Перейти к содержанию

Колодное (бортевое) пчеловодство Украины


бігунець

Рекомендуемые сообщения

Я би хотів у себи на пасіці поставити пару колод,але шось неможу ніяк зібратися,мені подобається щось таке стародавне,тай прадід мій колись теж тримав колоди(настольгія):)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Я би хотів у себи на пасіці поставити пару колод,але шось неможу ніяк зібратися,мені подобається щось таке стародавне,тай прадід мій колись теж тримав колоди(настальгія):)

Женя, і у мене є така думка. Вже у лісі відповідне вже був зрізане й нікому не потрібне дерево знайшов. але виникла проблема з доставкою. Спина вже своє відносила ще на вагонах у студентські роки...

 Хай би постояла , рої чужі половила. А для антуражу - теж класна річ.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Женя, і у мене є така думка. Вже у лісі відповідне вже був зрізане й нікому не потрібне дерево знайшов. але виникла проблема з доставкою. Спина вже своє відносила ще на вагонах у студентські роки...

 Хай би постояла , рої чужі половила. А для антуражу - теж класна річ.:ay:

Цікаво яке дерево краще для колод.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Artline сказав:

Баловство одно эти колоды:IMHO1:

І це теж! Як і ловля роїв. Свого роду - рибалка чи мисливство...  Але традиції живуть!:ay:

 І не в меді чи воску тут справа...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Женя Циба сказав:

Цікаво яке дерево краще для колод.

Із власних спостережень - бджоли в природі найчастіше дупла освоюють у вербі та липі.:IMHO: А так, думаю,значення великого немає. Це треба у автора теми - бігунця -   поцікавитися. У нього ж ще з дідів - прадідів це велося...:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.03.2017 в 13:52, ДобровоЛ сказал:

У нього ж ще з дідів - прадідів це велося...:ay:

Дуже хотів у дитинстві бджіл, але батько не займався. Батьків батько мав пару колод, та їх після його смерті віддали родичам. Прадідові колоди ще стояли на деревах (прадід загинув у 44), але до них долізти не можна було. Тож у мене перерва в династії. Хоча батьків двоєрідний брат досі має до півтори сотні колод, а ось пасіка бабусиного двоюрідного брата після його смерті занепала.:(

 

В 12.03.2017 в 13:52, ДобровоЛ сказал:

Цікаво яке дерево краще для колод.

А й те, що для роїв.:)

Фото2608_thumb.jpg

Фото0728.jpg

Фото2613_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.03.2017 в 11:32, Женя Циба сказал:

Цікаво яке дерево краще для колод.

Думаю - липа, верба, ольха. Я про сами колоды. С ними и работать легче.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також маю мрію на пасіці поставити колоду і засилити туди бджіл. Та ось чомусь руки не доходять-лінивий. :IMHO:У кожного пасічника має бути дуплянка, чи колода, як згадка про початки бджільництва

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Yaroslav сказал:

Також маю мрію на пасіці поставити колоду і засилити туди бджіл. Та ось чомусь руки не доходять-лінивий. :IMHO:У кожного пасічника має бути дуплянка, чи колода, як згадка про початки бджільництва

Возможно вы и правы.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сосед вчера привез старые колоды. Где достал? неизвестно. Если честно, немного жаба давит. У него уже 140 по лесам установлено (в зиму пошло более сотни семей) и, видно, прекращать не собирается. Мне до него, как до неба р... Что поделаешь, разные "весовые категории", соответственно и возможности.

Фото3130.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жабу в собі треба вбити:IMHO:Бо то дурне діло...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, gardener сказал:

Жабу в собі треба вбити

Можливо я неправильно виразився. Не завидую і не жадний. Просто ставлю перед собою ціль і намагаюся її досягти. Все ж інколи дивишся, як розвиваються пасіки в інших і розумієш, що мені цього не досягти.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, gardener сказал:

Жабу в собі треба вбити:IMHO:Бо то дурне діло...

То шо жаба дурне діло согласен з Вами,ну може то так з доброю завістю:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, бігунець сказал:

Можливо я неправильно виразився. Не завидую і не жадний. Просто ставлю перед собою ціль і намагаюся її досягти. Все ж інколи дивишся, як розвиваються пасіки в інших і розумієш, що мені цього не досягти.:(

А Ви недевітся на когось,а просто працюйте і робіть те шо Вам виходить,бо якщо начнети когось догоняти так і життя пройде,кожному по разному не в усіх життя солодке.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.03.2017 в 12:05, Женя Циба сказал:

Я би хотів у себи на пасіці поставити пару колод,але шось неможу ніяк зібратися,мені подобається щось таке стародавне,тай прадід мій колись теж тримав колоди(настольгія):)

Женя глянь, любуюсь каждый год!

 

В 12.03.2017 в 12:32, Женя Циба сказал:

Цікаво яке дерево краще для колод.

Тополь

post-2518-1337105163.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня начался у меня сезон по колодах. Правда, не чисто у меня, помогал человеку, которому смотрю пчел. Он нашел старые колоды, ездили забирать. Из 5 забрали 4. 3 дубовые, единственная сосновая (и самая шматливая) оказалась с сотами и медом. Пчел в колоде (застывших) штук 30. Мед выбрал, кило 10 было точно.

Фото3135_thumb.jpg

Фото3136.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привезут и мне на следующей неделе две новеньких.Обязательно выложу фото. А пока собираюсь с мужеством .:umora:Завтра лезть с колоды брать пробы пчел .Куфайку две шапки приготовил.Также скотч и две пары рукавиц.Пойдем поздороваемся с Полесскими девочками.:crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, бігунець сказав:

Сегодня начался у меня сезон по колодах. Правда, не чисто у меня, помогал человеку, которому смотрю пчел. Он нашел старые колоды, ездили забирать. Из 5 забрали 4. 3 дубовые, единственная сосновая (и самая шматливая) оказалась с сотами и медом. Пчел в колоде (застывших) штук 30. Мед выбрал, кило 10 было точно.

Фото3135_thumb.jpg

Фото3136.jpg

А чи це не є крадіжка?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Привезут и мне на следующей неделе две новеньких.Обязательно выложу фото. А пока собираюсь с мужеством .:umora:Завтра лезть с колоды брать пробы пчел .Куфайку две шапки приготовил.Также скотч и две пары рукавиц.Пойдем поздороваемся с Полесскими девочками.:crazy:

Поспішили ви, Олеже! Я був би вільним - вас зазняв би і в Ютуб виставив би!:umora::ay: Лайків було б побільше, навіть чим в Магастарателя чи в Мико !:rofl::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.03.2017 в 06:56, Кузьмич сказав:

Женя глянь, любуюсь каждый год!

 

Тополь

post-2518-1337105163.jpg

Так це ж, Ігоре, мабуть під рамки підігнано ? Істинні ж колодники вважатимуть це - сурогатом.:ah::umora::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Поспішили ви, Олеже! Я був би вільним - вас зазняв би і в Ютуб виставив би!:umora::ay::rofl: Лайків було б побільше, навіть чим в Магастарателя чи в Мико !:IMHO:

Вот и я пробывал пару раз с телефона снять но кроме крепкого мата не получается .Нужен оператор и камера. Оператора оденем как астронавта.:crazy: По правде там Борть зделана не для того чтобы иследовать пчел а только для меда .Должея маленькая.Заказал распиленные в доль чтобы можно было добратся до гнезда.А так я лажу там как вражина и с дымарем и линейками .У них на меня уже стойкая ижега:umora::crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Вот и я пробывал пару раз с телефона снять но кроме крепкого мата не получается .Нужен оператор и камера. Оператора оденем как астронавта.:crazy: По правде там Борть зделана не для того чтобы иследовать пчел а только для меда .Должея маленькая.Заказал распиленные в доль чтобы можно было добратся до гнезда.А так я лажу там как вражина и с дымарем и линейками .У них на меня уже стойкая ижега:umora::crazy:

:umora: Так. Вони своїх обідчиків за півмилі вичисляють. У них на це пам"ять генна працює.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

:umora: Так. Вони своїх обідчиків за півмилі вичисляють. У них на це пам"ять генна працює.:ay:

Подтверждаю на все 100%.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А чи це не є крадіжка?

Яка крадіжка? Не зрозумів. Якщо по колодах, то хозяїн помер, діти десь в Києві, вулики віддали.

 

51 минуту назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

А пока собираюсь с мужеством .:umora:Завтра лезть с колоды брать пробы пчел

А я напевно в неділю поїду. Правда живих не стану відбирати (попробуй відбери, коли вони десь там серед сотів та ще й жалять), з підмору.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С подмора не могу надо только живых.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...