• Объявления

• Sanich

Українська мова в інтерфейсі форуму   12.01.2017

Сповіщаємо, що нарешті здійснилася мрія багатьох форумчан - тепер інтерфейс форуму доступний на українській мові. Мову інтерфейсу можна вибрати внизу сторінки.  Дякую всім форумчанам, хто долучився до придбання перекладу та @nibond , що очолив активістів. Більше деталей - відкрийте оголошення.   
Медоносная пчела

Зимовка пчел 2016-2017

402 сообщения в этой теме

5 часов назад, Маркіян сказал:

Была такая имфа можно ответить что надо делать атак совет на глаз :hi:

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В 21.12.2016 в 11:13, Wladimir_K сказал:

А тут рецепт один, не потрібно зловживати утепленням і налагодити при  таких температурах вентиляцію, при умові, коли з криші не затікає.

так, якщо причина в цьому, а якщо це сильні сімї і не дай Бог щоб вони зараз почали розвиток,а тому може бути ще декілька умов,це як Ви кажете надлишок в утеплені і неправильно створенні умови для стравлення вуглекислого газу,а якщо до цього долучився кліщ, який привів до занепокоєння бдж.,можливо я і переборщив у своїй версії,але остаточно,щоб переконатись, мабуть треба бачити гніздо в цілому,тобто необхідна б ревізія хоча б однієї сім'ї,а тоді почати усувати всі недоліки в облаштуванні гнізда на зиму,

Поделиться сообщением

В 21.12.2016 в 21:21, Wladimir_K сказал:

У мене всю зиму відкритті 2 льотки, прикриваю при нижче -20 тривалому, а вже на весну один закриваю і плівка на гніздо.

Владимир, какой прикрываете при - 20

Поделиться сообщением

1 минуту назад, вых сказал:

Владимир, какой прикрываете при - 20

При тривалій -20 і нижче, 2 останніх зими такої температури у нас ще не було.

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

13 минуты назад, Wladimir_K сказал:

При тривалій -20 і нижче, 2 останніх зими такої температури у нас ще не було.

Владимир, я -  -32 (с своей маленькой пасекой - нормально, пока, переносил)

Поделиться сообщением

23 часа назад, Грандовець сказал:

Добрий вечір друзі.Дуже потрібна ваша скоріша порада.Є в мене 1 сімья в дадані яка стояла окремо від всієї пасіки.Привіз додому вже в жовтні.Підкормив трохи-сироп брали погано.Попитавсь зібрати гніздо в зиму,але бджоли були дуже агресивні-вдалось скоротити,а перевірити запас кормів не зміг.При заносі в омшаник,виявив що той вулик надлегкий,трохи пізніше при перевірці виявив що бджоли в ньому не спокійні.І вирішив підложити пакет з кілограмом канді на верх рамок(клуб сидів зверху)-через неділю перевірив,бджоли зїли канді і сидять там де воно було,деякі навіть гуляють по прильотній:blink:Підкажіть що робить далі-гадаю що кормів в них не залешилось.Є мед в бідоні,може підложити ще?Чі рамочку розпечатати та положити поверх рамок?

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В ‎24‎.‎12‎.‎2016 в 20:41, Грандовець сказал:

Добрий вечір друзі.Дуже потрібна ваша скоріша порада.Є в мене 1 сімья в дадані яка стояла окремо від всієї пасіки.Привіз додому вже в жовтні.Підкормив трохи-сироп брали погано.Попитавсь зібрати гніздо в зиму,але бджоли були дуже агресивні-вдалось скоротити,а перевірити запас кормів не зміг.При заносі в омшаник,виявив що той вулик надлегкий,трохи пізніше при перевірці виявив що бджоли в ньому не спокійні.І вирішив підложити пакет з кілограмом канді на верх рамок(клуб сидів зверху)-через неділю перевірив,бджоли зїли канді і сидять там де воно було,деякі навіть гуляють по прильотній:blink:Підкажіть що робить далі-гадаю що кормів в них не залешилось.Є мед в бідоні,може підложити ще?Чі рамочку розпечатати та положити поверх рамок?

Поделиться сообщением

В воскресение прослушивал улики,температура была - 2 градуса сидят тихо ризница между, мес ной карпаткой и карникой не заметил,зимую на воле.

Поделиться сообщением

В этом году для пробы на пять семей под потолочины поставил сетки, чтоб в фефрале можно было проверить где находится клуб пчел и в случаи нехватки корма положить мед в пакете. Интересно будут брать через сетку мед? Сегодня в один экспериментальный заглянул, пчелки спокойны, никуда не вылазят, ну пока нравится.

P1010073.JPG

8 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

20 минут назад, Н. Петрович сказал:

корма положить мед в пакете.

На сетку кладут мед без пакета,но для этого сетка должна быть прикреплена к обвязке иначе пчелы под ней подавятся от веса меда.

Поделиться сообщением

так, пристрій зачот:ay:, а от зараз обробляти я в шоці:blink:,але враховуючи розміри пасіки людина в цьому знання має:dntknw:,шановні колеги,що ВИ скажете на обробіток від кліща в таку пору :hmm:

Румунія

Поделиться сообщением

Сьогодні вперше за останній місяць був на пасіці на "прослуховуванні", поки що є всі, зимуємо далі...

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Вчора спiлкувався iз знайомим пасiчником, вже є перші результати зимівлі - мінус 6 сімей з 15. Пасічникує більше 20 років, серед імовірних причин думаю, що винен кліщ (він обробляє один раз біпіном восени). Скоріш за все неякісний препарат. Ото таке :(.

Поделиться сообщением

29 минут назад, shersand сказал:

Вчора спiлкувався iз знайомим пасiчником, вже є перші результати зимівлі - мінус 6 сімей з 15. Пасічникує більше 20 років, серед імовірних причин думаю, що винен кліщ (він обробляє один раз біпіном восени). Скоріш за все неякісний препарат. Ото таке :(.

Препарат сразу винить не стоит.Была ли осыпь?,когда обработал ?,рекомендации по обработке бипином-2 раза.Вот Вам и двадцать лет стажа.Немного лирического отступления;-Как то сижу подстригаюсь,смотрю в зеркало и обратил внимание что морщины то на лице появились,посмотрел на руки-тоже не первой свежести стали.А потом подумал-Так это же и в голове ,на мозгах тоже изменения есть. Стаж то стаж ,а от изменений тоже никуда не уйдешь Дальше делаем выводы сами А еще хочу предупредить тех кто уверен в том ,что рекламированные породы да линии сами с клещом бороться будут.Не получится.Помогать все равно надо.Кто хочет испытать судьбу-пожалуйста.

Изменено пользователем андрейКАЕ
12 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

1 минуту назад, андрейКАЕ сказал:

Была ли осыпь,когда обработал

Об этом история умалчивает, просто когда начинаешь таким что либо доказывать - довод один: всегда так делал и менять процесс не собираюсь, у МЕНЯ стаж, а вы еще под стол ходили, когда я пчёл держал :dntknw:.  

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

7 минут назад, shersand сказал:

Об этом история умалчивает, просто когда начинаешь таким что либо доказывать - довод один: всегда так делал и менять процесс не собираюсь, у МЕНЯ стаж, а вы еще под стол ходили, когда я пчёл держал :dntknw:.  

Вот,вот я как раз про морщины и писал

Поделиться сообщением

В 02.01.2017 в 19:39, miro сказал:

так, пристрій зачот:ay:

Незрозуміло як витримується дозування препарата на сім'ю :dntknw:. А так да, пристрій цікавий. 

Поделиться сообщением

3 минуты назад, shersand сказал:

Незрозуміло як витримується дозування препарата на сім'ю :dntknw:. А так да, пристрій цікавий. 

