Перейти к содержанию

Племенная работа


sij

Рекомендуемые сообщения

Природа позаботилась в вашем случае - если трутни и матка из одной семьи они не привлекательны друг другу и между собой не спариваются. Матка сама найдет место где точкуются нужные для нее трутни, помогать пчелам решать этот вопрос нет необходимости.

У Рутнера
Найти ссылку на лаконичный ответ быстро не удалось, посмотрите этот материал: http://files.mail.ru/QGUDAE

я такого не знайшов. А от що він каже Цитата: ). При спаривании братьев и сестер (трутней и маток из одной семьи) потери при «пустом расплоде» составляют в среднем 25%. Кінець цитати. Це і є той інбридинг?
приєднуюсь!Рутнера також читав-не знайшов. в німецькому фільмі IWF також стверджується про ті ж самі 25%,а при повторному схрещуванні-всі 50... і взагалі,якщо брат з сестрою не може ТЕЄ,то чому про той "инбридинг "так багато балачки? не розумію,HELP!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маток я больше двух зимовок не держу, после второй зимовки весной-летом меняю, хотя были случаи когда и на третий сезон оставлял (сезон у меня у маток от лета до лета). Особенно хорошо показывают себя они на второе лето, матки годовалые, "самый сок". п.Андрію,в більшості матеріалів пишуть,що маток треба міняти на другий рік,а у вас інакше. чи не можна докладніше про"маток годоваліх,в самом соку"?

В товарних сім"ях останні роки маток я змінюю щороку, в основному в травні-червні, а ті які проявляють себе дуже добре, основне - не рояться, і яких залишаю попрацювати влітку, змінюю в серпні на початку місяця. Річні матки дійсно самий "сок", але і вірогідність роїння з такими матками зростає до 80-90%; тому щоб перестрахуватись максимально від роїння маток змінюю на молодих щороку. По два-три роки і більше тримаю маток, від яких виводжу дочок, це чистопородні матері, українки і карпатки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в основному в травні-червні

Андрей Сумчанин, а как меняешь в июне? ... маточником или маткой и как подсаживаешь? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Андрей Сумчанин, а как меняешь в июне? ... маточником или маткой и как подсаживаешь?

И маточником бывает, но в основном маток молодых плодных подсаживаю, которые есть в отводках или из нуклеусов. Подсаживаю вместе с отводком в нижний расплодный корпус, сбрызгав мятными каплями, или же саму матку, убрав старую предварительно в отводок если нужна, сажу через клеточку или трубочку с карамелькой после суточной выдержки в осиротелом состоянии.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маток я больше двух зимовок не держу, после второй зимовки весной-летом меняю, хотя были случаи когда и на третий сезон оставлял (сезон у меня у маток от лета до лета). Особенно хорошо показывают себя они на второе лето, матки годовалые, "самый сок". п.Андрію,в більшості матеріалів пишуть,що маток треба міняти на другий рік,а у вас інакше. чи не можна докладніше про"маток годоваліх,в самом соку"?

В товарних сім"ях останні роки маток я змінюю щороку, в основному в травні-червні, а ті які проявляють себе дуже добре, основне - не рояться, і яких залишаю попрацювати влітку, змінюю в серпні на початку місяця. Річні матки дійсно самий "сок", але і вірогідність роїння з такими матками зростає до 80-90%; тому щоб перестрахуватись максимально від роїння маток змінюю на молодих щороку. По два-три роки і більше тримаю маток, від яких виводжу дочок, це чистопородні матері, українки і карпатки.
п Андрію,Дякую за вичерпну відповідь! :ay: цікаво,що до цього на такі "селекційні критерії",як не рійливість та червління матки зимою не звертав уваги. Бережи Нас Бог....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Хто скаже - як довго матка може "розчервлюватись"? Якщо пройшло два тижні після початку засіву, а сумарна кількість всього розплоду від цієї матки зараз не перевищує 2 даданівські рамки. Ліквідувати, чи ще може показати себе? Матка із свищевого маточника, помістив його у відводок з 4-х рамок критого розплоду і бджіл, що обсиджували, потім ще давав рамку печатки - зараз слабким відводок не назвеш, бджоли є, але розплоду щось нема :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто скаже - як довго матка може "розчервлюватись"? Якщо пройшло два тижні після початку засіву, а сумарна кількість всього розплоду від цієї матки зараз не перевищує 2 даданівські рамки.

Останній мій приклад: матка бакфаст з Німеччини почала сіяти теж два тижні тому. Вчора дивився - освоює четверту рамку РУТ (3 рамки дадана = 4 рута). Дві примітки: у місті практично немає взятку (тільки пилок), бакфаст відомі підвищенною плодовитістю. Висновок: у Вас не все так погано :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підскажіть як правильно доставить маточник з точка на другий щоб не пошкодити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если отбирать маточник за сутки до выхода проблем нет, если возраст не известен - то могут быть проблемы...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто скаже - як довго матка може "розчервлюватись"? Якщо пройшло два тижні після початку засіву, а сумарна кількість всього розплоду від цієї матки зараз не перевищує 2 даданівські рамки. Ліквідувати, чи ще може показати себе? Матка із свищевого маточника, помістив його у відводок з 4-х рамок критого розплоду і бджіл, що обсиджували, потім ще давав рамку печатки - зараз слабким відводок не назвеш, бджоли є, але розплоду щось нема opr06K94.gif

Останній мій приклад: матка бакфаст з Німеччини почала сіяти теж два тижні тому. Вчора дивився - освоює четверту рамку РУТ (3 рамки дадана = 4 рута). Дві примітки: у місті практично немає взятку (тільки пилок), бакфаст відомі підвищенною плодовитістю. Висновок: у Вас не все так погано

Ой не знаю :dntknw: , как по мне это не хорошо :ah: , конечно тут много факторов присутствует , но у меня с начало была ( стартером , 6 рамок ) потом отобрал маточники и оставил один что бы была семья , так после 10 дней после облёта , пол рамки печатки и 3 рамки разно возрастного , рамки дадан и это дочки У/с от Егошина
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Висновок: у Вас не все так погано opr06K9M.gif

Того же мнения :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Висновок: у Вас не все так погано opr06K9M.gif

Того же мнения :hi:
Дякую, а то великого досвіду виводу маток немає, до того зазвичай молоді матки рвали з місця в карьер, а тут щось розкачується... Насторожує і те, що самі бджоли вперто тягнуть по 2-3 маточники, ніби як їх та матка не влаштовує - щоразу в іншому місці закладають. Вже разів 4 зривав - тягнуть знов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Висновок: у Вас не все так погано opr06K9M.gif

Того же мнения :hi:
Дякую, а то великого досвіду виводу маток немає, до того зазвичай молоді матки рвали з місця в карьер, а тут щось розкачується... Насторожує і те, що самі бджоли вперто тягнуть по 2-3 маточники, ніби як їх та матка не влаштовує - щоразу в іншому місці закладають. Вже разів 4 зривав - тягнуть знов.
Матку треба міняти. Можна рамку з маточниками відділити більш на край двома кормовими. Але буде краще дати іншу матку, бо дочки можуть бути не кращими.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто скаже - як довго матка може "розчервлюватись"? Якщо пройшло два тижні після початку засіву,

Как я и прописывал тут много факторов бывает , плохой кормовой запас , погода да и много другого , хотя сейчас время не осень, да и само сахранение играет роль , наращивание массы в зиму . Как Вы писали пчелы хватает , а развития нет :IMHO1: Матка не ахти , я бы поменял такую , так как будет проблема по осени , а если не осенью , то весной , хотя кто его знает :dntknw: У меня пример есть одна семья с молодой маткой плохо зимовала и с зимы вышла ослабленная , весной не соединял , развивалась сама по себе была так для подстраховки на всякий случай , в прошлом году ушла в зиму как и все на 8 рамках , а в этом году имею три корпуса дадана :ay: , будете столько ждать :dntknw: расчервилась , но это нонсон , а так стараюсь сразу поменять на другую или соеденить меньне проблем потом будут и не будет жалости что пропала , а так семья или медовик
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
Хто скаже - як довго матка може "розчервлюватись"? Якщо пройшло два тижні після початку засіву, а сумарна кількість всього розплоду від цієї матки зараз не перевищує 2 даданівські рамки.

Останній мій приклад: матка бакфаст з Німеччини почала сіяти теж два тижні тому. Вчора дивився - освоює четверту рамку РУТ (3 рамки дадана = 4 рута). Дві примітки: у місті практично немає взятку (тільки пилок), бакфаст відомі підвищенною плодовитістю. Висновок: у Вас не все так погано :IMHO1:
вв при слабкому взятку матки переважно все червлять слабо я в свохй практиці мав випадок заказав один пасіч ник в мене плідних маток приїжаю щоб підсадити своїх маток відакриваю вулики там дійсно мало розплоду .питаю в пасічниека які зауваження до ваших маток иаші бджоли просто голодні якщо в гнізді суцільний засів але стріляний критий розплід це ознака якоїсь хвороби або ознака того що бджоли голодні нема взятку
Природа позаботилась в вашем случае - если трутни и матка из одной семьи они не привлекательны друг другу и между собой не спариваются. Матка сама найдет место где точкуются нужные для нее трутни, помогать пчелам решать этот вопрос нет необходимости.
Величезна подяка вам,Броніславовичу! буду знати,так навіть простіше,не треба заморочуватись... але я тоді не зовсім розумію,звідки таки береться той імбрідінг?
переважна більшість маток на вашій пасіці іна пасіках ваших сусідів виведені від одної або декількох материнських бджолосімей із спільними потомками оновіть на своїй пасіці кров купіть одну або декілька бджоломаток з племінної пасіки і ви вже через рік відчуєте різницю

post-5680-1349803301_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

mukola-s а як Ви на пасіці проводите селекційну роботу і звідки плем матеріал берете? В мене основний критерій відсутність роїння.По зимостійкості відбір природній. Зимівля на дворі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене основний критерій відсутність роїння

А в мене по медопродуктивності. А роїння другий за вагомістю критерій. На жаль за два кілометри пасіка на 100 сімей де ніякої селекції не ведеться а скоріше все навпаки бо працює на пакети. Продає майже всі сім"ї а до залишків дає ройові маточники.
По зимостійкості відбір природній.

Точно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

mukola-s а як Ви на пасіці проводите селекційну роботу і звідки плем матеріал берете? В мене основний критерій відсутність роїння.По зимостійкості відбір природній. Зимівля на дворі.
основний кретерій це висока медопродуктивність племінний матерял з вучково але навіть при закупці племінного матерялу більша частина всерівно вибраковується з різних причин навіть їхні матки інколи вже впершому поколінні частково втрачають материнські ознаки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Втрачають ознаки тому що трутневий фон занадто строкатий. Особливо на пасіках де орієнтація на пакети. В мене більшість молодих маток цього року великого розміру зате як вийшла перша бджола замітна жовтизна черевця. Піднімаєш рамку і видно як поміж сіреньких старих бджілок лазять молоді жовті. Хто зна звідки трутні... :( . Я вийняв рамку поставив за 10 метрів від вуликів то за 5 хвилин вже сиділо з 20 з жовтими черевцями і 2-3 сіренькі. І не дають у вулик заглянути. Я злодійських бджіл не люблю. За 6 років не було в мене такого. Все звичні сіренькі. І виведи тут кращі ознаки. Треба дивитись щоб гірших не набрались.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Багато з нас покладають великі надії, купуючи маток з племінних пасік. Але можна не отримати того, чого ми чекали. Чому? - тут є один нюанс. Фрагмент лекції Кашковського В.Г. E4FV8wM86BM

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фрагмент лекції Кашковського В.Г.

Спасибо! С большим удовольствием посмотрел. Нашел ответы на некоторые вопросы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я теж раніше панькався з сімями інвалідами,тепер вважаю краще робити ставку на відводки від елітних сімей.а слабаків,рійливих вибраковувати. Все таки племінна робота довготривала справа,і інколи шкодуєш,що не почав займатись бджільництвом набагато раніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

основний кретерій це висока медопродуктивність племінний матерял з вучково але навіть при закупці племінного матерялу більша частина всерівно вибраковується з різних причин навіть їхні матки інколи вже впершому поколінні частково втрачають материнські ознаки

Втрачають ознаки тому що трутневий фон занадто строкатий. Особливо на пасіках де орієнтація на пакети. В мене більшість молодих маток цього року великого розміру зате як вийшла перша бджола замітна жовтизна черевця

Біля 15 років племінний матеріал беру у Плисок із Вучкова(2шт кожного року),і орієнтація більше на пакети,і у радіусі 5 км у всіх уже матки чорні,а бджола вся сіра.Крім того що,продавши пакет у кожню сімю даю критий,на виході маточник від племінної, у кожний вулик даю пусту,без вощини рамку.Завдяки цьому насищенність трутнем(племінним) із моєї пасіки перикриває сусідні пасіки. Звітси і результат. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

mukola-s а як Ви на пасіці проводите селекційну роботу і звідки плем матеріал берете? В мене основний критерій відсутність роїння.По зимостійкості відбір природній. Зимівля на дворі.
ЯКЩО ВЗЯТИ МАТКУ ВИВЕДНУ З РОЙОВОГО МАТОЧНИКА ТО ВОНА БУДЕ МАТИ БІЛЬШУ СХИЛЬНІСТЬ ДО РОЇННЯ ЧИМ ТА ЩО ВИВЕДЕНА ШЛЯХОМ ПЕРЕНОСУ ЛИЧИНОК А ПЛЕМІННИЙ МАТЕРЯЛ ЦЕ ВЖЕ ДРУГЕ ПИТТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
основний кретерій це висока медопродуктивність племінний матерял з вучково але навіть при закупці племінного матерялу більша частина всерівно вибраковується з різних причин навіть їхні матки інколи вже впершому поколінні частково втрачають материнські ознаки

Втрачають ознаки тому що трутневий фон занадто строкатий. Особливо на пасіках де орієнтація на пакети. В мене більшість молодих маток цього року великого розміру зате як вийшла перша бджола замітна жовтизна черевця

Біля 15 років племінний матеріал беру у Плисок із Вучкова(2шт кожного року),і орієнтація більше на пакети,і у радіусі 5 км у всіх уже матки чорні,а бджола вся сіра.Крім того що,продавши пакет у кожню сімю даю критий,на виході маточник від племінної, у кожний вулик даю пусту,без вощини рамку.Завдяки цьому насищенність трутнем(племінним) із моєї пасіки перикриває сусідні пасіки. Звітси і результат. :ay:
в мене всі сусіди проінформовані що в мене на кожний тиждень є маточники на виході або неплідні матки з сімей з високим імунітетом які я даю абсолютно безкоштовно по першій потребі плідні матки за символічну платню

post-5680-1354812746_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...