відносно зимівлі однозначного підходу тут немає,схвалювати один варіант на одному,чи на двох корпусах,це все відносно ,моя думка, що для певних ліній карніки та і особливості зимівлі даної породи може цілком і хватити одного корпусу,а от для карпатки та з огляду породніх харектеристик УС,бакфаст,італійка зимівля на одному корпусі хіба-що відводків, особисто в них зимував карпатку це корпус багатомедний по силі 10-8 рамок ,а нижній маломедні на 2-3 рамки менше,зимівля завжди проходила відмінно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.08.2017 в 19:22, davolodya сказав:

Нижній корпус пустий, без суші. Якщо залишите в ньому суш, весною прийдеться перетопити, бо поцвіте від вологи.

якщо повністью загатити сушю і якщо весною його вчасно не відібрати, то так і буде,а якщо ранньою весною для парникового ефекту прибрати нижній і стиснути бджолу на верхньому кормовому,то все буде добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, miro сказав:

якщо повністью загатити сушю і якщо весною його вчасно не відібрати, то так і буде,а якщо ранньою весною для парникового ефекту прибрати нижній і стиснути бджолу на верхньому кормовому,то все буде добре.

Можна і так, але мені пустий більше підходить.  Всю суш вибраковую і перетоплюю восени, відразу ж міняю на вощину, і ризикувати хорошими рамками суші нема бажання

Я точно так само зразу після обльоту забираю знизу пустий корпус і відразу міняю дно на сухе і чисте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, davolodya сказал:

Корпус повномедний, тільки він один. Під низ ставлю ПУСТИЙ корпус, зовсім без рамок, для збільшення підрамочного простору, у мене так краще проходить зимівка. 

На місці останнього розплоду бджоли роблять собі зимове ложе, там вони і сидять на початку зимівки, решта, що непомістилися, висять знизу, під рамками. В процесі поїдання корму, зимовий клуб підіймається вгору, поміж рамки. Гніздо вгорі, в другому корпусі,  не внизу, нижній порожній

А утепление на потолке есть ? Какое?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, millennium сказав:

А утепление на потолке есть ? Какое?

Зверху на рамках холстик, в кришці 2см пінопласт, корпуса холодні, 20мм

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

У мене також є 8-и рамочні Рути, так звані вулики Кука, вони також зимують одним повномедним корпусом. І нічого, зимують нормально, до весни сплю спокійно:wave:. Ви недумайте, що 2 корпуси меду взиму дадуть ідеальну зимівку, тут також є свої недоліки і свої переваги одночасно, як і при інших способах зимівки.   В жодному разі я некажу, що мій спосіб самий правильний. Просто мені мій варіант підійшов краще, а як будете зимувати Ви, вирішувати Вам

Прошлую зиму такой улей у меня не перезимовал, не пошел во второй корпус.. В первом было четыре маломёдных, и четыре полномёдных. Второй полностью мёд.. До сих пор не могу понять почему посыпались.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, tuda сказав:

Прошлую зиму такой улей у меня не перезимовал, не пошел во второй корпус.. В первом было четыре маломёдных, и четыре полномёдных. Второй полностью мёд.. До сих пор не могу понять почему посыпались.

Скоріш за все, причина якраз 4 повномедні в нижньому корпусі. Вниз ставлять МАЛОМЕДНІ, до морозів бджоли повинні зачепитися за верхній корпус. Ще може бути велика відстань між медовим полем верхніх і нижніх рамок.

Саме по тій причині я і зимую в одному корпусі, перед Новим роком не думаю, перейшли чи ні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...