Медоносная пчела

Зимовка пчел 2016-2017

412 сообщения в этой теме

52 минуты назад, Кузьмич сказал:

Деды наверное плохо гоняли по ватервейсу ,если морячки буквы пропускают;)

Кузьмич скажу по секрету:al:,на кораблі "дедов" немає, ДобровоЛ підтвердить, ну, а чи пропустив я букву, чи ні, це ще питання

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Ну, морячки! Що це ви на нашу флотську термінологію попереходили? Обоср...ся - та й по всьому. :umora: Бо не всі ж зрозуміють , що гальюн - то туалет на кораблі.:dntknw: І, зауважте, що це чи не найчистіше там місце!:ay:

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Wladimir_K сказал:

що буде з бджолою, якщо такі речі виконувати посеред зими?

Може зараз так навчають шо і взимку можна пасічникувати:dntknw: а мене вчили Роби все восени і до самої весни бджіл не турбуй ніяк.

На початку до вуликів не підходив а підкрадався щоб ніде не хруснуло.

Але якби там не було не завжди вдається вгадати їхні задумки.Начебто все зробив,а десь та й вилізе косяк. 

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

10 минут назад, Wladimir_K сказал:

Проблема навіть не в цьому, такому процедуру за потреби можна зробити.

Запитував, що буде з бджолою, якщо такі речі виконувати посеред зими?

Промодулируем ситуацию.Подставили сбоку(трусить же никто не додумается).В зависимости от температуры пчела возбудится,активизируется на некоторое время.В зависимости от наполненного кишечника могут после активизации и начать яйцекладку ,а также появиться пятна испражнений.Если температура будет низкая-успокоятся быстрее.В любом случае этого (обьединять зимой)делать не стоит .

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

7 минут назад, андрейКАЕ сказал:

В любом случае этого (обьединять зимой)делать не стоит

Согласен 100%.

Но думаю что если за бортом +++ то можно аккуратненько переставить.Но вот как это сделать практически с охраняя по максимуму спокойствие пчелы и целостность клуба я не представляю.

Растормошишь-опоносятся как пить дать.:IMHO:

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

14 минуты назад, Егор Юрьев сказал:

Льоню,тобто ти пропонуєш і зараз це зробить?Так при такІй холоднечі це ,як на мене,робити не варто.

Да некогда было за подсчетом дырок в шпигате да добыванием жареных талрепов.

Вот как-то так.

6 минут назад, Wladimir_K сказал:

Проблема навіть не в цьому, такому процедуру за потреби можна зробити.

Запитував, що буде з бджолою, якщо такі речі виконувати посеред зими?

Ясне діло, що процедуру цю виконують, як вимушену обставинами, що склалися... Але дехто навіть і спеціально об"єднує, "як лід стає на ставках". Тут десь ціла тема про це є...

Ну, Єгоре, Володимере, зрозуміло , не при - 20 С це ж робиться!  Відлиги для чого ж? Головне, щоб тихенько і не струшуючи бджіл. Я крайню рамку так на край і ставив. А під середину - добре обсаджену бджолою. І ніякої бійки ніколи не було. Тільки завгодь треба одну з маток прийняти.Осипання теж не спостерігав. І підмор веснорю був теж на рівні. А проводив таке об"єднання разів з три.:dntknw:

Поделиться сообщением

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Ясне діло, що процедуру цю виконують, як вимушену обставинами, що склалися... Але дехто навіть і спеціально об"єднує, "як лід стає на ставках". Тут десь ціла тема про це є...

Ну, Єгоре, Володимере, зрозуміло , не при - 20 С це ж робиться!  Відлиги для чого ж? Головне, щоб тихенько і не струшуючи бджіл. Я крайню рамку так на край і ставив. А під середину - добре обсаджену бджолою. І ніякої бійки ніколи не було. Тільки завгодь треба одну з маток прийняти.Осипання теж не спостерігав. І підмор веснорю був теж на рівні. А проводив таке об"єднання разів з три.:dntknw:

Цього року такі речі робив в листопаді і в цьому немає тоді нічого поганого, а зараз цього робить неможна категорично. Такі речі далі можна робити лише після очисних обльотів.

12 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

17 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Всеж на мою думку є різниця підсилювать на початку зимівлі чи в середині. Взагалі не розумію навіщо бджіл турбувать в січні, навряд їм приносять користь ці фотосесії і серіали. Якщо ситуація терпить, то можливо краще в кінці зимівлі підсилить.

8 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

33 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Я просто не пойму что может заставить делать такую процедуру зимой?Если семья слабая с осени -тоже было видно.Ну ладно здоровье может вовремя подкачалоЮно несколько раз?Поздней осенью -это нормально, но не в январе же феврале?.То же самое получилось постом выше

Изменено пользователем андрейКАЕ

Поделиться сообщением

1 час назад, андрейКАЕ сказал:

Я просто не пойму что может заставить делать такую процедуру зимой?Если семья слабая с осени -тоже было видно.Ну ладно здоровье может вовремя подкачалоЮно несколько раз?Поздней осенью -это нормально, но не в январе же феврале?.То же самое получилось постом выше

А ви не стикалися з таким, коли мишка півсім"ї угрохає, падлюка , і матку з ними теж, прогризши дірку у новому корпусі?

Це як один з випадків. Буває матка пропадає - визначається за поведінкою і звуком зимувалої сім"ї. 

Изменено пользователем ДобровоЛ
1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

1 час назад, Seos сказал:

Всеж на мою думку є різниця підсилювать на початку зимівлі чи в середині. Взагалі не розумію навіщо бджіл турбувать в січні, навряд їм приносять користь ці фотосесії і серіали. Якщо ситуація терпить, то можливо краще в кінці зимівлі підсилить.

Ви праві. Але то ж "проба". Всього прагне людина спробувати. Але, якщо сім"я втратила матку, вона перший кандидат на загибель, це точно. Отоді й пригодиться цей метод. Ця процедура для спасіння предназначена, а не як метод пасічникування.:IMHO: В усякому разі я саме в цьому переконаний. І подав це не як для наслідування, а лише для ознайомлення. Так спасуться чимало бджіл, що загинуть обезматочені.

Поделиться сообщением

2 часа назад, Егор Юрьев сказал:

Согласен 100%.

Но думаю что если за бортом +++ то можно аккуратненько переставить.Но вот как это сделать практически с охраняя по максимуму спокойствие пчелы и целостность клуба я не представляю.

Растормошишь-опоносятся как пить дать.:IMHO:

Поделиться сообщением

5 часов назад, vovchik13033 сказал:

Так эксперимент ещё не закончился . Впереди самое интересное . Правда , я надеюсь на раннюю весну потому как Пасха ближе к ранней идет .

Продовжуй експеримент. А приєднувати зараз був би сенс, коли б там було що приєднувати, а так для для здорової сім'ї буде тільки шкода.

Для експерименту, закутай її, утепли зовні чим можеш максимально, щоб утеплення було см 10 і не намокало, але було повітропроникне - старі ковдри, одежа, що є,  навіть льоток можеш закрити, бо вентиляція їй зараз згубна. Так у неї буде хоч якийсь шанс, щось на зразок кожуха.

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

8 часов назад, Мико сказал:

А как же Кораблёв с " В сильных семьях всё спасенье "  :dntknw:

Я больше к нему примыкаю 

Наверное к Кондратьеву

Поделиться сообщением

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А ви не стикалися з таким, коли мишка півсім"ї угрохає, падлюка , і матку з ними теж, прогризши дірку у новому корпусі?

Це як один з випадків. Буває матка пропадає - визначається за поведінкою і звуком зимувалої сім"ї. 

Было такое-в одном случае поставил мышеловку в улей,в другом -зимуют и без матки ,весной обьединяю

Поделиться сообщением

7 часов назад, mitar2007 сказал:

Наверное к Кондратьеву

"В сильных семьях всё спасенье" Кондратьев Г.П

Не пойму почему написал Кораблёв ,:dntknw:

наверное думал про поездку на "галеру " :umora:

Поделиться сообщением

Ромео,та бачив я це відео.

Але вважаю що таке можна і краще робити не серед зими.

Ні,ну як варіант,коли миша,дятел,тобто форс-мажор,коли мова йде вже не про сімю то можна і робить.

Якщо миша і розумієш шо не виживуть 99%,а при твоєму втручанні шанс зросте хоча б на 1% виживання,то вважаю що пробувать треба.

Изменено пользователем Егор Юрьев

Поделиться сообщением

4 часа назад, андрейКАЕ сказал:

Было такое-в одном случае поставил мышеловку в улей,в другом -зимуют и без матки ,весной обьединяю

Багато що залежить і від породи. Укрстеп навіть влітку за нектаром майже половина бджіл може не літати при відсутності онної. А що буде тоді взимку,- здогадайтеся.:dntknw:  Бакфаст і карпатка до цього відносяться набагато спокійніше.:IMHO:

Поделиться сообщением

10 часов назад, nibond сказал:

Для експерименту,

Хоч ясно вже й зараз що буде. Навіть якщо й перезимує, то бджоли там залишиться ще менше, стільники опоносять, матка не сіятиме і вже під сумнівом її якість. То ради чого тоді все. 

Поделиться сообщением

1 час назад, nibond сказал:

Навіть якщо й перезимує, то бджоли там залишиться ще менше, стільники опоносять, матка не сіятиме і вже під сумнівом її якість

Якщо загалом ,знаючи наперед що нічого з того не вийде, на холеру ото сьо треба.

Щоб ще раз переконатися у тому що як розігнатися та об двері,або в стіну,файно вліпити задля розуміння що воно боляче?:frusty::frusty::frusty:

Екстрімали...

Изменено пользователем Егор Юрьев

Поделиться сообщением

4 часа назад, nibond сказал:

Хоч ясно вже й зараз що буде. Навіть якщо й перезимує, то бджоли там залишиться ще менше, стільники опоносять, матка не сіятиме і вже під сумнівом її якість. То ради чого тоді все. 

Я ж казав, що то - в самому крайньому разі. Ну, а тут , на відео, роботи, які повинні були зробити да-а-алеко до зими.:dntknw::IMHO:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

7 часов назад, Мико сказал:

"В сильных семьях всё спасенье" Кондратьев Г.П

Не пойму почему написал Кораблёв ,:dntknw:

наверное думал про поездку на "галеру " :umora:

То, видно, наш сьогоднішній іменинник - Егор Юрьев - своїм флотським ніком вас, Мико , поплутав.:umora:

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

4 часа назад, nibond сказал:

матка не сіятиме і вже під сумнівом її якість.

Впевнені ? Я ні . І мене сильно цікавить мінімальна сила сімейки , що може перезимувати . 

Поделиться сообщением

8 минут назад, vovchik13033 сказал:

мене сильно цікавить мінімальна сила сімейки , що може перезимувати

Вважаю що по одній-двох ви цього не визначите.Не той масштаб щоб зробити статистичні висновки.:IMHO:

19 минут назад, ДобровоЛ сказал:

своїм флотським ніком вас, Мико , поплутав.

В ніякому разі.

Все набагато простіше.

Книжки в сумці,дівчата на думці.:umora:

Поделиться сообщением

14 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Впевнені ? Я ні . І мене сильно цікавить мінімальна сила сімейки , що може перезимувати . 

Легко. В минулому році скоріше через брак часу (через лінь) лишив на 3 рамки (дадан) сімейку на "теплий занос". Було десь 2 вулички. Перезимувала жменя бджіл і матка. Доречі, матка згодилася і після навіть відпрацювала цілий сезон на ура. Взагалі якість маток річ субєктивна, кому і "кобила - невеста". Можливо і не варто взагалі лишати в зиму такі "мікрони", але як прийдеться, то думаю вирішальним чинником залишиться утеплення(корма само-собою).

Изменено пользователем kastor

Поделиться сообщением

9 минут назад, Егор Юрьев сказал:

Вважаю що по одній-двох ви цього не визначите.Не той масштаб щоб зробити статистичні висновки.:IMHO:

В ніякому разі.

Все набагато простіше.

Книжки в сумці,дівчата на думці.:umora:

:ay::umora: Це ти, Єгоре, про Мико?:ah:

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас