Перейти к содержанию

Пчелиное воровство и способы борьбы


Витя Пчёлкин

Рекомендуемые сообщения

Сьогодні близько 15.00 на мою невеликупасіку було скоєно звірячий напад чужинських бджіл. Оскільки мене вдома в той час не було, був на роботі, то про початок взнав від дружини. Близько 18.00 прийшовши додому побачив страхіття. Напад одночасно на всі вулики. Є багато загиблих. Одна невелика сім'я була знищена. На території пасіки нічого що могло б привабити бджіл не було. Все що зміг зробити, це понамазував передні стінки та прилітні дошки вуликів соляркою. Ворогів поменшало, але вони все одно вперто атакували моїх бджіл. Я з жахом чекаю на ранок, усі ті гади повернуться, а мені назавтра знову ж на роботу. Підскажіть що робити, як позбутись ворога? Перевезення, та переставляння пасіки на данний момент не можливе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перевезення, та переставляння пасіки на данний момент не можливе.

І не потрібно. Думаю достатньо буде скоротити на кількад днів льотки до прорходу однієї бжоли Обдивитися всі вулики на предмет щілин , через які можливе пронекнення із зовнв, ті ліквідувати в разі виявлення, ну і :IMHO1: все. А причиною нападу швидше за все і стала та слабенька сімейка, яка не могла досить надійно захиститись, і заширококо відкриті льотки. з приводу солярки, існують досить протилежні думки, еле якщо і використовувати її, то :IMHO1: самі прильотні дошки і зовсім близько коло льотків намащувати не варто, адже таким чинов ви зовсім дезорієттуете охорону, і сімя зовсім перестане чинити опір. Думаю все буде добре, сильним сімями нічого не загрожуе , а от слабачків можливо потрібно всетаки на деньок забрати в погріб, чи підвал.... Вдачі!.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Минулого року я використав досить радикальний метод...Повністю закрив нижній льоток,а верхній закрив сіткою...Але перед цим треба впевнитись,що немає ніде щілин...І обов"язково-вода...Я тупо щодня росинкою забризкував у верхній льоток....Так було майже тиждень,а потім відкрив нижній льоток на дві бджоли....Так і перезимували...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напад одночасно на всі вулики.
Kоличество семей: 1-2 ???? :dntknw:
понамазував передні стінки та прилітні дошки вуликів соляркою. Ворогів поменшало, але вони все одно вперто атакували моїх бджіл.
Зробили ведмежу послугу.
Я з жахом чекаю на ранок, усі ті гади повернуться, а мені назавтра знову ж на роботу. Підскажіть що робити, як позбутись ворога? Перевезення, та переставляння пасіки на данний момент не можливе.
Скоротити льотки. Сильні повинні оборонятись. Але скоріше за все прийдеться занести до погреба на пару днів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні близько 15.00 на мою невеликупасіку було скоєно звірячий напад чужинських бджіл. Оскільки мене вдома в той час не було, був на роботі, то про початок взнав від дружини. Близько 18.00 прийшовши додому побачив страхіття. Напад одночасно на всі вулики. Є багато загиблих. Одна невелика сім'я була знищена. На території пасіки нічого що могло б привабити бджіл не було. Все що зміг зробити, це понамазував передні стінки та прилітні дошки вуликів соляркою. Ворогів поменшало, але вони все одно вперто атакували моїх бджіл. Я з жахом чекаю на ранок, усі ті гади повернуться, а мені назавтра знову ж на роботу. Підскажіть що робити, як позбутись ворога? Перевезення, та переставляння пасіки на данний момент не можливе.
Вот что самое интересное,все уверенны что нападают чужие пчелы :blink: да если есть возможность ваши же соседние семьи самые первые нападут и ограбят слабачков ;) снимите розовые очки, пчеле мил только родной улей, все остальное - враги, дажде если они стоят стенка к стенке :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні , не 1-2 до сьогодні їх було 8. Та і я ж не сліпий, бачу в якому напрямку летять бджоли від моїх, і то не по нектар чи пилок. Додому до себе мій мед таскають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на мою невеликупасіку було скоєно звірячий напад чужинських бджіл

