Перейти к содержанию

Весна і Літо 2017


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Тільки що, Sanich сказав:

Мда...  Я думав, що совість чиста, коли знаєш, що продаєш якісний продукт.   :dntknw:

Якщо в мед підмішати ціаністого калію, а аналіз на його наявність не роблять при експорті, чи можна вважати, що совість чиста, якщо з аналізом все добре? 

@ромео, якщо не впевнені в якості - скачайте та відкладіть на наступний рік на закормку. Розведете пополам з цукром і буде гарний корм на наступну зиму. 

Але кожен, звісно, вирішує за себе сам. 

Sanich, а хто продає якісний продукт? Питання якості дуже умовне. Ми споживаємо багато всякої протруєної їжі. Не залежно від нашого бажання в меді є речовини, які там не повинні бути. З поля, з пилку рослин, з пилом і повітрям, з вощини, з препаратів. Тому якість - поняття умовне. А щодо совісті, ми не проводимо аналізи особисто, ми не розробили цю систему аналізів, і якщо аналіз пропускає наш продукт і каже Ок, чому ми повинні хвилюватись? Це взагалі не наша проблема, а тих, хто робить аналіз. Я не їв би цей мед і не продавав би особисто баночками іншим людям. А якщо аналіз пропускає, це на совісті тих, хто розробив такий аналіз. А про цианістий калій, то звісно ви загнули.

 

Тільки що, davolodya сказав:

Цікаво виходить, самі хімічного меду їсти нехочете, а інші нехай травляться. Перш, ніж обробляти бджіл хімією, потрібно переконатися, що відкачки меду вже більше в сезоні небуде, от тоді совість буде чиста. Якщо ж ще плануєте відкачку, про яку хімобробку може іти мова?

А якщо відкачку спочатку не планували, а час піджимає, популяція кліща росте, а бджіл - скорочується. А ви так впевнені, що ваш мед чистий? Вчора чи позавчора читав на форумі, як хтось вже по кілька разів за весну-літо ставить полоски: після обльоту, після акації, після ще чогось там, після соняшника - якась така система. Головне зробити вигляд, що все нормально. Якщо вже бути дуже совісним, то треба дотримуватись системи IPM з постійним відслідковуванням закліщеності і використанням відповідного найлегшого препарату. А це ж багато праці і ніякої гарантії. Я думаю, в майбутньому все може закінчитись не дуже добре, якщо не виведуть 100% вароастійку бджолу, чи якусь генномодифіковану бджолу, якою замінять всі нинішні брендові породи. І ще від нас не все залежить. Сільське господарство зараз теж орієнтоване на хімію і це не може не позначитись на якості меду. Грунт, вода, рослини, бджоли - все це взаємопов'язане.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Arius сказав:

А якщо відкачку спочатку не планували, а час піджимає, популяція кліща росте, а бджіл - скорочується. А ви так впевнені, що ваш мед чистий? Вчора чи позавчора читав на форумі, як хтось вже по кілька разів за весну-літо ставить полоски: після обльоту, після акації, після ще чогось там, після соняшника - якась така система. Головне зробити вигляд, що все нормально. Якщо вже бути дуже совісним, то треба дотримуватись системи IPM з постійним відслідковуванням закліщеності і використанням відповідного найлегшого препарату. А це ж багато праці і ніякої гарантії. Я думаю, в майбутньому все може закінчитись не дуже добре, якщо не виведуть 100% вароастійку бджолу, чи якусь генномодифіковану бджолу, якою замінять всі нинішні брендові породи. І ще від нас не все залежить. Сільське господарство зараз теж орієнтоване на хімію і це не може не позначитись на якості меду. Грунт, вода, рослини, бджоли - все це взаємопов'язане.

Вже писав, якщо конче треба обробити під час медозбору, таке нажаль теж буває, є органічні кислоти, ними знизите кількість кліща до безпечного рівня, а далі, після відкачки, обробляйте хімією по повній програмі.

 На рахунок чистоти меду, звичайно, бджоли якусь частку хімії принесуть з полів, але я недодаю свідомо ще і піретроїди з пластин у мед, необробляю бджіл ні весною, ні влітку, тому що мед споживаємо всєю родиною і вдобавок продаю людям. Мед це не тільки харчовий продукт, а в першу чергу лікувальний, нетреба за це ніколи забувати. Тільки після відкачки меду і відбору товарної перги, приступаю до хімобробки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, davolodya сказав:

Вже писав, якщо конче треба обробити під час медозбору, таке нажаль теж буває, є органічні кислоти, ними знизите кількість кліща до безпечного рівня, а далі, після відкачки, обробляйте хімією по повній програмі.

 На рахунок чистоти меду, звичайно, бджоли якусь частку хімії принесуть з полів, але я недодаю свідомо ще і піретроїди з пластин у мед, необробляю бджіл ні весною, ні влітку, тому що мед споживаємо всєю родиною і вдобавок продаю людям. Мед це не тільки харчовий продукт, а в першу чергу лікувальний, нетреба за це ніколи забувати. Тільки після відкачки меду і відбору товарної перги, приступаю до хімобробки

Я з цим цілком погоджуюсь, але розмова не з цього починалась. В даному випадку медозбір почався вже після полосок. Вочевидь ставити полоски пізніше вже недоречно, а не поставити раніше - можна пролетіти, кліщ зараз лютує. Тут всю схему треба було міняти. Органічні кислоти (і ще тимол) - хороша річ. Їх теж "терплять" в меду, тому що нічого іншого чистішого немає. Я теж споживаю свій мед. Якщо ви читали тему про вароа, я там висловив свої погляди.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Arius сказав:

розмова не з цього починалась. В даному випадку медозбір почався вже після полосок. Вочевидь ставити полоски пізніше вже недоречно, а не поставити раніше - можна пролетіти, кліщ зараз лютує.

За пізній медозбір було відомо ще до полосок, питання було лиш чи погода посприяє

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Arius сказал:

Я з цим цілком погоджуюсь, але розмова не з цього починалась. В даному випадку медозбір почався вже після полосок. Вочевидь ставити полоски пізніше вже недоречно, а не поставити раніше - можна пролетіти, кліщ зараз лютує. Тут всю схему треба було міняти. Органічні кислоти (і ще тимол) - хороша річ. Їх теж "терплять" в меду, тому що нічого іншого чистішого немає. Я теж споживаю свій мед. Якщо ви читали тему про вароа, я там висловив свої погляди.  

Саме так. Полоски поставив 24 серпня.

Взяток з гречки пішов у вересні. Оскільки ніколи з таким пізнім взятком не стикався, то розраховував, що бджоли принесуть корм на зиму, бо збирався підгодовувати. Але, виявилось, що розмір взятку перевершує мої очікування. В принципі, можу і не качати, так як вже й можна без розплоду спокійно чекати зими. Але такої кількості медових рамок на зиму-весну явно забагато.

55 минут назад, davolodya сказал:

 На рахунок чистоти меду, звичайно, бджоли якусь частку хімії принесуть з полів, 

Подивіться в темі "потравили пчёл" відео про падіння бджіл після сівби озимої пшениці. Питання: Що бджоли робили на ріллі, де в принципі нема чого робити? А виходить, що вони отруту принесли у вулик. Та й весною-літом також несуть і труяться. Питання: який той мед?

П.С. Все-таки сьогодні сам скуштував шматочок стільника зі свіжепринесеним медком. Ну, що скажеш? Мед, та й годі. Солодкий і запашний. Зате кліща в мене не буде...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Был как то у меня первый мед необычный какой то .Пекло во рту как приблизительно от перца,,,во рту терпло ,привкус был.Свозил в  лабораторию сделать анализ нет ли там химии мне обьяснитли что так найти невозможно,это что пальцем в небо.Нужно знать на что конкретно проверку делать,тогда сделали бы.Так и не продавал я его засомневавшись.Три года давал пчелам весной на развитие,ххотя некоторые кто пробовал говорили ,что очень хорош ,такой как раз им и нужен.Бизнес бизнесом ,но есть кроме бизнеса и другие критерии.Мед берут лечиться или детям,чтоб здоровенькими росли.нельзя же без сомнения грешить ,надеясь на то что  все простится только стоит в церковь сходить.Каждый за свое должен отвечать ,не нужно на других смотреть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересно получается, если заготовитель кидонул с антибиотиком, то "во су..а", а когда мы сознательно травим ,то нормуль:hmm:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, КАЕ сказав:

Был как то у меня первый мед необычный какой то .Пекло во рту как приблизительно от перца,,,во рту терпло ,привкус был.Свозил в  лабораторию сделать анализ нет ли там химии мне обьяснитли что так найти невозможно,это что пальцем в небо.Нужно знать на что конкретно проверку делать,тогда сделали бы.Так и не продавал я его засомневавшись.Три года давал пчелам весной на развитие,ххотя некоторые кто пробовал говорили ,что очень хорош ,такой как раз им и нужен.Бизнес бизнесом ,но есть кроме бизнеса и другие критерии.Мед берут лечиться или детям,чтоб здоровенькими росли.нельзя же без сомнения грешить ,надеясь на то что  все простится только стоит в церковь сходить.Каждый за свое должен отвечать ,не нужно на других смотреть.

Точно так! Скільки ниточка не в"ється, а кінчик то знайдеться. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Arius сказав:

Я з цим цілком погоджуюсь, але розмова не з цього починалась. В даному випадку медозбір почався вже після полосок. Вочевидь ставити полоски пізніше вже недоречно, а не поставити раніше - можна пролетіти, кліщ зараз лютує. Тут всю схему треба було міняти. Органічні кислоти (і ще тимол) - хороша річ. Їх теж "терплять" в меду, тому що нічого іншого чистішого немає. Я теж споживаю свій мед. Якщо ви читали тему про вароа, я там висловив свої погляди.  

Не знаю у кого те "лютування". І я , і брат недавно  переглядували свої пасіки. Не знайшов ні він, ні я пока жодного кліща (окуляри у мене були класні!) Та й бджоли здорові...:ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Не знаю у кого те "лютування". І я , і брат недавно  переглядували свої пасіки. Не знайшов ні він, ні я пока жодного кліща (окуляри у мене були класні!) Та й бджоли здорові...:ah::dntknw:

Этот год клеща нет..  :dntknw:...   Летом  выборочно конролировал  проверяя трут.расплод.  ни разу не обнаружил клеща :dntknw:..   сейчас прошёл с пушки  венгерским тактиком с керосином..  упало  от  0 до 15 штук..      

Как-то всё не понятно подозрительно...

Или когда от потрав химии месяц сыпалась пчела то и клещ потравился..или я чего то не понимаю. где этот гад ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду обрабатывать бипином, попозже, в одной семье восемь рамок расплода еще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Сергей Тюркин сказав:

Этот год клеща нет..  :dntknw:...   Летом  выборочно конролировал  проверяя трут.расплод.  ни разу не обнаружил клеща :dntknw:..   сейчас прошёл с пушки  венгерским тактиком с керосином..  упало  от  0 до 15 штук..      

Как-то всё не понятно подозрительно...

Или когда от потрав химии месяц сыпалась пчела то и клещ потравился..или я чего то не понимаю. где этот гад ?

Ото й у нас - жим-жим на душі... Хоча потрав у мене особитсто й не було.:dntknw: Теж думаю спробувати все ж обробити гарматою з якимся препаратом на вибір.  Може який і впаде...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Сергей Тюркин сказав:

Этот год клеща нет..  :dntknw:...   Летом  выборочно конролировал  проверяя трут.расплод.  ни разу не обнаружил клеща :dntknw:..   сейчас прошёл с пушки  венгерским тактиком с керосином..  упало  от  0 до 15 штук..      

Как-то всё не понятно подозрительно...

Или когда от потрав химии месяц сыпалась пчела то и клещ потравился..или я чего то не понимаю. где этот гад ?

Кліща дійсно небагато, обробляв пушкою Мавриком, майже не сипеться. Запідозрив неефективність Маврика, ті ж самі сім'ї обробив Тактіком знову ж таки пушкою, осипу дуже мало. Тактік провірений, робочий на 100  відсотків

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, davolodya сказав:

Кліща дійсно небагато, обробляв пушкою Мавриком, майже не сипеться. Запідозрив неефективність Маврика, ті ж самі сім'ї обробив Тактіком знову ж таки пушкою, осипу дуже мало. Тактік провірений, робочий на 100  відсотків

Так що не одні ми бачимо, що кліща цьогоріч значно менше. Може погода цьому посприяла? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, davolodya сказал:

Кліща дійсно небагато, обробляв пушкою Мавриком, майже не сипеться. Запідозрив неефективність Маврика, ті ж самі сім'ї обробив Тактіком знову ж таки пушкою, осипу дуже мало. Тактік провірений, робочий на 100  відсотків

А що вже в сiмьях не мае розплоду ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

А що вже в сiмьях не мае розплоду ? 

Намёк Ваш понятен..  

Те что пришлось подкормить ( шестая часть семей) немного поддогнала рассплод.  А в основном выходит последний.

Думал несколько раз через 4-6 дней пройти..   но только пару семей упало больше десятка  с первого раза.   прошёл 2 й и некоторые семи третий раз..  ( купил 1 литр. Венгерского тактика.  и теперь понеслась.:hunter:.:mf_swordfight:.... :umora: )  Ну думаю если не падает то подожду пускай выйдет весь рассплод  и тогда сделаю последнюю контрольную обработку..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Мико сказав:

А що вже в сiмьях не мае розплоду ? 

В багатьох вже нема зовсім, навіть печатного. Матка присутня.Чому так рано закінчили сіяти незнаю, у мене так вперше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня смотрел многокорпусные,расплода печатного,от 3х до 5ти рам.И матки подсевают.В лежаках такая же картина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, davolodya сказал:

В багатьох вже нема зовсім, навіть печатного. Матка присутня.Чому так рано закінчили сіяти незнаю, у мене так вперше

Аналогичная ситуация,расплода нет вообще, подкормками не занимался,оставил подсолнух на зиму.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Triton сказал:

подкормками не занимался

Вот потому и нет уже расплода:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мужики карпатка в середньому скільки  займає рамок зимою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Мужики карпатка в середньому скільки  займає рамок зимою?

Як яка сім'я, на 5 рамок дадана нормально зимує і добре стартує весною. Якщо буде зимувати 7-8 рамок, зимівка ще краща, але більших сімей пускати в зиму небажано, сильні сім'ї люблять від Різдва розплід гнати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, davolodya сказал:

Як яка сім'я, на 5 рамок дадана нормально зимує і добре стартує весною. Якщо буде зимувати 7-8 рамок, зимівка ще краща, але більших сімей пускати в зиму небажано, сильні сім'ї люблять від Різдва розплід гнати

Сьогодні проглянув пару сімей карпатки то вони на вигляд слабші за місцемих.Ось сиджу і думаю це так має бути.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Сьогодні проглянув пару сімей карпатки то вони на вигляд слабші за місцемих.Ось сиджу і думаю це так має бути.

Особливість карпатки- це те, що вона вміє зимувати малою силою сімей,а весною стрімко нарощувати силу. Карпатка походить з гір, а у горах з медом недуже густо, в такий спосіб економить зимою корм.

Якщо при зжатому клубі буде  твердих 4-5 вуличок бджоли, перезимує ідеально

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

трохи літа

59b436eead841_.thumb.JPG.517f31fc29bb602f3c4b74674b1b1a2c.JPG59b436f3ded2b_2.thumb.JPG.1ddafc0554555c680e3cd28adf358cd3.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...