Перейти к содержанию

Тестирование маток для селекции пчеловодами: за и против


Граніт

Рекомендуемые сообщения

Только что, Брониславович сказал:

Окрас бакфаста доминирует в паре с карникой, в паре с УСП доминирует окрас УСП. Я уже отмечал что планово выводить Ф2 от бакфаста на случайном трутневом фоне не рентабельно если есть возможность получать Ф1. Про Ф3 речь вообще не идет. Ф2 можно оставить в товарной семье при тихой смене матки ф1. 

Я мав наувазі просто жовтизну як домінантну ознаку звичайно про вивід маток від ф1,2 при неконтрольованому обльоті мова нейде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Іван Михайлович сказал:

попродую Вас трішки засмутити. Є в Україні люди які мають маток по 300 і по 680 евро. 

 

Моё мнение (не специалиста)  эти матки по 300-700 евро это просто развод.      Лучше купить дочек этих маток контролированного спаривания разных комбинаций по 80-100 евро.и проверить их по потомству.и пользоваться ими пару лет.  (а не труситься над старой пенсионеркой проверенной где-то и кем то).    Тем более что для  ИО   как раз и нужен трут от их дочек а не от них.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Моё мнение (не специалиста)  эти матки по 300-700 евро это просто развод...     

Що ви мали на увазі?

Я, наприклад, сам особисто їжджу до заводчика й домовляюся (В-45 саме так і брав). А у них - не у нас. Порядність стоїть на першому плані. І, якщо то перевірена на спалковість матка з облітника з островів, - то точно вона перевірена і точно острівного осіменіння! І ніякого сумніву! Будьте певні,-  заводчик ні на які еврушки свою порядність не проміняє. Бо цією справою займається найчастіше вся його родина. І це не виключення. Тут , в Европі, так працюють майже усі матководи, тим паче - заводчики. Як колись купці в Росії царській,- було достатньо його слова і без усяких паперів.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Що ви мали на увазі?

Я, наприклад, сам особисто їжджу до заводчика й домовляюся. А у них - не у нас. Порядність стоїть на першому плані. І, якщо то матка з облітника є островів, - то точно вона острівного осіменіння! І ніякого сумніву! Бо заводчик ні на які еврушки свою порядність не проміняє. Бо цією справою займається найчастіше вся його родина. І це не виключення, тут , в Европі, так працюють усі. Як колись купці в Росії царській,- було достатньо його слова і без усяких паперів.:ay:

Всё расписал и всё равно не ясно..       я и имел в виду островную или ИО  но не проверенную по потомству  за 80-100 евро.     а не пенсионерку за 300-700 евро.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Всё расписал и всё равно не ясно..       я и имел в виду островную или ИО  но не проверенную по потомству  за 80-100 евро.     а не пенсионерку за 300-700 евро.

Ок.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Що ви мали на увазі?

Я, наприклад, сам особисто їжджу до заводчика й домовляюся (В-45 саме так і брав). 

А які,соромлюсь спитати,ще Ви маток "особисто" їздили замовлять:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Моё мнение (не специалиста)  эти матки по 300-700 евро это просто развод.      Лучше купить дочек этих маток контролированного спаривания разных комбинаций по 80-100 евро.и проверить их по потомству.и пользоваться ими пару лет.  (а не труситься над старой пенсионеркой проверенной где-то и кем то).    Тем более что для  ИО   как раз и нужен трут от их дочек а не от них.:IMHO:

Це не розвод, Це якісний селекційний товар. 

Вам вони, не потрібні, тому що у Вас немає можливості скористатися дочками від них, чи використати сперму від їх трутня . Для тих людей, що мають таких маток  не проблема зробити ШО , і далі користуватися одержаними матками. У людей інша ментальніст,ь, у них інше бачення  суті життя і пасічникування ,ніж у декого з нас. Я, до прикладу, хочу щоб в Україні МАСОВО покращувалися бджоли, а мої знайомі, що мають класових маток, вважають що я придурок і романтик. Вони вважають,  що не варто думати за інших, і " своя сорочка, ближче до свого тіла" , кожен  заслуговує на те ,що має.  При тому , завжди готові поділитися неплідками, так як на наступний рік , я їм знову  можливо щось привезу  такого що немає в Україні.

У кожного свої цілі в цьому житті.  Хтось жертвує  бійцям в АТО, а хтось "рубить бабло"  на тому  ж АТО , без сорому  і совісті.

Маємо,що маємо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Черкасець сказал:

А які,соромлюсь спитати,ще Ви маток "особисто" їздили замовлять:ah:

Весною буде відомо. Весною ж зять з дочкою і доставлять. Шкуру не вбитого медведя не звик вичиняти. Тому й промовчу. А зараз, взимку, не так то й просто провести тих маток та підсадити у себе, ризик неоправданий. А порода відома - бакфаст, заводчик той же - Бертус Йохамс, Нідерланди - (LJ)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

 

Вам вони, не потрібні, 

Убедили.  спасибо.   а то я был в раздумиях 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Це не розвод, Це якісний селекційний товар. 

Вам вони, не потрібні, тому що у Вас немає можливості скористатися дочками від них, чи використати сперму від їх трутня . Для тих людей, що мають таких маток  не проблема зробити ШО , і далі користуватися одержаними матками. У людей інша ментальніст,ь, у них інше бачення  суті життя і пасічникування ,ніж у декого з нас. Я, до прикладу, хочу щоб в Україні МАСОВО покращувалися бджоли, а мої знайомі, що мають класових маток, вважають що я придурок і романтик. Вони вважають,  що не варто думати за інших, і " своя сорочка, ближче до свого тіла" , кожен  заслуговує на те ,що має.  При тому , завжди готові поділитися неплідками, так як на наступний рік , я їм знову  можливо щось привезу  такого що немає в Україні.

У кожного свої цілі в цьому житті.  Хтось жертвує  бійцям в АТО, а хтось "рубить бабло"  на тому  ж АТО , без сорому  і совісті.

Маємо,що маємо.

Взагалі то при бажані кожен може запліднити (осіменити) дочок чи використати сперму віт їх трутня. 

Ваші знайомі матководи? Якщо так то що вони продають? Якогось геройства в тім що ви займаєтесь масовим покращенням немає, це ваша робота як матковода та імпортера маток.

Роблю заключення, пост реклама, я промовчав би мабуть та навіть в рекламу горілки АТО не преплітають.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, teplov сказал:

Взагалі то при бажані кожен може запліднити (осіменити) дочок чи використати сперму віт їх трутня. 

Ваші знайомі матководи? Якщо так то що вони продають? Якогось геройства в тім що ви займаєтесь масовим покращенням немає, це ваша робота як матковода та імпортера маток.

Роблю заключення, пост реклама, я промовчав би мабуть та навіть в рекламу горілки АТО не преплітають.:hi:

Не кожен. Якби міг кожен, не булоб 1000 грн за матку ШО.

Мої знайомі , ні не матководи. вони просто пасічники аматори, можуть собі позволити потратити такі гроші.

А за АТО , щойно  прочитав скільки "бабла накосили" чиновники  та генерали за останній рік  АТО, і переглянув декларації  слуг народу, то мене і зачепило.Мовки спостерігати як з нас роблять лохів немає сил!

Реклама тут ні до чого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб МАСОВО покращувати бджіл в Україні, треба щоб було якомога більше селекціонерів та матководів, і не просто селекціонерів та матководів, а таких, що володіли ШО чи мали облітники. Треба цю категорію пасічників збільшувати кількісно і якісно також.

Бо до прикладу в нас на Сумщині станок ШО має тільки Єгошин, і він сам не в змозі навіть наших сумських пасічників забезпечити матками ШО, а таких "Єгошиних" треба щоб було хоча б чоловік 15-20 тільки в нас по області, і так по кожній області бажано щоб було....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Весною буде відомо. Весною ж зять з дочкою і доставлять. Шкуру не вбитого медведя не звик вичиняти. Тому й промовчу. А зараз, взимку, не так то й просто провести тих маток та підсадити у себе, ризик неоправданий. А порода відома - бакфаст, заводчик той же - Бертус Йохамс, Нідерланди - (LJ)

Я знаю одну людину яка півтори неділі назад пробиралась по снігових заметах на пасіку щоб підсадити двох маток з Європи. Які працювали на одному із островів в Європі як батьківські сім'ї. Навмисно не написав хто саме, даючи можливісь колегам відгадати хто саме цей унікал

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Укроп сказал:

Я знаю одну людину яка півтори неділі назад пробиралась по снігових заметах на пасіку щоб підсадити двох маток з Європи. Які працювали на одному із островів в Європі як батьківські сім'ї. Навмисно не написав хто саме, даючи можливісь колегам відгадати хто саме цей унікал

Это наверное Иван Михайлович

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Укроп сказал:

Я знаю одну людину яка півтори неділі назад пробиралась по снігових заметах на пасіку щоб підсадити двох маток з Європи. Які працювали на одному із островів в Європі як батьківські сім'ї. Навмисно не написав хто саме, даючи можливісь колегам відгадати хто саме цей унікал

Ми вже здогадалися :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Боярка сказал:

Это наверное Иван Михайлович

Саня ти попав в саме яблучко. Він мені як росказав до цих пір перебуваю під враженнями. Зустрічав в своєму житті багато пасічників суперових, ну такого бачу вперше. Моя йому шана і повага, він робить таку справу яку ніхто до цього не робив і напевно і не робитиме

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Іван Михайлович сказал:

Не кожен. Якби міг кожен, не булоб 1000 грн за матку ШО.

Мої знайомі , ні не матководи. вони просто пасічники аматори, можуть собі позволити потратити такі гроші.

А за АТО , щойно  прочитав скільки "бабла накосили" чиновники  та генерали за останній рік  АТО, і переглянув декларації  слуг народу, то мене і зачепило.Мовки спостерігати як з нас роблять лохів немає сил!

Реклама тут ні до чого.

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Андрей Сумчанин сказал:

Щоб МАСОВО покращувати бджіл в Україні, треба щоб було якомога більше селекціонерів та матководів, і не просто селекціонерів та матководів, а таких, що володіли ШО чи мали облітники. Треба цю категорію пасічників збільшувати кількісно і якісно також.

Бо до прикладу в нас на Сумщині станок ШО має тільки Єгошин, і він сам не в змозі навіть наших сумських пасічників забезпечити матками ШО, а таких "Єгошиних" треба щоб було хоча б чоловік 15-20 тільки в нас по області, і так по кожній області бажано щоб було....

Ооо це вже блище до діла, як то кажуть "Один в полі не воїн", а коли в твоїй області є багато однодумців то і тести будуть більш достовірніші і масовий мозговий штурм селекційних проблем, буде більш продуктівнішим, ніж самому "ковиряться". 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, Іван Михайлович сказал:

Не кожен. Якби міг кожен, не булоб 1000 грн за матку ШО.

Мої знайомі , ні не матководи. вони просто пасічники аматори, можуть собі позволити потратити такі гроші.

А за АТО , щойно  прочитав скільки "бабла накосили" чиновники  та генерали за останній рік  АТО, і переглянув декларації  слуг народу, то мене і зачепило.Мовки спостерігати як з нас роблять лохів немає сил!

Реклама тут ні до чого.

1000 грн це Ви звичайно загнули! Планую на наступний рік відправити своїх маток на ІО і інсемінація їх коштує 250 грн (оптм 180-200).

Не приплітайте до бджільницьких тем, події в АТО, як мінімум з поваги до наших бійців-ветеранів.

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Вадим Василюк сказал:

 

Не приплітайте до бджільницьких тем, події в АТО, як мінімум з поваги до наших бійців-ветеранів.

 

 

 

 

По поводу АТО Іван Михайлович дав відповідь,так що закриваємо тему.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Вадим Василюк сказал:

1000 грн це Ви звичайно загнули! Планую на наступний рік відправити своїх маток на ІО і інсемінація їх коштує 250 грн

Все правильно, но одно дело купить готовую матку ИО, и совсем другое -отправить  своего трута и неплодку для осеменения. Подсадка, проверка, риски все ложиться на свои плечи. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Граніт сказал:

Все правильно, но одно дело купить готовую матку ИО, и совсем другое -отправить  своего трута и неплодку для осеменения. Подсадка, проверка, риски все ложиться на свои плечи. 

Головне коли зявилась можливість контрольованого парування маток, до того  ще й своїх, пасічники масово почали вивчати племінну справу, спілкуючись з людьми помітив що тих хто  важає що природа сама все зробить все менше та менше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, teplov сказал:

 помітив що тих хто  важає що природа сама все зробить все менше та менше. 

Юра,а ты что думаешь по этому поводу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Іван Михайлович сказал:

Я, до прикладу, хочу щоб в Україні МАСОВО покращувалися бджоли, а мої знайомі, що мають класових маток, вважають що я придурок і романтик.

Іван Михайлович, але ж такі "придурки і романтики" споконвічно рухають любу науку до досконалості.

Що поробиш, в кожному суспільстві є свої завидники, бо хтось зробив чи досяг чогось кращого, або в нього свій погляд на проблему.

 От і вилазять із шкіри  "любителі бабла" а не бджіл, щоб очорнити те, що  заважає їхній чорній справі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, teplov сказал:

помітив що тих хто  важає що природа сама все зробить все менше та менше

Природа свою справу знає і робить її досить таки не погано . Інша річ , що людей такий розвиток подій все меньше влаштовує .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Тестирование маток для селекции пчеловодами: за и против

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...