Медоносная пчела

Зимовка пчел в сезоне 2016-2017

1 053 сообщения в этой теме

Всем доброго здравия!

Коллеги, подскажите, кто как борется с таким явлением, как особо повышенная влажность в ульях, которые зимуют на улице!...)

Спасибо!

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Медоносная пчела сказал:

особо повышенная влажность в ульях, которые зимуют на улице!...)

Что именно подразумевается под этим понятием 

Поделиться сообщением

З першої публікації нова тема і запитання  об"ємне. :hmm: Радив би переглянути "Рациональная вентиляция". Знайдете на третій сторінці цього розділу, тема з 2007 року. Буде цікаво.

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

18 часов назад, Мико сказал:

Что именно подразумевается под этим понятием 

Приехала на ревизию на точок и увидела, что нижние летки обледенели, и похоже, что из него текла вода! У меня такое впервые.( Я растерялась. Однозначно понимаю, что проблема с вентиляцией. Думаю, какие в данный момент зимы, при данной температуре я могу предпринять срочные меры по устранению в дальнейшем своих ошибок. :dntknw:

Была бы о-очень благодарна, если кто-то что-то подскажет по этому поводу из собственного опыта!

17 часов назад, Загоруйко В.П. сказал:

З першої публікації нова тема і запитання  об"ємне. :hmm: Радив би переглянути "Рациональная вентиляция". Знайдете на третій сторінці цього розділу, тема з 2007 року. Буде цікаво.

Щиро дякую!!! ;-)

Поделиться сообщением

18 часов назад, Медоносная пчела сказал:

Всем доброго здравия!

Коллеги, подскажите, кто как борется с таким явлением, как особо повышенная влажность в ульях, которые зимуют на улице!...)

Спасибо!

А тут рецепт один, не потрібно зловживати утепленням і налагодити при  таких температурах вентиляцію, при умові, коли з криші не затікає.

Поделиться сообщением

В в минулому і цьому році зимівля повністю без верхнього утеплення. Гніздо скорочене. При таких температурах на верху стінок вулика ( за заставними) злегка виступив іній. Верхнє утеплення в лютому:IMHO:. Ні вологи ні цвілих рамок.

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

18 часов назад, Медоносная пчела сказал:

Коллеги, подскажите, кто как борется с таким явлением, как особо повышенная влажность в ульях,

тут можна нарадити... порад в нас вистачить на добру пасіку... :)

ми ж нічого не бачили. не знаєм навіть де бджіл тримаєте.

може варто по сусідах походити і подивитись як справи з вологістю і вентиляцією в них.:IMHO1:

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

54 минуты назад, Wladimir_K сказал:

А тут рецепт один, не потрібно зловживати утепленням і налагодити при  таких температурах вентиляцію, при умові, коли з криші не затікає.

Дякую за пораду! Цілком з Вами згодна!

Поделиться сообщением

15 минут назад, олександр сказал:

тут можна нарадити... порад в нас вистачить на добру пасіку... :)

ми ж нічого не бачили. не знаєм навіть де бджіл тримаєте.

може варто по сусідах походити і подивитись як справи з вологістю і вентиляцією в них.:IMHO1:

Частина бджіл - у зимовнику, а частина - на вулиці. Проблеми виникли  із вуликами, що зимують на вулиці...)

Поделиться сообщением

43 минуты назад, kastor сказал:

В в минулому і цьому році зимівля повністю без верхнього утеплення. Гніздо скорочене. При таких температурах на верху стінок вулика ( за заставними) злегка виступив іній. Верхнє утеплення в лютому:IMHO:. Ні вологи ні цвілих рамок.

Дякую за те, що поділилися своїм досвідом! Удачної  зимівлі бджолкам!)

Поделиться сообщением

42 минуты назад, Медоносная пчела сказал:

Была бы о-очень благодарна, если кто-то что-то подскажет по этому поводу из собственного опыта!

В мене лежаки з потолочинами, про них і мова. Я би розсунув потолочини на 3-5 мм з обох країв гнізда (клубу). Тільки не над клубом. Зверху  легке утеплення. Найкраще сітапон, листя горіха, сіно в подушках. Над ними протяг (сквозняк) через отвори в боках криші. Від задування вітром в льотки - нахилені шиферини. Десь так...Фото-0366.jpg А який у Вас регіон? Суми і Одеса "Две больших разницы".

Поделиться сообщением

9 минут назад, Медоносная пчела сказал:

Частина бджіл - у зимовнику, а частина - на вулиці. Проблеми виникли  із вуликами, що зимують на вулиці...)

це зрозуміло але Ви  в профілі вписали -Пасека в:Украина. тут по одній області клімат різниться. 

Поделиться сообщением

20 минут назад, Загоруйко В.П. сказал:

В мене лежаки з потолочинами, про них і мова. Я би розсунув потолочини на 3-5 мм з обох країв гнізда (клубу). Тільки не над клубом. Зверху  легке утеплення. Найкраще сітапон, листя горіха, сіно в подушках. Над ними протяг (сквозняк) через отвори в боках криші. Від задування вітром в льотки - нахилені шиферини. Десь так...Фото-0366.jpg А який у Вас регіон? Суми і Одеса "Две больших разницы".

