Перейти к содержанию

Расслоился (завоздушился) мёд


Рекомендуемые сообщения

Добрый день всем. 
Кто может подсказать, брал в этом году разный мед, у разных производителей. 
Мед натуральный, но вот после кристализации он стал так сказать завоздушеным. Появилось такое равномерное расслоение. Мед не бродит. Температурный режим в одно случае был постоянный в холодильнике +5 в другом при комнатной температуре. 

Что с медом не так? 

Screenshot_3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

zasakharivaniye-meda.jpg  может мед так выглядит? Если так то все отлично у Вас хороший мед. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, aleksanderche сказал:

zasakharivaniye-meda.jpg  может мед так выглядит? Если так то все отлично у Вас хороший мед. 

Были и у меня такие бутыля с подсолнухом,в качестве не сомниваюсь(ТАк как не химичу)а вот люди смотрят на него с опаской!Что говорите вы когда продаете такой мед?(если таков есть?)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 А у меня есть вот такая банка 

14840856001581769699823.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, pumba сказал:

 А у меня есть вот такая банка 

14840856001581769699823.jpg

Цей не зовсім зрілий мед і з різних медоносів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Цей не зовсім зрілий мед і з різних медоносів.

Да, но странно таких несколько банок а остальные нормальные, хотя все возможно! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нет Александр у Вас расслаиваеться на 2 фракции, у меня же однородное. 
Вот у Пумбы очень похожа верхняя часть на то, что у меня с медом. но повторюь, полностью однородна. Цвет один и тот же по всей банке

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Chingizua сказал:

Нет Александр у Вас расслаиваеться на 2 фракции, у меня же однородное. 
Вот у Пумбы очень похожа верхняя часть на то, что у меня с медом. но повторюь, полностью однородна. Цвет один и тот же по всей банке

 

Тут Ви не зовсім праві у Олександра чудовий в банці соняшниковий мед (можливо ще з чимось) налятий в банку свіжовикачаним. А зверху це так звана "піна", яка в більшій чи меншій мірі є у всіх медах, легка фракція глюкози, яка піднялась вверх і цей мед 100% зрілий.

А коли пасічник качає під час масово  приносу нектару то утримується не зовсім зрілий і навіть буде різниця в тарі, де попало більше зрілого буде однорідний, де менше буде слоїтися.

І ще про зберігання оптимальна температура зберігання меду від +10-+20 тобто температура у квартирі зимою є оптимальною для зрілого меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, aleksanderche сказал:

ет мед так выглядит? Если так то все отлично у Вас хороший мед. 

Саша  твой мёд  очень  отличается от мёда на верхней фото...

Качекство меда и на глаз видно что не очень. Володя на фото показал жидковатый мёд в принципе это ближе  но всё же  те хлопья  (на первом фото) более похоже что мёд был сильно перегрет. (возможно несколько раз ) + к тому ещё и был жидковат....:IMHO:                Но точно на глаз определить не возможно...только лалоратория...   (извиняюсь фото жидкого мёда не Владимира а ПУМБЫ )

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, pumba сказал:

 А у меня есть вот такая банка 

 

Обычно так кристализируется гретый мёд 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Мико сказал:

Обычно так кристализируется гретый мёд 

З цим незгідний так як у грітого руйнуються всі кристали і він буде досить довго кристалізуватися, але якщо зрілий мілкою фракцією.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

З цим незгідний  але якщо зрілий мілкою фракцією.

Але в кожного пасiчника своi медоноси i мiра нагрiву меду .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Мико сказал:

Але в кожного пасiчника своi медоноси i мiра нагрiву меду .

Наші експортери гріють весь не більше +40, десь ще зустрічав, що буває дуже швидко нагрівають до +70, а потім раптово охолоджують, тоді він довго не кристалізується і починає кристалізуватися з дна банки, як бачим у магазинах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, pumba сказал:

 А у меня есть вот такая банка 

14840856001581769699823.jpg

В мене теж такий фокус був . Мед був з різнотрав,я останній , чорний , присмак гіркувато - терпкуватий . Через 2 місяці зберігання в кладовці , де сильні перепади температури - розшарувався . Пішов " хлопьями ! залитими сиропом з " пісчаною " фракцією на дні . Я так зрозумів , що там були різні сорти меду з різною питомою вагою + перепад температур зіграв роль . Цей мед не забродив , бо кришки не зірвало ( був в банках з герметичними кришками ) . В цілому , довго не заморочувався і пустив на натурпродукт .

10 часов назад, pumba сказал:

Да, но странно таких несколько банок а остальные нормальные, хотя все возможно! 

:IMHO1:Это возможно когда перед разливом мёду дали отстоятся и он успел немного расслоится а потом кувшином или черпаком начали набирать . Вот и попали на стык слоев .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теж маю подібний мед.Схиляюсь до того що мед з різних медоносів.

IMG_1256.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Був колись у мене мед гречка+гірчиця, цікаво засахарювався в бідонах: зверху десь на 2 пальці взявся кірочкою дрібнозернистою, масткою як масло. Далі сантиметрів 10 рідка субстанція і решта мед середньої зернистості. А смачний був!!! На роботу памятаю виніс на пробу, то бідон за три дні розкупили і це при умові що це був період коли зарплату на півроку затримували.

7 минут назад, sasha m сказал:

Теж маю подібний мед.Схиляюсь до того що мед з різних медоносів

Колись читав, що структура цукрування меду залежить від співвідношення фруктози і сахарози, та вже достеменно не пам'ятаю подробиць.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В моєму випадку поле соняха було поруч з полем розторопші,цвіли одночасно ,можливо в тому і проблема


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, sasha m сказал:

В моєму випадку поле соняха було поруч з полем розторопші,цвіли одночасно ,можливо в тому і проблема


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

Само собою мед з різних медоносів, плюс відкачка під час приносу нектру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

щось подібне і в мене було,але в мому випадку коли пасіка на природньму взятку і зачасту це поліфлорний мед,малина,крушина,липа,мордовник,колір меду теж спецефічний був,зате смак лєпота,проблем з продажею ніяких,надто ж значне розслоювання могло виникати коли, як вже було сказано при відкачці на момент взятку,і це була проблема тоді для мене,смішно і згадати,коли ми корпуса доробляли із старого паркану:umora:,це був 95-96 роки,медозбірна природнього взятку база там і по сьогодні гарна,но все одно не така вже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, sasha m сказал:

Теж маю подібний мед.Схиляюсь до того що мед з різних медоносів.

IMG_1256.JPG

сонях + синяк :IMHO:

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Само собою мед з різних медоносів, плюс відкачка під час приносу нектру.

ні тут з відкачкою все добре.:IMHO: Меди що погано купажуються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, pumba сказал:

 А у меня есть вот такая банка 

14840856001581769699823.jpg

для цього треба знати історію походження і зберігання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Игоревич сказал:
20 часов назад, aleksanderche сказал:

zasakharivaniye-meda.jpg  может мед так выглядит? Если так то все отлично у Вас хороший мед. 

Были и у меня такие бутыля с подсолнухом,в качестве не сомниваюсь(ТАк как не химичу)а вот люди смотрят на него с опаской!Что говорите вы когда продаете такой мед?(если таков есть?)

Приєднуюсь до запитання! Хто що розказує покупцеві про піну - оту  фракцію глюкози?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Загоруйко В.П. сказал:

Приєднуюсь до запитання! Хто що розказує покупцеві про піну - оту  фракцію глюкози?

Это как знак качества, бывалые покупатели уже знают об этом! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та ви ще в 3-х літрові банки фасуете.Для мене ,можна сказати в нас,це диво все одно що побачити механічні тарілкові ваги на ринку(кому потрібно можу продати парочку ,недорого-користуйтесь на здоров'я).В мене теж виникло питання,наприклад до Олександра,самому приходилось "добувати" мед з отакої бутлі,були випадки розколювання скла при єкстракції меду.Цього року продав три бутля соняшникового:один в рідкому стані,другій як на фото у Олександра(споживачі запросили саме таку розфасовку),третя банка стояла в відрові (з теплою водою) і вже м'якшала,коли прийшов односелец,аматор меду,з приводу придбання меду,покуштував і забрав(з затримкою оплати 210гр.) я цій події трохи зрадів-продав одразу 4,2кг. меду,і тому,що переклав на його плечі колупання меду з банки,років двадцять-тридцять не робив цього.Заздалегідь погоджуюсь з аргументом:"Був би мед а з банки до рота ми придумаем як донести".При нагоді спитаю як він добував мед.

Про температуру "фізиологічної рівноваги",або найкращу для збегігання меду тут я ,з посилання В.А. Соломки ,вважаю плюс 4 *С,здаеться і в ДСТУ така ж прописана.І згідно правилу ... при збільшенні темп. на десять *С швидкість хіміко-фізиологічних реакцій в орг. речовині,організмі  -прискорюеться в два-три рази.Треба намагатись зберігати при такій,щоб менше втрачав.

Саме перше фото  теми ,нажаль,не дозволяе достеменно роздивитись конситенцію структуру продукту.Спостерігачі які мали подібний досвід догадуються про що мова.Думаю побачене можна описати так,структура кристалізації неоднорідна,в верхній частині банки помітні невеликі ділянки рідини серед крупних кристалів,на поверхні можлива жовто-коричнева рідина(так звана "межкристалічна рідина").Вигляд товару неестетичний,незвичний,подозрілий(навідь для досвідчених пасічників медоїдів).І мене не минуло таке явище(вид меду в баночках),це вистояний в теплому стані(35-40*С) в розфасовочному бакові соняшниковий мед,достатньо низької вологості(до 18%),зкупажований з липовим монофлорним був розлитий в баночки і отак закристалізувався,нині аромат і смак кращій від монофлорного соняшникового.Продати в такому вигляді може тільки геній роздрібних продаж меду звичайний же продавець може тільки подарувати,бартерувати.Виставляю на продаж в рідкому стані,признаючись що мед "розпущений".

Поява білих розводів,"Їнею" в верхній частині банок- не таке вже і рідке явище і в нашому профсоюзі мае назви:"мраморность","глюкоза вилізла",ін. Хто незнае ,скажу,ці розводи бувають зникають при зміні темп. меду.Споживажі до цього явища звикли і продавці з ним не боряться і навідь використовують собі на користь буцимто це щось на зразок "знаку якості".Доречі,пропоную визначитись з широковживаним і не завжди дотепно  словом "якість".У нас ,в технічній школі,"качеством называлось способность вещи удовлетворять возложенным на него функциям",припускаю,що за 26 років я дещо в цьому визначенні підзабув.Природа появи білих розводів на основному фоні кристалізації була описана в якомусь "БК",начебто то групи кристалів глюкози.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Загоруйко В.П. сказал:

Приєднуюсь до запитання! Хто що розказує покупцеві про піну - оту  фракцію глюкози?

У мене такої глюкози у пластикових 20 л відрах зверху буває до 2 см. Декілька раз оптовики відмовлялися брати. Приходилось збирати, як то кажуть на ходу. Кажу: так це саме цінне, що є в соняшниковому меду. А вони: залиште його собі. Тепер збираю зразу в пакети і віддаю бджілкам. А саме головне, що всередині, по стінкам, також багато такої глюкози так це нормально. А ось те що зверху їх чомусь дратує. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Расслоился (завоздушился) мёд

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...