Перейти к содержанию

Статусы семьи в электронном журнале пчеловода


Рекомендуемые сообщения

В одной из последующих версий мы хотим реализовать статусы семьи. Суть идеи в том, что кроме добавлять осмотры, пчеловод сможет выставлять быстрые статусы и они будут отображаться на улье. Таким образом, глянув на пасеку, можно понять какие проблемы есть в какой семье.

Собственно вопрос в том, какие статусы у кого есть на уме. 

Я пока пришел к таким: 

1.  Роение: Мисочки, засев, личинки 1-3 дня, личинки 4-5 дней, запечатанные маточники, открытые маточники 

2. Болезни. Можно иметь набор болезней предустановленный, но лучше, мне кажется, просто иметь отметку, что эта семья нездорова и текстом, если надо написать в чем проблема.

3. Матка: Семья без матки, матка в клеточке, матка в изоляторе, матка в рамочном изоляторе

Еще идеи? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Sanich сказал:

3. Матка: Семья без матки, матка в клеточке, матка в изоляторе, матка в рамочном изоляторе

Неплодная матка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Sanich сказал:

Еще идеи? 

3. Возраст матки 

4. Отстройка сотов

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вихід матки з маточника: дано (наявний) маточник 14дн, штучний (ройовий, тх, св), вихід матки      маточник.jpg

Мітка матки (колір, номер)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Передивився свої записи які я роблю нашвидкоруч крейдою на вуликах, а в журналі закладки.

2016    вік матки

М?    замінити матку

М-       матка відсутня

М??    наявність матки під питанням

ОБ, НО      матка обліт, не обліт

КВЯ  05.07.2016   контроль відкладання яєць маткою (коли повинна почати)

М/ЛКР    у матки обрізане ліве крило

М/ПКР     у матки обрізане праве крило

АГР!    агресивна сім’я

ХВ!     хвора сім’я

Р!!!     сім’я в ройовому стані

Р?    вийшов рій

Вошина -      погано або зовсім не відтягує вощину

ВР+              наявність відкритого розплоду

НПМ-и      не печатні маточники

ПМ-и         печатні маточники

Мисочки!      яйця в мисочках

ПДВ (дата)        обов’язково передивитись сім’ю (дата)

+ПМ ПДВ (дата)      дав печатний маточник, передивитись (дата)

+НО ПДВ (дата)     дав молоду матку, передивитись (дата)

+ОБ ПДВ                дав плідну матку, передивитись

МклГ?      матка в кліточці Гайдара

МклГ?      матку випустив з кліточки Гайдара, перевірити прийом матки

М ? іол.    матка в ізоляторі

М ? ізол.   матку випустив з ізолятора

М? КВП       матка під ковпачком

М?КВП      матку випустив з під ковпачка

Мед -!      в сім’ї мало меду

М30      меду повні рамки, пора качати

М0!        не було що качати (буває і таке), вияснити причину

РР        роздільна решітка

КЛІЩ!      коли побачу хоча б одного кліща на бджолі

ВВ+     зробити відводок від сім’ї

ТР!        багато трута

Ну і по типу: Тече криша, відремонтувати вулик, замінити підставку, дати теплу заставну, миша

       

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Статус "хвороби":
-здорова - пусто в графі
-хвора - відповідний запис("а.гнилець++",  "є.гнилець+", "аскофероз +++",  "нозематоз ++" - і так далі), плюси - ступінь захворювання, що є загальноприйнятим у ветерінарії. Від ступеня захворювання залежать відповідні дії пасічника.

Для зручності записів додаткові знаки: !, ?, < >
!нозематоз+ - хвороба активна, потребуються негайні дії, ? - діагноз під питанням, <нозематоз> - вилікувана сім'я, свого роду "чорна мітка".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, nibond сказал:

Статус "хвороби":
-здорова - пусто в графі
-хвора - відповідний запис("а.гнилець++",  "є.гнилець+", "аскофероз +++",  "нозематоз ++" - і так далі), плюси - ступінь захворювання, що є загальноприйнятим у ветерінарії. Від ступеня захворювання залежать відповідні дії пасічника.

ДЯкую. Питання в тому чи хвороба вводиться вручну, чи вибирається зі списку. Другий варіант швидший, але не всі хвороби введеш наперед, а завеликий список буде путати. :IMHO:

1 час назад, pchel сказал:

Передивився свої записи які я роблю нашвидкоруч крейдою на вуликах, а в журналі закладки.

Дякую. Деяка інформація вже присутня у журналі в тому чи іншому вигляді. Є деякі ідеї які мені сподобалися. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коли ми заходимо на пасіку то повинні бачити тільки статус. А ось всі уточнення повинні буди в окремій графі. Наприклад: Бачимо статус ХВОРА! Відкриваємо цей номер сім’ї і бачимо графу Хвороби, а в ній

1 час назад, nibond сказал:

-хвора - відповідний запис("а.гнилець++",  "є.гнилець+", "аскофероз +++",  "нозематоз ++" - і так далі), плюси - ступінь захворювання, що є загальноприйнятим у ветерінарії.

:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Питання в тому чи хвороба вводиться вручну, чи вибирається зі списку. Другий варіант швидший, але не всі хвороби введеш наперед, а завеликий список буде путати.

Не обов’язково вводити всі. Можна тільки основні, які найчастіше трапляються в наших регіонах. Думаю їх не так то і багато. Решту можна і в ручну, коли не дай бог що.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, pchel сказал:

Не обов’язково вводити всі. Можна тільки основні, які найчастіше трапляються в наших регіонах. Думаю їх не так то і багато. Решту можна і в ручну, коли не дай бог що.:hmm:

Програма задумана як інтернаціональна, тому прив"язки до будь-якого регіону чи специфіки регіону не хотілося б робити. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Sanich сказал:

Програма задумана як інтернаціональна, тому прив"язки до будь-якого регіону чи специфіки регіону не хотілося б робити.

Я трішки не так виразив свою думку. Хвороби, які частіше трапляються можна і списком, а рідкісні вручну. З можливістю доповнювати список, якщо якась із хвороб почне прогресувати. Хоча, якщо інтернаціональна, то дійсно, список може бути і не малий. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, pchel сказал:

Хоча, якщо інтернаціональна, то дійсно, список може бути і не малий.

в тому й проблема.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

основное это расположение. верхний левый и правый,также и нижние.

по центру текстбокс комментария

болезни,состояние семьи по роению,состояние матки (плод-неплод) и 4 какойто.

болезни можно выбором из чекбокса выбирать ,а отображаться картинками. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

когда ждать на тест новую мобильную версию?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, gangsterovich сказал:

когда ждать на тест новую мобильную версию?

В ближайшие дни. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Sanich Не знаю можливо буде доречно:

-статус "вароа полоски" з можливостю вибрати кiлькiсть днiв на скiльки ставлятся та цифровий iнформатор скiльки днiв залишилось,

-статус "контрольний вулик" тобто вулик стоiть на вагах, 

-статус "пилковловлювач" тобто на вулик встановлений пилковловлювач з iнформатором скiльки днiв простояв

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, noweth312 сказав:

Sanich Не знаю можливо буде доречно:

 

Дуже доречно. А чому - тому що статуси у нинішньому вигляді мені вкрай не подобаються. 

Хотілося зробити універсальним, а виходить все одно не так. Наприклад, зробив статус Матка Ізольована. Але я хочу вказувати, що вона сидить в ізоляторі Хмари, чи в рамковому ізоляторі чи в кліточці. А добавляти ці всі варіанти - неможливо і нема сенсу. Іноземці взангалі не зрозуміють, що таке Ізолятор Хмари.  Тому зараз думаю, щоб переробити, що кожен заводить в систему свої статуси і їх редагує і задає скорочення із 3 символів. І кожному буде своє щастя.

Будемо робити трохи ближче до весни, так як сезон закінчився. Зараз всі зусилля на селекційну складову сайту, як мінімум до нового року. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Добавлені налаштування та вибір статусів. ++ Sanich молодець (пацан сказал пацан сделал:))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, noweth312 сказав:

Добавлені налаштування та вибір статусів. ++ Sanich молодець (пацан сказал пацан сделал:))

Дякую за відгук! :)

Напишу новину про зміни найближчим часом та оновимо мобільний додаток. Готуємо ще багато новинок для нового сезону, які спростять роботу та облік на пасіці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Sanich, дякую за програму! Не звертав раніше на цю тему форуму увагу :ah: А якщо по темі, то статуси на загатьному вигляді точка краще дублювати тими ж іконками що й в налаштуваннях вулика. Хворобу просто "+" червоний хрест. Хворі сім'ї, нормальні пасічники, довго не тримають :hunter:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коліт мітки на матці, було б добре, дублювати біля маркування матки. Кружком відповідного кольору.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, GEVAK сказав:

Sanich, дякую за програму! Не звертав раніше на цю тему форуму увагу :ah: А якщо по темі, то статуси на загатьному вигляді точка краще дублювати тими ж іконками що й в налаштуваннях вулика. Хворобу просто "+" червоний хрест. Хворі сім'ї, нормальні пасічники, довго не тримають :hunter:

Кожен буде мати змогу задавати свої статуси зі своїми скороченнями. На Веб версії вже так. На мобільному буде в найближчі дні. Кожен сам собі пан. 

10 годин тому, GEVAK сказав:

Коліт мітки на матці, було б добре, дублювати біля маркування матки. Кружком відповідного кольору.

Зробимо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.12.2017 в 23:05, Sanich сказав:

Кожен буде мати змогу задавати свої статуси зі своїми скороченнями.

Sanich, дякую за чергове оновлення. Розчарувало тільки те, що кожен статус має скорочення з двох символів. Тепер прийдеться міняти свої роками напрацьовані статуси  і звикати до нових. 

В 10.12.2017 в 23:05, Sanich сказав:

Кожен сам собі пан

Наче й пан, але й не зовсім. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, pchel сказав:

Sanich, дякую за чергове оновлення. Розчарувало тільки те, що кожен статус має скорочення з двох символів. Тепер прийдеться міняти свої роками напрацьовані статуси  і звикати до нових. 

Мало місця, на жаль. А хочеться мати можливість додати кілька статусів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...