Дякую за фото-відповідь! :-)  Пасіка знаходиться в Харківській області. На ютубі знайшла цікаве, на мій погляд, відео:

Може комусь буде цікаво.)

14 минуты назад, олександр сказал:

це зрозуміло але Ви  в профілі вписали -Пасека в:Украина. тут по одній області клімат різниться. 

Харківська область)

Поделиться сообщением

7 часов назад, Медоносная пчела сказал:

На ютубі знайшла цікаве, на мій погляд, відео:

Мабуть Малихін, судячи по зневажливому ставленню до класиків. Тепло піднімається вгору -  не новина.  Інша річ, чи варто гріти кришу?...  Єськов, Таранов і багато інших дослідили і довели  2-3%  вуглекислого газу під час зимівлі - саме те! Більша концентрація призводить до збудження бджіл,  зимовий клуб видихує  СО і вологу за свої межі. Цей процес відпрацьовує будь яка сім"я незалежно від сили. Далі продукти життєдіяльності повинні покинути вулик - для того й призначені  вентиляційні отвори та відкриті льотки. Без цього ніяк!

Ну а кінець ролика - то взагалі чорний гумор.:IMHO:

Поделиться сообщением

5 минут назад, Загоруйко В.П. сказал:

Мабуть Малихін, судячи по зневажливому ставленню до класиків. Тепло піднімається вгору -  не новина.  Інша річ, чи варто гріти кришу?...  Єськов, Таранов і багато інших дослідили і довели  2-3%  вуглекислого газу під час зимівлі - саме те! Більша концентрація призводить до збудження бджіл,  зимовий клуб видихує  СО і вологу за свої межі. Цей процес відпрацьовує будь яка сім"я незалежно від сили. Далі продукти життєдіяльності повинні покинути вулик - для того й призначені  вентиляційні отвори та відкриті льотки. Без цього ніяк!

Ну а кінець ролика - то взагалі чорний гумор.:IMHO:

У мене всю зиму відкритті 2 льотки, прикриваю при нижче -20 тривалому, а вже на весну один закриваю і плівка на гніздо.

Поделиться сообщением

Добрий вечір друзі.Дуже потрібна ваша скоріша порада.Є в мене 1 сімья в дадані яка стояла окремо від всієї пасіки.Привіз додому вже в жовтні.Підкормив трохи-сироп брали погано.Попитавсь зібрати гніздо в зиму,але бджоли були дуже агресивні-вдалось скоротити,а перевірити запас кормів не зміг.При заносі в омшаник,виявив що той вулик надлегкий,трохи пізніше при перевірці виявив що бджоли в ньому не спокійні.І вирішив підложити пакет з кілограмом канді на верх рамок(клуб сидів зверху)-через неділю перевірив,бджоли зїли канді і сидять там де воно було,деякі навіть гуляють по прильотній:blink:Підкажіть що робить далі-гадаю що кормів в них не залешилось.Є мед в бідоні,може підложити ще?Чі рамочку розпечатати та положити поверх рамок?

Поделиться сообщением

13 минуты назад, Грандовець сказал:

Добрий вечір друзі.Дуже потрібна ваша скоріша порада.Є в мене 1 сімья в дадані яка стояла окремо від всієї пасіки.Привіз додому вже в жовтні.Підкормив трохи-сироп брали погано.Попитавсь зібрати гніздо в зиму,але бджоли були дуже агресивні-вдалось скоротити,а перевірити запас кормів не зміг.При заносі в омшаник,виявив що той вулик надлегкий,трохи пізніше при перевірці виявив що бджоли в ньому не спокійні.І вирішив підложити пакет з кілограмом канді на верх рамок(клуб сидів зверху)-через неділю перевірив,бджоли зїли канді і сидять там де воно було,деякі навіть гуляють по прильотній:blink:Підкажіть що робить далі-гадаю що кормів в них не залешилось.Є мед в бідоні,може підложити ще?Чі рамочку розпечатати та положити поверх рамок?

Рамочку підігріти і розпечатати і покласти зверху, сім'я на мій погляд слабка і шанси на добру  зимівлю невисокі.

Поделиться сообщением

11 минуту назад, Грандовець сказал:

Чтобы не подавить пчелу сбей степлером лесенку нижние бруски 8 мм верхние перемычки 0.5 на 25мм и положи мед но лесенку положи в поперек рамок с зафатом крайних рамок но прежде убедись что корм есть на крайних рамках и на наличие мышей в улье .Если корма нет  на крайних рамках положи пакет на лесенку сразу 3 кило канди .:hi:

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Витягнути її так далеко до весни? Шанси мінімальні.:IMHO:

Поделиться сообщением

6 минут назад, ромео сказал:

Буду намагатись

Поделиться сообщением

3 минуты назад, ромео сказал:

точно не знаем сколько пчелы какая температура в зимовнике какая вентиляция и теде  и теде:hi:

Поделиться сообщением

4 минуты назад, tolik2362 сказал:

точно не знаем сколько пчелы какая температура в зимовнике какая вентиляция и теде  и теде:hi:

Звичайно, нічого достеменно не відомо, тому ...

11 минуту назад, Грандовець сказал:

Буду намагатись

тягнути треба, а там - щось воно й покаже ...

Поделиться сообщением

12 часа назад, tolik2362 сказал:

Поделиться сообщением

що за агрегат

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас