Перейти к содержанию

Племенная работа


sij

Рекомендуемые сообщения

Вот купить бы у Чехов эту программу, или хоть бы узнать сколько у них анализ стоит. С того что я нарыл, в базе и Украинская степная есть. http://www.beedol.cz/dawino/DAWINO_prosp_EN.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот купить бы у Чехов эту программу, или хоть бы узнать сколько у них анализ стоит. С того что я нарыл, в базе и Украинская степная есть. http://www.beedol.cz/dawino/DAWINO_prosp_EN.pdf

проміри ідуть по 30 параметрах крила :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот купить бы у Чехов эту программу, или хоть бы узнать сколько у них анализ стоит. С того что я нарыл, в базе и Украинская степная есть. http://www.beedol.cz/dawino/DAWINO_prosp_EN.pdf
Не нашел у них информацию, что программа и методика продаются :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

проміри ідуть по 30 параметрах крила

Я використовую два проміри -кубітальний і дискоідальне . Рутнер використовує кубітальний індекс і за кубітальним визначає клас. За класом визначає принадлежність до породи. Ви говорите , що 30 промірів то супер , невже ви так і робите? :ay: Це що означає не супер?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я використовую два проміри -кубітальний і дискоідальне . Рутнер використовує кубітальний індекс і за кубітальним визначає клас. За класом визначає принадлежність до породи. Ви говорите , що 30 промірів то супер , невже ви так і робите?

невже ви Пахомович читати не вмієте ? :dntknw:
ay.gif Це що означає не супер?

Так це супер . А ще "супер" генетичний аналіз , але де його у нас взяти ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так це супер . А ще "супер" генетичний аналіз , але де його у нас взяти ?

Навіщо так далеко заходити ? Для нас з вами вистачає повністю - кубітальний індекс , клас ( дискоідальне) ,довжина хоботка , забарвлення, поведінка на сотах, печатка меду і все.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіщо так далеко заходити ? Для нас з вами вистачає повністю - кубітальний індекс , клас ( дискоідальне) ,довжина хоботка , забарвлення, поведінка на сотах, печатка меду і все.

ні пахомович далеко не все , ми маємо діло з "глибокими" гібридами і чим досконаліша буде методика визначення належності до породи тим краще. Друга справа що нам доступне. покищо тільки те що користуєте ви.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Друга справа що нам доступне. покищо тільки те що користуєте ви.

То що ви хочите аналізом ДНК визначити ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То що ви хочите аналізом ДНК визначити ?

Пахомович я багато чого хочу ;) наприклад щоб ви перестали видумувати те чого ніхто не писав :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ні пахомович далеко не все , ми маємо діло з "глибокими" гібридами і чим досконаліша буде методика визначення належності до породи тим кращ

наприклад щоб ви перестали видумувати те чого ніхто не писав

Я просто запитую , якщоб була така можливість , то на щоб ви робили аналіз . Якби селекція будувалась тільки на чистоті породи. то булоб надзвичайно просто. От наприклад таке питання (стоїть пердімною)- з якої корисної ознаки починати з (агресивності, медопродуктивності роїння,зимівлі, складання меду) чи зразу з усіма ,можу сказати одне сила сімї повина бути при всіх показниках.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я просто запитую , якщоб була така можливість , то на щоб ви робили аналіз .

по перше чим однорідніші проміри тим консолідованніші будуть ознаки , тобто проміри морфометрії перш за все покажуть наскільки генетично неоднорідною є сімя.порівнявши між собою сімї які плануються використовувати в отримані дочок , можна вибрати ту яка дасть більш однорідних нащадків. далі для того щоб віднайти або створити бджолу з стандартом степової по морфометрії треба міряти . ці стандарти ви знаєте я думаю.
От наприклад таке питання (стоїть пердімною)- з якої корисної ознаки починати з (агресивності, медопродуктивності роїння,зимівлі, складання меду) чи зразу з усіма ,можу сказати одне сила сімї повина бути при всіх показниках.

чим менше ознак по яких ведеться відбір тим легше досягти результату. виходячи з цього і плануємо роботу. я б негнався за всіма "зайцями" відразу. достатньо 3 миролюбність ,несхильність до роїння, і медопродуктивність, і перша ознака на яку я звертавби увагу це миролюбність , далі роїння і далі медопродуктивність. відбір треба вести по всіх ознаках , але при підборі до спарювання в індекс ознаки закладати наприклад 40 % миролюбства, 30 % роїння і 30 % медопродуктивність. Далі ці індекси можна вирівнювати в залежності від потрібного результату.Також можливо вести пару ліній з різним напрямком відбору , де в кожної лінії преорітетна інша ознака , при досягнені стабільності в передачі ознаки схрестити ці лінії і далі вести вже відбір по обох ознаках відразу... При досягненні стабільного результату по тих ознаках які відбираються , можна добавляти нові. Але при цьому з однієї лінії "вихлоп" буде замалий , треба багато лінії з консолідованими морфометричними ознаками породи і по них вести селекцію всієї породи (типу).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але при підборі до спарювання в індекс ознаки закладати наприклад 40 % миролюбства, 30 % роїння і 30 % медопродуктивність.

Шо то за такий звір індекс ознак і як його на практиці використовувати і як відрізнити ознаку від спадковості.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шо то за такий звір індекс ознак і як його на практиці використовувати і як відрізнити ознаку від спадковості.

Пахомович , дай за дай :) Розкажіть як ведете відбір ви, як тестуєте ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але при підборі до спарювання в індекс ознаки закладати наприклад 40 % миролюбства, 30 % роїння і 30 % медопродуктивність. Далі ці індекси можна

Отож по селекційному індесу 0,5 х 0,5 ( 50% тата 50% мами ) Паскудний, но розумний хлопець жениться на красиві, но тупі дівчині ( з розрахунку ,що дитина народиться така розумна , як він ,а красива, як жінка). Нодилась дитина по індексу 0,5х 0,5 по красоті , як він , а по розумі , як вона. Селекція! :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отож по селекційному індесу 0,5 х 0,5 ( 50% тата 50% мами ) Паскудний, но розумний хлопець жениться на красиві, но тупі дівчині ( з розрахунку ,що дитина народиться така розумна , як він ,а красива, як жінка). Нодилась дитина по індексу 0,5х 0,5 по красоті , як він , а по розумі , як вона. Селекція!

Пахомович розберіться як ведеться селекція по генотипу , а потім буде про що розмовляти :hi: Покищо від вас корисної інформації на кінчик голки , а гонору як у польського шляхтича :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Покищо від вас корисної інформації на кінчик голки , а гонору як у польського шляхтича

Тож якраз велась розмова по генотипу. Шо Паланочка у вас є одне і друге , а можливо ні того ні другого.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тож якраз велась розмова по генотипу. Шо Паланочка у вас є одне і друге , а можливо ні того ні другого.

Пахомович якщо взяти щось одне схрестити з чимось другим то отримаємо щось трете. :umora: якщо взяти від матки 10 дочок а від іншої взяти трутнів і запліднити ці дочки то всі матки будуть різні і іхні ознаки будуть різні. ви Пахомович краще відповідайте на питання ,а не тільки ставте , бо ваше "переливання з пустого в порожне" набило вже оскому. :hi: а і ще по генотипу , якщо вже ви розумієте про що мова , можливо ви нам розкажете як ведете відбір по генотипу у себе на пасіці ?
ознаку від спадковості.

іншими словами як відрізнити фенотип від генотипу. ;) хотілось би почути як це уявляєте ви.
Не нашел у них информацию, что программа и методика продаются sad.gif

Поляки отримали її від німців і ті в свою чергу передали чехам. є ця програма і у нас на україні і її активно користуютть, але про передачу комусь мова не йде , та зробити проміри на весну я домовився. За пояненнями , програма дуже чутлива(2 різних оператори ведуть проміри і результат вже трішки інший) і освоювалася в Україні 2 роки , тому просто маючи цю програму працювати не вийде , ще треба її освоїти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За пояненнями , програма дуже чутлива(2 різних оператори ведуть проміри і результат вже трішки інший) і освоювалася в Україні 2 роки , тому просто маючи цю програму працювати не вийде , ще треба її освоїти.
Як може програма давати різні результати.Якщо є програма результат видає не оператор а компютер. :IMHO1: І навіщо тоді програма якщо результат залежить від оператора.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як може програма давати різні результати.Якщо є програма результат видає не оператор а компютер. opr06K9M.gif І навіщо тоді програма якщо результат залежить від оператора.

Василь Миколайович написав те що мені відповіли, можливо я щось не зрозумів. :dntknw: було сказано що цю програму опановували 2 роки і перші проміри які робили бракувалися чехами , і те що якщо за проміри сідає 2 різних оператори то проміри можуть відрізнятися... за що купив за те і продаю :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...та зробити проміри на весну я домовився. За пояненнями , програма дуже чутлива(2 різних оператори ведуть проміри і результат вже трішки інший) і освоювалася в Україні 2 роки , тому просто маючи цю програму працювати не вийде , ще треба її освоїти.

Яка назва програми? А на результат промірів може сильно впливати метод і якість фіксації крилець. Ну і точність "прицілювання".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бімор

А на результат промірів може сильно впливати метод і якість фіксації крилець. Ну і точність "прицілювання".

згоден.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надзвичайно цікаве посилання. Жаль, що тільки зараз на нього я натрапив. Усе поставлено на місце! Коротко і ясно! Як в Біблії. І ще раз надзвичайно жаль, що такі науковці, як В.А. Гайдар вже не працюють в інституті бджільництва. А може це й на краще,- парадокс, але хоч тепер більше у нього з*явиться часу для наукової роботи?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як може програма давати різні результати.Якщо є програма результат видає не оператор а компютер. opr06K9M.gif І навіщо тоді програма якщо результат залежить від оператора.

Василь Миколайович написав те що мені відповіли, можливо я щось не зрозумів. :dntknw: було сказано що цю програму опановували 2 роки і перші проміри які робили бракувалися чехами , і те що якщо за проміри сідає 2 різних оператори то проміри можуть відрізнятися... за що купив за те і продаю :wave:
Напевно нехотять щоб прості пасічники розбералися в породах,і виконували роботу замість інституту. Навіщо конкуренти.І як тоді писати наукові праці ,якщо простий пасічник зможе взяти і переміряти крила.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напевно нехотять щоб прості пасічники розбералися в породах,і виконували роботу замість інституту. Навіщо конкуренти.І як тоді писати наукові праці ,якщо простий пасічник зможе взяти і переміряти крила.

ну не знаю може і так ;):umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть множество программ ,и продаются! http://www.cybis.se/ :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...