Перейти к содержанию

Племенная работа


sij

Рекомендуемые сообщения

21 хвилину тому, Александр К. сказав:

 Вопрос остался кого с кем и как правильно крестить... 

                                                                                 Х Х Х

Ну, батенько, це потрібно у священників запитувати. Вони якраз професійно хрещенням і займаються.:dntknw::rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всем ответившим спасибо... :hi: Я так понял что книги мне в помощь...

P.S. : Потому так и живем.... :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Александр К. сказал:

Всем ответившим спасибо... :hi: Я так понял что книги мне в помощь...

P.S. : Потому так и живем.... :IMHO:

Не кто Вам не раскроет схему кроссов. Это тяжелая тема. И тут больше бизнес. Так как и в Книгах Керле все о пчелах но без конкретики . Все что Вы ищите нет на открытых форумах или чатах.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Не кто Вам не раскроет схему кроссов. Это тяжелая тема. И тут больше бизнес. Так как и в Книгах Керле все о пчелах но без конкретики . Все что Вы ищите нет на открытых форумах или чатах.:hi:

Спасибо вам за разъяснения :hi:.

Только я не просил рассказать личные схемы кроссов... Просто спросил кого как скрещивать ( кстати не я и задал вопрос просто и мне актуален ответ)... И только в модели линейного скрещивания....

 Повторюсь потому так всей страной в го*не и живем... Потому что помочь друг другу у нас коммерческая тайна...

Когда-то я спросил одного знакомого почему он мне помогает ответ был очень интересный.... "Дурак не научится хоть 10 раз подскажи а умный научится и без подсказки но так ты мне обязан":hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Александр К. сказал:

Спасибо вам за разъяснения :hi:.

Только я не просил рассказать личные схемы кроссов... Просто спросил кого как скрещивать ( кстати не я и задал вопрос просто и мне актуален ответ)... И только в модели линейного скрещивания....

 Повторюсь потому так всей страной в го*не и живем... Потому что помочь друг другу у нас коммерческая тайна...

Когда-то я спросил одного знакомого почему он мне помогает ответ был очень интересный.... "Дурак не научится хоть 10 раз подскажи а умный научится и без подсказки но так ты мне обязан":hi:

Позвони мне , обсудим создание точка для спаривания, проблемы обычно надуманы, а по факту просто нет материала для размножения. Мой тел. в аватарке.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Александр К. сказал:

Потому что помочь друг другу у нас коммерческая тайна...

На заре своей пчеловодной деятельности спросил ,

почему дымарь на бок ложит 

Ведь проще ставить стоя 

Ответ : " Просто так привык "

А вы о какких то секретах спрашиваете 

Нет секретов ,есть коммерческая тайна :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Брониславович сказал:

Позвони мне , обсудим создание точка для спаривания, проблемы обычно надуманы, а по факту просто нет материала для размножения. Мой тел. в аватарке.

Ок спасибо. Обязательно наберу по свободе.

3 часа назад, Мико сказал:

На заре своей пчеловодной деятельности спросил ,

почему дымарь на бок ложит 

Ведь проще ставить стоя 

Ответ : " Просто так привык "

А вы о какких то секретах спрашиваете 

Нет секретов ,есть коммерческая тайна :umora:

Да вы мне об этом уже когда-то рассказывали..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.11.2020 в 23:31, Александр К. сказав:

Спасибо вам за разъяснения :hi:.

Только я не просил рассказать личные схемы кроссов... Просто спросил кого как скрещивать ( кстати не я и задал вопрос просто и мне актуален ответ)... И только в модели линейного скрещивания....

 Повторюсь потому так всей страной в го*не и живем... Потому что помочь друг другу у нас коммерческая тайна...

Когда-то я спросил одного знакомого почему он мне помогает ответ был очень интересный.... "Дурак не научится хоть 10 раз подскажи а умный научится и без подсказки но так ты мне обязан":hi:

Взагалі тему дуже цікаву підняли, навіть для аматорів. Якщо правильно зрозумів мету, є бажання займатись селекцією в межах якоїсь породи, наприклад умовної УС. Кількість матеріалу, для того ж ШЗ, досить обмежена. Якщо триматись в межах породи і в ній відбирати матеріал від найкращих. Зрештою можна дійти до інбридінгової депресії. Коли впродовж багатьох поколінь, все більше споріднених схрещувань. Наприклад в 20ти поколіннях виведених маток, рази 3-4 буде перетинатись матеріал від однієї із родоначальниць. Якщо таких родоначальниць буде навіть з десяток, все одно кількість чистих комбінацій не така й велика. Думаю правильна відповідь тут в поєднанні математики і біології. Комбінаторика, нам покаже кількість варіантів для перебору, біологія для кожного конкретного виду має бути з якимось нюансом. Із того що читав, інбридінг має не перевищувати 10%, але це роботи початку століття. Попросив біолога прокоментувати, мені обіцяють приватну лекцію. Поділюсь, що винесу )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Grygorii сказал:

Взагалі тему дуже цікаву підняли, навіть для аматорів. Якщо правильно зрозумів мету, є бажання займатись селекцією в межах якоїсь породи, наприклад умовної УС. Кількість матеріалу, для того ж ШЗ, досить обмежена. Якщо триматись в межах породи і в ній відбирати матеріал від найкращих. Зрештою можна дійти до інбридінгової депресії. Коли впродовж багатьох поколінь, все більше споріднених схрещувань. Наприклад в 20ти поколіннях виведених маток, рази 3-4 буде перетинатись матеріал від однієї із родоначальниць. Якщо таких родоначальниць буде навіть з десяток, все одно кількість чистих комбінацій не така й велика. Думаю правильна відповідь тут в поєднанні математики і біології. Комбінаторика, нам покаже кількість варіантів для перебору, біологія для кожного конкретного виду має бути з якимось нюансом. Із того що читав, інбридінг має не перевищувати 10%, але це роботи початку століття. Попросив біолога прокоментувати, мені обіцяють приватну лекцію. Поділюсь, що винесу )

Интересно будет послушать. Вообще мне очень интересна эта тема...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Grygorii сказал:

Думаю правильна відповідь тут в поєднанні математики і біології.

 

19 часов назад, Александр К. сказал:

Попросив біолога прокоментувати, мені обіцяють приватну лекцію. Поділюсь, що винесу

Відповідь уже є, але за неї платити потрібно;)www.BeeBreed.eu

 

19 часов назад, Александр К. сказал:

Зрештою можна дійти до інбридінгової депресії. Коли впродовж багатьох поколінь, все більше споріднених схрещувань. Наприклад в 20ти поколіннях виведених маток, рази 3-4 буде перетинатись матеріал від однієї із родоначальниць.

Дерзайте, для прикладуhttps://perso.unamur.be/~jvandyck/homage/elver/reines/B307a(JtB).18.html  на вскидку.

 

19 часов назад, Александр К. сказал:

Якщо триматись в межах породи

The Ligurian Bees of Kangaroo Island            :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.11.2020 в 19:05, teplov сказал:

Лінійне розведення вже застаріле, я так розумію що Ви прочитали Рутнера. Це є дуже добре, ще прочитайте Шімановського, Брата Адама, а далі тільки особистий досвід. І якщо в Вас є здатність дивитися на всі речі реально, то буде і успіх. І менше Ютубу та запитань в Фейсзбуці.

Оце пояснили, то пояснили. Тільки ссилочки то того почитайте, то іншого:hmm:Ви як відомий матковод, маючи особистий досвід - поясніть!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Yaroslav сказал:

Оце пояснили, то пояснили. Тільки ссилочки то того почитайте, то іншого:hmm:Ви як відомий матковод, маючи особистий досвід - поясніть!

Он ведь не научный работник и почему должен кому то обьяснять чьи то научные выводы.  Сначала почитайте, вникните, а если что не понятно - задайте вопросы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Гурович сказал:

Он ведь не научный работник и почему должен кому то обьяснять чьи то научные выводы.  Сначала почитайте, вникните, а если что не понятно - задайте вопросы.

Кого посоветуете почитать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Александр К. сказал:

Кого посоветуете почитать?

Начните со школьного курса биологии, проштудируйте законы Менделя, а там сами разберётесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні пасічники давайте писати без якихось натяків, але діліться своїм досвідом чесно, бо якесь двояке відчуття.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.12.2020 в 09:41, Олег F сказал:

Шановні пасічники давайте писати без якихось натяків, але діліться своїм досвідом чесно, бо якесь двояке відчуття.

 

100% погоджуюсь з вами. Я ось думаю, а для чого даний форум і теми у ньому:hmm:Теми є різні: комерційні так і науково-пізнавальні, які покращують знання пасічника. Прочитати, то можна і читається, а ось, щоб поділитись своїм досвідом, то одиниці на таке здатні. "Посилати" тут багато є таких, а щоб пояснити, то зась, так і в могилу можна це все взяти(а там кому воно потрібно:dntknw:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, Yaroslav сказав:

Прочитати, то можна і читається, а ось, щоб поділитись своїм досвідом, то одиниці на таке здатні.

Починаєш ділитись, тебе беруть на штики, тому пропадає будь яке бажання. Три роки я пропагував морфометрію наших бджілок, а цього року вирішив не тратити свої сили на це, легше пливти за течією. Кому треба буде той знайде до кого звернутись. Може я старію?

Ось для прикладу селекція по морфометрії сильно не подобається всім, особливо степовикам. Тому що працювати у вузьких рамках досить тяжко, а грошей хочеться. Тому придумали термін селекція по ГКО, і все було б нічого, якби не писали що займаються УС чи карпаткою чи іншою породою. Хто може описати визначення ГКО - УС, карпатки, лігустіки, СГК та меліфери?  Можуть тільки :ae:.

Ось те саме і з племінною роботою.

Племінною матка може стати тільки після декількох тестових років її самої:IMHO:, її дочок, її внучок-правнучок. І поки це все протестується то самї матки вже може і не бути. За те у нас купили матку заграничну чи зроблену в Україні, присвоюють їй статус - племінна, і штампуємо від неї маток. І чому так, я розумію дуже добре, що можна продавати коли покупець хоче плідну матку за 100 грн, а неплідку за 40-60грн. Ось і все тут приплили. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Починаєш ділитись, тебе беруть на штики, тому пропадає будь яке бажання. Три роки я пропагував морфометрію наших бджілок, а цього року вирішив не тратити свої сили на це, легше пливти за течією. Кому треба буде той знайде до кого звернутись. Може я старію?

Ось для прикладу селекція по морфометрії сильно не подобається всім, особливо степовикам. Тому що працювати у вузьких рамках досить тяжко, а грошей хочеться. Тому придумали термін селекція по ГКО, і все було б нічого, якби не писали що займаються УС чи карпаткою чи іншою породою. Хто може описати визначення ГКО - УС, карпатки, лігустіки, СГК та меліфери?  Можуть тільки :ae:.

Ось те саме і з племінною роботою.

Племінною матка може стати тільки після декількох тестових років її самої:IMHO:, її дочок, її внучок-правнучок. І поки це все протестується то самї матки вже може і не бути. За те у нас купили матку заграничну чи зроблену в Україні, присвоюють їй статус - племінна, і штампуємо від неї маток. І чому так, я розумію дуже добре, що можна продавати коли покупець хоче плідну матку за 100 грн, а неплідку за 40-60грн. Ось і все тут приплили. 

 

Власне, маючи дочок, внучок-правнучок кого з ким і від кого потрібно схрещувати, щоб закріпити та зберегти ознаки припустимо матки від якої все і почалось? 

Наскільки мені відомо, ви вже кілька років займаєтесь ШО і зокрема УС. Чи вам вдалось добитись бажаного результату, чи робили ви внутрішньо міжлінійне ШО, щоб закріпити евні ознаки матки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто має програму по морфометрії крил бджіл, будь-ласка скиньте. Заходив на сайт ОМУ, чомусь не можу запустити файли

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Починаєш ділитись, тебе беруть на штики, тому пропадає будь яке бажання. Три роки я пропагував морфометрію наших бджілок, а цього року вирішив не тратити свої сили на це, легше пливти за течією. Кому треба буде той знайде до кого звернутись. Може я старію?

Ось для прикладу селекція по морфометрії сильно не подобається всім, особливо степовикам. Тому що працювати у вузьких рамках досить тяжко, а грошей хочеться. Тому придумали термін селекція по ГКО, і все було б нічого, якби не писали що займаються УС чи карпаткою чи іншою породою. Хто може описати визначення ГКО - УС, карпатки, лігустіки, СГК та меліфери?  Можуть тільки :ae:.

Ось те саме і з племінною роботою.

Племінною матка може стати тільки після декількох тестових років її самої:IMHO:, її дочок, її внучок-правнучок. І поки це все протестується то самї матки вже може і не бути. За те у нас купили матку заграничну чи зроблену в Україні, присвоюють їй статус - племінна, і штампуємо від неї маток. І чому так, я розумію дуже добре, що можна продавати коли покупець хоче плідну матку за 100 грн, а неплідку за 40-60грн. Ось і все тут приплили. 

 

Тоже интересует программа по промерам крыльев....  и принцип скрещивания кого с и кем ? Обещаю не брать на штыки ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Програма по морфометрії є на сайті ОМУ та коли розпаковую файл ніби бракує папки інсталяції, так хто має дану прогу відгукнітся і по можливості коротенько як її інсталювали і як на ній працювати, можна навіть зняти відео. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...