Перейти к содержанию

Подставки под ульи


Griva

Рекомендуемые сообщения

15 минут назад, vladimir1980ist сказал:

Красиво стоят , а как кочевать что будете с собой блоки и ШЕСТИ метровый брус тягать ?

Я не кочую. Если что, то вывожу к знакомым по дворам, там тоже стройматериалы хватает. Так что на пару недель одолжат в пользование. 

3 минуты назад, vladimir1980ist сказал:

Почему же не может быть речи , для удобства распилив брус на более короткие отрезки можно кочевать без проблем , а в место блоков заготовить подходящие пеньки .

Я бы так и сделал .

в процессе строительства накопилось много остатков от 1 до 6 м. Так что выбрать есть из чего. 6 м это чисто стационарный вариант.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Починав з таких

2015-08-05 19.42.14.jpg

 

зараз прийшов до такої конструкції банки з маслом проти мурах надійно допомагають

2015-08-05 19.42.27.jpg

 

2015-08-05 19.42.38.jpg2015-08-05 19.42.47.jpg

але думаю і піддони спробувати особливо на кочівлю

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас останім часом часто використовують автошини, в яких прорізають 4 отвори в котрі вставляють 4 бруски, котрі прибивають з нижнього боку до шини цвяхом. буду в когось на пасіці сфотографую. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Не знайшов тому відкрив нову тему.Дно вул. найдовше контактуе з сирою землею тому швидче згнивае як не обробляй.Також бажано підняти над землею щоб менше нахилятись.Я користуюсь п. з соснових дошок 20мм. дві параллельні дошки висотою 7-15см. довжиною м.  закріплені між собою парою паралельних дошок,схоже на букву Н з двома перемичками . Під пару вул. Нароблені давно і частина в жалюгідному стані.От цим  літом сяйнула думка- може взагалі обходитись без них? Об'вязка дна в мене з дуба,щиток з ОСБ(частина з польського вологостійкого),в деяких надвірня поверхня пофарбована,теоретично гнити буде довго.Підставки хоч і невеликі але місце в авто займають.Та коли піздньої осені забирав з полів вул. дякував підставкам за чисті,сухі дена.На самі підставки налипла земля і листя, мокрі -навіюють думку про використання на дрова.В цьому році також зробив високі рештовки  на стаціонарі- в більшості позитив: працюеш не нахиляючись,піднімати вул. з вищої точки.Недоліки-треба витрачатись на бруси і паколи і роботу на майстрювання,також густе стояння провокуе блюкання бджіл.трутнів,мол. маток(зовсім негодиться),також стоїш спереді або сзаді вул. -трохи незручно.Вітер сильніше дме у льотки.Бажано мати огорожу від вітру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Если стоять дома, то арматура лучшее решение. Раз сделал так сделал.

20171227151224[1].jpg

20171227151206[2].jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Подставки под ульи
  • 10 months later...
В 21.04.2017 в 23:26, rafael сказав:

 

2015-08-05 19.42.27.jpg

 

2015-08-05 19.42.38.jpg2015-08-05 19.42.47.jpg

 

 

на стаціонарі хочу зробити ряди на схожих підставках-брусах, підскажіть ці бруси чимось пропитувати чи обробляти потрібно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, СЄРЖ сказал:

ці бруси чимось пропитувати чи обробляти

Якщо я б такi робив ,то хоч би гарячим мастилом ,вiдпрацьованим ,обробив би 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, СЄРЖ сказав:

на стаціонарі хочу зробити ряди на схожих підставках-брусах, підскажіть ці бруси чимось пропитувати чи обробляти потрібно?

я не обробляв нічим. Поки що все добре, вже четвертий сезон служать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

на кочівлю поробив куби, зробив лекало, а оце підглянув в людей, спробував і сподобалося. займає мало місця, дуже швидко робиться і стійкі :ay:. запхнув по перемичку і готово.

0142798e19bc8b99c62f92024f558dfa.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, СЄРЖ сказав:

 а оце підглянув в людей, спробував і сподобалося. займає мало місця, дуже швидко робиться і стійкі :ay:. запхнув по перемичку і готово

Я такими користуюся років з двадцять. Добре якорять багатокорпусні вулики. Під нижню поперечку можна підкладати обрубок гілки для вирівнювання горизонталі. Вертикальні стійки можна мастити мазутом від нападів мурашок. Тільки вертикальні стійки бажано робити з гладкої катанки- легше забивати і витягувати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Кілки , стелажі ,труби, все не то . Суперово  виходять підставки з пластикових пляшок з газіровки не менше 1,5л. Обрізаю верх , заповнюю цемнтною сумішю з піску шлаку, керамзіту, вставив 30см. арматури 12. За пару днів застигло і підставки вічні. По шаблону запхав в землю, по рівню вистукав гумовим молотком і все  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені окрім дерева нічого не підходить - косю диском і на бетоні, як і на залізі, будуть відбиватися напайки. Тай сам бетон буде кришитися. Раніше забивав товсті кілки. Зараз використовую порізані квадратні стовпи, типу балок, зі старої хати - на дрова було шкода викидати, а так знайшлося примінення

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, medhon сказал:

Мені окрім дерева нічого не підходить - косю диском і на бетоні, як і на залізі, будуть відбиватися напайки. Тай сам бетон буде кришитися. Раніше забивав товсті кілки. Зараз використовую порізані квадратні стовпи, типу балок, зі старої хати - на дрова було шкода викидати, а так знайшлося примінення

Я кочую і при погрузці кожний каміньчик мішає а ще в темноті, так вулик забрав, підставки на купу . Перед приїздом мотокосою все підряд викошується . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Пахомич сказав:

Я кочую і при погрузці кожний каміньчик мішає а ще в темноті, так вулик забрав, підставки на купу . Перед приїздом мотокосою все підряд викошується . 

Я стаціонар мав на увазі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

 

Сьогодні зробив кілька пробних  (ну щоб зрозуміти варто чи не варто) підставок. Нічого нового.  Проте враження від конструкції доволі позитивні.  Ті хто кочує і часто доводиться ставити пасіку на схилах - мене зрозуміють.  Мінус -  собівартість трохи велика (проте довговічність можливо  компенсується) , і напевно для промислової пасіки не  зовсім підійде. Але для моєї в сотню сімей  ІМХО саме те що потрібно..... просто набридло при кожному переїзді витрачати масу часу на виставляння вуликів.

 

 

IMG_20211119_121020.jpg

IMG_20211119_120801.jpg

IMG_20211119_120647.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Эта подставка рассчитана на 2 или 3 улья ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Lefty сказал:

Сьогодні зробив кілька пробних  (ну щоб зрозуміти варто чи не варто) підставок.

При сильных осадках опорная площадка в грунт не пойдет??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, kroxaru сказав:

При сильных осадках опорная площадка в грунт не пойдет??

В певній мірі і від грунту залежить, проте як показує практика - якщо і просідає то зовсім чуть-чуть ( у мене підставка під терези для КУ з такими ж опорними пластинами - не один рік користуюсь). Тай навіть якщо трохи і просяде то вирівнюється за пару секунд......

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, Брониславович сказав:

Эта подставка рассчитана на 2 или 3 улья ?

Можна поставити 3 моїх 12 рамочних українці на теплий заніс. Але планую ставити 2 . Загалом з довжиною ще до кінця не визначився , можливо в кінцевому варіанті буде трохи коротша. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Lefty сказал:

 

Получается для 100 семей надо 50 подставок.. Наверно кусается в производстве. Какой брус 60 на 60 дуб?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, Александр К. сказав:

Получается для 100 семей надо 50 подставок.. Наверно кусается в производстве. Какой брус 60 на 60 дуб?

Собівартість трохи кусається, тому думаю розбити виготовлення на 2 роки. Брус 60*50 сосна (необхідно чимось обробити - чим поки що не знаю), але ІМХО 60*45 повинно вистачити для двох вуликів....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Lefty сказал:

Собівартість трохи кусається, тому думаю розбити виготовлення на 2 роки. Брус 60*50 сосна (необхідно чимось обробити - чим поки що не знаю), але ІМХО 60*45 повинно вистачити для двох вуликів....

 Обработать отработкой, лучше с холодильных агрегатов :IMHO1: Когда-то побоялся под основные семьи делать такие подставки только из-за бруса сосна может со временем прогнуться под весом... Дуб или металический профиль дорого... Как итог нашел вариант ножки  на улья и качую с поддонами...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Александр К. сказав:

 Обработать отработкой, лучше с холодильных агрегатов :IMHO1: Когда-то побоялся под основные семьи делать такие подставки только из-за бруса сосна может со временем прогнуться под весом... Дуб или металический профиль дорого... Как итог нашел вариант ножки  на улья и качую с поддонами...

 

А трансформаторна масло піде? Просто є в наявності літрів 150 (наче як трансформаторне) 

Існує ймовірність що сосна може прогнутися, саме тому і вирішив по 2 вулики ставити ( поближче до ніжок), та і брус доволі масивний ( з братом у двох ставали - немає і натяку на прогинання ), в крайньому випадку, можна при потребі брус перевернути на 180 градусів ( відкрутивши з кожного по 4 саморізи. 

Як  варіант поддони теж розглядав, але справа в тім що коли місце під точок '  більш менш рівне, то нормально, а як приходиться на схилах ставити, то головняк ще той.....

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Lefty сказал:

 

А трансформаторна масло піде? Просто є в наявності літрів 150 (наче як трансформаторне) 

Існує ймовірність що сосна може прогнутися, саме тому і вирішив по 2 вулики ставити ( поближче до ніжок), та і брус доволі масивний ( з братом у двох ставали - немає і натяку на прогинання ), в крайньому випадку, можна при потребі брус перевернути на 180 градусів ( відкрутивши з кожного по 4 саморізи. 

Як  варіант поддони теж розглядав, але справа в тім що коли місце під точок '  більш менш рівне, то нормально, а як приходиться на схилах ставити, то головняк ще той.....

 

 

 Одно дело кратковременная нагрузка другое дело постаянное давление плюс дождь со снегом... :IMHO1:

 Не важно какая отработка важно чтоб она высохла иначе все будет в отработке... Я бы мазал пару раз...:IMHO1:

 Переворачивать брус тоже работа которая стоит времени а значит денег...

 У меня улья стандарт ножки тоже... Беру поддон обрезаю четко под ножки + чуть-чуть чтоб на краю не стояли и две доски с отхода кручу сверху поперек в шаблон чтоб ножка не упиралась в одну доску... вот как-то так... могу фотку кинуть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...