Перейти к содержанию

Підсадка маток штучного осіменіння


SMJ

Рекомендуемые сообщения

 Почав працювати з матками штучного осіменіння не перевіреними на яйцекладку та зіткнувся з різними ньюансами при підсадці,цікаво було б почути про способи підсадки та досвід інших пасічників

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, sasha m сказал:

 зіткнувся з різними ньюсми                                                                                                                                                                                                                                 

какими

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

є випадки коли матка починає яйцекладку її вбивають і на відкладених яйцях відтягають маточники

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, 5485 сказал:

какими

Дорогу осилит идущий но я думаю своих секретов большенство не станет разглашать.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, tolik2362 сказал:

Дорогу осилит идущий но я думаю своих секретов большенство не станет разглашать.:IMHO1:

вы загадками говорите, например у меня 2 внедорожника (и заче я буду покупать Ваши  матки), и я не жалуюсь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, tolik2362 сказал:

Дорогу осилит идущий но я думаю своих секретов большенство не станет разглашать.:IMHO1:

А как же слова одного известного украинского матковода -- что "людям нада помогать" или тут эти слова не канают. Я думаю каждый матковод который делает ИО должен быть заинтересован чтоб его матку не грохнули через 2-3 недели после подсадки иначе пчеловод скажет сам а то и передаст 10 таких же пчеловодам что я манал таких маток ИО -- увалил деньги а где результат !!!!???? Прям все такие професионалы секретные!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Васька! сказал:

А как же слова одного известного украинского матковода -- что "людям нада помогать" или тут эти слова не канают. Я думаю каждый матковод который делает ИО должен быть заинтересован чтоб его матку не грохнули через 2-3 недели после подсадки иначе пчеловод скажет сам а то и передаст 10 таких же пчеловодам что я манал таких маток ИО -- увалил деньги а где результат !!!!???? Прям все такие професионалы секретные!!!

Своим клиентам по подсадке  все в рот ложу остаеться только проглотить а кто выбирает свой путь получает ноль потому как не хотят слушать совета а те кто слушает у тех все хорошо .Когда покупают  маток почему не спрашивают инструкцию.:IMHO1::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, 5485 сказал:

вы загадками говорите, например у меня 2 внедорожника, и я не жалуюсь

да ладно, получал  маток - разговор короткий:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, 5485 сказал:

да ладно, получал  маток - разговор короткий:IMHO:

У кого получали маток у меня или у ковото другого .По поводу внедорожников чем круче тем дальше ити за трактором так из пчелами чем круче тем проблем больше .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что бы сто процентов был прием,сделайте искуственный рой.Поместите туда матку в клеточке .Дайте корм Пусть постоит в подвале.В улей поставте рамки с кормом суш,и через пару дней высыпайте.Матку выпускайте через кандий .Если матка начнет работать ,подсильте запечатаным росплодом на выходе без пчол,позже можно ещо подсилить.Проверял ,работает хорошо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю ця  тема варта уваги, особливо що до маток не перевірених на яйцекладку, в одних приймають 90 відсотків  в інших близько нуля.

 На штучний рій добре,  та є що замовляють 20-40 штук, виходить стільки ж ящиків потібно мати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Саша@

 

 

Спрошу у вас ещё раз, знаете что за линии кордована завозили ? И какая конкретно у меня ? Надо для родословных. 

19 минут назад, Саша@ сказал:

через пару дней высыпайте.Матку выпускайте через кандий

 

Согласен, только через несколько дней можно открывать доступ к канди. Я понадеялся что пчелы долго будут выбирать канди и выламал перегородку. Когда выставил нук увидел матку в клубку, удалось спасти, покалечить не успели. Выдержал ещё пару дней потом выпустил, приняли нормально. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, teplov сказал:

Думаю ця  тема варта уваги, особливо що до маток не перевірених на яйцекладку, в одних приймають 90 відсотків  в інших близько нуля.

 На штучний рій добре,  та є що замовляють 20-40 штук, виходить стільки ж ящиків потібно мати. 

А це як теорія ймовірності, тому що оператор ШО не може 100 відсотків гарантувати, що не наніс пошкоджень матці при здійсненні ШО тому і діє лотерея.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, tolik2362 сказал:

У кого получали маток у меня или у ковото другого .По поводу внедорожников чем круче тем дальше ити за трактором так из пчелами чем круче тем проблем больше .

вы что - то хотитите

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

А це як теорія ймовірності, тому що оператор ШО не може 100 відсотків гарантувати, що не наніс пошкоджень матці при здійсненні ШО тому і діє лотерея.

Моя думка, якщо оператор наніс пошкодження матці, то вона до адресата живою і не доїде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, konsul сказал:

Моя думка, якщо оператор наніс пошкодження матці, то вона до адресата живою і не доїде.

Доїде, так як пошкодження бувають різні.Зовні фізіологічно розвинута і здорова матка, а от всередині є мікроскопічне ушкодження, якого не видно, яке дало поштовх розвитку хвороби відповідного органу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Wladimir_K сказал:

А це як теорія ймовірності, тому що оператор ШО не може 100 відсотків гарантувати, що не наніс пошкоджень матці при здійсненні ШО тому і діє лотерея.

Вірно . Тому ціна на такі матки в рази нижча , чим за перевірені . І популярність особливо серед початківців вища , що одночасно й слугує " гемороем " для оператора ШО . 

Я підсажував на відводок з нельотною бджолою і бажано невеликий , щоб швидше змінилася бджола на потрібну . Тоді вже матці нічого не буде загрожувати .

10 минут назад, konsul сказал:

Моя думка, якщо оператор наніс пошкодження матці, то вона до адресата живою і не доїде.

Це якщо пошкодження несумісні з життям . А пошкодження оператором , як правило впливає на яйцекладку вцілому .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на рахунок підсадки, то вважаю ідеальний варіант це підсадка на розплід на виході у ізоляторі чи ізольованому від основної сім'ї через решітку верхньому корпусі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Wladimir_K сказал:

А на рахунок підсадки, то вважаю ідеальний варіант це підсадка на розплід на виході у ізоляторі чи ізольованому від основної сім'ї через решітку верхньому корпусі.

Тобто та сама нельотна бджола .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, vovchik13033 сказал:

Тобто та сама нельотна бджола .

Важко відділити таку бджолу, а от рамку з розплодом на виході в цей час знайти не проблема і помістити її у тепле місце, щоб розплід вийшов ось ця бджола і прийме будь-яку матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Тобто та сама нельотна бджола .

Не зовсім, як на мене. Це ситуація, коли є сім'я що складається з матки що лазить на рамках з розплодом, який саме в цей час лупиться, ці бджоли сприймають матку як власну. Сам користуюсь цим методом. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Правильно . Просто я робив відводки зі зльотом льотної бджоли за 2 дні до прибуття маток . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Вірно . Тому ціна на такі матки в рази нижча , чим за перевірені . І популярність особливо серед початківців вища , що одночасно й слугує " гемороем " для оператора ШО . 

Я підсажував на відводок з нельотною бджолою і бажано неаеликий , щоб швидше змінилася бджола на потрібну . Тоді вже матці нічого не буде загрожувати .

На рахунок "геморою" це правда, тому я зацікавлений щоб покупці володіли інформацією як це роблять більш досвідчені.

Могли би ви докладніше про те як підсаджуєе?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Єдине, коли мова про не перевірену матку, то потрібно забезпечить на 100% відсутність засіву чи відкритого розплоду в цих рамках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прием матки ОИ  не проверенной зависит от силы семи в каком она находить состоянии и какие работы были проделаны для того чтобы семя приняла матку и не меняла ее до полного разгона матки все зависит от пчеловода А многие хотят подсадить матку в отводок с раз плодом и все пропало ,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...