Перейти к содержанию

Промышленная пасека в Семёновке, Полтавская область, 3000 семей


Рекомендуемые сообщения

10 часов назад, Володимир Джос сказал:

Оце і є  наша проблема. Всюди.  Немає поганих експортерів, немає поганих заготівельників, немає поганих керівників... Все це ми. І нас це влаштовує...:(.

Трішки не по темі, але по суті... Років нанадцять тому, в нашому місці, консервний завод, який розвалювався і розкрадався. взяли під своє керівництво шведи.  Всіх ньюансів не знаю, але  процес пішов. Завезли нове обладнання, встановили, настроїли... Найняли працівників, і старих також... Дали гарну, по мірках нашої провінції ,зарплату, соцпакет, безкоштовні обіди... Перший їхній шок - всі все крадуть. Почались "репресії" до злодіїв. Почали звільняти, навіть за вкрадені кілька яблук, чи помідорів... Через деякий час колектив залишився, який зацікавлений в роботі, і який не нишпорить по території, чого б його поцупити... Почалось відродження овочівництва в навколишніх селах...  Є куди дівати продукцію...  Вирощування помідорів дуже затратна справа. Що фінансово, що по задіюних людях... Значить в селян з"явилась робота.Хоча б сезонна. але все таки... Плюс податки, і таке інше... Красота...Була... В нашому болоті таке нікому не потрібно...Олігархічний (читай рабовласницько-феодальний устрій), не терпить ні конкуренції, ні новаторства...Шведи звернулись та й поїхали... Завод обезлюдів. Курортне місце, можливо скоро хтось там пансіонат зробить, земля дорога, а завод на узбережжі. ...Поки чиновник. який може розчерком пера, за енну суму когось зробити жебраком, а когось мільйонером, тільки від власної прихоті,  ніякого розвитку  не буде.  А поки що крадуть всі... Від різноробочого, до генерального директора підприємства та держави.

Я живу в селі, в якому діє державна агрофірма.. Робітники не знають своєї зарплати... Тому що: -  "карточка в жінки на її біжутерію"....  Масштаби крадіжок колосальні, але це когось влаштовує, тому ситуація не міняється роками.  І не буде мінятись,  поки не змінимось ми. 

 Вже було кілька невдалих спроб організовувати промислові пасіки "менеджерами"... Проекти амбіціозні, результат сумний...   Найбільш вірогідна можливість промислової пасіки, це розвиток вже діючого  такого бізнесу.. Коли в людини є своїх кількасот сімей, і є бажання та можливості ще збільшити їх кількість... Процес обслуговування вже відпрацьваний.   Є якась більш-менш діюча матеріальна база, звичні маршрути кочівлі, досвід з найманням працівників, тощо... Не знаю, яка кількість  сімей буде оптимальною... Але гадаю, що варіанти з десятками тисяч, в наших реаліях, і з нашим менталітетом, нереальні... Принаймні, при теперішньому розкладі.

 

 

Промислову пасіку може створити людина яка одна змогла працювати з700+сімей і знає досконало особливості  роботи з великою кількістю сімей. Якщо на промисловій пасіці  буде багато робітників  результату не буде. Мінімум робітників і максимальна зарплата за результативну роботу ось де ключ до успіху.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.07.2018 в 18:57, Stol сказав:

змогла працювати з700+сімей

Хотів би я таке побачити  Ключове слово "одна"...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Володимир Джос сказал:

Хотів би я таке побачити  Ключове слово "одна"...

Всі хочуть бачити і   лише одиниці  хочуть спробувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спробувати  можливо хочуть і не одиниці, але не всі бажаючі мільйонери...  І хто б що не казав, але одній людині нереально обслуговувати таку кількість сімей. Маю на увазі, повний цикл обслуговування...Починаючи з навощування рамок, закінчуючи розширеннями, та відкачкою меду...   А якщо один тикає пальцями, куди і що робити, а за ним "свита" хвоста заносить", то це вже ніяк не один... І яка б не була технологія, на все просто не вистачить часу...

Як працюють американські промислові пасіки, я дивився... 

Техніка, простори, один стандарт на все....  Одні на пасіках, інші в цехах на відкачці... І як не крути, задіяно купу народу... Ще до цього всього потрібні медоноси... Тисячі гектарів медоносів, бажано конвейером, щоб всій тій масі бджоли, було що носити, а не облизувати відполіровану десятком товарок одну квіточку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Stol сказал:

Всі хочуть бачити і   лише одиниці  хочуть спробувати.

Все готовы обсуждать, что никто в подсобники не пойдёт, нужно развивать своё дело, а в реальности, как в Простоквашино - чтоб что-то ненужное продать, сначала надо что-то ненужное купить. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Володимир Джос сказав:

І хто б що не казав, але одній людині нереально обслуговувати таку кількість сімей.

Наші земляки в Аргентині доводять, що можливо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Володимир Джос сказал:

Спробувати  можливо хочуть і не одиниці, але не всі бажаючі мільйонери...  І хто б що не казав, але одній людині нереально обслуговувати таку кількість сімей. Маю на увазі, повний цикл обслуговування...Починаючи з навощування рамок, закінчуючи розширеннями, та відкачкою меду...   А якщо один тикає пальцями, куди і що робити, а за ним "свита" хвоста заносить", то це вже ніяк не один... І яка б не була технологія, на все просто не вистачить часу...

Як працюють американські промислові пасіки, я дивився... 

Техніка, простори, один стандарт на все....  Одні на пасіках, інші в цехах на відкачці... І як не крути, задіяно купу народу... Ще до цього всього потрібні медоноси... Тисячі гектарів медоносів, бажано конвейером, щоб всій тій масі бджоли, було що носити, а не облизувати відполіровану десятком товарок одну квіточку.

Відверто можливо одній людині утримувати 400 сімей, єдине на певні операції потрібні помічники.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Відверто можливо одній людині утримувати 400 сімей

Кочуючи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Володимир Джос сказал:

Кочуючи?

Так звичайно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тогда какие операци будет делать хозяи этой пасеки? Он даже сторожить не сумеет в одиночку , а такое количество держать на одном месте , это сказать что поставить в городе пасеку .

Так звичайно.


Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, blek-269 сказал:

Тогда какие операци будет делать хозяи этой пасеки? Он даже сторожить не сумеет в одиночку , а такое количество держать на одном месте , это сказать что поставить в городе пасеку .

 


Отправлено с моего X5 через Tapatalk
 

 

Можна зимувати в одному місці, а далі декілька точків, а на рахунок сторожів, то тут або наймати або все або кругом трекери і фотоловушки.

Трекери вже використовуємо і не тільки я, точність надзвичайна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хорошо зимуем на одном точку , если я понял охрана , то тут на это надеятся не стоит . Но пусть , а остальное как ? Вы же знаете сколько работы . Наверное и закончились одиночные операции или еще что

Можна зимувати в одному місці, а далі декілька точків, а на рахунок сторожів, то тут або наймати або все або кругом трекери і фотоловушки.
Трекери вже використовуємо і не тільки я, точність надзвичайна.


Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, blek-269 сказал:

Хорошо зимуем на одном точку , если я понял охрана , то тут на это надеятся не стоит . Но пусть , а остальное как ? Вы же знаете сколько работы . Наверное и закончились одиночные операции или еще что

 


Отправлено с моего X5 через Tapatalk
 

 

У мене цифри кількості ростуть і це при тому, що трасу на пасіку не весь час, а якщо весь то яка проблема в цифрі 400, в гніздо кожні 2-3 тижні не заглядаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно и 500, вот только надолго ли пасечника хватит одному собирать улья на перевозку, во время взятка ставить корпуса и недай боже они не будут на 145 рамку. Хотя даже так кинуть по 2 корпуса на сильные семьи - 600-900 развести в срочном порядке, а перед этим все отсортировать и кинуть вощину (зимой можно не успеть, надо наващивать, чистить и т.д.) . Страшно представить сколько километров пешком нужно будет намотать по пасеке переходя от улья к машине. 

Работать одному на такое количество пчел жлобство чистой воды :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Джаз сказал:

Можно и 500, вот только надолго ли пасечника хватит одному собирать улья на перевозку, во время взятка ставить корпуса и недай боже они не будут на 145 рамку. Хотя даже так кинуть по 2 корпуса на сильные семьи - 600-900 развести в срочном порядке, а перед этим все отсортировать и кинуть вощину (зимой можно не успеть, надо наващивать, чистить и т.д.) . Страшно представить сколько километров пешком нужно будет намотать по пасеке переходя от улья к машине. 

Работать одному на такое количество пчел жлобство чистой воды :) 

Про 145 це ви правильно написали. Я дуже жалкую, що на початку свого пасічникування наклипав даданів і нехватило ума оцінити переваги рамки на 145.

Але тут потрібні нормальні приміщення, обладнання, транспорт і хоть якийсь маніпулятор або кара.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И

У мене цифри кількості ростуть і це при тому, що трасу на пасіку не весь час, а якщо весь то яка проблема в цифрі 400, в гніздо кожні 2-3 тижні не заглядаю.
Мы ведем речь пока не о том ,а сколько надо людей на ту или иную операцию , а таких операций сами знаете . Я сам не каждый день заглядываю , но некто не оменяет пожсадку маток , решеток и так далее .

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, MaXUA123 сказал:

 

Але тут потрібні нормальні приміщення, обладнання, транспорт і хоть якийсь маніпулятор або кара.

Я так понимаю обсуждение идет физических возможностей человека. От ценовой политики, нужного инвентаря и техники можно пока просто немножко "охреневать" :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

200 на 1 в самый раз, кроме перевозки и откачки. Свое здоровье тоже ценить нужно.

Думаю кто-то упомянет практику Канады, на 1 рабочего 1000 ульев если не ошибаюсь? Но где Канада а где мы :crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Джаз сказал:

200 на 1 в самый раз, кроме перевозки и откачки. Свое здоровье тоже ценить нужно.

Думаю кто-то упомянет практику Канады, на 1 рабочего 1000 ульев если не ошибаюсь? Но где Канада а где мы :crazy:

Так 200 з нашою матеріальною базою в самий раз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

200 на 1 в самый раз, кроме перевозки и откачки. Свое здоровье тоже ценить нужно.
Думаю кто-то упомянет практику Канады, на 1 рабочего 1000 ульев если не ошибаюсь? Но где Канада а где мы :crazy:
Вот там и технология и все рамно два человека , кнопку нажимаешь ,а решетку ставит другой

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.07.2018 в 09:32, Джаз сказал:

200 на 1 в самый раз, кроме перевозки и откачки. Свое здоровье тоже ценить нужно.

Думаю кто-то упомянет практику Канады, на 1 рабочего 1000 ульев если не ошибаюсь? Но где Канада а где мы :crazy:

Якщо б в Канаді пасічники мали   по 50-200 вуликів і вони були б там де ми.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Sat Jul 21 2018 в 16:37, Stol сказал:

Якщо б в Канаді пасічники мали   по 50-200 вуликів і вони були б там де ми.  

Иииии что?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Stol сказал:

Якщо б в Канаді пасічники мали   по 50-200 вуликів і вони були б там де ми.  

Иметь 1000 семей и спать не снимая "чобит" потому что через два часа снова подыматься? Скажите об этом Мыко, у которого при 50-ти семьях есть помощница и при желании в любой момент может позволить себе шашлык с медовухой? И что такое 10 бочек меда с 300 семей? У нас сразу в голове зафиксировалось 1000 семей. А какое направление его пасеки, какая медоносная база, какая технология пчеловождения? Может в наших условиях он и 300 семей не смог бы обслуживать?:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, NVN сказал:

Иметь 1000 семей и спать не снимая "чобит" потому что через два часа снова подыматься? Скажите об этом Мыко, у которого при 50-ти семьях есть помощница и при желании в любой момент может позволить себе шашлык с медовухой? И что такое 10 бочек меда с 300 семей? У нас сразу в голове зафиксировалось 1000 семей. А какое направление его пасеки, какая медоносная база, какая технология пчеловождения? Может в наших условиях он и 300 семей не смог бы обслуживать?:IMHO1:

У кожного своє розуміння промислових масштабів .Для одного це300,а для іншого 1000 і більше. Можу сказати,що чим більше вуликів тим легше працювати ,бо більше можливостей для різних маневрів і технологічного забезпечення пасіки.Той ,хто заперечує можливість  в наших умовах працювати з тисячами  вуликів  хоче виправдати  свою нездатність до такої роботи. Немає нічого неможливого,якщо є бажання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Stol сказал:

.Той ,хто заперечує можливість  в наших умовах працювати з тисячами  вуликів  хоче виправдати  свою нездатність до такої роботи.

  • Заперечуе, не заперечуе  это все рассуждения из категории " я бы смог, но мне не надо" Для меня убедителен один аргумент, я (Stol) обслуживаю 1000 семей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...