Медоносная пчела

Зимовка пчел в сезоне 2016-2017

1 053 сообщения в этой теме

1 минуту назад, кузмич сказал:

Я вот читаю про три улочки зимой ,мне интересно ,как люди оценивают 

И больше всего ,интересует каким образом ,остатки от 3-4улочек (осенью), в апреле обеспечат микроклимат в клубе ,чтоб не пострадали репродуктивные свойства матки:dntknw:

Нет ,ну если задача увидеть (ПОКАЗАТЬ ,ДОКАЗАТЬ ) что всётаки выжили ,тогда да,а так.

P.S. Кстати ,заметил тенденцию ,нуклеусные рамки пересчитывать в дадановские,тем самым ставить знак равенства между микроклиматом в клубе рамок на 300та,и нуклеусных.:dntknw:

У нас є знані матководи, які так свідомо роблять, пускають в зиму по максимум нуклеусів. Ціль отримати матки ранньою весною для продажу.

Тут важливу роль при зимівлі відіграє температура навколишнього середовища, якщо не буде сильно тепло так само не сильно холодно тривалий період, то крім матки ще і лишиться жмення бджіл, якими можна підсилити інші нуклеуси.

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

13 минуты назад, кузмич сказал:

И больше всего ,интересует каким образом ,остатки от 3-4улочек (осенью), в апреле обеспечат микроклимат в клубе ,чтоб не пострадали репродуктивные свойства матки:dntknw:

Нет ,ну если задача увидеть (ПОКАЗАТЬ ,ДОКАЗАТЬ ) что всётаки выжили ,тогда да,а так.

P.S. Кстати ,заметил тенденцию ,нуклеусные рамки пересчитывать в дадановские,тем самым ставить знак равенства между микроклиматом в клубе рамок на 300та,и нуклеусных.:dntknw:

Улочка -улочке рознь.У всех она разная,а то что маток очень часто меняют при плохой (некомфортной )зимовке тоже замечал.А так конечно есть радость,что маленькая семейка перезимовала.

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

12 минуты назад, кузмич сказал:

як на мене ,то відводки які щільно заповнють три вулички ,весною нормально розвиваються,також не бачив я інших проблем, тобто роїння зменшення засіву в період максимальної яйцекладки.Проблеми можуть бути для певних відводків це недостатня кількість кормів,та наявність кліща,а так гніздо стискається до обєму який може зайняти бджола забезпечуєтьс вентиляція на зиму, от і все.

12 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

У нас є знані матководи, які так свідомо роблять, пускають в зиму по максимум нуклеусів. Ціль отримати матки ранньою весною для продажу.

Я с такой маткой поработал,и удалось протестировать .

В июне эту выжившую матку начали активно менять,поместив маточники в нуклеусы,вышли слабые матки ,облететься не получилось.

Мне нужно было пару маток отнеё всё же получить.Вооружившись шпателем,я делал две прививки ,в каждой из прививок из 22личинок ,принимали 3-4шт,которые ни одна не облетелись.После чего я задавил горе матку,в июле семью пришлось соединить с другой.:dntknw:

Нет ну,есть случаи ,когда не благодаря а вопреки ,такие откводки(матки) показывают результат ,но ведь это исключение,и никак не должно быть правилом.

А у нас смотрю зимовка на трёх улочках превращается в догму....:dntknw:

11 минуту назад, андрейКАЕ сказал:

что маток очень часто меняют при плохой (некомфортной )зимовке тоже замечал..

А пажалста...:wave:

2 минуты назад, кузмич сказал:

В июне эту выжившую матку начали активно менять,поместив маточники в нуклеусы,вышли слабые матки ,облететься не получилось.

Мне нужно было пару маток отнеё всё же получить.Вооружившись шпателем,я делал две прививки ,в каждой из прививок из 22личинок ,принимали 3-4шт,которые ни одна не облетелись.После чего я задавил горе матку,в июле семью пришлось соединить с другой.:dntknw:

Нет ну,есть случаи ,когда не благодаря а вопреки ,такие откводки(матки) показывают результат ,но ведь это исключение,и никак не должно быть правилом.

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

5 минут назад, miro сказал:

як на мене ,то відводки які щільно заповнють три вулич

5 минут назад, кузмич сказал:

Поделиться сообщением

ні ну тут вже хлопці починається гоніння пурги,з оцінки сказаного тільки велика маса бджоли може забезпечити найкращу репродуктивність в сезоні, я скажу що це ваша особиста думка, яка не є підтвердженням вами сказаним, не смішіть, бо це важко чути від тих хто серйозно займається бджолами

17 минут назад, Wladimir_K сказал:

Тут важливу роль при зимівлі відіграє температура навколишнього середовища, якщо не буде сильно тепло так само не сильно холодно тривалий період, то крім матки ще і лишиться жмення бджіл, якими можна підсилити інші нуклеуси.

