Перейти к содержанию

Инвертированный сироп


MazurykAndriy

Рекомендуемые сообщения

11 хвилину тому, Брониславович сказав:

Еще раз напомню пчелы собирают в природе не мед а нектар, это две большие разницы.

Балачка про весняну стимуляцію бджіл. І де той нектар зараз? В стільниках мед. І скільки сахарози в меді?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Брониславович сказав:

Если в корме нет сахарозы у пчелок почти нет выделения воска, свежая пыльца для расплода лучше перги.

Я правильно зрозумів ,щоб ранньою весною для того щоб виділявся віск то потрібний складний вуглевод сахароза.Але для того щоб розчепити сахарозу  на прості цукри у бджіл недостатньо ферменту інвертази в цей період(по Кашковському).Замкнутий круг!?

Screenshot_2020-02-27-10-32-56.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Борода-1 сказал:

Я правильно зрозумів ,щоб ранньою весною для того щоб виділявся віск то потрібний складний вуглевод сахароза.Але для того щоб розчепити сахарозу  на прості цукри у бджіл недостатньо ферменту інвертази в цей період(по Кашковському).Замкнутий круг!?

Screenshot_2020-02-27-10-32-56.jpeg

Тут так написано, что без бутылки не разберемся...Цитата вырвана из контекста поэтому не понятно о каком периоде развития пчел идет речь. В первой фразе нет никакого смысла вообще,  весной пчелы летают за нектаром и пыльцой какой бы они не были силы, понятно что приносят больше сильные. Когда появляются пчелы весеннего поколения они выкармливают по 4 личинки каждая и поэтому большая часть пчел уже не задействована в выкармливании расплода вообще. И непонятно зачем пчелам в это время нужна инвертаза, пчелы могут питаться и выкармливать расплод непосредственно нектаром без его переработки в мед. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Брониславович сказав:

. И непонятно зачем пчелам в это время нужна инвертаза, пчелы могут питаться и выкармливать расплод непосредственно нектаром без его переработки в мед. 

Дякую,за відповіді.Дійсно ми починаємо уходити в сторону.Просто в мене виникло питання про доцільність добавки сахарози( цукру) в інвертований сироп або ситу  весною бджолам.Аргоментованої відповіді я не почув.Аргумент що інвертований сироп краще давати на осінню підкормку (бо бджоли менше зношуються),з успіхом можна приміряти і до веснянної підгодівлі.А якщо добавляти сахарозу в ранньовесняну підгодівлю бджіл ,то інвертази якраз потрібна бджолам щоб розчепити цукор який буде в змішаний з сиропом або силою.Аргумент що саме сахароза ,а не редуктовані цукри,краще стимулює виділення воску мене не переконав.Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теоретично- інвертований сироп краще від цукрового розчину, для практичного підтвердження потрібні досліди. Інвертування додае вартості корму щонайменше в 2,1гр\кг(фермент+енергоносій для підтримання тепла рідини), можна себе тішити думкою , що єкономічний єфект виправдае грошові і трудові витрати, і з думкою "мені для бджіл нічого не жалко, крім акаціевого меду", придбати ще якогось сертифікованого стимулятора для бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Винодел сказал:

Теоретично- інвертований сироп краще від цукрового розчину,

Ничего не лучше.Надо хотя бы иметь внимательность,если теория не под силу.Пока идет поступление нектара хотя бы на суточную потребность пчелосемьи количество расплода не сокращается и матка сеет,если взяток обрывается и нет приноса количество расплода и сев маткой сокращается хоть медового запаса в рамках в достатке Причина в той самой сахарозе которая и есть в нектаре.Кормить на развитие медовой сытой,медом и инвертом дорого и не эффективно и что и простимулирует так это роение в безвзяточный период

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про пана І.І. посилання на першоджерела, що , як я зрозумів, сахароза стимулюе збільшення або підтримку на високому рівні "несучість" матки і , відповідно, кількість здорового життездатнього розплода і молодих бджіл.Бо, до вашого допису я вважав, що прпи відсутності приносу нектару, як джерела вуглеводного корму, сімья переходить в режим єкономії, статус виживання і це стосуеться будь-якої породи, в більшій, або меншій мірі. Прорчитано в книзі М.Л. Горнича "Підсадка і заміна бджолиної матки".Замінники нектару-інверт, сироп гірші тому , що в своему складі не мають пилкових зерен. Фуражирка забравши в зобик нектару, постійно, до часу звільнення від ноші його(нектар) фільтруе , відбираючи пилкові зерна.Це прочитано у Таранова "Корма і кормление". Льотны бджоли ,начебто , не годують розплід, але якось воно позитивно впливае на стан і настрій бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Винодел сказал:

Про пана І.І. посилання на першоджерела, що , як я зрозумів, сахароза стимулюе збільшення або підтримку на високому рівні "несучість" матки і , відповідно, кількість здорового життездатнього розплода і молодих бджіл.Бо, до вашого допису я вважав, що прпи відсутності приносу нектару, як джерела вуглеводного корму, сімья переходить в режим єкономії, статус виживання і це стосуеться будь-якої породи, в більшій, або меншій мірі. Прорчитано в книзі М.Л. Горнича "Підсадка і заміна бджолиної матки".Замінники нектару-інверт, сироп гірші тому , що в своему складі не мають пилкових зерен. Фуражирка забравши в зобик нектару, постійно, до часу звільнення від ноші його(нектар) фільтруе , відбираючи пилкові зерна.Це прочитано у Таранова "Корма і кормление". Льотны бджоли ,начебто , не годують розплід, але якось воно позитивно впливае на стан і настрій бджіл.

Додайте до сиропу обніжжя, то й будуть фільтрувати, все максимально наближено до природнього взятку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...