Перейти к содержанию

Племенная работа


sij

Рекомендуемые сообщения

23 часа назад, Іван Михайлович сказал:

 Є така приказка  " собаки гавкають, а караван йде далі".

Таке  щось схоже і у нас тут. Компютерні теоретики товчуть по клавішах , в" поті чола свого"   показуючи свої "об"ємні" знання про бджіл та селекцію бджіл , інші не маючи елементарних знань біології бджоли, намагаються  вчити чогось чого самі не знають , а основне в цьому це вихваляння всього заморского і нікчемне ставлення до свого.

Це назавається синдромом  рабскої психології.

 

Интиресно кого Вы имеете в виду?

Это очень хорошо Вы подметили.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.07.2018 в 08:28, Іван Михайлович сказав:

основне в цьому це вихваляння всього заморского і нікчемне ставлення до свого.

Це назавається синдромом  рабскої психології.

Даремно Ви так... Кілька разів купував карпатські матки і розчарувався, ті, що були у мене на пасіці, нічим не гірші і некращі, такіж м'ясні і рійливі,  без чіткої передачі ГКО дочкам. Я згідний, що десь в когось існує  та сама-сама краща, дійсно достойна карпатка, але мені, нажаль, така непопалася, все перепробувати і життя невистачить,  а оскільки з пасіки живу,  довелося купити заморське.  І о, чудо, купив першу- ліпшу  карніку, я непрогадав, бджолою задоволений, матки добре передають ознаки дочкам, мед носять, нерояться, чого ще хотіти? Всі послідуючі куплені материнки  такі ж самі по якості. І я небачу тут жодних вихвалянь заморського, бо заморська бджола дійсно  достойна, а те, що є у нас, поки що відстає від еталону. З нашим українським ціле літо ловив рої по пасіці, а з нормальною бджолою і пасіку збільшив, і матководством зайнявся, і ще  й маю час на форумі посидіти. 

Зрештою, Ви і самі це все добре бачите, бо інакше незавозили б щороку нові лінії карніки для себе і своїх друзів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.07.2018 в 08:28, Іван Михайлович сказал:

Україні немає  достатньо  кваліфікованих кадрів для проведення науково практичної селекційної роботи. Є окремі групи ентузіастів , і вони намагаються щось робити і не мають часу , на форумах "товкти по клавішах".

А Брат Адам кто был: генетик, энтузиаст или священник? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.07.2018 в 23:36, Іван Михайлович сказал:

Михайле, в Україні інше система селекції була і є надалі. Ми не можемо примусити відділи селекції інституту Прокоповича, в один момент відмовитися від типового розведення та перейти на лінійне. Можу лише запевнити, в цьому році цей процес вже пішов, і це робота не одного року. Виникає ще фактор інтелектуальної власності на селекційний та племінний матеріал. Тут ми не в силі щось змінити. Власниками наявного плематеріалу є відділи селекції  ННЦ ім.Прокоповича, і я вдячний Кереку С.С, за наданий нам  селекційний матеріал . Нам,  в ГО ОМУ, передали з відділу селекції , на умовах співпраці, 5 чистопородних маток  придатних для заснування нових ліній ( хто працює з програмами Біморф та Морфо XL, знають про що мова)і також ми одержали кроси міжтипові для випробувань. Робота робиться і ми тим гордимося. В додатку супровід на одну з маток.

V035_lin.pdf

Чи плануєте з даних маток репродукції для продажу ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, rudakov сказав:

Чи плануєте з даних маток репродукції для продажу ? 

там тільки 30 крил, а для точнішого аналізу потрібно далеко за 50 крил. Я б попросив надати більше інформації, як би купляв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Mihail-ves сказал:

там тільки 30 крил, а для точнішого аналізу потрібно далеко за 50 крил. Я б попросив надати більше інформації, як би купляв.

Але проміри можно вже і всебе зробити ;) то не є проблемою:ah:. Взагалі практикую по 100 крил, якщо щось зацікавило

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, rudakov сказав:

Чи плануєте з даних маток репродукції для продажу ? 

Вже цього року маток виводили і реалізовували виключно від перевірених маток. Кому буде цікаво і на наступний рік також будемо вирощувати маток і по можливості реалізовувати .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, rudakov сказав:

Але проміри можно вже і всебе зробити ;) то не є проблемою:ah:. Взагалі практикую по 100 крил, якщо щось зацікавило

при великій кількості промірів  інформація зливається в гарну картинку, на мою думку , якщо хочете побачити явну картину присутніх нетипових бджіл, робиться кілька повторень, але міряємо 30-40 крил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Іван Михайлович сказал:

при великій кількості промірів  інформація зливається в гарну картинку, на мою думку , якщо хочете побачити явну картину присутніх нетипових бджіл, робиться кілька повторень, але міряємо 30-40 крил.

Скажу що опрацювання великої кількості крил займає часу. Але єкспрес по 20-30 крил завжди дає можливість заощадити час. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Іван Михайлович сказав:

якщо хочете побачити явну картину присутніх нетипових бджіл, робиться кілька повторень, але міряємо 30-40 крил.

Згідний!

Я в темі Методи показував на прикладі як залежить вимірювання 30 перших а потім ще 30 крил. І якби я взяв був тільки першу пробу то сімя ідеальна, але якби я взяв тільки другу пробу то навіть для себе не годиться. Але коли узагальнити дві проби то тоді і бачимо нормальну картину. Тому особисто я завжди стараюсь до сімей де щось цікаве брати за 50 крил, а ще краще 99-100 ось тут точно видно всю картину. І якщо 5% (від 100 крил) це один пік, то якщо 5% від 30 крил це вже зовсім інший пік. 

P.S. Цим описом я не хочу нікого вчити, я тільки описав свої виводи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.07.2018 в 06:39, Mihail-ves сказал:

Згідний!

Я в темі Методи показував на прикладі як залежить вимірювання 30 перших а потім ще 30 крил. І якби я взяв був тільки першу пробу то сімя ідеальна, але якби я взяв тільки другу пробу то навіть для себе не годиться. Але коли узагальнити дві проби то тоді і бачимо нормальну картину. Тому особисто я завжди стараюсь до сімей де щось цікаве брати за 50 крил, а ще краще 99-100 ось тут точно видно всю картину. І якщо 5% (від 100 крил) це один пік, то якщо 5% від 30 крил це вже зовсім інший пік. 

P.S. Цим описом я не хочу нікого вчити, я тільки описав свої виводи.

Это просто математика. Вероятность выше получить достоверные данные в 100,чем в 20-30. Чистота эксперимента. Исключается вариант случайности.

Так  делают ,чтобы подогнать какую-то инфу. Выбирают из 100-200 примерно 20-30 соответствующих стандарту  и говорят,смотрите все чисто, взяли 20 -идеально. Поэтому и чем больше тем достоверней.(Я не о конкретном случе,а взагали,як вариант)

При первичном отборе надо выбирать как можно больше,а в дальнейшем уже можно и усреднять кол-во.

В 18.07.2018 в 00:31, rudakov сказал:

Скажу що опрацювання великої кількості крил займає часу. Але єкспрес по 20-30 крил завжди дає можливість заощадити час. 

И получить случайную,не достоверную информацию.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.07.2018 в 23:53, Іван Михайлович сказал:

при великій кількості промірів  інформація зливається в гарну картинку, на мою думку , якщо хочете побачити явну картину присутніх нетипових бджіл, робиться кілька повторень, але міряємо 30-40 крил.

Ваше утверждение,противоречит Теории вероятности. Понятие случайного события.

Это не говорит о том,что это не правильно,а о том ,что менее достоверно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
6 часов назад, дон57 сказал:

Если Вы купили пусть и чистую особ,но в случайной комбинации,вы и получите случайный результат(но матка чистокровная).Аутбридинг даст эффект гетерозиса и проявится в первом поколении, затем постепенно затухает.(два-три сезона как Вы пишите).Надо опять подливать родственную кровь.Но

Трохи не по темі:- сперму племінного бичка можна зберігати навіть 9 років(може і більше). Чи є практика заморожування сперми трутня?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Серж 82 сказал:

Трохи не по темі:- сперму племінного бичка можна зберігати навіть 9 років(може і більше). Чи є практика заморожування сперми трутня?

Данна тема колись обговорювалась в чаті. В збереженні трутня немає необхідності. Є багато робіт часів СССР. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, rudakov сказал:

ті. В збереженні трутня немає необхідності.

Чому? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Доброго дня всім,цікавить питання,а відповідь ніде не можу знайти,можливо хтось володіє інформацією, підкажіть будь ласка.Чи є у нас в Україні люди чи організації,які займаються визначенням породності бджіл,тобто чи можливо комусь надіслати бджіл від своїх сімей рекордисток,для замірів,хочеться дуже знати яку породу тримаю)))

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Михайло Горбачов сказав:

Доброго дня всім,цікавить питання,а відповідь ніде не можу знайти,можливо хтось володіє інформацією, підкажіть будь ласка.Чи є у нас в Україні люди чи організації,які займаються визначенням породності бджіл,тобто чи можливо комусь надіслати бджіл від своїх сімей рекордисток,для замірів,хочеться дуже знати яку породу тримаю)))

 

 

Запитайте в цій темі:

можливо хто-небудь і допоможе, зрештою, проміри непроблема зробити і самому

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Во йде племіна  робота , 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

од де селекціонери , а ми все штани штани . Вони перші і на Марс полетят :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Пахомич сказал:

Вони перші і на Марс полетят

вони вже там, правда по пенсію сюди їздять, ну то таке

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Пахомич сказал:

од де селекціонери , а ми все штани штани . Вони перші і на Марс полетят :ole_ole:

А что там не так  то .Название не нравиться,так то такое.С названием карпатка -карникесмирились и вроде как и порода отдельная,ну так же  через пяток лет УС будете как должное дончачкой кликать.С карпаткой куда большие дебаты были и на высоком уровне,а потом решили да пусть граються,абы не плакали

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.11.2018 в 12:07, Иван Иваныч сказал:

А что там не так  то .Название не нравиться,так то такое.С названием карпатка -карникесмирились и вроде как и порода отдельная,ну так же  через пяток лет УС будете как должное дончачкой кликать.С карпаткой куда большие дебаты были и на высоком уровне,а потом решили да пусть граються,абы не плакали

Все в нормі! Класична гібридна технологія , чуть правди і +брихня до бесконечності. Взагалі тема селекції , нехай помилує мене администрація, не коньок навіть для поважних балаболок :hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.11.2018 в 12:07, Иван Иваныч сказал:

А что там не так  то .Название не нравиться,так то такое.С названием карпатка -карникесмирились и вроде как и порода отдельная,ну так же  через пяток лет УС будете как должное дончачкой кликать.С карпаткой куда большие дебаты были и на высоком уровне,а потом решили да пусть граються,абы не плакали

Я не хочу вас обіжати ,но ролик ви не дослухали. Можливо в мене слух поганий, а скільки вони відродили порід?    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Пахомич сказал:

Я не хочу вас обіжати ,но ролик ви не дослухали. Можливо в мене слух поганий, а скільки вони відродили порід?    

Да какая разница сколько.Можете у себя в честь чего то там назвать.Ну ведь понимаете ,что признание породы происходит не на уровне села.Карпатку ни где и не признали,а сказали ,чтобы отстали линия карники с предгорья карпат и тештесь на здоровье.И что мешает кому нибудь название карпатка.Да севершенно нет,да и большинство и истории с той карпаткой не знает. 

Но скажу в Славянске  пчеловоды в свое время покупали пчелопакеты и не один год.Пчела правда злобивая ,но по меду карпатка и в пыль не попадала не по медосбору не по зимовке 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...