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

8 минут назад, кузмич сказал:

У мене була в 2016 така матка куплена у серпні 2015 р. і зроблений відводок. Перезимували, лишилося декілька бджіл і матка, випадково її побачив, коли рамки забирав. Взяв і підсадив у сусідню сім'ю в якій матка пропала, матка червила нормально наростила до 30 рамок на 300 (це невеликий показник на цьому точку) і бджоли у кінці липня потягнули маточник тихої заміни і її замінили.

Меду принесли не гірше інших, в зиму пішла гарна сім'я.

7 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

ні ну як зараз почнеться мисля,що велика маса   .........,ну звичайно, що італьянка і не кожен бакфаст годні витягнути із зими без маси.

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

У мене була в 2016 така матка куплена у серпні 2015 р. і зроблений відводок. Перезимували, лишилося декілька бджіл і матка, випадково її побачив, коли рамки забирав. Взяв і підсадив у сусідню сім'ю в якій матка пропала, матка червила нормально наростила до 30 рамок на 300 (це невеликий показник на цьому точку) і бджоли у кінці липня потягнули маточник тихої заміни і її замінили.

це цілком закономірно,матці майже рік,окремо взяті породи мають схильність до тихої заміни,це є нормально,кожен хто стоїть на меду бачив,що матки яким місяців вісім девять це сама краща репродуктивність,дальше все починає згасати

Поделиться сообщением

Пан Михайло ,если вы не видите разницу между 

6 минут назад, miro сказал:

тільки велика маса бджоли може забезпечити найкращу репродуктивність в сезоні,

И

33 минуты назад, кузмич сказал:

3-4улочек , в апреле 

Позле зимовки при -20*С 

Тогда я и не знаю что сказать, тогда ,да, получается 

10 минут назад, miro сказал:

тут вже хлопці починається гоніння пурги

Поделиться сообщением

3 минуты назад, кузмич сказал:

Пан Михайло ,если вы не видите разницу между 

И

Позле зимовки при -20*С 

Тогда я и не знаю что сказать, тогда ,да, получается 

так такі температури зараз січень, лютий, із року в рік у нас виникають,тому в інших темах коли активно обговорюєтья заморське чудо,там і треба вставляти,що на жаль отаке заморське чудо без достатньої маси не протяне.

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

35 минут назад, кузмич сказал:

Согласен по всем пунктам.

Ну ясно что если на трёх рамках жменя пчёл то это не три улочьки....

три плотниньких рамочки и щитаем за три улочьки :IMHO:

Я не сокращаю у меня эти три улочки зимуют в 7рамочниках...если  клуб сидит по центру  то он занимает  5 улочек но на  крайних там по жмене пчёл  и я их не считаю  вот  и  получаются + -  3 улочки.....         Но обычно  они  прижимаются  к стенке  и  тогда  получаюстя    дейсвительно  3 улочки...

26 минут назад, андрейКАЕ сказал:

А так конечно есть радость,что маленькая семейка перезимовала.

Ну  для  кого то  это  может  и  просто радость  а для   меня  более  100  пакетов  к  5-10  мая  на   продажу.....

7 минут назад, miro сказал:

.........,ну звичайно, що італьянка і не кожен бакфаст годні витягнути із зими без маси.

Раньше  была  карпатка....сейчас  бакфаст   и этот  год  пустил  таких же  5-10  итальянок.....в  благополучной  зимовке  даже  не  сомневаюсь.   не  смотря  на то  что  зимуют  на улице   и  сейчас  - 15.....

11 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

Не витримав ажіотажу, що поступово піднімається на форумі, пішов сьогодні і заглянув до 4 сімей. 

Сидять всі біля передньої стінки. Дві ще й до верхньої планки не дойшли. Паморозі трохи.

Одним словом, на зараз ситуація - за.б.сь!:ay:

Можна святкувати. Наступний підхід - на Стрітення

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

відео звичайно страшненьке,але досить коротке і про триндець стверджувати не треба. Помилки є та і підхвачені скоріш з інтернету:IMHO:

Поделиться сообщением

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

Ну ясно что если на трёх рамках жменя пчёл то это не три улочьки....

три плотниньких рамочки и щитаем за три улочьки :IMHO:

Я не сокращаю у меня эти три улочки зимуют в 7рамочниках...если  клуб сидит по центру  то он занимает  5 улочек но на  крайних там по жмене пчёл  и я их не считаю  вот  и  получаются + -  3 улочки.....         Но обычно  они  прижимаются  к стенке  и  тогда  получаюстя    дейсвительно  3 улочки...

Ну  для  кого то  это  может  и  просто радость  а для   меня  более  100  пакетов  к  5-10  мая  на   продажу.....

Раньше  была  карпатка....сейчас  бакфаст   и этот  год  пустил  таких же  5-10  итальянок.....в  благополучной  зимовке  даже  не  сомневаюсь.   не  смотря  на то  что  зимуют  на улице   и  сейчас  - 15.....

