Перейти к содержанию

Весна і Літо 2017


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Тільки що, Sanich сказав:

На іншому знайдете? 

:umora:  Sanich, то у вас цікава цитата Арістотеля. Під "друзями" там розуміється його вчитель Платон. Відтоді світ в усьому, в науці, мистецтві, культурі (і підозрюю, навіть в бджільництві) поділений на послідовників Арістотеля і Платона.

Говорячи про людей, мав на увазі людську психологію взагалі, а не якості певного товариства. Люди не схильні виставляти свої невдачі і помилки. Лише потім ми читаємо статистику: в Росії такі втрати, в Болгарії - такі... Лише у нас все ок, байварол двічі на рік, 100% зима, пасіка х2 - ось в чому секрет успіху.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Арій сказав:

Говорячи про людей, мав на увазі людську психологію взагалі,

Якщо взагалі, то й пишіть "взагалі", бо коли пишете "на цьому форумі", то мені то особисто в попу коле. 

7 хвилин тому, Арій сказав:

Sanich, то у вас цікава цитата Арістотеля. Під "друзями" там розуміється його вчитель Платон.

Я знаю походження допису, як і його інтерпритацію на новий манер "Платон мне друг, но истина дороже". ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Sanich сказав:

Якщо взагалі, то й пишіть "взагалі", бо коли пишете "на цьому форумі", то мені то особисто в попу коле. 

Ну тоді пробачте за дискомфорт :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Арій сказал:

:umora:  Sanich, то у вас цікава цитата Арістотеля. Під "друзями" там розуміється його вчитель Платон. Відтоді світ в усьому, в науці, мистецтві, культурі (і підозрюю, навіть в бджільництві) поділений на послідовників Арістотеля і Платона.

Говорячи про людей, мав на увазі людську психологію взагалі, а не якості певного товариства. Люди не схильні виставляти свої невдачі і помилки. Лише потім ми читаємо статистику: в Росії такі втрати, в Болгарії - такі... Лише у нас все ок, байварол двічі на рік, 100% зима, пасіка х2 - ось в чому секрет успіху.   

забыли еще тактик 2 раза с дымпушки... :)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Арій сказал:

:umora:  Sanich, то у вас цікава цитата Арістотеля. Під "друзями" там розуміється його вчитель Платон. Відтоді світ в усьому, в науці, мистецтві, культурі (і підозрюю, навіть в бджільництві) поділений на послідовників Арістотеля і Платона.

Вибачте, друже, не можу не скористатися такою "подставою"  :hi: "Платон, Арій мне друг, но истина - дороже":)

41 минуту назад, Арій сказал:

Лише у нас все ок, байварол двічі на рік, 100% зима, пасіка х2 - ось в чому секрет успіху.   

 BVL_Studio множить на 2, а Арій - віднімає... Бо  "идейный":ah:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Арій сказав:

найсильніший препарат з усього арсеналу.

Це як пощастить. Минулого року для сімей з племінними матка купив байварол, за тиждень не побачив жодного кліща на дні. Чи то не правильно зберігався, чи фальсифікат не знаю, але коли поставив заміст байваролу інші пластини, ті що в решті сімей були почався осип кліща.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вчера перепроверил одну семью, засева нету, матку не искал, мед и перга есть

обеденять или еще недельку подождать? (может розкачивается)

щас обеденяются без всяких манипуляций? рамки в кучу и утеплять? или через газетку в лежаке?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, valik1986 сказал:

вчера перепроверил одну семью, засева нету, матку не искал, мед и перга есть

обеденять или еще недельку подождать? (может розкачивается)

щас обеденяются без всяких манипуляций? рамки в кучу и утеплять? или через газетку в лежаке?

Яке там розкачається, мав би вже бути. Об'єднуйте! Рамки за заставну і вони перейдуть у гніздо, проблем не буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Серж 82 сказал:

Яке там розкачається, мав би вже бути. Об'єднуйте! Рамки за заставну і вони перейдуть у гніздо, проблем не буде.

А лучше струсить перед летком, чтоб "запросились"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, mits сказал:

А лучше струсить перед летком, чтоб "запросились"

Все залежить від того де стояв їхній вулик, якщо поряд то так, якщо далеко то злетять на старе місце.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

улья на растоянии 2 метра (в соседних рядах) вот только нада погодку хоть без дождя

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спрашивал в теме о помощи, шо-то не ответили, решил здесь спросить - сейчас семья в роевом состоянии, убрали матку и заложили маточник. Шо с ней делать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Василика сказав:

Спрашивал в теме о помощи, шо-то не ответили, решил здесь спросить - сейчас семья в роевом состоянии, убрали матку и заложили маточник. Шо с ней делать?

Це не роєвий стан. А заміна матки (і якщо матку вже прибрали, то не схоже що тиха хаміна). Швидше за все матка пропала і вони виводять свищевих маток. Матки може й вийдуть, але погоди для спарювання і парубків - не буде. Тому об'єднувати.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Бджолопотам сказал:

Це не роєвий стан. А заміна матки (і якщо матку вже прибрали, то не схоже що тиха хаміна). Швидше за все матка пропала і вони виводять свищевих маток. Матки може й вийдуть, але погоди для спарювання і парубків - не буде. Тому об'єднувати.....

Похоже на роевой - улик гудит, аж крыша поднимается, прилетка полная и по темному.  В таком стоянии как объединять - не угрохают они матку, уж больно нервные?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Василика сказав:

Похоже на роевой - улик гудит

Це типова поведінка при зникненні матки. Щоб сім'я увійшла в роєвий стан, потрібно щоб була критична масса молодих бджіл. Не знаю як у Вас, а в нас рання і доволі холодна весна і молоді бджоли якщо є, то зовсім не багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Бджолопотам сказал:

Це типова поведінка при зникненні матки. Щоб сім'я увійшла в роєвий стан, потрібно щоб була критична масса молодих бджіл. Не знаю як у Вас, а в нас рання і доволі холодна весна і молоді бджоли якщо є, то зовсім не багато.

И еще одно - они весь расплод убрали, повыгрызали ячейки, где был расплод и заложили один маточник , он личинкой. Как лучше объединить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Василика сказав:

И еще одно - они весь расплод убрали, повыгрызали ячейки, где был расплод и заложили один маточник , он личинкой. Как лучше объединить?

Мало даних. Ви повинні написати в яких вуликах утримуються, які рамки, на скількох рамках (чи кількість корпусів), чи є поряд інші сім'ї і на якій відстані.... багато чого може вплинути на кінцеве рішення пасічника перед об'єднанням.

:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Мало даних. Ви повинні написати в яких вуликах утримуються, які рамки, на скількох рамках (чи кількість корпусів), чи є поряд інші сім'ї і на якій відстані.... багато чого може вплинути на кінцеве рішення пасічника перед об'єднанням.

:dntknw:

Улей 16 рамочный лежак с одним летком, семья вышла из зимовки 6  рамок на 300. Ближайшие ульи в 0,5м с обеих сторон - дадан и лежак с 2 семьями, одна из которых дворянка (ближайшая) на 4 рамках с расплодом на четверть рамки, с ней я думаю объединить. Только как, шоб ту матку не угрохали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Василика сказав:

Улей 16 рамочный лежак с одним летком, семья вышла из зимовки 6  рамок на 300. Ближайшие ульи в 0,5м с обеих сторон - дадан и лежак с 2 семьями, одна из которых дворянка (ближайшая) на 4 рамках с расплодом на четверть рамки, с ней я думаю объединить. Только как, шоб ту матку не угрохали?

Я б зробив би так. вулик з безматочною сім'єю забрав (відсунути  назад чи в бік і розвернути).  Обидві сім'ї  трішки продиміти димом в льоток (щоб набрали меду в зобики). В сімї'ї до якої будете приєднувати щоб була не плотна заставна дошка (щоб по боках а не тільки з низу могли проходити бджоли). За заставною ставите рамку (бажано розігріту в дома при кімнатній температурі) з медом  (необов'язково повномедну)попередньо в ній зрізати печатку. В безматочній сім'ї вилучити маточник і через 1-2 години всі рамки ставити за заставною біля рамки з медом Залишки бджіл струсити також за заставну чи на дно чи на рамки. Поступово всі бджоли відчують матку і поступово перейдуть в сім'ю.  Може хтось з більш досвідчених практиків мене поправить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Бджолопотам сказал:

Я б зробив би так. вулик з безматочною сім'єю забрав (відсунути  назад чи в бік і розвернути).  Обидві сім'ї  трішки продиміти димом в льоток (щоб набрали меду в зобики). В сімї'ї до якої будете приєднувати щоб була не плотна заставна дошка (щоб по боках а не тільки з низу могли проходити бджоли). За заставною ставите рамку (бажано розігріту в дома при кімнатній температурі) з медом  (необов'язково повномедну)попередньо в ній зрізати печатку. В безматочній сім'ї вилучити маточник і через 1-2 години всі рамки ставити за заставною біля рамки з медом Залишки бджіл струсити також за заставну чи на дно чи на рамки. Поступово всі бджоли відчують матку і поступово перейдуть в сім'ю.  Може хтось з більш досвідчених практиків мене поправить.

Все ок, только рамка и дым лишние.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Mаксим сказав:

Все ок, только рамка и дым лишние.

Так можна і без цього (особливо в цей період року), але я сам колись був свідком на пасіці літом як матьорий пасічник об'єднував сім'ї. Все робив одинаково - раз - успішно, 2,3,4,5 - успішно, а потім чомусь об'єднав (все як завжди) а вранці приходимо перевірити вулика, а під вуликом пів відра мертвих бджіл - бойня була капітальна... Тому я стараюсь задіювати весь комплекс мір....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Бджолопотам сказал:

Я б зробив би так. вулик з безматочною сім'єю забрав (відсунути  назад чи в бік і розвернути).  Обидві сім'ї  трішки продиміти димом в льоток (щоб набрали меду в зобики). В сімї'ї до якої будете приєднувати щоб була не плотна заставна дошка (щоб по боках а не тільки з низу могли проходити бджоли). За заставною ставите рамку (бажано розігріту в дома при кімнатній температурі) з медом  (необов'язково повномедну)попередньо в ній зрізати печатку. В безматочній сім'ї вилучити маточник і через 1-2 години всі рамки ставити за заставною біля рамки з медом Залишки бджіл струсити також за заставну чи на дно чи на рамки. Поступово всі бджоли відчують матку і поступово перейдуть в сім'ю.  Може хтось з більш досвідчених практиків мене поправить.

А то, шо семья в таком состоянии - соседние семьи  пыльцу носят, а эти устроили демонстрацию, ничего не носят, вся прилетка в пчеле и снуют в улик и из него, и когда лучше это сделать - с утра или попозже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Бджолопотам сказал:

Тому я стараюсь задіювати весь комплекс мір....

Погоджуюсь, за браком досвіду краще перестрахуватись і іноді зробити зайві дії, а вже з часом і набутим досвідом переставати "гатити по горобцях з гармати".

Ранньої весни у бджіл майже відсутній інстинкт захисту, в цю пору сім"ї об"єднуються без бою та приймаються будь-які матки. Тому без диму.

Щодо рамки з медом - це зайве або навіть шкідливе. Підсажувана сім"я має влитися в основну, тобто фізично перейти у неї. Якщо Ви поставите цю рамку з медом, навпаки спровокуєте вхід основної сім"ї "на територію" підсажуваної з метою пограбування. Бджоли основної сім"ї повинні залишатися у своєму гнізді і не мати причин для "набігів".

5 минут назад, Василика сказал:

когда лучше это сделать - с утра или попозже.

Когда утихнет лет (к вечеру или может быть днем, смотря какая погода и как летают). Объединять нужно после того, как летная пчела зашла домой. Обычно вечером соединил - за ночь объединились, если, конечно, ночью не холодно и семьи не собираются в клуб каждая себе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому без диму.

Если валерьянкой побрызгать - не лишнее будет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Василика сказал:

Если валерьянкой побрызгать - не лишнее будет?

Я б для страхівки побризгав обидві сім'ї. Щодо весняної пасивності в самозахисті сімей, хотів би посперечатись, мої довбають, зимою, весною, влітку і восени будь здоров.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...