Шукай свою помилку, напад спровокували тільки твої дії.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у меня даже слабачки на 4 улочки дадана отбивали спровоцированный мной по неопытности напад после адекватного сокращения летков (нижний на пчелу больше в вент целях, верхний так чтобы 2 в притирку пролазили) острый напад сбить дымом или водой, дальше более тихий пчелы сами организуют защиту, но, главное чтобы в улье гарантировано отсутствовали щели через которые могут проникнуть воровки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть що робити, як позбутись ворога?

В таком случае сокращаю летки до прохода 1-2 пчел. В самом тяжелом случае - накрываю улик одеялом или любой тканью так, что бы полностью закрыть переднюю наружную стенку улика вместе с летком. Желательно до восхода солнца, когда только начинает "сереть". Ткань не снимаю часов до десяти. И в дальнейшем летки не увеличиваю. Дождичка бы Вам завтра - все бы быстро успокоилось. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да в таких неприятных случаях денек нелетной погоды самое то :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читал про рослину пижмо или както так написано натереть, напад сразу припиняется если чесно непробувал попробуйте может поможет А ШТО НАРОД СКАЖЕТ ПРО ЕТУ РОСЛИНУ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я думаю что ниче вы им не сделаете- токо мешать будете, нужно проверить на возможность пробраться под крышку и сократить летки до 1-й пчелы, слабаков и безматочные семьи разбомбят, сильные должны отбиться. поищите причины - где-то на пасеке есть доступ к меду, слабая или безматочная семья

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В основному напад провокує пасічник. А так у мене на пасіці це явище досить рідке і то якщо виникає, то з моєї вини. Знайомий відбиває напад з допомогою керосину, достатньо зможити трапку і повісити біля вулика ефект моментальний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні , не 1-2 до сьогодні їх було 8. Та і я ж не сліпий, бачу в якому напрямку летять бджоли від моїх, і то не по нектар чи пилок. Додому до себе мій мед таскають

Повністю закрив нижній льоток,а верхній закрив сіткою

Взятку вже немає. Літ слабенький. НЕ розумію, що заважає поставити сітки на всі льотки? Хоч на нижні хоч на верхні. На тиждень, або на два. Мабуть даєте підгодівлю? Просто треба завжди готуватись до цього неприємного осіннього факту. Він буває досить часто. Навіть сильні сім"ї де пропадає матка розграбовують на раз.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я думаю что ниче вы им не сделаете- токо мешать будете, нужно проверить на возможность пробраться под крышку и сократить летки до 1-й пчелы, слабаков и безматочные семьи разбомбят, сильные должны отбиться. поищите причины - где-то на пасеке есть доступ к меду, слабая или безматочная семья
Есть никчемный отводок - что то с маткой у них не так. Силу не набрала семья. Так ее постоянно грабят мои же пчелы. Думаю, закон джунглей. Если видят проблемную семью, то чего кормам пропадать. И любой ценой забирают. Я уже и места менял, и в другой улей пересаживал, и закрывал. Все равно находят и выносят все. Никого не трогают - только этих. Наверное соглашусь с приговором :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене сьогодні також почався напад (ставив на осушку рамки) - так я відразу позакривав льотки повністю.... а відкрив через дві години (в 18 годині) коли вже літ практично припинився (в нас сьогодні хмарно і прохолодно)... нажаль не маю змоги по спостерігати за сім'ями в завтра чи буде продовжуватись напад чи ні.... Буду надіятись що все благополучно мине...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з приводу солярки, існують досить протилежні думки

На довгій ниві аматорського посічникування в критичних ситуаціях не раз доводилося застосовувати солярку. Діє безвідмовно. Ще краще відпрацьоване мастило (менше вивітрюється). Нафтопродукта не жалійте: протріть прильотну дошку, круг навколо льотка, ганчірку - кнопками неподалік льотка з урахуванням напрямку вітру. Кілька думок - порад які ще не звучали. - слабі сім"ї користуються тільки верхнім льотком, так як він більш захищений: там основна маса бджіл. - під час огляду димар хай курить на льоток (аргументацію пропускаю). - з рамок "стійких" бджіл змітаю одноразовою бур"яниною чи гілочкою, яку зразу ж викидаю подалі (аргументація очевидна). - протягом останніх 12-ти років користуюсь самопальним ящиком - табуретом, де кришка швидко відкривається і закривається: ногою. (Згодом фото в темі "псечникам выходного дня"). -в літературі зустрічав пораду Каскевича з Харкова: сильним сім"ям повідкривати льотки і потолок настіж, щоб від нападу перейшли до оборони. (Не застосовував ніразу -лячно. Та й нападаючі мають бти гарантовано свої.)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

возможность напада не исключена, вдруг кто-то привез пустую, без меда пасеку, или закончил кормить своих, а дикая энергия осталась. Звери они и есть звери(ну в смысле млкопитающие) Тут вариантов несколько: ждать пока повыбивают слабые отводки, сократить максимально летки, можно стеклом закрыть летки, оставив проход для своих. Обязательно нужна вода для закрытых: у нас пока жара сушь, а расплод в семьях присутствует. Второй вариант увезти подальше от нападающих ближе к реке или цветущей сурепке или даже на падь( очень дорогой мед с неё) Чтобы убедится с какого улья ворье можно побрызгать их водой. А ПОТОМ ПОСЫПАТЬ МУКОЙ. Быстро не полетят, можно будет посмотреть откуда. Ну и третий вариант держать сильные семьи, которые оборону держат. многое от породы зависит.Мои выдерживают соседство пасек осенью замечательно :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

недільного вечора помітив що в одному вулику 2 сімї лізуть одна до одної. не сильніша бє слабшу, а одночасно нападають. :blink: намазав обратки і ніби перестали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у мене одну сімю розбили :ak: , чим тільки не мазав, закривав льотки, але не допомогло :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В одному вулику була на задній стінці щілина. через яку бджоли потрохи лазили вже пару місяців, але все було нормально. А вчора її обсіли так густо - аж матка втекла з вулика- повзалапо траві... пасіка гуділа, собака гавкала, спаслась втечею з двора... Забрав усі рамки- ще не були розграбовані, на дні вулика лежало до двох стаканів мертвих бджіл. Зараз вулик відремонтований і пустий...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Був напад на два вуилики. не знав вже які міри приймати. закрив решіткоя льотки і із городу переніс на подвіря вулики (10-12 метрів) льотки невідкриваю. через три дні планую поставити на місце. чи буде позитивний результат? чи потрібно їм дати води, чи достатньо сиропу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

похолодает, все исчезнет. Ведь так? Сильные семьи не бомбят? :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

із городу переніс на подвіря вулики (10-12 метрів)

А це зайве. Вони до вечора самі заспокояться. А от відкривати я б не став. Хіба за тиждень.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вже писав в темі осінь-зима, в нас через погоду сильні напади. Цього тижня не було дома, то пограбували і знищили найсильнішу сім'ю. Вдома були батьки, але побачили вже пізно... обкурювання димом, закривання летків і підказка знайомих про обризкування оцтом вже не було кому допомагати. Сьогодні зранку витягнув 10 майже порожніх рамок (ще тиждень тому були із запечатаним медом), вичистив підмор, матки і господарів вже не було, тільки чорні злодійки всюди. Вулика "обробив разом із злодійками паяльною лампою, зараз змушений пильнувати решта пасіки, бджоли зараз активно літають, носять пилок, але і злодійок багато. Аномальна осінь, з понеділка або ще сьогодні придбаю шланг, можливо буде потрібно робити штучний дощ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Пчелиное воровство и способы борьбы

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...