Перейти к содержанию

Зарубежное матководство. Современные реалии развития


pr1zZ

Рекомендуемые сообщения

20 минут назад, Іван Михайлович сказал:

то навіщо Ви берете матеріал невідомо від кого?   Тут на сайті більше ніж достатньо інформації про матководів яких ми знаємо. 

В карпатчиків ситуація складна. Навіть відомі матководи ( Плиска, Керек, Гайдар, Мерцен, Папп і т. д) не можуть знати, що Вам продали.  Вам продадуть, в кращому випадку, чистопорідну матку  якогось карпатського типу.  Вони не мають інформації де , на якому трутні облетілися їх накращі матки-дочки!  Вони всі ведуть селекцію виключно по материнських групах, і не знають батьківських .  Такий метод селекціх (в напівзакритих мікропопуляцій) практикується на пасіках збереження генетичного  фонду ( Плиска, Мерцен, Керек. Папп). Це зберігає чистопородну карпатську бджолу, але  покращення господарсько корисних показників , є досить проблематичним. Куплені від них матки,  дадуть дочок які на  Вашому трутні дадуть кращі  , якісніші господарсько корисні показники, ніж їх чистопородні матері. А вже дочки від  маток  виведениї у Вас на пасіці , будуть не прогнозованами, а як показує практика , на 80% втрачають свої корисні якісні показники. Саме таких маток і продають більшість  Закарапатських  матководів.   Тому з 10 ,куплених по оголошеннях на різних порталах маток , 2-3  маюьь ,більш менш  споріднені якісні показники, а в основній масі -РІЗНОБІЙ! 

Моя думка така. На сьогодні , в Україні, є 30-40 матководів, з тих що мені відомі, у яких вже є якісний матеріал для материнських груп. В 2017 році будуть  працювати і оператори ШО і якась кількість  облітників, одержані матки з цих джерел можна буде і тестувати по регіонах і робити якісь висновки щодо тих чи інших маток.  А поки маємо коктейль доморощених "дворняжок" і тішимося імпорованими матками.

Як кажуть - маємо те що маємо. Але є надія що і наші матки зможуть конкурувати із імпортованими. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

І що Ваші ШО чорні чи тигрові? Звичайна по забарвленню і така у мене була. У немає під рукою фото, але якщо все буде добре весною викладу, у мене більш світліше забарвлення ШО маток ті що зимують цього сезону і німецької селекції.

Комбінація ш.о. матка карніка Вароатолеранц+Тройзек клас А , від Піскорського є в мене(теж саме що в Олександра).

карніка  "німецької  селекції"

C60(PVM) =  imq  .15 - C265(PAO) ins(pao) C17-186-52-09(wbe)    :  imq  .12 - C7-45-549-10(wbe) Norderney C7-45-277-09(wbe)    : (C)  
(1q.)  .10 - C7-45-183-08(wbe) x C7-45-171-05(wbe)   [чистопородна карніка, Німечинна] :   :

 

Матки Вт більш світліші,тройзек темніший.Матки -дочки в 80% темні, 20% світлі,тигрові.але це не означає що материнку  трутні  нафаршировали  незрозуміло чим.

Просто міжлінійне схрещення через ш.о.,трутень тройзека переважає,от і все.Маткі-дочки ф1 не важливо по кольору дають сіру бджолу,які в свою чергу продуктивні.

Надальше щоб небуло непорозумінь,та розбіжностей в поколіннях просто не виводить ф2-ф3-ф999:IMHO:.

 

 

Да ось і фото маточки ш.о. від Піскорського.

DSC_0125.JPG

DSC_0120.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Ander сказал:

Комбінація ш.о. матка карніка Вароатолеранц+Тройзек клас А , від Піскорського є в мене(теж саме що в Олександра).

карніка  "німецької  селекції"

C60(PVM) =  imq  .15 - C265(PAO) ins(pao) C17-186-52-09(wbe)    :  imq  .12 - C7-45-549-10(wbe) Norderney C7-45-277-09(wbe)    : (C)  
(1q.)  .10 - C7-45-183-08(wbe) x C7-45-171-05(wbe)   [чистопородна карніка, Німечинна] :   :

 

Матки Вт більш світліші,тройзек темніший.Матки -дочки в 80% темні, 20% світлі,тигрові.але це не означає що материнку  трутні  нафаршировали  незрозуміло чим.

Просто міжлінійне схрещення через ш.о.,трутень тройзека переважає,от і все.Маткі-дочки ф1 не важливо по кольору дають сіру бджолу,які в свою чергу продуктивні.

Надальше щоб небуло непорозумінь,та розбіжностей в поколіннях просто не виводить ф2-ф3-ф999:IMHO:.

 

 

У мене була матка Пешетц, яку купив у @Паланочки в 2013 р. у неї ф1 були один в один схожі на матір, від них пробував виводити ф2 там уже був розкид, хоча по ГКО матки були дуже і дуже непогані.

Була австрійка в 2014 р., то та була більш темного забарвлення.

Згідний, що все залежить від набору трутня, який використовує оператор ШО, але яскраво тигрових, як і чорних у мене в ф1 не було маток, в ф2 такі були присутні.

Є матки 2016 р. від них багато не виводив, але те ж по забарвлення значного розкиду, є світліші є і трохи темніші.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Брониславович сказал:

Окрас матки зависит не только от трута , а и от происхождения ее матери. Косвенно влияние матки матери на окрас ее дочерей можно определить по окрасу трутней в семье матери , они несут полностью только ее генотип. Неоднородный окрас трутов бакфаста встречается довольно часто...

Але ж, Брониславовичу , це аж ніяк, зрозуміло, не є свідченням того, що та материнка бакфаст не є "племінна". Я уточнюю це не для вас чи для себе (мені теж це вже добре відомо)  . Мова про тих, хто про це запитував. І взагалі : як можна визначити візуально яка то матка -  F-1, F-2,чи F-3 , як пишуть хлопці.:ah::dntknw: Тим більше у бакфасті?...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Захар58 сказал:

Я вивожу для товарних сімей.І в більшості випадків F2 перевершують по медозбору мамок F1.Групу сімей F3 від B21BZF буду тестувать в наступному році.

Як би там не було, але F3 не буде ліпшою спадкоємницею  для наслідування (копіювання) щодо материнки, при вільному(неконтрольованому) осіменінні. Правда, це не значить, що вона завжди матиме гірші ГКО.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Я бы так не утверждал. На это влияет много факторов.

В 2015 году я получил матку контролируемого спаривания и сразу сделал на ней прививку.   В середине августа я снова сделал прививку но когда вышли матки я сразу понял что это помесь и проверил плем матку.  как я и предпологал произошла замена.    Так что в данном случае я помесных маток от чистопородных отличил.

У вас была точка отсчета.. А если бы предложили выбрать среди маток Где какая Ф, то это был бы ступор, Во всяком случае у меня так. как  Пасека только бакфаст.

 

8 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Чтоб тестировать  Ф 2-3-4 и.т.д  нужно этих маток на облёт увозить от основной пасеки. тогда можно говорить о каких то результатах и то одноразовых в следующем тесте результат может оказаться противоположным. здесь рулетка так как спаривание не контролируемое.            Дело в том что матка  Ф 2-3  может облететься с чистопородным трутнем и её потомство окажется по породности между чистопородным и Ф1... А Вы этот результат припишите    Ф3- Ф4...

В кратце делать на своей пасеке можно что угодно но говорить о каких то тестах далее Ф 2.(не контролируемого спаривания) нету смысла.

Два предложения в которых:IMHO:смысл только в начале первого и конце второго, если это не касается подготовки кросса. 

 

11 час назад, Захар58 сказал:

Я вивожу для товарних сімей.І в більшості випадків F2 перевершують по медозбору мамок F1.Групу сімей F3 від B21BZF буду тестувать в наступному році.

Это нормально Ф-1 матка имеет почти такие-же характеристики по червлению, как и её мать, а вот её пчелы и соответственно дочки ф-2 будут с эффектом гетерезиса и соответственно это приоритет для товарных пасек. 

Слово тестировать ф-3 для товарных пасек  какое-то не совсем правильное. А вот для подготовки кроса-самое то.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 25.12.2016 в 14:39, Серж 82 сказав:

Як кажуть - маємо те що маємо. Але є надія що і наші матки зможуть конкурувати із імпортованими. 

Надія помирає останньою.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Как выводят маток породы Бакфаст на острове Тори? (Онтарио, Канада)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зарубежное матководство. Современные реалии развития

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...