Перейти к содержанию

Підсадка маток штучного осіменіння


SMJ

Рекомендуемые сообщения

 Основний недолік підсадки під ковпачок, це те, що бджоли можуть добратись до матки раніше, ніж готові її прийнять:IMHO:

Однорамочный изолятор на лупящийся расплод. Через 4-е дня, уже был засев

Отправлено с моего X-treme PQ15 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Uran сказал:

Я ото памятаю як робив відводки для маток ШЗ Теплова, по зробив відводки на 4-6 рамках і коли матки прийшли то струсив всю бджолу з рам і поставив в яшики а вулик закрив...от не памятаю чи в кліточці чи під ковпачок ставив матку(маток-2 )...та то неважно і поставив рамки на місце вже з маткою...і випустив чи на другий день чи  третій...короче прийняли і до зими вони жили.....правда у мене був типа нозематоз чи кліщ...але тоді трохи бджіл з зими не вийшло на жаль.Відео є.  Але факт що бджолам для прийняття таких маток потрібен стрес

Вониж про той самий стрес і пишуть ,тільки у випадку з нуками, якщо матка повноцінна, як у випадку з матками Теплова, то маточників і не буде. Чи може в Європі чи Америці хтось після підсадки ШЗ маток 200 чи 3000 буде оглядати нуки чи відводки в пошуку маточників-оглядають по факту червління і усе. далі відбір

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Seos сказал:

 Основний недолік підсадки під ковпачок, це те, що бджоли можуть добратись до матки раніше, ніж готові її прийнять:IMHO:

Яким чином? :dntknw: Добре накрити її, тільки не на свіжому стільнику. І бджоли до неї не проберуться.:IMHO: Хоча, всяке буває і дивуватися у бджільництві часто  доводиться. Та у всякому разі у мене бджоли до маток під ковпачком не дістаються. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

У мене такий випадок був, здається в 2013. - з карнікою - Приз доставив був з Німеччини. Підсадив нормально у 4-рамковий відводок, засіяла вже півтори рамки яєць. Взяли в кільце й убили... Коли засіяла піврамки, перестав часто ( ну, хоча б раз у дві -три години) контролювати. І от результат...:dntknw: Отож, повторюю вже в десяте, що у бджіл винятків із правил більше, ніж в англійській мові... :ah:

От того, что часто контролировать будем -прием лучше не будет.Наоборот любое наше вмешательство может спровоцировать агрессию у пчел по отношению к матке.Для гарантии приема ценных маток (особенно на другую породу,а у Вас наверное тот случай и был)лучше подсаживать на один запечатанный расплод и в дальнейшем чужой пчелой не подсиливать,только можно запечатанным расплодом.Даже если убрать ее открытый расплод и засев-и это может вызвать негативное отношение к матке со стороны пчел другой породы.Это мои наблюдения.Желание сменить матку пропадает после того как сменится полностью пчела(если подсаживали на другую породу)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Seos сказал:

Придбав на наступний сезон кліточки з феромонами у @Укроп, поекспрементую з ними, самому цікаво як вони покращать прийом маток ШО

А простіше - перед підсадкою у тій кліточці потримати десь добу стару матку.  :IMHO: Бо невідомо, чим там ту кліточку намажуть...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Seos сказал:

Можливо мені не щастило, та прогризають і вбивають і навіть на темному соті. Тому на сьогодні, якщо обираю ізоляцію матки під час підсадки - то тільки ізолятор:IMHO:

Изолятор с рамкой запечатанного расплода и без пчел?-тогда плюсую это согласен наиболее безопасный метод

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, андрейКАЕ сказал:

Я обращал внимание ,что пчелы при неблагоприятном отношении к матке стараются ее замуровать,а вот сами когда выпускают-это значит хотят ее видеть на воле.Матка тоже не всегда из укрытия спешит выходить,чувствует наверное когда пришло время.По аналогии вспомните как подсаживали в клеточках.Сперва клеточка, потом заклеивали вощиной ,в вощинке делали отверстия спичкой в вощине(сейчас более прогрессивно с усовершенствованными клеточками через корм).Так вот если не хотели принимать -отверстия заделывали обратно воском,если же прогрызали -матку выпускали.То же самое по аналогии происходит и с колпачком.Еще чтобы сот быстро не прогрызли можно ставить колпачек на темный сот-тогда не прогрызают 

Наші думки щодо старого (темного) стільника співпали.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

. Та у всякому разі у мене бджоли до маток під ковпачком не дістаються. 

У меня были случаи когда прогрызали и выпускали через свежеотстроенный сот,но прием был удачным.Нужно следить за тем ,чтобы не было условий,ведущих к агрессии к матке и нежеланию принимать (открытый расплод,старая или роевая пчела,оставили ,незамеченным маточник,безвзяточный период тоже осложняет прием)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, андрейКАЕ сказал:

безвзяточный период тоже осложняет прием

Сказал бы даже больше: наличие взятка и или подкормка обязательное условие при подсадке маток. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Seos сказал:

Можливо мені не щастило, та прогризають і вбивають і навіть на темному соті. Тому на сьогодні, якщо обираю ізоляцію матки під час підсадки - то тільки ізолятор:IMHO:

Можливо треба було б обприскати їх з росинки і матку солодким розчином з мятою-мелісою. А агресія до чужої матки буває пов"язана з тим, що вже десь заклали маточник. Тож тимчасово бджіл треба лишити відкритого розплоду. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, андрейКАЕ сказал:

У меня были случаи когда прогрызали и выпускали через свежеотстроенный сот,но прием был удачным.Нужно следить за тем ,чтобы не было условий,ведущих к агрессии к матке и нежеланию принимать (открытый расплод,старая или роевая пчела,оставили ,незамеченным маточник,безвзяточный период тоже осложняет прием)

Згоден, Андрію. Наведу тут, як приклад, підсадку своїх десь 20-ти маток у кінці серпня-початку вересня 16-го при ліквідації нуків. Самі розумієте, що нуки різні бувають, мої деякі із-за різних причин  й по кілька тижнів обезматоченними простояли.Одне добре,- вони , як правило сильні, і  рамки у них на 230 та на 300.:ay:Так от, оці збірні нуки (з"єднував по три-чотири в одну сім"ю) таким чином,- описаним мною вище, - прийняли усі 20 маток... Да, матки були плідні, яйцекладучі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

прийняли усі 20 маток... Да, матки були плідні, яйцекладучі.

Большое значение в благоприятном приеме имеет то,чтобы матка до подсадки была "разсеяна" хорошо и перерыв в яйцекладке был как можно меньшим.В вашем случае перерыва в яйцекладке почти что и не было

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, андрейКАЕ сказал:

От того, что часто контролировать будем -прием лучше не будет.Наоборот любое наше вмешательство может спровоцировать агрессию у пчел по отношению к матке.Для гарантии приема ценных маток (особенно на другую породу,а у Вас наверное тот случай и был)лучше подсаживать на один запечатанный расплод и в дальнейшем чужой пчелой не подсиливать,только можно запечатанным расплодом.Даже если убрать ее открытый расплод и засев-и это может вызвать негативное отношение к матке со стороны пчел другой породы.Это мои наблюдения.Желание сменить матку пропадает после того как сменится полностью пчела(если подсаживали на другую породу)

Та ні, Андрю. Ви ж розумієте, що контроль я робив так щоб їх не турбувати. Та й підсилення теж не робив, бо в курсі усіх тих нюансів, наведених вами. А відводок був виключно із молодих бджіл. Бо ризикувати 80-ма чи 100 баксами за матку, аж ніяк не хотілося.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну это наше обсуждение касается вообще приема маток,а хотелось бы почитать отзывы и пожелания от пчеловодов,которые имеют большую практику и опыт в  подсадке маток ИО. Я по правде говоря,чего греха таить, сперва вступил в диалог,а потом присмотрелся что это про прием маток ИО.Может там есть какая то своя специфика.?Я ИО не подсаживал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, андрейКАЕ сказал:

Большое значение в благоприятном приеме имеет то,чтобы матка до подсадки была "разсеяна" хорошо и перерыв в яйцекладке был как можно меньшим.В вашем случае перерыва в яйцекладке почти что и не было

Саме так. З цим нюансом теж згоден повністю. Бо і цей факт позитивно впливав на підсадку:  бувало часто я просто накривав матку ковпачком з кількома її бджолами прямо на тому стільнику, де її заставав. Але обов"язково зрошував усіх бджіл з  "Росинки", надаючи однакового запаху. При цьому ніякими газетами при з"єднанні я ніколи не користуюсь.:dntknw: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, андрейКАЕ сказал:

Ну это наше обсуждение касается вообще приема маток,а хотелось бы почитать отзывы и пожелания от пчеловодов,которые имеют большую практику и опыт в  подсадке маток ИО. Я по правде говоря,чего греха таить, сперва вступил в диалог,а потом присмотрелся что это про прием маток ИО.Может там есть какая то своя специфика.?Я ИО не подсаживал.

Десь тут на форумі читав що у верхній корпус через плівку переносять рамки з розплодом що лупиться без бджіл і туди матку, через пару днів знову розплоду без бджіл. Нижня сім'я через плівку гріє цей відводок.. Я особисто ще не пробував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, андрейКАЕ сказал:

Ну это наше обсуждение касается вообще приема маток,а хотелось бы почитать отзывы и пожелания от пчеловодов,которые имеют большую практику и опыт в  подсадке маток ИО. Я по правде говоря,чего греха таить, сперва вступил в диалог,а потом присмотрелся что это про прием маток ИО.Может там есть какая то своя специфика.?Я ИО не подсаживал.

ШО підсаджувати потрібно з преосторогою, як неплідних маток, тим більше, якщо вони не перевірені на кладку. :IMHO:Через те й вважаю, що мій метод підсадки, який я так детально описав саме з цією метою, підходить для маток ШО за номером 2 після підсадки через ізолятор з бджолами на виході, який теж вважаю найнадійнішим. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подсаживаю я так маток своих, мой метод, беру с каждой семьи по рамки пчел опрыскую их раствором (бросаю туда мяту, мед 30 мин настаивается) скидиваю их в один улей выходит отводок с разных семей, жду около часа по этом поводу не замарачиваюсь, даю матку в клетке на 2-3 дня и потом ее под колпачек и жду пока они прогрызут вощину и выпустят + плюс в это время даю им подкормку и одну рамку брыскаю водой с росинки, подсаживал на карпатку бакфаст и на УС бакфаст, этот я так делаю и меня все устраивает. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Брониславович сказал:

Матка ИО отходит от наркоза через 15-20 минут...

Чем дольше матка была в наркозе тем дольше с него и выходит. как правило после процедуры ио матка начинает шевелится в течении минуты, как правило до 5 минут матка уже полностю активна. если дать наркоз длиный то и выходить с наркоза будет длиней. 15-20 ето очень долго, ето значит матки получли очень сильную дозу наркоза.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

ШО підсаджувати потрібно з преосторогою, як неплідних маток, тим більше, якщо вони не перевірені на кладку. :IMHO:Через те й вважаю, що мій метод підсадки, який я так детально описав саме з цією метою, підходить для маток ШО за номером 2 після підсадки через ізолятор з бджолами на виході, який теж вважаю найнадійнішим. :ay:

Так,тільки свиту потрібно випускать....бо можуть маточку вбить (як в мене було в тому році).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підсадку ШО маток вже багато раз обговорювали. Найбільш простий і надійний спосіб розплід на виході у верхньому корпусі сім'ї і не потрібно тоді ніяких "танців з бубном".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

Підсадку ШО маток вже багато раз обговорювали. Найбільш простий і надійний спосіб розплід на виході у верхньому корпусі сім'ї і не потрібно тоді ніяких "танців з бубном".

Я теж такої думки, цей метод найліпший

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, FES сказал:

Так,тільки свиту потрібно випускать....бо можуть маточку вбить (як в мене було в тому році).

Так. Але я не даром описував з"єднування своїх нуків. Бджоли попадали під ковпачок, але ж крім них на тому ж стільнику було ще чимало її бджіл.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Особисто для мене найпростіший спосіб це насипний нуклеус або штучний рій так як приходиться підсаджувати багато маток ,тестую маток для @teplov ,коли в бджіл не має вибору збільшуються шанси успішної підсадки . Контролювати приходиться в любому випадку раз в неділю поки не зміниться бджола і не розсіється матка, особливо якщо матка цінна.Практично завжди матки випускаю власноруч.Мова йде про маток ШО не перевірених,з тими що вже сіяли дещо легше але контроль має бути обов"язково 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хоча пару разів підсаджував  зі свитою і було все в нормі.....

"Лотерея"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...