Перейти к содержанию

Заміна матки


Дикий степ

Рекомендуемые сообщения

9 годин тому, Maxim сказав:

Но это Вы делали полноценный отводок.

Так, це відводок, але так би мовити без відриву від сім'ї. Коли б природа гарантувала 100% обліт матки, то цей годод можна булоб і не городить, а підставить маточник і чекать коли матка почне сіять. А так у Вас у сім'ї стара матка працює, а якщо молода спарується успішно, тоді без ризику об'єднуєте відводок із сім'єю і маєте молоду робочу матку. Особисто я так практикую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Seos сказал:

об'єднать через газету.

Как объединяли ? Обрывали свищи ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Seos сказал:

Так, це відводок, але так би мовити без відриву від сім'ї. Коли б природа гарантувала 100% обліт матки, то цей годод можна булоб і не городить, а підставить маточник і чекать коли матка почне сіять. А так у Вас у сім'ї стара матка працює, а якщо молода спарується успішно, тоді без ризику об'єднуєте відводок із сім'єю і маєте молоду робочу матку. Особисто я так практикую.

Тоже  есть смысл . По весне мощные семья . возьмут   легко акацию с одной маткой + отводок :IMHO:( и не какие  ранние матки не нужны .) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Женя Циба сказал:

За взяток не пам'ятаю був чи ні,але знаю одно що молодих маток бджоли ганяли та брали в клуб,одним словом не сподобався мені цей метод.Краще робити як Андрій Сумчанин.  

Женя просто вспомни  месяц и что цветет  в это время  . Дело в том , что все эти мероприятия нужно делать только во время роста семьи .В первую половину лета .

Летнее солнцестояние приходится на 21 июня и отличается тем, что на эту дату приходится самый длинный световой день и самая быстротечная ночь. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, крымлы сказал:

Как объединяли ? Обрывали свищи ? 

Так нет свищей же. И внизу и вверху сеет матка. Перед объединением старую убрал и объединяй. Свищи не успевают тянуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может еще и в августе сработать .но как с облетом получиться :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Maxim сказал:

Так нет свищей же. И внизу и вверху сеет матка. Перед объединением старую убрал и объединяй. Свищи не успевают тянуть.

Ну я не знаю .:dntknw: У Seos   глухая перегородка .Отдельная семья . Отдельный запах .

12 часов назад, Seos сказал:

коли верхній корпус відділить ДВП і розвернуть льотком назад

 

Хотя можно мяты попрыскать 

а лучше водки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, крымлы сказав:

Как объединяли ? Обрывали свищи ? 

Давав молоді матці розсіятись десь до 10 днів, далі між корпусами ДВП замінював на газету і робив у ній кілька отворів шилом, стару матку взагалі не шукав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Seos сказал:

Давав молоді матці розсіятись десь до 10 днів, далі між корпусами ДВП замінював на газету і робив у ній кілька отворів шилом, стару матку взагалі не шукав.

Какой процент молодых оставалось в живых ? Имеет ли значение наличия взятка ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матки у ВАс августовские или июльские можно назвать ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, крымлы сказав:

Какой процент молодых оставалось в живых ? Имеет ли значение наличия взятка ? 

Всі молоді матки були прийняті, тут скоріш має значення якість молодих і старих маток.

1 хвилину тому, крымлы сказав:

Матки у ВАс августовские или июльские можно назвать ?

Лупились вони 4-5 серпня, називайте, як забажаєте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, крымлы сказав:

Какой процент молодых оставалось в живых

Бджоли залишають кращу матку. По цій причині даю молодій розсіятись, щоб вона виділяла більше феромонів. В одній сім'ї взагалі тривалий час працювало дві матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Seos сказал:

Бджоли залишають кращу матку.

Точно пчелы решают ? Может матки  между собой разбираются :)

12 минут назад, Seos сказал:

В одній сім'ї взагалі тривалий час працювало дві матки.

Сколько максимально  работали  вместе  ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, крымлы сказав:

Сколько максимально  работали  вместе  ? 

Аж поки я не почав страмбовувать їх в один корпус - більше місяця. Ще є пару експрементальних сімей, які об'єднував уже по відсутності розплоду, бджола була в клубі - яка матка залишилась ще незнаю, бо повноцінної ревізії не було, але ці сім'ї йшли в зиму найпотужнішими. Єдине, що вважаю потрібно було ще зробить у цьому експременті, то після того, як молода почала сіять - підсилить відводок за рахунок сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тоже с осени объединял . Результат здесь .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, крымлы сказав:

Точно пчелы решают ? Может матки  между собой разбираются :)

Колись, коли мав у господарстві українські вулики і там зимували по дві сім'ї, то так трапилось, що після зимівлі в процесі усихання дощок між дном і глухою заставною утворилась щілина - бджола мала змогу переходить з одної сім'ї до іншої, то вбили одну матку, інша алишилась у своєму відділенні, тобто саме бджола вибрала матку, яка працювала у об'єднані сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Seos сказал:

Колись, коли мав у господарстві українські вулики і там зимували по дві сім'ї, то так трапилось, що після зимівлі в процесі усихання дощок між дном і глухою заставною утворилась щілина - бджола мала змогу переходить з одної сім'ї до іншої, то вбили одну матку, інша алишилась у своєму відділенні, тобто саме бджола вибрала матку, яка працювала у об'єднані сім'ї.

Тоже была такая ситуация, только летом и в лежаку на 300-ю рамку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Seos сказал:

Колись, коли мав у господарстві українські вулики і там зимували по дві сім'ї, то так трапилось, що після зимівлі в процесі усихання дощок між дном і глухою заставною утворилась щілина - бджола мала змогу переходить з одної сім'ї до іншої, то вбили одну матку, інша алишилась у своєму відділенні, тобто саме бджола вибрала матку, яка працювала у об'єднані сім'ї.

А как тогда у Малыхина две матки работают Через РР .?  Пчелы так же могут пройти и грохнуть чужую матку .:dntknw:

31 минуту назад, Seos сказал:

бджола мала змогу переходить з одної сім'ї до іншої, то вбили одну матку,

Между прочем  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, крымлы сказав:

А как тогда у Малыхина две матки работают Через РР .?  Пчелы так же могут пройти и грохнуть чужую матку .:dntknw:

Там свої нюанси. Матки мають бути рівноцінні одного віку, це з того що я знаю, всих відео Малихіна не дивився про його систему.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Seos сказал:

Там свої нюанси. Матки мають бути рівноцінні одного віку, це з того що я знаю, всих відео Малихіна не дивився про його систему.

Может от взятка  и климата зависит ?  Вот смотрите у старателя . ива пошла . хороший медонос . пчелы развиваются не до разборок . У кого то рапс есть .

:dntknw:  Кто че думает ? знает ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, крымлы сказал:

Главный вопрос с маточниками - это облет .:IMHO:Решишь вопрос с облетом . все будет нормально .

Максиму на заметку :wave:  

Облетывал свои отводки . На ГВ . На кочевке . Возле большого скопления пчелосемей ( Ф1 в основном . что не маловажно )  . Погода . все благоприятствовала .
Облетом довольный . Может матке не пришлось далеко летать . И птичкам было , что покушать ( это я про пчел в воздухе . ) Опыт нужно повторить (.И  ранние матки нафиг не нужны .)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А как облетывает Сумчанин .кто знает ? 

Знаю только . что до акации .То есть до 20 мая . Что цветет у него в это время ? есть ли ива. рапс ?  Вроде не самое благоприятное время .  :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, крымлы сказав:

Между прочем

Саме завершив перегляд відео, як по мені то, то краще зимують сім'я і відводок в одному вулику через глуху заставну з ДВП чи 5мм фанери. В мене перезимували запасні матки таким чином - бджоли було, що обсиджували одну рамку. А в українських постійно практикую зимівлю двух сімей через заставну. В українських вуликах є недолік - по холоду не охоче матка засіва нижні комірки, що сповільнює розвиток, а от коли дві сім'ї підогрівають одна одну, то розвиток прискорюється.

Стосовно, що в Старателя, то на мою думку спрацьовує  той же принцип, що й при підсадці ранньої весни матки, бджоли її примають без проблем. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Seos сказал:

Стосовно, що в Старателя, то на мою думку спрацьовує  той же принцип, що й при підсадці ранньої весни матки, бджоли її примають без проблем. 

. Принимают без маточные семьи . согласен . 

Не пойму почему уживаются ? через РР 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, крымлы сказав:

Не пойму почему уживаются ? через РР

Так їх же не об'єднують дві сім'ї, а зимує сім'я з двома матками, кожну вони сприймають як рідну, а при об'єднанні там інша ситуація. Та й вище вже писав, що працювало дві матки тривалий час у вулику, ще таке буває при тихій зміні. Бачив навіть на одній рамці стару й молоду матку тихої зміни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich changed the title to Заміна матки

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...