Перейти к содержанию

Весна і Літо 2017


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

7 часов назад, Sanich сказал:

Почала цвісти гречка - на пасіці характерний аромат. На вагах +5кг за 4 дні. Чи то гречка далеко, чи поле мале.

У мене біля центрального точка 20 га., для бджіл в окрузі цього мало, але запах на пасіці гречки присутній.

По сусідству цвіте сумарно 80 з гаком га. там крім запаху і принос присутній.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Wladimir_K сказав:

У мене біля центрального точка 20 га., для бджіл в окрузі цього мало, але запах на пасіці гречки присутній.

По сусідству цвіте сумарно 80 з гаком га. там крім запаху і принос присутній.

Так, у нас великих посівів не зустрічав, на жаль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Sanich сказал:

Так, у нас великих посівів не зустрічав, на жаль.

Це ще невеликі посіви в 6-7 км. є на торфовищу два поля під 180 га., до цвітіння десь місяць, в в 15-30 км. є ще 2 поля під 200 га кожні., але все це пізня гречка і як правило останні роки з неї нектаровиділення мале або взагалі відсутнє.

Липи у нас біля доріг замучені, з жовтим листям, по причині обробітку полів. Поля в переважній більшості ідеально чисті, хоча по ріпаку, сусіднє поле, багато маку, а по  соняху однієї з агрофірм багато свиріпи, яку повезло що не кропили, так само і на одному полі гарбуз повно її, якщо надумають кропить, то і бджолу можуть запросто покласти. Доситьо різного зілля в місцях де недобрався плуг, але розвиток зілля притуплений так як з весни не було реального тепла та й дощів потрібно побільше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, tolik2362 сказав:

Да сложно с такими пчелами работать а мои отводки сделанные  на трех рамках строят как не вчем не бывало некоторые уже по третей рамке потому как разширяю  вощиной:hi:

Анатолій, тут не тільки в бджолах справа, а велику роль грає кормова база. В мене після акації в багатьох сім'ях матки скоротили яйцекладку через відсутність взятку, навіть в племінних, де мед взагалі не качався. А не добудовано вощину погризли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Wladimir_K сказал:

Поля в переважній більшості ідеально чисті, хоча по ріпаку, сусіднє поле, багато маку, а по  соняху однієї з агрофірм багато свиріпи, яку повезло що не кропили, так само і на одному полі гарбуз повно її, якщо надумають кропить, то і бджолу можуть запросто покласти.

На думку приказка прийшла : тихше їдеш - дальше будеш . Це я до того , що частина пасіки під лісом стоїть , де с\г. посівів не має . Взяток значно слабший , та бджоли цілі .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На днях знакомый откачивал мед . Говорит . что две семьи были залиты медом . Ни матки . ни свищей ни роевых . ни росплода  не было . Как можно это объяснить ? С вами такое случалось ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, крымлы сказал:

На днях знакомый откачивал мед . Говорит . что две семьи были залиты медом . Ни матки . ни свищей ни роевых . ни росплода  не было . Как можно это объяснить ? С вами такое случалось ? 

Не такий вже рідкісний випадок. Могла вийти молода і не повернутись з обльоту. Може матка вичирвитись до нуля,Може пасічник дозриватись маточніків і матка не може закласти навіть одного.Вихід один контрольна рамка.:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, vovchik v сказал:

На думку приказка прийшла : тихше їдеш - дальше будеш . Це я до того , що частина пасіки під лісом стоїть , де с\г. посівів не має . Взяток значно слабший , та бджоли цілі .

Тут є інша сторона, так можна лишитися взагалі без меду. Потрібно рішення приймати виважено і збалансовано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, vovchik v сказав:

тихше їдеш - дальше будеш

від того місця куди їдеш...;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Любомир сказал:

від того місця куди їдеш...;)

В залежності від того які цілі ставиш .:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Ivan Ivanovich сказал:

 

Не знаю чого у вас не вистачає, а от в наших краях не вистачає вологи - один дощ був весною і невеликий у червні.

Сьогодні до 10 ї попрацювали а далі іде знову дощ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

У нас кое где начала цвести Липа.Но пчелы на ней нет:dntknw:Зато синяка очень много .Давно такого не было после дождя гул стоит на нем.:ay:

І в нас синяка в цьому році більше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Seos сказал:

Анатолій, тут не тільки в бджолах справа, а велику роль грає кормова база. В мене після акації в багатьох сім'ях матки скоротили яйцекладку через відсутність взятку, навіть в племінних, де мед взагалі не качався. А не добудовано вощину погризли.

Ваша правда, якщо є взяток то навіть нуки тягнуть вощину. Вчора дав нукам по вощині на 145, сьогодні глянув один то вже відтягнули.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Seos сказал:

Анатолій, тут не тільки в бджолах справа, а велику роль грає кормова база. В мене після акації в багатьох сім'ях матки скоротили яйцекладку через відсутність взятку, навіть в племінних, де мед взагалі не качався. А не добудовано вощину погризли.

Полностью согласен но когда баки строят Украинци  курят :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Север сказал:

Со всеми пчёлами трудно работать когда взятка нету :IMHO1:

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, tolik2362 сказав:

Полностью согласен но когда баки строят Украинци  курят :hi:

забили баки украинцам вот они и курят...

Толь, єт чёго у тебя получаится: на одном и том же БЕЗвзятке, баки строят а укры курят?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Любомир сказал:

забили баки украинцам вот они и курят...

Толь, єт чёго у тебя получаится: на одном и том же БЕЗвзятке, баки строят а укры курят?

:ay: Крутят из вощины сигары и курят.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, Любомир сказав:

забили баки украинцам вот они и курят...

Толь, єт чёго у тебя получаится: на одном и том же БЕЗвзятке, баки строят а укры курят?

Нажаль Анатолій Дуже явно хвалить баків... я б навіть сказав що приторно стає оскільки що занадто то не здраво. І це не лише з приводу будівництва вощини в безвзятковий період.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

После дождя пьют розовую водичку. Гул стоит!

23.06.2017 002.jpg

23.06.2017 005.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, konoval_am сказал:

Нажаль Анатолій Дуже явно хвалить баків... я б навіть сказав що приторно стає оскільки що занадто то не здраво. І це не лише з приводу будівництва вощини в безвзятковий період.

 

3 часа назад, Любомир сказал:

забили баки украинцам вот они и курят...

Толь, єт чёго у тебя получаится: на одном и том же БЕЗвзятке, баки строят а укры курят?

Є лінії нашої Карпатки і Степової які не гірше а я б сказав краще працюють в наших умовах ніж зарубіжні раси.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Серж 82 сказал:

Сьогодні до 10 ї попрацювали а далі іде знову дощ.

Дощ пройшов, виглянуло сонце, протряхло і десь з 14 ї працюють, напевно на акації так не працювали. Але бачу що знову з півдня суне грозова хмара.

Мені нагадує 2013 помоєму, з півдня насувала хмара під вечір і неминуча гроза, а з ранку сонце і жара цілий день, а на вечір та сама хмара з півдня і дощ. Так було майже кожен день десь на протязі 2-3 неділі. Вологи було вдосталь і як результат гарне нектаровиділення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, ss77 сказал:

После дождя пьют розовую водичку. Гул стоит!

23.06.2017 002.jpg

23.06.2017 005.jpg

У мене вже пару днів на поїлках бджіл немає взагалі, ну пару штук може буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сезон очень аномальный с точки зрения облета и приема маток. 

Каждый год покупаю неплодок и есть с чем сравнивать. Если в прошлом сезоне прием неплодок шел на ура и облет был чуть не 100%, то в этому году отводки и нуки трутнеют за неделю, нуки слетают после заселения, чего я не видел года четыре, матки масово не возвращаются - выход плодок из неплодок на уровне 50%. :(  Матководов, кто занимается матками свободного спаривания прям жаль, если у них то же самое. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Sanich сказав:

Сезон очень аномальный с точки зрения облета и приема маток. 

Каждый год покупаю неплодок и есть с чем сравнивать. Если в прошлом сезоне прием неплодок шел на ура и облет был чуть не 100%, то в этому году отводки и нуки трутнеют за неделю, нуки слетают после заселения, чего я не видел года четыре, матки масово не возвращаются - выход плодок из неплодок на уровне 50%. :(  Матководов, кто занимается матками свободного спаривания прям жаль, если у них то же самое. 

Саш, та яке там шкода. Ми ж рубаємо бабки нічого не роблячи. Навіть мені з 200-300 матками в сезон часом складно, опускаються руки, виникають думки взагалі не виводитись...і в рази простіше качнути тону меду, ніж по календарю літати на пасіку. Але є таке поняття як улюблена справа для душі. Я не кажу що від цього матки кращі. Можливо в силу незнання, невміння, інших сторонніх факторів виходять найгірші матки...але це любов. І займаєшся цим для душі. Тоді обліт в 50% ще гіркіший.

В мене 50-60% це реальна картина. Іноді % обльоту вищий і відчуття щастя. А з 31 відводку 29 облетілось 14 днів тому в мене вперше. Це було відчуття виграшу в національну лотерею. Такий відсоток для мене непристойно високий і ніколи більше не повториться. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, konoval_am сказав:

Ми ж рубаємо бабки нічого не роблячи.

Не вигідно - не роби. :IMHO:   Або ж я не пойняв суті. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...