но суть не в тому, чи вийде, чи ні, кожен розуміє якщо умови створені правильно, значить зимівля пройде нормально,тут мова йде про те, що при наявних низьких температурах репродукція бджматок буде знижена і в майбутньому нема чого очікувати позитивних результатів,на що я хочу сказати, що це не вірно і немає підстав для сумніву в подальшій успішній репродукції,а те що Ви кажете, що жменька бджоли на трьох вуличках не відповідає правильній характеристиці,я цілком згоден,три вулички це є щільно займані  бджолою,а дальше на розгляд і практику пасічника, чи стискати і відправляти в зиму,чи умови,порода і практика показують можливість відправити на пяти.

Поделиться сообщением

По останніх повідомлення спостерігаю новий хід, провести контроль зимівлі  сімей і з обов'язковою відеофіксацією. Ніколи не думав, що зимова підгодівля це вже і технологічних прийом в сучасних реаліях зимівлі. Найближчим часом напевне онлайн зимівля буде звичним явищем, щось старію зовсім відстаю від прогресу.

10 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

провести контроль зимівлі  сімей і з обов'язковою відеофіксацією.  зимова підгодівля це вже  технологічних прийом в сучасних реаліях зимівлі. 

Iнколи глядачi мого каналу звонять i питають , чому не знiмаю вiдео про зимову  профiлактичну пiдкормку ,про те як правильно хачапурi ложити на рамки ,коли саме починати цим займатись ,питають як помадку якусь варити 

Та вiдповiдаю, що взимку на пасiцi не буваю, помадку зовсiм навiть не знаю як варити, i коржi новорiчнi не дарую бджолам на свята 

Все треба зробити восени i не турбувати зимуючих бджiл 

18 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

10 минут назад, Wladimir_K сказал:

По останніх повідомлення спостерігаю новий хід, провести контроль зимівлі  сімей і з обов'язковою відеофіксацією. Ніколи не думав, що зимова підгодівля це вже і технологічних прийом в сучасних реаліях зимівлі. Найближчим часом напевне онлайн зимівля буде звичним явищем, щось старію зовсім відстаю від прогресу.

з часом  деякі пасічники  напхають вулик відеокамерами  і будуть переглядати  хід зимівлі в онлайн режимі:umora:

9 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

5 минут назад, Sergei 08 сказал:

з часом  деякі пасічники  напхають вулик відеокамерами  і будуть переглядати  хід зимівлі в онлайн режимі:umora:

може краще таких пасічників самих поставити у вулик щоб там зимували і менше зимою по пасіці шастили

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

7 минут назад, Sergei 08 сказал:

Всередину мабуть не буду пхати камеру ,а ось вебкамеру можна встановити на кшалт цiеi  http://www.velton.ua/ru/webcams/Wide1.shtml

Але скiльки буде коштувати таке задоволення ? щоб читачи форуму спостерiгали за всим ,що вiдбуваеться на  точку:veselo::friend_drink::az:

Як колись спостерiгали за кабанчиками на галявинi  

Поделиться сообщением

33 минуты назад, Wladimir_K сказал:

запас кормів достатній до весни,стимулюючу це все питання погодніх умов,але відеофіксація це звичайно завжди цікаво можна повчитись,як робити і як не робити

Поделиться сообщением

51 минуту назад, Wladimir_K сказал:

По останніх повідомлення спостерігаю новий хід, провести контроль зимівлі  сімей і з обов'язковою відеофіксацією.

Сегодня тоже хотел после просмотра посмотреть......

Подумавши ,засыпал ульи снегом........

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

1 минуту назад, кузмич сказал:

Сегодня тоже хотел после просмотра посмотреть......

Подумавши ,засыпал ульи снегом........

Ну що ж ти так Ігор, а я так надіявся подивитись італійок онлайн :umora:

Поделиться сообщением

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Найближчим часом напевне онлайн зимівля буде звичним явищем,

40 минут назад, Мико сказал:

Але скiльки буде коштувати таке задоволення ? щоб читачи форуму спостерiгали за всим ,що вiдбуваеться на  точку:veselo::friend_drink::az:

Вже, береш IP адресу і можна слідкувати за пасікою вдома на диванчику, чи  де б не був зі сматрфона

Додаткова плата за IP адресу всього 20 грн на міс поверх тарифного плану за інтернет.

пасіка онлайн 2.jpg

Изменено пользователем nibond
16 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

5 минут назад, SASHA.OK сказал:

Ну що ж ти так Ігор, а я так надіявся подивитись італійок онлайн :umora:

А пажалста...

P1080965.JPG

P1080962.JPG

P1080974.JPG

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

37 минут назад, nibond сказал:

Вже, береш IP адресу і можна слідкувати за пасікою вдома на диванчику, чи  де б не був зі сматрфона

Додаткова плата за IP адресу всього 20 грн на міс поверх тарифного плану за інтернет.

Компаньон вже встановив i спостерiгае з диванчика .Але ж менi треба за 100 км дивитись а iнтернет дуже повiльний бо мобiльний  i може мабуть зображення тiльки квадратиками передавати або зовсiм не передавати 

Но все рiвно штудiрую iнет ,щось та нарию .

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас