Перейти к содержанию

Инвертированный сироп


MazurykAndriy

Рекомендуемые сообщения

7 хвилин тому, mashika сказав:

Практика зимівлі пасік Станіславщини та Львівщини за 5 років показала що сироп ГФС краще ніж цукор У декого по 350-400 сімей і проблем до сьогодні не було.

 

Віталік, а де Станіславщина і Львівщина брали ГФС, ну ж не з Дніпропетровщини везли, є десь у Львові чи де база?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Знаю що мої поставки були з Дніпра  але є склади по україні. Мінімальна оптова партія - палетт  тобто 800 кг.

Паперовий барабан по 50 кг само меньше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, mashika сказал:

Практика зимівлі пасік Станіславщини та Львівщини за 5 років показала що сироп ГФС краще ніж цукор У декого по 350-400 сімей і проблем до сьогодні не було.

 

Спасибо, очень важная информация.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, igorstep сказал:

В якій тарі продається і який термін зберігання?
 

 

1 час назад, mashika сказал:

 Знаю що мої поставки були з Дніпра  але є склади по україні. Мінімальна оптова партія - палетт  тобто 800 кг.

Паперовий барабан по 50 кг само меньше

 

1 час назад, SASHA.OK сказал:

Віталік, а де Станіславщина і Львівщина брали ГФС, ну ж не з Дніпропетровщини везли, є десь у Львові чи де база?

я брав мінімальна паперова бочка 30кг, чоловік закупив ,а потім перепродав,не знаю може 50 копійок з кг брав,но не дорого було,на днях цю тему ми з товаришем піднімали,оскільки проведене опитування каже,що попит є оскільки багато хто даже канді з цього робить,то закупляти варто,та й ціна нижче цукру по моєму на 3-2,50грн. з кг

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Rad сказав:

Спасибо, очень важная информация.

Краще меду для  зимівлі бджіл може бути - лише мед з акації. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Краще меду для  зимівлі бджіл може бути - лише мед з акації. :IMHO:

:ay:да слишу, слишу я:umora:і згоден теж,і спору тут нема:)

1 час назад, Боярка сказал:

контакт есть ?

 

а Вы где брали ? если не секрет  

вище я писав

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?02?.?08?.?2016 в 18:06, Маркіян сказав:

А де його взяти?

Хоча завжди намагаюсь восени інвертувати сироп.

Так це (інвертувати) можна зробити й при допомозі звичайного меду, який спрацює як закваска.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Краще меду для  зимівлі бджіл може бути - лише мед з акації. :IMHO:

Я ще сам чистої акації не не те що їв, а навіть не пробував, а Викажете для зимівлі...
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Краще меду для  зимівлі бджіл може бути - лише мед з акації. :IMHO:

Хорошо что пчелы так не считают:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.02.2017 в 19:42, ДобровоЛ сказав:

Так це (інвертувати) можна зробити й при допомозі звичайного меду, який спрацює як закваска.:IMHO:

Але кількість ферменту інвертази в меді така мізерна що аж смішно ,по це напевно "кляті буржуї" знають ,тому інвертують за допомогою ферментів ,особливо у них поширений ГФС з кукурудзи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, ved сказав:

Хорошо что пчелы так не считают:)

А це чому ж? Ви їх про це запитували?:dntknw:

19 годин тому, igorstep сказав:

Я ще сам чистої акації не не те що їв, а навіть не пробував, а Викажете для зимівлі...
 

Приїжджайте - пригощу з того акаційного гайку, що сам років з 25 тому насадив!:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зимівля бджіл на інвертованому сиропі
  • 3 weeks later...

Приготовление инвертированного сиропа :

Сначала о классике. Первый вариант заключается в добавлении к раствору сахарного сиропа пищевой кислоты, например, лимонной или уксусной. Он самый дешевый в финансовом плане, но кроме углеводов там ничего нет.

Естественная инвертаза содержится в меде. Она вырабатывается организмом пчел и добавляется в нектар в процессе его переработки. Добавление порции меда в сироп будет вторым вариантом получения инверта. В нем, кроме углеводов, будет присутствовать и некоторое количество витаминов, аминокислот, минеральных соединений. Натуральность меда и его стерильность (отсутствие инфекционных агентов) — обязательное условие получения высококачественного кормового продукта.

Третий вариант — современный. Получить ферментированный сироп можно с помощью промышленных препаратов грибной или дрожжевой инвертазы. 

Кто что пробовал поделитесь опытом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так потрібно пробувати інверт,вся європа і америка зимує на ньому,тільки ми багачі - на соняшнику.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18-20 литр води на мешок цукра,довести минут 5-10 кипения и обязательно снимать пену всю(это каменная смерть пчел) после токого как прокипит все выллять в большую бадю и дать остить до температуры тела.Тогда влить один литр оцета,и сразу добавить не мение 5 литр меда,больше приветствуеться.Этот сироп должен стоять более мение двух недель в не  холодном месте,можно поставить подогрев контролированый,ну и конешно обезательно помешивать раз в день.Сироп должен стоять не мение двух недель(инвертация).Единый раз был закормил таким сиропом что сказывалося малым отходом пчел,или падением.....Очень хорошо сказываеться когда засуха нет взятка,а пчела таскает с чего попало,каюся что этим летом так не сделал,в нас было очень мало дождя прошлым летом,вот и таскали что не надо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надо очень осторожно  с этим сиропом .То что это зимний корм очень хорош спору нет .Но есть одно большое НО.!Сама пчела зимует на нем очень хорошо но вот расплод  весной  очень пчелке тяжко выращивать .Получается что добавка уксуса влияет на глоточные желизы пчелы. .Я пробовал давать семье прививку на таком корме прием равен нулю.Если весной нет раннего взятка например с вербы или погода не позволяет то проблемы могут быть. Вопрос изучается и пока однозначного ответа нет но внимание надо обратить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для забезпечення достатньої рентабельності пасік на Україні широко практикується часткова заміна меду на цукор. Якісний цукор містить 99,75% цукрози, а редукуючих речовин – продуктів її розкладу – лише 0,05% (ДСТУ 2313-93, ГОСТ 21-94). А як відомо, склад меду зовсім інший - цукрози не більше 2%, проте глюкози - 31-38% та фруктози 38-43%.

Бджола для створення запасів корму із цукру багато разів випускає і втягує капельку сиропу, змішуючи його з секретом глоточної залози, що містить інвертазу. Закладений у стільники корм дозріває під дією цього ферменту – цукровий сироп перетворюється на інвертований – і таким чином за вуглеводневим складом наближається до меду. Для бджоли це складна праця, пов’язана з високими затратами енергії і поживних речовин – в середньому 23% (20–28%) цукру витрачається бджолою на закладення корму, а разом із тим багато білкових речовин. Коли джерела білкових речовин у природі чи вулиці (пилок, перга) відсутні або обмежені, комахи активно використовують резерви власного організму. Від цього організм бджоли передчасно зношується та ослаблюється – тривалість життя зменшується на чверть, сім’я бджіл стає вразливою до хвороб і може загинути під час зимівлі. А ступінь інверсії такого корму внаслідок обмежених можливостей глоточної залози бджіл виробити необхідну кількість ферменту є недостатнім, що приводить до поступової кристалізації корму у комірках стільника.

Про недоліки цукрової підкормки бджіл відомо досить давно. Виготовити ж інвертований сироп достатнього ступеня інверсії (із цукру з додаванням меду) чистий у мікробіологічному відношенні досить важко тому, що він потребує тривалої витримки (4–9 діб) при невисокій температурі в 30–40°С, що призводить до зараження корму та виникнення хвороб у бджіл.

1)У харчовій промисловості інвертований сироп готується із додаванням кислоти та нагріванням до високої температури – 140–160°С. Такий сироп містить значну кількість оксиметилфурфуролу, токсичного для бджіл, та меланоїдинів, що ними не перетравлюються.

Ступінь інверсії такого сиропу 45-75%.

2)Або виговляється глюкозо-фруктозний сироп(ГФС)

Виробляють ГФС здебільшого з кукурудзяного крохмалю ферментативним гідролізом його до глюкози з наступною ізомеризацією частини глюкози у фруктозу та подальшим очищенням крізь вугільні колонки й іонообмінні смоли. Ізомеризація глюкози у фруктозу зумовлює підвищення солодкості сиропу.

Але сиропи, вироблені із крохмалю, мають низку недоліків при застосуванні для загодівлі бджіл на зиму. Рештки крохмалю, що залишаються у сиропі - а це до 10% усіх цукрів - роблять його більш схожим до паді, ніж до меду, тому важко перетравлються бджолами- і є кормом для мікрофлори та дають високу температуру застигання. Усунути їх не можна згідно звичайної технології виробництва сиропу 

Хоча ГФС виготовлений вітчизням виробником  з Дніпра має добрі відзиви від українських пасічників.

 

3)Більш передовою технологією що стала доступною лише останнім часом ферментативна обробка цукрози харчовими ферментними  –препаратами дріжджової  або грибкової інвертази, яка позбавлена недоліків інших технологій. Чимало зарубіжних компаній продає ферментні препарати у вигляді рідини, гранул чи порошку або готовий корм у вигляді сиропу або суміш цукру із ферментним препаратом.

Я інвертований сироп ми виготовляю з використанням ферментативно препарату німецької компанії АВ Enzymes GmbH

Готовий сироп має вигляд прозорої рідини зі бурштиновим забарвленням. Його використову замість цукрового сиропу для осінньої підготівлі бджіл, а також замішую на ньому пасту–канді на протязі 7 років.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я наблюдал такой случай когда отводкам (10шт.)дали сироп инвертируемый (кукурузный )то 7 отводков через сутки начали выбрасывать расплод .Остальные три все нормально .При повторной пробе такого не было но уже был взяток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот еще один препарат с ферментов

http://dom-pasechnika.com/lekarstva-dlja-pchel/pchelit-2g/

Кто то пользовался таким?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Шановні колеги, чи має хтось практику загодівлі на зиму ГФС-42, якщо так - то які ваші враження?

Зокрема такий http://bacadelo.com/products/22/14.php 

Дякую :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, SASHA.OK сказал:

Шановні колеги, чи має хтось практику загодівлі на зиму ГФС-42, якщо так - то які ваші враження?

Зокрема такий http://bacadelo.com/products/22/14.php 

Дякую :hi:

Не знайшов ціни?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Маркіян сказав:

Не знайшов ціни?

Зізвонювався сьогодні з ними,  то озвучили ціну 14.3грн/кг  при мінімальний кількості в 800кг. (1 палета). При меншій кількості ціна буде трохи вищою,  десь на 30коп/кг. Це ціни для Львова, для складів в інших містах може відрізнятися:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, SASHA.OK сказал:

Зізвонювався сьогодні з ними,  то озвучили ціну 14.3грн/кг  при мінімальний кількості в 800кг. (1 палета). При меншій кількості ціна буде трохи вищою,  десь на 30коп/кг. Це ціни для Львова, для складів в інших містах може відрізнятися:hi:

Приблизно так якби самостійно робити. При ціні 16 гр/кг. Та співвідошенні 2кг цукру:1 кг води. Мабуть все ж вигідно? Бо не треба паритись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Маркіян сказав:

Приблизно так якби самостійно робити. При ціні 16 гр/кг. Та співвідошенні 2кг цукру:1 кг води. Мабуть все ж вигідно? Бо не треба паритись.

я годував ГФС 42. Бочки по 50 кг, привозять перевізником.

 Є одна проблемка. При низьких температурах, в ГФС утворюються кристали , бувало так що повна бочка ГФС нагадувала ріпаковий мед. При нагріванні все розходится, але треба гріти і розмішувати, то теж займає час і енергію. 

 Весною,  дуже добре  ГФС 42  підгодовувати бджіл і поповнити запаси кормові.  Немає запаху і смаку. Відсутні нападки у безвзятковий період, не потрібно возитися з сиропом. Як поведе себе ГФС на крайніх рамках зимою, не відомо, я не став випробовувати. 

Робив пасту з ГФС, поки холодно -твердне , бджола довго вибирає і залишаються кристали. З настанням тепла, паста стає текучою і бджоли її добре забирають.

Зробив висновок, ГФС 42  для весняних підкормок , дуже добре .  В зиму , для наших умов, потрібно досліджувати як себе поведе. і скільки можна добавити.Однозначно, необхідно доповнювати ГФС 42 білковим компонентом , особливо весною якщо немає приносу пилку,  а у вуликах відсутня достатня кількість перги..   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.08.2017 в 22:47, SASHA.OK сказав:

Шановні колеги, чи має хтось практику загодівлі на зиму ГФС-42, якщо так - то які ваші враження?

Зокрема такий http://bacadelo.com/products/22/14.php 

Дякую :hi:

Купив   в бочках по 50 кг    прозора солодка речовина  надзвичайно в'язка   (як сметана)       відділив контрольну  групу сімей  буду пробувати догодувати   контрольно дав  кільком сім'ям  по літрі зранку  нападок ненаблюдаю   і немає інтенсивного пожвавлення льоту.   Бджола  бере спокійно .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, mukola-s сказав:

Купив   в бочках по 50 кг

В таких :ah:P70821-151928.thumb.jpg.87c30fbaefee78b7d686df1159bb5802.jpg

Коля,  а ти де брав?  У Львові, чи десь тут?  Бо я коли брав у Львові, то казали що переді мною  з франківщини взяли дві тони.  То не ти був? :hmm::ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...