Перейти к содержанию

Муравьи


Рекомендуемые сообщения

А що коли на підставку під вулик покласти лист заліза промазаного знизу якоюсь мазутою. І мурахам, і мишам, щоб пройти у вулик, треба пересікти полосу мазуту рухаючись "по стелі". Думаю це не під силу їм.

Можна так робити. Але мазута забивається порохом та твердіє (поверхня) і мурахи - вперед. Тому треба постійно підмазувати свіжим мазутиком. А це технологія смердюча - мазюча. Тому простіше цибулькою або часником. А від останніх ще й користь бджолкам.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ніжки, на яких стоять вулики змазую відробкою ( отработка)- масло з двигуна автомобіля після заміни на нове. Також радять одягати на ніжки обрізані пластикові баклажки. Багато в кого таке бачив, але поки що сам не застосовував, бо комашки поки що у вулики не лізуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що коли на підставку під вулик покласти лист заліза промазаного знизу якоюсь мазутою. І мурахам, і мишам, щоб пройти у вулик, треба пересікти полосу мазуту рухаючись "по стелі". Думаю це не під силу їм.
У мого сусіда підставки під вуллик стоять у банках з під консервів в які залито "отработка" з двигуна. У мне так рано не було мурашок, до цього часу я боровся пірьям цибулі (як писав вище), і ніяких проблем, завтра буду на базарі куплю зеленої цибулі якщо не допоможе стара цибуля за ніч.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня в прошлом году была проблема с муравьями и муравейников поблизости нет и муравьи бегают присмотрелся а они в норах живут и дорожки натоптали-- что делать ? пчёлок тревожат--выход нашолся старые люди подсказали солью посып---норы и дорожки--посыпал вечером, утром немного бегало а под вечер исчезли мать подсказала --так делал мой прадед на пасеке свой :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ага, ще згадав! На якомусь форумі читав, чи в якійсь літературі, не пам"ятаю. Але суть в тому, що якщо мурашки вбралися до вулика, то треба декілька особин( чим більше тим краще) задавити і залишити на місці їх постійної міграції. Ніби- то вони тоді відчувають небезпеку і перестають турбувати бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у меня один способ борьбы с мурашками (салидол и всё остальное мне не понравилося). Я просто давлю мурашек в их гнезде внутри улья (обязательно вместе с яйцами). Так делаю при каждом осмотре (примерно раз в 5-7 дней) В основном уходят после второго раза, что в лесу что дома. Самые стойкие- после третьего :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ніжки, на яких стоять вулики змазую відробкою ( отработка)- масло з двигуна автомобіля після заміни на нове. Також радять одягати на ніжки обрізані пластикові баклажки. Багато в кого таке бачив, але поки що сам не застосовував, бо комашки поки що у вулики не лізуть.
Цей спосіб практично самий дієвий.Обробивши переробкою можна на декілька тижнів мати спокій. Ще один спосіб грунтується на тому,що у мурах спосіб життя схожий на бджолиний.Памятаєте,що при бджолиній крадіжці радять відкрити гніздо сімї яка нападає?Дана сімя переходить від нападу до захисту... Щось схоже із мурахами.Можна знайти мурашник що нападає і зробити невеликий дебош...мурахи візьмуться за оборону і відбудову гнізда... А після наведення порядку їх знову тягне на солодке :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 років тому збудував власний будинок. При копанні фундаменту помітив, що розрив величезний мурашник. :dntknw: 15 років я потихеньку, з перемінним успіхом, боровся з цими мурахами в будинку. Доки не купив спеціальну аерозоль проти мурах. Лише нею за пів року вивів цих "невловимих месників."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я минулої весни в одному із вуликів виявив древоточців (найбільші в Україні та ще й червонокнижні мурахи) які робили спробу збудувати гніздо . Так ці монстри натягли до вулика каміння до 4 мм.post-1595-1270311512_thumb.jpgpost-1595-1270311975_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

найбільші в Україні та ще й червонокнижні мурахи

В нас називають "ковалі" :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з перемінним успіхом, боровся з цими мурахами в будинку.

Я ще і зараз борюсь, не виходить їх вивести, варто залишити щось солодке, вони вже тут як тут
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я помітив, що мурахи заводяться втому вулику, під яким трави, кропиви багато, і мурашники вони в траві в тіні роблять - то я просто на пасіці траву викошую, а сонце робить свое діло

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Когда очень много муравьев на пасеке ,как это не звучит жестоко,их надо искоренять.Стояла пасека на краю леса (не большого и не сильно старого),насчитали 8 муравейников на площади 100 на 100 метров.Муравейники где-то по пояс.Испробовали все методы.Эффект черного пара под ульем,обсыпка пеплом и отравой(маленькая гарантия до первого дождя).Но самым эффективным оказалось на колышки одевать как чашки широкие консервные банки ,смазанные внутри салидолом.Тогда пчелы в состоянии защищаться сами.На улья,которые стояли под деревьями,муравьи сыпались сверху.Место было очень хорошее по медосбору, вот и приходилось с муравьями постоянно воевать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гдето читал што нужно посыпать дрожки покоторым ходят муравьи кухоннй солью можно ивокруг муравейника имуравьи уйдут несколькораз пробовал сам уходили правда на небольших муравейниках

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Очень понравилось осыпать вокруг колышков аммиачной селитрой и муравьи исчезают. Найдя муравейник черных муравьев посыпав холмик прекращаем их жизнедеятельность в этом месте. Рыжих уважаю и имею один муравейник работают как санитары.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У цьому році один вулик постражав від нападу рудих мурашок, доволі великих за розміром. Вчасно не допоміг сім'ї. Підняв на більш високу підставку мурашник засипав сіллю, вигріб зо три пригорщі бджоли. Вражають ослаблені сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где то на форумах читал, что муравьи не проходят через мех. Сегодня попробовал обклеить дно снизу меховым уплотнителем от алюминиевых раздвижных конструкций. Первое впечатление - положительное. Не перелазят через него. Завтра посмотрю, может обвыкнутся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посмотрел - обвыклись, идут колоннамим с песнями и флагами. Буду искать селитру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый день! Скажите а какой вред приносят муравьи пчелам? Я наблядал за своими ульями, в некоторых ульях на подкрышнике есть муравьи,но что бы они залазили в улей на соты я не видел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Где то на форумах читал, что муравьи не проходят через мех. Сегодня попробовал обклеить дно снизу меховым уплотнителем от алюминиевых раздвижных конструкций. Первое впечатление - положительное. Не перелазят через него. Завтра посмотрю, может обвыкнутся.

Мех источник для жизни других насекомых, я пробовал на колышки ставить вату - не проходят. Главное условие чтоб была сухая :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый день! Скажите а какой вред приносят муравьи пчелам? Я наблядал за своими ульями, в некоторых ульях на подкрышнике есть муравьи,но что бы они залазили в улей на соты я не видел.

Переносят в улей все свое гнездо, убивают пчел.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Из опыта последних дней. Селитру надо увлажнять, тогда будет эффект. Линию проведенную инсектиктицитным мелком муравьи затоптали. Нашествие началось, когда пришлось сделать два отводка. а дно не было готово. На скорую руку сделал простенькое с сеткой посредине. Муравьи появились, как чертик из кубышки. Прибежали на сироп, который поставил отводкам. Война продолжалась пока не закончил новое дно, высокое и снизу закрытое. После чего никаких доплнительных мер не понадобилось. Но всетаки приклеил снизу меховый (это я его так называю) уплотнитель. Только теперь высотой 2см. Муравьи исчезли так же резко, как и появились.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрый день! Скажите а какой вред приносят муравьи пчелам? Я наблядал за своими ульями, в некоторых ульях на подкрышнике есть муравьи,но что бы они залазили в улей на соты я не видел.

Переносят в улей все свое гнездо, убивают пчел.
Рыжие крупные убивают ? У меня на точке чёрные , мелкие , пока в ульи не лезут .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене на новому точку таке враження що мурахи завелися в стінках, бо на фальцях кожного разу купки перетрубленого пінопласту(в вуликах двійні стінки). Так особливо в вуликах мурах не видно(дрібні чорні), але боюсь щоб та бомба колись не вибухнула... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо вони в стінках, то кількість обовязково перейде в якість. Саме так було в мене в домі. Один - два рази на рік хату заполоняли рої величезних мурашок з крильцями.Можливо поки не пізно, бджіл переселити в другий корпус, а цей обробити чимось на зразок RAID MAX?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Методи боротьби з мурашками у вулику

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...