Перейти к содержанию

Весна і Літо 2017


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Еду домой, пойманый рой сняли и благополучно пересадили в улей. 5 (230) рамок, на одной уже была сейка.

Но матка не даёт покоя. Перед отъездом заглянул, сидит сама в клеточке скучает, пчёл вокруг нет. Что это может значить? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, pushkin15 сказав:

Вечером, в ожидании когда потемнеет чтобы ехать снимать очередной бродячий рой, бродил между ульями на пасеке. На одном из них решил поправить летковый заградитель. Когда присел то очень удивился обнаружив на передней стенке чуть-чуть выше летка матку. Она не спеша ползала туда-суда, в улей не шла но и улетать вроде не собиралась на ночь глядя. Я нечего другого не придумал как поймать её в клеточку  положить под холстик. Завтра будем посмотреть. Вопрос что матка там делала в 9 часов вечера? Пчелы в это время на прилетке вентелировали.

При тихій заміні, коли облетиться молода матка і почне червити, стару матку можуть вигнати або за заставну (кілька раз бачив на/під утепленням), або через льоток...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, pushkin15 сказал:

Еду домой, пойманый рой сняли и благополучно пересадили в улей. 5 (230) рамок, на одной уже была сейка.

Но матка не даёт покоя. Перед отъездом заглянул, сидит сама в клеточке скучает, пчёл вокруг нет. Что это может значить? 

 

Скоріше всього сім'я пішла в ройове. Молодій чи старій матці не знайшлось місця - її гонять, тому ховається. :IMHO:

П.С. Вже відповів Бджолопотам...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо. Завтра посмотрю.

Судя по её внешнему виду она уже старушка.

Что с ней делать, может отпустить с миром?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, pushkin15 сказав:

Что с ней делать?

Якщо бджоли її списали, то вердикт я думаю очевидний.... і щоб не мучилась..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, pushkin15 сказал:

Спасибо. Завтра посмотрю.

Судя по её внешнему виду она уже старушка.

Что с ней делать, может отпустить с миром?

Дуже погано, що матка не мічена. Знали б її вік. Якщо не дуже стара, то можна забацати невеличкий відводочок у окремому вулику чи боковині іншого і використати як помічницю на головний взяток та нарощування на зиму. А восени вже її к "ногтю".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, pushkin15 сказал:

Я нечего другого не придумал как поймать её в клеточку  положить под холстик. Завтра будем посмотреть. Вопрос что матка там делала в 9 часов вечера? Пчелы в это время на прилетке вентелировали.

Може з обльоту заблукала?!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Короткий звіт про вихідні на пасіці.

Відкачали в середньому по 14 кг. Нарешті отримав чисту акацію близько 150 кг з надставок. В цілому оцінюю результат як добрий. Принаймні для весняного меду це найбільша кількість яку ми отримували. особливо якщо враховувати що ми активно нарощуємо кількість суші на магазинні надставки (відтягнули близько 120 магазинних рамок, ставив по 4 суші і 6 вощин у магазин). Наступний захід буде на соняшнику, бо треба сформувати по два магазини на кожен корпусний вулик. 

Купив нарешті електропривід до медогонки, нажаль не встиг приєднати, бо треба доточувати конектор. 

Взятку майже нема. Чекаю на липу, яка зацвіте з дня на день. 

На полях соняшника поблизу дуже мало. Великі поля на відстані 2-3 км. Фото не робив бо ніколи було :). 

Ну і нові досягнення - відкачали в перший день 46 вуликів. За рахунок магазинів змогли качати до 10-ї вечора.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене в селі липа ще не зацвіла,а бджоли на ній повно:blink:... Падь.

У нас много пчел на небольших осинах, тоже думаю что собирают падь...

Отправлено с моего SM-G7102 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть будласка, є дві сім'ї середні, зароїлись.Хотів зробити 2 відводки на плідні матки.Привезли тільки одну(Хочу зробити так:Забрати весь печатний з обох сімей у відводок,струсити трохи кормилиць.А ті сімьї залишити зі старими матками і засівом,дати вощіни.Чі це не виправить ситуацію?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Грандовець сказав:

ь.А ті сімьї залишити зі старими матками і засівом,дати вощіни.Чі це не виправить ситуацію?

Залежить від багатох обставин. В тому числі і від найвності взятку та схильності роїтися та виходити із ройового. Вощини не потрібно, або максимум одна рамка зкраю гнізда. Краще б дати пару рамок сушні збризнуитх ситою. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Sanich сказав:

Залежить від багатох обставин. В тому числі і від найвності взятку та схильності роїтися та виходити із ройового. Вощини не потрібно, або максимум одна рамка зкраю гнізда. Краще б дати пару рамок сушні збризнуитх ситою. :IMHO:

Суш є .Дякую

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Sanich сказав:

Залежить від багатох обставин. В тому числі і від найвності взятку та схильності роїтися та виходити із ройового. Вощини не потрібно, або максимум одна рамка зкраю гнізда. Краще б дати пару рамок сушні збризнуитх ситою. :IMHO:

А коли підкажете давати матку?через сутки випустити нормально?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Грандовець сказав:

А коли підкажете давати матку?через сутки випустити нормально?

Через кормову пробку, думаю нормально. Варто перевірити на наявність маточників перед цим. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Грандовець сказал:

А коли підкажете давати матку?через сутки випустити нормально?

 

Матку у відводок підселяйте через 3.5-4 години після осиротіння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.06.2017 в 23:42, Sanich сказал:

Почав качати. Виходить весняний мед із присмаком гречки.:blink:

Повертаємо рамки вже вночі. Зранку продовжимо.

IMG_20170610_222744_HHT.jpg

Чогось в думках відомий мотив:

"Кто мёд качает по ночам, тот поступает мудро..

Тарам-парам, тарам-парам, а я качаю утром"

:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчелы на лугах, меньше чем на маслине. Маслина аж гудит.

Фото0399.jpg

Фото0403.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Sanich сказав:

Через кормову пробку, думаю нормально. Варто перевірити на наявність маточників перед цим. 

Вирішив не ділити ті сім'ї,а просто замінити маток,чі вирішить це роїння?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Грандовець сказав:

Вирішив не ділити ті сім'ї,а просто замінити маток,чі вирішить це роїння?

 

ні. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Sanich сказав:

ні. 

Підкажіть що зробити щоб не ділити?

Замінивши маток

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Грандовець сказав:

Підкажіть що зробити щоб не ділити?

Замінивши маток

Читайте попередню відповідь. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На редиске гудёж как на малине!

12.06.2017 010.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вихователька займає 3 корпуса на 300, акація відцвіла. Мед є , по пів корпуса печатного інше розмазаний. Починає цвісти борщівник і цвіте широко листа липа.:ay:  позавчора пройшов дощ, а також сьогодні в ночі. Зараз +17 мінлива хмарність світить сонце. Відводки на вже плідних матках теж піднесли, розплоду на двох рамках.

IMG_20170612_145538.jpg

IMG_20170612_174429.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.06.2017 в 12:17, konoval_am сказал:

Він свиріпи навряд чи повзали б по пасіці вмираючи і лежали з обніжжям біля льотків мертві бджілки. :(

Все сходиться. Якраз свіріпу і потровили. Приблизно в цей час ГМО сою обробляють раундапом. Атам  вже буряни є в коліно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.06.2017 в 16:26, Грандовець сказал:

Підкажіть будласка, є дві сім'ї середні, зароїлись.Хотів зробити 2 відводки на плідні матки.Привезли тільки одну(Хочу зробити так:Забрати весь печатний з обох сімей у відводок,струсити трохи кормилиць.А ті сімьї залишити зі старими матками і засівом,дати вощіни.Чі це не виправить ситуацію?

На якій стадії "зароїлись", потрібно уточняти, є різні варіанти...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...