• Объявления

• Sanich

Відеозвіт про зустріч "На Точку - 2017" в Бухті Вікінгів   12.09.2017

Підготовлений Іваном Фабро та доступний за посиланням в темі зустрічі:  http://tochok.info/topic/11754-зустріч-форумчан-форум-на-точку-в-місті-львів-на-базі-активного-відпочинку-бухта-вікінгів-0909-1009-2017року/?page=10#comment-460347  
SMJ

Підсадка маток штучного осіменіння

97 сообщений в этой теме

8 минут назад, Seos сказал:

Єдине, коли мова про не перевірену матку, то потрібно забезпечить на 100% відсутність засіву чи відкритого розплоду в цих рамках.

На цих рамках повинен бути тільки розплід на виході і жодної бджоли, хіба що видно явно, що вона молода. А на рахунок личинок і засіву, то однозначно їх не повинно бути і на таких рамках їх в основному немає, але думаю вони і вижити в таких умовах не мають шансів.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, teplov сказал:

Могли би ви докладніше про те як підсаджуєе?

Ніякого секрету тут не має . 

Мені необхідно було отримати племінне ядро пасіки . Тому , в порожній вулик за 2 дня до прибуття маток , я поставив по 2 рамки розплоду який уже лупився та 1 або 2 рамки кормові з бджлою яка сиділа на них + трусанув туди 1 або 2 рамки при необхідності бджол . Льотна бджола за 2 дня вся злітає молода вилазить з сотів . Такі приймуть що завгодно . Прибувші матки  пересажую в кліточки тітова , які зверху закриваю вощиною і роблю загостреною спічкою пару проколів . На протязі доби бджоли випускають самі тих маток , за умови що вони добрі . Одну матку в мене бджоли забракували - розгризли вощину залізли туди , а потім замурували її назад живою . Я на другий день її випустив сам , та через 3 дні вона зникла . Видно була деформована . Відводки старався робити не великі ( 4 рамки ) , щоб хватило для доброго старту та швидкої заміни бджоли на бджіл прибувшої породи .

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

1 час назад, vovchik13033 сказал:

Мені необхідно було отримати племінне ядро пасіки . Тому , в порожній вулик за 2 дня до прибуття маток , я поставив по 2 рамки розплоду який уже лупився та 1 або 2 рамки кормові з бджлою яка сиділа на них + трусанув туди 1 або 2 рамки при необхідності бджол . Льотна бджола за 2 дня вся злітає молода вилазить з сотів . Такі приймуть що завгодно . Прибувші матки  пересажую в кліточки тітова , які зверху закриваю вощиною і роблю загостреною спічкою пару проколів . На протязі доби бджоли випускають самі тих маток , за умови що вони добрі . Одну матку в мене бджоли забракували - розгризли вощину залізли туди , а потім замурували її назад живою . Я на другий день її випустив сам , та через 3 дні вона зникла . Видно була деформована . Відводки старався робити не великі ( 4 рамки ) , щоб хватило для доброго старту та швидкої заміни бджоли на бджіл прибувшої породи .

Робив майже як і Ви.Але на 4 рамки розплоду. Матку (бакфаст) садив під ковпачок на розплід на виході. Тримав так два дні. Випускав. Кілька хвилин дивився на ставлення бджіл до матки. На наступний день перевірив чи все добре. На одній рамці, з обох сторін, по долоньці яєць. У відводку на цей час майже весь печатний розплід вийшов. Тобто вся молода бджола. Рамки з розплодом брав з італійки та бакфаста. Своїм не довірив, пам*ятаючи як приймали Ф1 теж бакфаст. ІО це Вам не ф1. :umora::hi:

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

3 часа назад, sasha m сказал:

є випадки коли матка починає яйцекладку її вбивають і на відкладених яйцях відтягають маточники

Розпов1м як я п1дсажував матку ИО неперев1рену на яцекладку , можливо робив щось не так то п!скажете ,але матку добре прийняли ! вона п!шла в зиму.Коли пов!домили ,що матку в!дправилия з обрано! с!м;1 в пустий вулик натрусив з 5 рамок бджоли через п1в години поставив дв1 рамки суш1 з сотосховища на другий день потавив медову рамку 1 в пусту рамку з росинки налив води .На трет1й день у вечер1 я отримав матку 1 на пас1ц1 струсивши бдж1л з медово1 рамки п1дсадив 11 в ковпачок притиснувши частину меду 1 частину пустих сот1в. Через три дн1 ол1вцем п1д ковпачком зробив отв1р ,щоб матка могла сама вийти .Прийняли нормально. Так як Ви писали що матку вбили ,а маточники заклали на 11 яйцях , мен1 здаеться це 1з-за того ,що у вулику залишились стар1 бджоли . коли я струшую 1х в пустий вулик за п1в години бджоли що л1тають т1кають з вулика( бо там 1м робити немаещо) нав1ть бджоли як1 нел1тають вилазять з вулика на ст1нки пот1м я 1х зм1таю назад у вулик.Ну якось так.

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

1 час назад, vovchik13033 сказал:

Точно так же подсаживал и я. Только маток выпускал под колпачек на лупящийся расплод. Все четыре маточки были приняты. На летки, с внутренней стороны были поставлены решеточки. Подсиливал крытым расплодом, без пчел, после того , как появился запечатанный расплод от подсаженных маток. Попыток сменить маток небыло. Все четыре маточки ушли в зиму на 7 плотно обсиженных рамках Рута. Матки  от разных матководов, 2 Бакфаст и 2 Карника.  

Поделиться сообщением

З маткою ШО треба поводитися як з неплідкою, створити умови щоб у бджоли не було іншого варіанту. Я робив якщо у нуклекс ШО наступну після відібраної то чекав тиждень поки запечатають маточники. Їх зривав і матку в клітці через канді. Ризиковано трохи. А якщо у відводок непровірену то завчасно переносив 2-3рамки з розплодом в  магазин на тиждень, потім з того магазину формував відводок. Або прямо в відділений магазин якщо матка ШО перевірена з льотком. Матка потім читала газету і обєднувалась з основною родиною. Відводки для непровірених робив рамка розплоду рамка медова і бджоли рамку струсити.  Ну і кормушка з сиропом.

Поделиться сообщением

8 часов назад, Філософ сказал:

Своїм не довірив, пам*ятаючи як приймали Ф1 теж бакфаст. ІО це Вам не ф1. :umora::hi:

Я садив на місцеву , тобто УС тому перестраховувався з кліточками , оскільки УС погано приймає чужі породи , а мене були матки  карніка та бакфаст . І не для того я ждав їх півроку , щоб бждоли їх на перший чи другий день " замочили " .:)

7 часов назад, kontroler сказал:

Подсиливал крытым расплодом

Я не хотів підсилювати чужою бджолою моя мета була спокійно спати :) . А це , можливо лише тоді , коли матка і бджоли однієї породи ( мама з дочками ) тоді ризики тихої заміни падають в рази . Маток отримав в 20 числах липня , в зиму пішли на 5 рамках карніка та 6 бакфаст , при тому , що відводки для маток були однакові .   

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

З власного досвіду скажу що підсадка через штучний рій працює добре єдиний мінус якщо потрібно підсадити велику кількість маток це тара якоЇ завжди мало

Поделиться сообщением

22 часа назад, vovchik13033 сказал:

Вірно . Тому ціна на такі матки в рази нижча , чим за перевірені . І популярність особливо серед початківців вища , що одночасно й слугує " гемороем " для оператора ШО . 

Не перевірена матка з часом стає перевіреною і  самому оператору шо потрібно її підсадити .Підсадка таких маток актуальна для всіх

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

12 часа назад, vovchik13033 сказал:

...оскільки УС погано приймає чужі породи...

Вот это точно подмечено, я к сожалению не знал этого, и когда подсаживал полячек, непроверенных, хоть и садил в искусственный рой, и на вощину, и не смотря на мои старания, все равно меня и тех маток пчелы не пожалели. И даже естественно облетанных(ф1), пытались поменять почти два месяца вешали маточники ТС, чем я конечно был очень удивлен, хотя уже и пчелы были от этих маток, правда я подсилил отводки нелетной пчелой. И я думаю что пока те пчелы были живы они не давали покоя мне. Так что если у кого УС, нужно отнестись к посадке очень внимательно. Лично я еФок подсаживал, на лупящийся расплод, и считаю что это наиболее надежный способ.

Поделиться сообщением

Хочу сказать результат будит тогда хорошим при подсадки маток на другую породу когда семейка будит не большой силы и без расплода  и выдержана без матки не менее 5 суток проверено .

10 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

55 минут назад, sasha m сказал:

Не перевірена матка з часом стає перевіреною і  самому оператору шо потрібно її підсадити .Підсадка таких маток актуальна для всіх

Так оператор ШО підсажує маток після осіменіння у себе , там два варіанта : 

1, Матка починає яйцекладку і йде на реалізацію як перевірена з відповідною ціною .

2, Матка не починає яйцекладку і вибраковується . 

Матки не перевірені на засів зразу йдуть на реалізацію , тобто усі ризики ( почне сіяти чи не почне ) покупець бере на себе , тому ціна на такі матки в рази меньша . 

Оператор може лише підказати як краще підсадити маток . Не буде ж він їздити по всіх своїх клієнтах та підсажувати матки , це вже нелогічно , а точніше абсурд . Йому часу не залишиться осіменінням займатися . Хіба що піднімати вартість маток до небес та брати ще одну людину яка цим буде займатися . 

Изменено пользователем vovchik13033

Поделиться сообщением

1 час назад, sasha m сказал:

Все вірно, оператору багато їх підсаджувати потрібно, через це і результати бувають як у початківця. Вчасно з тобою познайомився, цього літа допоміг мені з підсадками, дякую.

В нуклеуси підсажую  так, натрушую в відро 30л бджоли з рамок з відкритим росплодом, не поспішаючи щоб літної більше злетіло, тримаю часа 4-6, мочу, сиплю в нук  та кидаю до них матку, теж мокру,  нуки тримаю в темному приміщенні 25-30 градусів 5-6 днів, виставляю. Нуклеуси однорамочні та двох. В більшості випадків результат не поганий, та деколи буває мягко кажучи не дуже. 

Якщо роблю відводок, то в основному на шучний, матка в кліочці з бджолами в ящику кілька днів, потім на вощину їх всіх, 2 літра сиропу з верху.    

10 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Я ото памятаю як робив відводки для маток ШЗ Теплова, по зробив відводки на 4-6 рамках і коли матки прийшли то струсив всю бджолу з рам і поставив в яшики а вулик закрив...от не памятаю чи в кліточці чи під ковпачок ставив матку(маток-2 )...та то неважно і поставив рамки на місце вже з маткою...і випустив чи на другий день чи  третій...короче прийняли і до зими вони жили.....правда у мене був типа нозематоз чи кліщ...але тоді трохи бджіл з зими не вийшло на жаль.Відео є.  Але факт що бджолам для прийняття таких маток потрібен стрес

Поделиться сообщением

50 минут назад, Uran сказал:

Я ото памятаю як робив відводки для маток ШЗ Теплова, по зробив відводки на 4-6 рамках і коли матки прийшли то струсив всю бджолу з рам і поставив в яшики а вулик закрив...от не памятаю чи в кліточці чи під ковпачок ставив матку(маток-2 )...та то неважно і поставив рамки на місце вже з маткою...і випустив чи на другий день чи  третій...короче прийняли і до зими вони жили.....правда у мене був типа нозематоз чи кліщ...але тоді трохи бджіл з зими не вийшло на жаль.Відео є.  Але факт що бджолам для прийняття таких маток потрібен стрес

Шановний як ви збираєтесь займатись селекцією УС якщо пишете таку.....нісенітницю.Цей допис не найкраща порада "селекціонера"

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

1 час назад, Uran сказал:

:IMHO:Та "типа", думаю, й трясти  не треба...:dntknw: :umora: Через Юру одержав в 2013 карніку "Приму" ШО Марії Гембал. Посадив без проблем у сім"ю. Правда, у мене була щойно запліднена, ще не перевірена, тож ще трохи відходила від наркозу. Але була прийнята, як і годиться. Її дочка,  доречі ТЗ, була у Ксенії.  Треба посадити її під ковпачок мінімум на три доби, що я й робив. За цей час матка приживеться і встигне відійти від наркозу. Але уважно потрібно слідкувати , щоб не з"явились маточники. :IMHO:

Поделиться сообщением

В 14.11.2016 в 21:19, teplov сказал:

Все вірно, оператору багато їх підсаджувати потрібно, через це і результати бувають як у початківця. Вчасно з тобою познайомився, цього літа допоміг мені з підсадками, дякую.

В нуклеуси підсажую  так, натрушую в відро 30л бджоли з рамок з відкритим росплодом, не поспішаючи щоб літної більше злетіло, тримаю часа 4-6, мочу, сиплю в нук  та кидаю до них матку, теж мокру,  нуки тримаю в темному приміщенні 25-30 градусів 5-6 днів, виставляю. Нуклеуси однорамочні та двох. В більшості випадків результат не поганий, та деколи буває мягко кажучи не дуже. ... 

А що, Юра,  злітали? Чи матку не приймали? Ото ж і пропоную - королеву під ковпачок на рамку діб на три ( як мінімум). Цього достатньо, думаю, і щоб матка відійшла від наркозу,  і її щоб прийняли.:IMHO:

Поделиться сообщением

13 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

А що, Юра,  злітали? Чи матку не приймали? Ото ж і пропоную - королеву під ковпачок на рамку діб на три ( як мінімум). Цього достатньо, думаю, і щоб матка відійшла від наркозу,  і її щоб прийняли.:IMHO:

Матка ИО отходит от наркоза через 15-20 минут...Прием таких маток такой же как не плодных передержанных, в этом и проблемы во время подсадки.

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В 13.11.2016 в 18:31, sasha m сказал:

є випадки коли матка починає яйцекладку її вбивають і на відкладених яйцях відтягають маточники

У мене такий випадок був, здається в 2013. - з карнікою - Приз доставив був з Німеччини. Підсадив нормально у 4-рамковий відводок, засіяла вже півтори рамки яєць. Взяли в кільце й убили... Коли засіяла піврамки, перестав часто ( ну, хоча б раз у дві -три години) контролювати. І от результат...:dntknw: Отож, повторюю вже в десяте, що у бджіл винятків із правил більше, ніж в англійській мові... :ah:

Поделиться сообщением

22 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Ото ж і пропоную - королеву під ковпачок на рамку діб на три ( як мінімум)

Основний недолік підсадки під ковпачок, це те, що бджоли можуть добратись до матки раніше, ніж готові її прийнять:IMHO:

Поделиться сообщением

Придбав на наступний сезон кліточки з феромонами у @Укроп, поекспрементую з ними, самому цікаво як вони покращать прийом маток ШО

Поделиться сообщением

15 минут назад, Seos сказал:

Основний недолік підсадки під ковпачок, це те, що бджоли можуть добратись до матки раніше, ніж готові її прийнять:IMHO:

Я обращал внимание ,что пчелы при неблагоприятном отношении к матке стараются ее замуровать,а вот сами когда выпускают-это значит хотят ее видеть на воле.Матка тоже не всегда из укрытия спешит выходить,чувствует наверное когда пришло время.По аналогии вспомните как подсаживали в клеточках.Сперва клеточка, потом заклеивали вощиной ,в вощинке делали отверстия спичкой в вощине(сейчас более прогрессивно с усовершенствованными клеточками через корм).Так вот если не хотели принимать -отверстия заделывали обратно воском,если же прогрызали -матку выпускали.То же самое по аналогии происходит и с колпачком.Еще чтобы сот быстро не прогрызли можно ставить колпачек на темный сот-тогда не прогрызают 

Поделиться сообщением

Все матки подсаживаю через искуственный маточник.Никаких проблем.

Поделиться сообщением

5 минут назад, Брониславович сказал:

Матка ИО отходит от наркоза через 15-20 минут...Прием таких маток такой же как не плодных передержанных, в этом и проблемы во время подсадки.

Геннадію, ти ж в курсі, що я не спец по матках ШО . Але та від Гембел у мене відходила днів чотири, вона була неперевіреною на кладку. Це була у мене пеша штучного осіменіння . Тож сеціально спостерігав за нею добре. Десь через день після підсадки - вивалилася один раз з кучкою бджіл в траву, - була з добре обрізаним крилом. Повернув, корузилася ще пару днів... А потім запрацювала, як звичайна. Проте бджоли раз десь в два тижні закладали один маточник ТЗ,- для мене це був як дарунок від Юри!:umora::ay:

Поделиться сообщением

5 минут назад, андрейКАЕ сказал:

Я обращал внимание ,что пчелы при неблагоприятном отношении к матке стараются ее замуровать,а вот сами когда выпускают-это значит хотят ее видеть на воле.Матка тоже не всегда из укрытия спешит выходить,чувствует наверное когда пришло время.По аналогии вспомните как подсаживали в клеточках.Сперва клеточка, потом заклеивали вощиной ,в вощинке делали отверстия спичкой в вощине(сейчас более прогрессивно с усовершенствованными клеточками через корм).Так вот если не хотели принимать -отверстия заделывали обратно воском,если же прогрызали -матку выпускали.То же самое по аналогии происходит и с колпачком.Еще чтобы сот быстро не прогрызли можно ставить колпачек на темный сот-тогда не прогрызают 

Можливо мені не щастило, та прогризають і вбивають і навіть на темному соті. Тому на сьогодні, якщо обираю ізоляцію матки під час підсадки - то тільки ізолятор:IMHO:

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас