Перейти к содержанию

Промышленная пасека в Семёновке, Полтавская область, 3000 семей


Рекомендуемые сообщения

При обговоренні  оплати праці, ніхто не врахував наш менталітет,  рідненьких...   Що тих, які "високо", так і тих, що тільки мріють про ту "висоту".  А реалії такі, що такий собі "олігарх" може навіть виділяти по 10 000 на зарплатню на один "ніс"...  Але є ще "менеджери", після яких до кінцевої ланки "доїде" якраз 3000-4000 тисячі, все інше розтане десь в дорозі... А знизу взагалі все прозаїчно, більшість на роботі  тупо краде, все що бачить, і все, що на його думку "не так лежить".  Чи то буде велика пасіка, чи агрофірма, чи завод, чи маршрутка. Результат кругом однаковий... Тому і мають великий "облом" практично всі, хто намагається чесно працювати в такому болоті.  А ще додати сюди держструктури, які з тебе "живого не злізуть". Податкові, санстанції, пожежники, і все таке інше, теж наше рідненьке... В інших країнах є мафія, в нас вся країна мафія... Тому звичайні ринкові відносини в усіх сферах діяльності тут не працюють.  Хоча ті самі відносини і в "чистому" бізнесі  аж ніяк не райдужні.  Добре що хтось намагається працювати "по білому"  Це один з етапів розвитку країни, і суспільства загалом... А поки маємо, що маємо... Одні радіють, що сім"ї в промисловиків пропали, інші роєловки клепають...  Радіють ще продавці пакетів, бо в них є прибуток. Як написав хтось на форумі, дуже задоволені покупцями з Семенівки.   Гребуть все, і по гарній ціні... Ось такі "бізнесА"....  Здорових Вам бджіл, і квітучих околиць ціле літо...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Володимир Джос сказал:

При обговоренні  оплати праці, ніхто не врахував наш менталітет,  рідненьких...   Що тих, які "високо", так і тих, що тільки мріють про ту "висоту".  А реалії такі, що такий собі "олігарх" може навіть виділяти по 10 000 на зарплатню на один "ніс"...  Але є ще "менеджери", після яких до кінцевої ланки "доїде" якраз 3000-4000 тисячі, все інше розтане десь в дорозі... А знизу взагалі все прозаїчно, більшість на роботі  тупо краде, все що бачить, і все, що на його думку "не так лежить".  Чи то буде велика пасіка, чи агрофірма, чи завод, чи маршрутка. Результат кругом однаковий... Тому і мають великий "облом" практично всі, хто намагається чесно працювати в такому болоті.  А ще додати сюди держструктури, які з тебе "живого не злізуть". Податкові, санстанції, пожежники, і все таке інше, теж наше рідненьке... В інших країнах є мафія, в нас вся країна мафія... Тому звичайні ринкові відносини в усіх сферах діяльності тут не працюють.  Хоча ті самі відносини і в "чистому" бізнесі  аж ніяк не райдужні.  Добре що хтось намагається працювати "по білому"  Це один з етапів розвитку країни, і суспільства загалом... А поки маємо, що маємо... Одні радіють, що сім"ї в промисловиків пропали, інші роєловки клепають...  Радіють ще продавці пакетів, бо в них є прибуток. Як написав хтось на форумі, дуже задоволені покупцями з Семенівки.   Гребуть все, і по гарній ціні... Ось такі "бізнесА"....  Здорових Вам бджіл, і квітучих околиць ціле літо...

В цій справі все набагато простіше, щоб все нормально виконувати, потрібно все таки в цьому трохи розбиратися, а ті що розбираються мають власні пасіки і качають хоча б 3-5 т. і це не працюючи повний день, а тепер їх грубо переведіть у грн., це не рахуючи іншого доходу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому у таких промислових пасіках, можна легко списати кошти на зимівлю, а при купівлі пакетів замутити "бізнес" з пасічниками, які його продають, тому думаю власники вже "влетіли" не на один млн.

І так далі буде продовжуватися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіть обробіток від кліща. Яскравий приклад, пасіка Нагорнюка, коли на пасіці, яку продав весною злітали бджоли.

Як мені видається, бджіл від повинен вже був обробити від кліща якісно, дивлячись на його виступ у ютубі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Wladimir_K сказав:

дивлячись на його виступ у ютубі.

Наскільки я чув про Нагорнюка, пасіка там явно не в лідерах по прибутках, і всьому іншому.  А язиком розказувати політики, і всі, хто навколо того зав"язаний, вміють так, що потім ошуканий і сам не розбереться, де його взули. А ще зважаючи на слова Нагорнюка про те, що брати на пасіку треба дилетантів, і швиденько їх навчити, то чому там дивуватись... В досвічених на своїх пасіках бувають проколи, а там наймана робоча сила, якій на все начхати. за дуже рідкісним виключенням.  На все ще дуже впливає "совковий" підхід до працівників...   Старші добре пам"ятають  "Сьогодні рекорд, завтра норма".   І якщо більше працюєш, то на тебе більше навішають, а зарплатню отримаєш однакову із тим, хто прошарився...  На моїх очах, такий підхід до діла, буквально знищив всіх ініціативних, які реально своїм розумом і вмінням давали мільйонні прибутки підприємству.  Жадоба, тупість, і бажання мегаприбутків вже "вчора".  І ігнорування реально гарних працівників, які є основою розвитку бізнесу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.05.2018 в 19:47, Ильич (альп) сказал:

Честно, ощущение дежавю. В прошлом, кажется, году весной также человек-строитель искал место помощника пчеловода, наставника или чего то подобного. Это не Вы были? Если да, то так и каков результат по прошлому году 

Нет, не я точно. Я посмотрел сайты, пасека.биз например. Парень из Харькова ищет примерно то же что и я. Хочет научиться делу. Бывают такие "ударенные"))

14 часов назад, Андрей Баскевич сказал:

4200 зарплата ,плюс за каждый час переработки доплачивают, вродь так мне говорили..

Да, мне тоже. Праздники и ночные тоже оплачиваются, бонус в конце сезона, ну и официальное трудоустройство с оформлением. Но как оно на самом деле- знают только те, кто уже работает. Мне официальное трудоустройство в принципе не нужно особо- я веду своё дело под чёрным флагом, на государство никогда никаких надежд не было. 

По роду деятельности часто читаю строительные форумы, и когда искал людей, и были планы расширяться, то изучал на них разделы типа "ищу работу". За всё время ни разу нигде не видел объявление от человека, который хотел бы научиться профессии с нуля. Зато были объявления типа- крутой подсобник, мастера понимаю с полуслова, меньше 500 грн в день не предлагать. Это почти дословно. То есть человек возможно реально хорош как подсобник, но желания идти дальше у него нет, это его потолок и предел мечтаний. Делать что скажут, инициативы на себя не брать, ответственности не нести. 

Или такие темы люди открывают- на пасечных форумах тоже такое встречал, да и тут по моему были подобные- как платить работникам, мастерам, какой процент себе оставлять, какие нужны договора для клиентов, как принимать работу и тд. Начинаешь общаться, видишь, что человек ни в зуб ногой в этом деле. Ага, понятно, очередной товарищ наслушался гуру в ютюбе, пришёл за легкими деньгами в стройку- тут же миллионы под ногами)) Начинаешь объяснять, что есть два пути- если есть деньги, и талант к маркетингу, нанимаешь прораба или ищешь партнера знающего, отдаешь ему техническую часть, а сам роешь носом землю в поисках заказов. Если денег нет- год, два, три, в зависимости от соображалки, работаешь на стройке, начиная с самого низа и вкуриваешь систему. Дальше сам. Если хочешь для себя научиться- приходи на подсобу, я научу, покажу. Если хочешь научиться делу- амбиции засунь подальше, учись, работай. Вырастешь- дам дело в руки, отдам заказы, будем сотрудничать. 

Нет, не подходит. Нужно всё и сразу. Ну если нет опыта, нет денег сразу на фирму с наемными людьми, но хочешь чтобы это было основным делом- иди в систему винтиком и изучай изнутри. С соображалкой люди в любом деле нужны.

Так и пасечники- когда возникает тема с  пчелами как с основным делом, все хором говорят- начни с малого, с нескольких ульев, научись, пойди помощником на пасеку. Но только никому такие помощники не нужны, на самом деле)) Нужны молодые здоровые бычки, не пьющие (нонсенс на самом деле), не задающие вопросов, которых где поставил там и стоит. А потом читаешь, сегодня буквально прочитал- средний возраст пасечника в Украине 60-65 лет, и молодые не идут. Посмотрел в фейсбуке  страничку Боярского колледжа, курсы по пчеловодству у них хорошие, фотографии- мужики лет по 50-60 на курсах. Молодежь, однако. 

Сергей Михайлович Йосипенко- сайт "Свій Мед" , называется. Почти сто лет семья занимается пчеловодством, из поколения в поколение передается искусство, дело, магазин в Киеве. Достойно уважения. Но сколько таких династий? 

Знания и опыт уходят с уходящими. Это мертвые знания и опыт. Нет живой традиции- передачи от учителя к ученику. Поэтому когда приходит бизнес с технологиями, разобщенные частные знания всегда проигрывают технологии. Это вопрос времени. 

А люди, которые стоят за технологией, далеко не всегда думают о живой традиции. Там другие задачи.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, SergUA сказав:

Нет, не я точно. Я посмотрел сайты, пасека.биз например. Парень из Харькова ищет примерно то же что и я. Хочет научиться делу. Бывают такие "ударенные"))

Если были бы вы уверенны - не задавали бы вопроса. А так сами понимаете, что вариант мутный и вроде хочется, а вроде непонятно. Опытные люди вам говорят - это бессмысленно. Мой вам совет - купите 5 ульев и поиграйтесь. Если хочется подарить год времени промышленнику - идите к нему работать на 4200. Он на вас здорово наварит, а вы и денег не заработаете и здоровица тоже не добавится. Про опыт вообще молчу-  ни о чем. На 5 своих ульях вы больше поймете в пчеловодстве. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Sanich сказал:

Если были бы вы уверенны - не задавали бы вопроса. А так сами понимаете, что вариант мутный и вроде хочется, а вроде непонятно. Опытные люди вам говорят - это бессмысленно. Мой вам совет - купите 5 ульев и поиграйтесь. Если хочется подарить год времени промышленнику - идите к нему работать на 4200. Он на вас здорово наварит, а вы и денег не заработаете и здоровица тоже не добавится. Про опыт вообще молчу-  ни о чем. На 5 своих ульях вы больше поймете в пчеловодстве. 

Да, всё верно. Конечно не уверен, и хочется и непонятно- я дока в своем деле, в этом я ноль, только теория. 

Пять ульев- согласен. Начать с малого, о чём и говорил выше. Дальше что? Поиграться? Пробами и ошибками прийти к хобби? Хобби я и и с помощью форума научусь.Нет желания играться, мне не 20 лет, к сожалению. Есть необходимость  очень резко поменять жизнь и получить профессию. Для этого готов пойти учеником к мастеру. Потому что знаю как становятся мастерами. 

Не хочу ещё год заниматься осточертелым делом, вот этого точно не хочу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, SergUA сказав:

Поиграться? Пробами и ошибками прийти к хобби?

Большинство, кто живет с пчел начинали с малого. Почитайте посты профи, что они писали в 2007 году, когда форум только начинался. Тут есть люди кто за пару лет выростали с 10 семей до сотни. И без хождения в подмастерьях. 

8 годин тому, SergUA сказав:

Для этого готов пойти учеником к мастеру. Потому что знаю как становятся мастерами. 

1. На промпасеке нету у кого чего учится. Там все поставленно на поток и мастеров там нету - мастера имеют свои пасеки. Можно, разве что у управляющего научиться колотить понты. Большая вероятность, что проработав там сезон вы не будете в силах найти матку в улье или отличить трутневый расплод от пчелиного. 

2. Можно пойти на частную пасеку помощником. Но опять же - много шансов, что ничему вас учить не будут. Так как в пчеловодстве важно понимание, а не практика. Выкачав 10 тон меда, понимания как заставить пчел его принести и не откинуть копыта у вас не появится. А у профи-хозяина - оно есть. И он вряд-ли вам будет разжовывать почему и когда что нужно делать. 

Поэтому - начать с 5-10 ульев. 1-2 сезона попробовать и решить. Дальше за 2 года довести пасеку до 100-200 ульев. Вот и весь план. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И теория. Желательно книги. Больше книг и разных. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо. Со вторым пунктом особенно согласен. Хотя был дедушка наставник в юности- его сын в науке весь, историк, а во мне видел наследника. Только дедушка умер, а я уехал учиться. Пасеку продали. 

В идеале конечно частная пасека лучше- это живая традиция. Только передавать традицию не спешат.

Книги обязательно. И в Боярку или Гадяч  на дистанционый курс. За плечами не носить. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нашій бригаді за три сезони вже "промелькнули" троє початківців...Бізнесмени нашого провінційного рівня... Гроші є, бажання заробляти є, а тут бджільництво, одні прибутки навколо... Відразу купили нові вулики, платформи, і все інше обладнання... Ціле літо хтось із досвідчених товкся на їхніх платформах,  ( а як оце зробити, а що це за бджола якась не така побігла, тощо...) В результаті, на наступну весну   з"являвся інший, на тій самій платформі, з тими самими вуликами, але з свіжокупленими бджолами, тому що в першого вся пасіка зимою "лягла".     В мене самого це четвертий сезон... Майже рік в інтернеті, перечитував  величезну купу літератури,  яку тільки зміг нарити, плюс відео.... бджіл ніколи в сім"ї не було,і до вулика я близько  не підходив.  На таке діло спонукав давній приятель. А мені по здоров"ю, в самий раз. Одна з моїх минулих  професій, дуже допомагала пенсійному фонду в збереженні коштів... Не всі дотягують до тієї пенсії..   Так ось... Теорію пройшов. дійшло діло до бджіл... Купили два пакета, старі вулики...  В зиму пішло 6, які успішно перезимували... Ніхто з інших пасічників в мої вулики ніколи не заглядував, намагався до всього дійти сам.  Відводки, матки... На 100 сімей   скакнути за рік другий в моєму випадку нереально.  Тому що такий розвиток вимагає дуже великих, для нашого сімейного бюджету коштів. Том процес йде, але повільно... Поки що маю тару на півсотні сімей, та три десятки сімей, разом з відводками... На даному етапі   найважчий період, зимівля... Позаминула зима забрала 4-5 сімей, і минула 6. В нашій місцевості це не найгірший результат, навіть серед досвідчених, але мене він зовсім не влаштовує.

Це я все веду до того, що коли Вас наймуть працювати на промислову пасіку, то процес навчання буде виглядати так:- " Оті п"ять сотень корпусів перенеси отуди, а оті дві тисячі постав тут, напхай в них рамок, і поклади оооннн туди.  Поки будеш носити третю сотню, по дорозі кури."  Можливо це буде виглядати не дослівно так, але  мені все таки здається, що  буде дуже схоже.

Ще реальний варіант з наукою, повідав мені один знайомий... Йому інший колега запропонував два роки відпрацювати на нього, а в процесі чогось навчитись... Теж сумнівний варіант... "Розжовувати" навряд чи хтось буде, а корпусів натягаєшся точно, та ще чергувати на точку будеш "денно і  нощно" весь сезон... За свої кошти і харчі...

Тому порада "Саніча" з усіх варіантів, як на мене, сама толкова.  Кілька вуликів, і  неспішна практика, з ретельним вивченням теорії, з дуже скрупульозним аналізом тієї самої теорії, тому що написано, і відзнято дуже багато реального "марення дешевнохворих".  І знову практика... Згадую себе.   Рамку в руки взяти страшно... Все таки взяв, поки тримав, вже забув яким боком її назад вставляти.. Коли вийшли перші бджоли з відстроєної вощини, саму першу від переляку задавив, подумав, що то якась матка з"явилась...:dntknw:(яка суш з пакетами, всі знають). Питання самої суші... Перші два роки, її просто немає, все на вощині... Потім пару сотень моєї суші " трахнула міль".   Мій косяк стовідсотковий. Послухав продавця, що полоски від молі-"бомба", 1 на півсотні рамок, і ляпота. Кинув три на півсотні, із залишків витопив трохи воску, і знову сезон на вощині... Останньої осені від молі втік. знайшли миші... Втиг помітити. З"їли "всього" пару десятків рамок з пергою, мінус, але вже не так страшно... Теж досвід..   Таких ньюансів виникає безліч..  Тому треба вчитись, практикувати...  Для цього звичайно потрібен час..Про кошти не кажу, тут все індивідуально...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Як справи на найбільшій пасіці України? Як показує себе 10000га фацелії? Піднімемо тему.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, mascot сказал:

Як справи на найбільшій пасіці України? Як показує себе 10000га фацелії? Піднімемо тему.

У нас "свої вуха" і тут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Wladimir_K сказал:

У нас "свої вуха" і тут.

Так а в чому проблема? Заборонено спілкування про дану пасіку?  Власники ж самі її піарили в ютубі і інших місцях. Бажали відкритості, публічності. Для них це плюс , що про них не забувають, цікавляться ними.  Безкоштовний маркетинг.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 000 га фацелії посіяли?   Нічого собі.  В них землі свої, чи арендують?   Якщо є можливість засівати такі площі медоносами,  то варіант тисячної промпасіки реальний...   Цікаво як до місцевих пасічників вони будуть відноситись? Тим як не крути, діватись нікуди, і будуть стояти на "промислових" медоносах...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, mascot сказал:

Так а в чому проблема? Заборонено спілкування про дану пасіку?  Власники ж самі її піарили в ютубі і інших місцях. Бажали відкритості, публічності. Для них це плюс , що про них не забувають, цікавляться ними.  Безкоштовний маркетинг.

Та ні просто все як колись у колишніх колгоспах, думаю всі пам'ятають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Wladimir_K сказав:

все як колись у колишніх колгоспах

Мається на увазі, що начальство робить вигляд, що платить зарплату, а працівники роблять вигляд, що працюють? І що одні, що другі, тягнуть звідти все що бачать, по мірі своїх сил і можливостей?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Володимир Джос сказал:

Мається на увазі, що начальство робить вигляд, що платить зарплату, а працівники роблять вигляд, що працюють? І що одні, що другі, тягнуть звідти все що бачать, по мірі своїх сил і можливостей?

Все вірно, як кажуть робочий варіант.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Wladimir_K сказал:

Все вірно, як кажуть робочий варіант.

Головне , що всіх влаштовує . :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, vovchik v сказал:

Головне , що всіх влаштовує . :) 

Крім власників напевне, адже за банкет "платять" вони.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Крім власників напевне, адже за банкет "платять" вони.

Нууу . Їм багато знати не обовязково .:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, vovchik v сказав:

Головне , що всіх влаштовує . 

Оце і є  наша проблема. Всюди.  Немає поганих експортерів, немає поганих заготівельників, немає поганих керівників... Все це ми. І нас це влаштовує...:(.

Трішки не по темі, але по суті... Років нанадцять тому, в нашому місці, консервний завод, який розвалювався і розкрадався. взяли під своє керівництво шведи.  Всіх ньюансів не знаю, але  процес пішов. Завезли нове обладнання, встановили, настроїли... Найняли працівників, і старих також... Дали гарну, по мірках нашої провінції ,зарплату, соцпакет, безкоштовні обіди... Перший їхній шок - всі все крадуть. Почались "репресії" до злодіїв. Почали звільняти, навіть за вкрадені кілька яблук, чи помідорів... Через деякий час колектив залишився, який зацікавлений в роботі, і який не нишпорить по території, чого б його поцупити... Почалось відродження овочівництва в навколишніх селах...  Є куди дівати продукцію...  Вирощування помідорів дуже затратна справа. Що фінансово, що по задіюних людях... Значить в селян з"явилась робота.Хоча б сезонна. але все таки... Плюс податки, і таке інше... Красота...Була... В нашому болоті таке нікому не потрібно...Олігархічний (читай рабовласницько-феодальний устрій), не терпить ні конкуренції, ні новаторства...Шведи звернулись та й поїхали... Завод обезлюдів. Курортне місце, можливо скоро хтось там пансіонат зробить, земля дорога, а завод на узбережжі. ...Поки чиновник. який може розчерком пера, за енну суму когось зробити жебраком, а когось мільйонером, тільки від власної прихоті,  ніякого розвитку  не буде.  А поки що крадуть всі... Від різноробочого, до генерального директора підприємства та держави.

Я живу в селі, в якому діє державна агрофірма.. Робітники не знають своєї зарплати... Тому що: -  "карточка в жінки на її біжутерію"....  Масштаби крадіжок колосальні, але це когось влаштовує, тому ситуація не міняється роками.  І не буде мінятись,  поки не змінимось ми. 

 Вже було кілька невдалих спроб організовувати промислові пасіки "менеджерами"... Проекти амбіціозні, результат сумний...   Найбільш вірогідна можливість промислової пасіки, це розвиток вже діючого  такого бізнесу.. Коли в людини є своїх кількасот сімей, і є бажання та можливості ще збільшити їх кількість... Процес обслуговування вже відпрацьваний.   Є якась більш-менш діюча матеріальна база, звичні маршрути кочівлі, досвід з найманням працівників, тощо... Не знаю, яка кількість  сімей буде оптимальною... Але гадаю, що варіанти з десятками тисяч, в наших реаліях, і з нашим менталітетом, нереальні... Принаймні, при теперішньому розкладі.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Володимир Джос сказал:

Не знаю, яка кількість  сімей буде оптимальною...

Кожен визначає сам свою кількість . 

10 часов назад, Володимир Джос сказал:

Але гадаю, що варіанти з десятками тисяч, в наших реаліях, і з нашим менталітетом, нереальні...

Майбуть , що так . 

10 часов назад, Володимир Джос сказал:

Оце і є  наша проблема. Всюди.  Немає поганих експортерів, немає поганих заготівельників, немає поганих керівників... Все це ми. І нас це влаштовує...:(.

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...