Перейти к содержанию

Заміна матки


Дикий степ

Рекомендуемые сообщения

13 часов назад, tuda сказал:

Взяток отличный, подсолнечник рядом.. Пай чей то еще только начинает цвести, так что дней 7-8 будут работать.. Что посоветуете мне сделать?  Еще раз спасибо.

Колега прав уберите раз плод  открытый и дайте матку выпустить пчелам через корм спешка здесь не нужна либо посадите старую матку в летку без пчел и через двое суток дайте новую матку в эту же клетку де была старая и прием будит 98 процентов :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.07.2018 в 17:00, Павло Михайлович сказав:

Але матка ЧОРНА!!!!!( з бакфастівського розплоду???)

Сама невелика...І щось надто малі яйця сіє....(от тому і зразу не побачив засіву)....Може і бджоли будуть менші???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.07.2018 в 08:11, davolodya сказал:

Забрати з сім'ї відкритий розплід і засів, після того, як матка почне сіяти , ці рамки можна повернути в сім'ю . 

Я в таких випадках поступаю простіше, матку підсаджую в малий відводок, а після прийому і засіву, об'єдную з сім'єю через газету, при об'єднанні весь відкритий розплід з безматочної сім'ї переставляю в відводок до матки. За ніч нормально об'єднуються, проблем ніколи невиникало

Воспользовался Вашим советом.. Убрал открытый расплод , выдержал сутки под колпачком, закрыл глаза, и выпустил... Приняли.. Спасибо Вам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, tuda сказав:

Воспользовался Вашим советом.. Убрал открытый расплод , выдержал сутки под колпачком, закрыл глаза, и выпустил... Приняли.. Спасибо Вам.

Своя виведена матка бджолам цінніша, ніж та, що ми стараємося підсаджувати, і доки є хоч найменший шанс вивести свою, бджоли цим шансом скористаються. У мене були випадки, що нехотіли приймати матку, бо мали кілька відкритих трутневих личинок, і намагалися на них тягнути маточники, спасалися, як могли. А якщо шансів нема, тоді приймуть любу.

Відкритий розплід віддавати назад неспішіть, нехай матка засіє, і з'явиться її відкритий , тоді і повернете

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, davolodya сказал:

 

Відкритий розплід віддавати назад неспішіть, нехай матка засіє, і з'явиться її відкритий , тоді і повернете

Отдавать и не буду.. Было три рамки, подсилил иошек.. А этим накидал работы, а то пока чудил, они все медем залили..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, tuda сказал:

закрыл глаза, и выпустил

А щоб очі не закрили ???:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, vovchik v сказал:

А щоб очі не закрили ???:umora:

Не приняли бы:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 19.07.2018 в 17:00, Павло Михайлович сказав:
В 06.07.2018 в 15:45, Павло Михайлович сказав:

У трьох відводках поставив маточники.Через деякий час заглянув-маточники розгрижені внизу,тобто матки вийшли....Минуло 16 днів.В одному відводку матка червить,в інших двох розплоду нема,маток не знайшов....Але в обох вощину відбудовують ,обножку несуть.Підставив розплід-маточники не тягнуть.В чім справа???

Вчора знову глянув на ці відводки:в одному так не знайшов ні матки ні розплоду.В другому є матка,є розплід.Але матка ЧОРНА!!!!!( з бакфастівського розплоду???)

 

 

В 19.07.2018 в 17:00, Павло Михайлович сказав:

в одному так не знайшов ні матки ні розплоду.

В цю сім'ю знову підставив суточний розплід.Потягнули маточники!!!!Але тільки 2!!!....Тиха заміна???Це ж виходить -матка є,тільки не хоче сіяти????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Павло Михайлович сказав:

 

В цю сім'ю знову підставив суточний розплід.Потягнули маточники!!!!Але тільки 2!!!....Тиха заміна???Це ж виходить -матка є,тільки не хоче сіяти????

А що то значить - стільки повторюваних знаків? :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, ДобровоЛ сказав:

А що то значить - стільки повторюваних знаків?

Радію:-є надія,що сім'я піде в зиму з маткою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
7 хвилин тому, Андрей Пчеловод сказав:

Делаю подсадку матки на примере этого пчеловода на канале "Пчеловодство и Природа". 
Это лучшее что я видел на эту тему в интернете. Он дает самые дельные советы.
Всем советую посмотреть.

Це випадково не Ваш канал? Дуже вже Ваші  однакові повідомлення в різних темах на рекламу схожі. Що стосується підсадки маток, є багато простих і більш-менш надійних способів, пускати матку в льоток- не найкраща ідея:IMHO: Особисто Ви  підсадили б в такий спосіб дорогу цінну матку? Я б неризикував, хоча матки для мене непроблема, бо виводжу сам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Це випадково не Ваш канал?

Притомил уже саморекламой 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Поміняв матку. Плідну на плідну. По сотах ходить, не червить вже 8 днів. Вперто тягнуть маточники. Хто що думає з цього приводу? Що робити? 

Можливо важливо те що нова матка взята з Нука де червила усього 1 день?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 18.07.2019 в 19:40, Маркіян сказал:

Поміняв матку. Плідну на плідну. По сотах ходить, не червить вже 8 днів. Вперто тягнуть маточники. Хто що думає з цього приводу? Що робити? 

Можливо важливо те що нова матка взята з Нука де червила усього 1 день?

Я в такому випадку даю рамку із відкритим розплодом. Як правило, після цього починає сіяти. Але бувають  дефекти матки, і вона взагалі не сіє. В мене такі випадки були, що я тільки не робив. Якщо не сіє більше 3 тижнів- на заміну.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.07.2019 в 19:40, Маркіян сказав:

Поміняв матку. Плідну на плідну. По сотах ходить, не червить вже 8 днів. Вперто тягнуть маточники. Хто що думає з цього приводу? Що робити? 

Можливо важливо те що нова матка взята з Нука де червила усього 1 день?

А може вона була неплідною, а то черва була трутовки? :ah: Або ж десь при підсадці придавили їй нечаянно животик ...

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.10.2018 в 14:09, Мико сказал:

Притомил уже саморекламой 

Это "притомил" больше похоже на "задолбал". :at:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А може вона була неплідною, а то черва була трутовки? 

 

 

 

 

Оце цілком можливо. Бо вже на тепер маю саме такий випадок. У нуклеусі велика гарна матка а кладе трута !!!??? Погода сприятлива весь час для обльоту. Не розумію причини такого явища?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З тими молодими часто виникають проблеми.

От взяв молоду, перевірену. Підсадив до робочої сім"ї (тобто ствру поміняв). Прийняли. Два рази на протязі 8 днів зривав свищі. Ще через 4 дні не червила. Ну я перелякався щоб гарну сім"ю не загробити,забрав до знов до нуклеуса. А в сім"ю поставив маточник. А за два дні дивлюсь ............ сіє падлюка як з кулемета. А мороки навколо неї вийшло на цілий місяць.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Маркіян сказав:

Оце цілком можливо. Бо вже на тепер маю саме такий випадок. У нуклеусі велика гарна матка а кладе трута !!!??? Погода сприятлива весь час для обльоту. Не розумію причини такого явища?

Та в цій справі усякому буває. Але й нормальні матки можуть кладку свою розпочинати з незапліднених яєць. :IMHO:

І це не є відхиленням. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

Та в цій справі усякому буває. Але й нормальні матки можуть кладку свою розпочинати з незапліднених яєць. :IMHO:

Я її і залишив ще на кілька днів. Подивлюся завтра, то відпишу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Маркіян сказав:

Я її і залишив ще на кілька днів. Подивлюся завтра, то відпишу.

З молодими матками поспішать ніколи не треба, тут  всяко буває...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У невеликому відводку щойно запліднена матка клала поміж бджолиного невелику кількість трута. Але це була "експериментальна" -   ф2  тому їі не знищував а підсадив у нормальну  сімю.  Розплід пішов суцільний весь бджолиний і від бруска до бруска (бо в цей час стояли надставки). З нею сімя нарощувала бджоли "вище середнього". 

Так що таке дійсно буває. Можливо це окремий випадок а не  норма. Не знаю .... :dntknw:, бо маткарством не займаюся.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Де я був зиму, що не прочитав тему:hmm:

Минулоріч вирішив замінити по-максимуму маток і зменшити роїння через відводки. Поробив відводки на 3-4 рамки, поставив поверх гніздових корпусів через плівку, дав маточники... З роїнням не допомогло, все одно відроїлися практично всі. Тож навіть не впевнений, що в гніздах підсаджувані матки, а не ройові. Короче, багато роботи, а результат близький до 0.

Цього року вирішив провести заміну маточниками. Матки мають вийти 10 числа. Пішов сьогодні відбирати старих і вже збирався післязавтра давати маточники. Але не все так сталося, як гадалося. Оглянув 13 сімей. Знайшов всього 5 маток. важко знайти в моїх помісних, замішаних на поліській крові, бігають по рамках як дурні. Тепер думаю, як краще далі робити.

1. В тих, що знайшов/знайду матку - матку удаляю, даю маточник;

2. Роблю відводки на пару рамок над гніздовим корпусом, даю маточник. Коли матка облетиться, почне червити, сподіваюся до акації, об"єдную через газету. А там хай розбираються самі матки. (боюся, що стару матку знайти не зможу, хіба по годині стоятиму біля кожного вулика).

3. Даю маточник в магазин у патроні без відшукування старої матки.

Яким способом краще замінити? Взяток зараз є, сади, ріпак.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, бігунець сказав:

Цього року вирішив провести заміну маточниками. Матки мають вийти 10 числа. Пішов сьогодні відбирати старих і вже збирався післязавтра давати маточники. Але не все так сталося, як гадалося. Оглянув 13 сімей. Знайшов всього 5 маток. важко знайти в моїх помісних, замішаних на поліській крові, бігають по рамках як дурні. Тепер думаю, як краще далі робити.

1. В тих, що знайшов/знайду матку - матку удаляю, даю маточник;

2. Роблю відводки на пару рамок над гніздовим корпусом, даю маточник. Коли матка облетиться, почне червити, сподіваюся до акації, об"єдную через газету. А там хай розбираються самі матки. (боюся, що стару матку знайти не зможу, хіба по годині стоятиму біля кожного вулика).

3. Даю маточник в магазин у патроні без відшукування старої матки.

Яким способом краще замінити? Взяток зараз є, сади, ріпак.

матки виходят 10 - чому саме сьогодні вирішили старих відібрати?

1. не все так просто: в Вашому випадку досить велика ймовірність що матку яка вийде з даного вами маточника гепнуть може не одразу але гепнуть і потянуть свої свищові. 

2. Будете обеєднувати без видалення старої матки -буде бойня ще та....

3. матка вийде але її гепнуть 99%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До вище написаного повідомлення потрібно було добавити ІМХО. Під час гарного взятку  п.2 п.3 в тій чи іншій мірі буде успішним.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...