щавлева кислота,бачу як колись так і зараз все на око,тобто певна температура яку в даному випадку видно на шкалі і тривалість яку в секундах теж легко вираховується ,але як бачимо все це треба прогріти щоб дозування було стабільним,но в даному випадку мені здається це краще аніж грілка через насос який один раз одну дозу скине, другий раз іншу,та пристрій вартує уваги,але питання хто з форумчан робив дану процедуру зимою ,цікавить методика і її успішність

Поделиться сообщением

2 минуты назад, miro сказал:

але питання хто з форумчан робив дану процедуру зимою

Це мабуть із розряду зимівлі на сітчатому дні, коли комусь розповідаю - дивляться на мене, як на несповна розуму. Колись прийде така технологія й до нас, хтось з новаторів попробує. Але цікаво навіщо так затягувати з обробкою. Як на мене розплоду нема - то й вперед і з піснею :IMHO:.

Поделиться сообщением

Як мені нагадав один досвідчений пасічник, щавлева кислота і її сполуки  належить до 2 класу токсичності, а вже Вам вирішувати чи це мало чи багато.

Поделиться сообщением

5 минут назад, shersand сказал:

Це мабуть із розряду зимівлі на сітчатому дні, коли комусь розповідаю - дивляться на мене, як на несповна розуму. Колись прийде така технологія й до нас, хтось з новаторів попробує. Але цікаво навіщо так затягувати з обробкою. Як на мене розплоду нема - то й вперед і з піснею :IMHO:.

в тому то і річ розплоду немає і обробка дасть свій результат,а коли зявляється розплід це вже пізновато,обробка весною в ранні терміни це досягнення мети,но в мене питання, чи це не стане стимулом до раннього червління, якщо бджола підніме температуру через турбування,чи все-таки дана методика враховує період та температуру зовнішнього середовища.

10 минут назад, Wladimir_K сказал:

Як мені нагадав один досвідчений пасічник, щавлева кислота і її сполуки  належить до 2 класу токсичності, а вже Вам вирішувати чи це мало чи багато.

мова за щавлеву кислоту не йде,мова йде про період ,тобто обробка зимою,замість щавлевої кислоти є інші препарати які можна певним шляхом застосовувати і в них токсичність набагато менша.

Поделиться сообщением

6 минут назад, miro сказал:

в тому то і річ розплоду немає і обробка дасть свій результат,а коли зявляється розплід це вже пізновато,обробка весною в ранні терміни це досягнення мети,но в мене питання, чи це не стане стимулом до раннього червління, якщо бджола підніме температуру через турбування,чи все-таки дана методика враховує період та температуру зовнішнього середовища.

мова за щавлеву кислоту не йде,мова йде про період ,тобто обробка зимою,замість щавлевої кислоти є інші препарати які можна певним шляхом застосовувати і в них токсичність набагато менша.

Потрібно обробляти вчасно і Ви пане Михайло це знаєте, а далі хто з "бубном" хоч без результат один.

Поделиться сообщением

4 минуты назад, miro сказал:

чи це не стане стимулом до раннього червління

На мою думку навряд. Мишва бентежить сім'ї не менше, та раннього червління в таких вуликах не спостерігав. В даному випадку сім'я турбується короткочасно, тому думаю що такого розвитку подій не відбудеться.

Поделиться сообщением

7 минут назад, Wladimir_K сказал:

Потрібно обробляти вчасно і Ви пане Михайло це знаєте, а далі хто з "бубном" хоч без результат один.

обробляю вчасно і хвилювань не маю,але турбота моя щоб бджола не була паразитована ,адже успішність в тому коли вона здорова і міцна все це дійсно є частиною дотримання своєчасного застосування препаратів від кліща,і безрозплодовий період це саме те,от і цікавість мучить про дану методику,важко повірити що при такій кількості вуликів показано повну профанацію,хоча всяке буває.

Поделиться сообщением

говорити про це,як методику, не бачу смислу. Це скоріш виняток,тут нічого нового. Єдине що застосовується все теж тільки досить в пізні строки. Де тут переваги, в чому родзинка? Побачити результат контролю за осипом, потім про щось можна розмовляти. Нажаль про що говорять?, невідомо.

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас