Перейти к содержанию

Вощина. Выбор, покупка, хранение, использование


Shmel

Рекомендуемые сообщения

В 26.03.2017 в 20:26, Васька! сказал:

Кто производит даную вощину???

IMG_0864.JPG

IMG_0865.JPG

Малая арнаутская

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.03.2017 в 20:38, valik1986 сказал:

сегодня и я взял 12 кг вощины фирмы "новая вощина" г. Гадяч, вальци 1799, партия 2017г., аромат просто офигенный

а где покупали или заказывали ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.03.2017 в 18:56, luka сказал:

Ну, а где же вы тогда тот чистый воск возьмете? Со строительных рамок?

С забрусового воска примесей не будет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Денис-94 сказал:

а где покупали или заказывали ?

у нас общество пчеловодов централизовано проводит обмен воска на их вощину, поставки напрямую (привез начальник цеха)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Вот Боярска вощина кому будет интересно

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В четвер теж обміняв віск на київбжолпромовську вощину (повертався з Київа до дому, спланував час і маршрут так щоб заїхати в Боярку). В магазині застав Домбровського, зацепились за якість (як я згадав за форум так його трохи заділо..... - незнаю що  і хто  йому тут наговорив:)), при мені мій віск сам почав преревіряти (досить цікава  експесметода: шляхом занурення невеликих шматочків воску в якись розчин на певний час, але що за розчин не сказав), запрошував на виробництво, каже що можуть виготовляти вощину із воску замовника і кількість воску не обовязково повина бути не менше 100кг....вцілому перше враження  від спілкування - позитивне, ну а на рахунок якості самої вощини - сезон покаже.

Із цікавості порахував кількість листів в пачці: напівмаксимум прополюсна  57 листів хоча зважив пачку рівно 5 кг, максимум - в двух пачках по 68 листів а от в третій  72, трутова в 3 кг 41 лист

ЗІ: тут ще запитували на рахунок номера вальців боярської вощини  - на напівмаксимумі стоїть 1940, на максимумі 1836

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Хто може підтвердити або спростувати належність вальців 1284 полумаксимум Київбджолопрому. Міняв вощину на Крузі і у мене немає впевненості в приналежності вощини саме цьому виробнику, як було заявлено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Sanich сказал:

Хто може підтвердити або спростувати належність вальців 1284 полумаксимум Київбджолопрому. Міняв вощину на Крузі і у мене немає впевненості в приналежності вощини саме цьому виробнику, як було заявлено.

В Градижске менял   

полумаксимум вальцы 1941

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Sanich сказал:

Хто може підтвердити або спростувати належність вальців 1284 полумаксимум Київбджолопрому. Міняв вощину на Крузі і у мене немає впевненості в приналежності вощини саме цьому виробнику, як було заявлено.

Прийду домой посмотрю на видео отпишу, если увижу

А то у меня вощина на пасеке, видос только

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Хто може підтвердити або спростувати належність вальців 1284 полумаксимум Київбджолопрому. Міняв вощину на Крузі і у мене немає впевненості в приналежності вощини саме цьому виробнику, як було заявлено.

У меня максимум и полумаксимум (трут) то другие номера, может у кого то есть не трутовая полумаксимум то той  точнее скажет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.04.2017 в 14:04, Lefty сказал:

при мені мій віск сам почав преревіряти (досить цікава  експесметода: шляхом занурення невеликих шматочків воску в якись розчин на певний час, але що за розчин не сказав),

Цей розчин - спирт або вода. Частіше спирт.  Питома вага розчинів 0,92- 0,95. Натуральний віск має тонути, а якщо з домішками - плаває. На своїй практиці, при здачі  партії в 60кг теж перевіряли таким чином. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

На днях навощував рамки і згадував пана Домбровського "не злим, тихим словом". Так от, якість вощини(не пливе, бджоли нормально тягнуть) повністю влаштовує. Але є одне велике "АЛЕ" - вощина більша по розміру ніж повинна бути по стандарту. 

В мене рутовські рамки, спеціально робив усі планки по 10мм(і верхню теж), щоб всередині рамки була висота 210мм, тоді стандартний лист вощини стане із зазором в 3мм. Але боярська вощина по висоті не 207, а 210-211мм, тому її доводиться підрізать. Та й по ширині вона теж не влазить в рамку, бо її ширина 416-418мм. Обрізать одразу пачку гарно не виходить, а по одному листочку обрізать багато часу іде. 

Я спеціально засікав час, то я за годину навощую 100 і навіть більше рамок, якщо вощина стандартна(410*207мм), а з боярською виходить менше 50 рамок за годину. 

Вибачте за багато слів, але треба було комусь розповісти, бо ще чекають своєї черги 12 пачок "вощини - аналогів якій немає в світі"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.04.2017 в 21:08, Bee_Keeper сказал:

Цей розчин - спирт або вода. Частіше спирт.  Питома вага розчинів 0,92- 0,95. Натуральний віск має тонути, а якщо з домішками - плаває. На своїй практиці, при здачі  партії в 60кг теж перевіряли таким чином. 

Насичений спиртовий розчин  KOH.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ivan Ivanovich сказал:

На днях навощував рамки і згадував пана Домбровського "не злим, тихим словом". Так от, якість вощини(не пливе, бджоли нормально тягнуть) повністю влаштовує. Але є одне велике "АЛЕ" - вощина більша по розміру ніж повинна бути по стандарту. 

за багато слів, але треба було комусь розповісти, бо ще чекають своєї черги 12 пачок "вощини - аналогів якій немає в світі"

Я Вам допоможу. Міняю "вощину" халеп"янського заводу, на Вашу нестандартну . Її підрізати не треба.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.03.2017 в 06:54, mits сказал:

Это ,что ж получается. что "Боярская Прополисная" и" Боярская" по одной цене? Только прополисная упакована в картонную коробку, вот и дороже на 5 гривень(цена коробки)? А где ж там тогда прополис, он же вроде как денег стоит?:hmm: А я купился на это, наменял. Хотя в машине такую везти удобней.:umora:

Прополисная вощина - это полумаксимум или максимум?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Нагорный сказал:

Я Вам допоможу. Міняю "вощину" халеп"янського заводу, на Вашу нестандартну . Її підрізати не треба.

Як кажуть міняйло без штанів ходить. Тому поки що буду використовувати Гадячську вощину, вона нормально стає, а з боярською вже буду якось бавитися коли буде вільний час. 

А взагалі боярська просто гарно розрекламована вощина. А так раніше в Черкасах виробляли вощину, я брав у них навіть без етикеток, нічим не гірша за боярську.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.3.2017 в 20:26, Васька! сказал:

Кто производит даную вощину???

IMG_0864.JPG

 

 

Діє з 01.01.2012

Мова: Українська

ДСТУ 7172:2010 замінює наступні документи: 
Зі скасуванням в Україні ГОСТ 21180-75

Організація видавець: Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича

Інформація про ДСТУ 7172:2010:Надано чинності: наказ Держспоживстандарту України від 11 жовтня 2010 р. № 456

УКНД: 65.140

 

Т.е. разработчик ТУ - Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича  Так что - они и производить должны..... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо. Не знаю кто именно производитель даной вощины, но знаю точно что эта вощина полная хрень- после наващивания и постановки в ульи вся(2-е пачки дадан) пошла волной как шифер. Кусочки вощины лежат в воскотопке солнечной и плохо топятся при этом харашо окрашиваются в белый цвет. Вообще не знаю из какого га..на ее делают но брать её никогда не буду.!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Ivan Ivanovich сказал:

Як кажуть міняйло без штанів ходить. Тому поки що буду використовувати Гадячську вощину, вона нормально стає, а з боярською вже буду якось бавитися коли буде вільний час. 

А взагалі боярська просто гарно розрекламована вощина. А так раніше в Черкасах виробляли вощину, я брав у них навіть без етикеток, нічим не гірша за боярську.

Лишилося з прошлого сезону 3 пачки даданівської Нагорнюка. Треба відвезти йому ту" якісну вощину".

Коли починав займатись бджолами до нас на Чернігівщину в місцевий магазин завезли черкаську вощину - "Медовий край", здається, називалася. Була в одну ціну з чернігівською, була рутівська (чернігівська випускали лише даданівську). На черкаській вощині відбудовувалися відмінні рамки :ay:. Потім користувався боярською вощиною, але згадував черкаську.  В усіх виробників могла б бути хороша вощина,, якби робили її з воску. 

Де на Чернігівщині можна обміняти нормальної вощини?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Нагорный сказав:

Де на Чернігівщині можна обміняти нормальної вощини?

в Прилуках  можна обмінять вощину ПП Озерського  м.Гадяч

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Нагорный сказал:

Прополисная вощина - это полумаксимум или максимум?

максимум, выше видос про нее есть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Ivan Ivanovich сказав:

На днях навощував рамки і згадував пана Домбровського "не злим, тихим словом". Так от, якість вощини(не пливе, бджоли нормально тягнуть) повністю влаштовує. Але є одне велике "АЛЕ" - вощина більша по розміру ніж повинна бути по стандарту. 

В мене рутовські рамки, спеціально робив усі планки по 10мм(і верхню теж), щоб всередині рамки була висота 210мм, тоді стандартний лист вощини стане із зазором в 3мм. Але боярська вощина по висоті не 207, а 210-211мм, тому її доводиться підрізать. Та й по ширині вона теж не влазить в рамку, бо її ширина 416-418мм. 

теж з такою проблемою зіткнувся, пару мм приходиться підрізати. Вощину будують гарно, не пливе а ось чи не рватиметься буде видно вже на ГВ

59 хвилин тому, Нагорный сказав:

Прополисная вощина - это полумаксимум или максимум?

буває і максимум і напівмаксимум 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Lefty сказал:

теж з такою проблемою зіткнувся, пару мм приходиться підрізати. Вощину будують гарно, не пливе а ось чи не рватиметься буде видно вже на ГВ

буває і максимум і напівмаксимум 

нет полумаксимум прополисной, только максимум

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, Jabar сказав:

нет полумаксимум прополисной, только максимум

Ви це настільки впевнено ствержуєте.... може не варто. 

Цьогоріч міняв (кілька постів вище про це писав) прополісна  на той момент була лише напівмаксимум.

Більше того вище є і сайт і телефони, можете зателефонувати і пересвідчитись що Ви не праві.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Lefty сказал:

Ви це настільки впевнено ствержуєте.... може не варто. 

Цьогоріч міняв (кілька постів вище про це писав) прополісна  на той момент була лише напівмаксимум.

Більше того вище є і сайт і телефони, можете зателефонувати і пересвідчитись що Ви не праві.

так я заказывал не было, плюс на сайт заходил тоже не было

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...